Půjčovna mozků

• slovenský

Požičovňa mozgov

Komedie

USA, 1992, 76 min

podivná imitácia bratov marxových od popredných komediografov, nedopadlo to najhoršie, scenár je svižný (pat proft bol v tom čase scenáristický majster komédie a bláznivej paródie), ale bratia marxovci boli len jedni a dennis dugan ani vo svojich začiatkoch nebol viac, než len remeselným režisérom potrhlých komédií priemernejšieho razenia.(20.10.2014)

S US stylom humoru je to tazke. X krat sa stane, ze tento humor je uplne mimo vkusu europskeho divaka /krasnym prikladom je trilogia Smokey and The Bandit/, ale tuna sa US humor vynimocne trafil tomu europskemu. Dennis Dugan ukazal, ze je sice len priemerny rejza, ktory rozhodne nema na velikanov, ale film dobre odsypa, da sa parkrat zasmiat : 70 %(17.1.2015)

skvělá klauniáda, ve svkělém tempu, na nic si to nehraje, jen snaha pobavit je tu víc než vidět. Kratší stopáž, přesto je tu fórků a gagů na několik filmů, doslova se tu hýří nápady. A je to opravdu vtipné, momentů, kdy jsem se s chutí zasmál, je tu celá řada. Slovní, situační i klaunské vtipy jsou velmi dobré, celé je to hodně crazy, ale je to přiznané, takže není třeba si lámat hlavu nad logikou příběhu. Je to tak příjemně šílené a absurdní, jak to mám rád, takových filmů moc není. Velkým plusem pak je, že filmu ani s přibývající stopáží neubývá humoru ( jinak dost častá bolest mnoha jinak kvalitních komedií ) a vydrží s ním až do samotného finále. Výborné, jistě se rád podívám zase znovu(19.10.2014)

Tak takhle jsem se už opravdu dlouho u filmu nenasmál. Naposledy snad u Bláznivé střely. Bratři Zuckerovi se opravdu poznají. Film i přes jeho krátkou stopáž je gagy doslova narvaný k prasknutí a kupodivu všechny fungují. Zastávám názor že u hororu se musím bát a u komedie smát. Tihle tři blázni vás rozesmějou na 100%....(28.7.2012)

POZOR! Nenechte se odradit stupidním názvem!!! Zuckerovi sice film zaštítili jakožto producenti, ale není to jejich styl, ve kterém tato úžasná komedie jede na plné obrátky: Je to styl bratří Marxů. Nejvíc si vypůjčili z filmu Noc v opeře. Je ale jedno, jestli Marxe znáte, nebo ne. Řezat smíchy se budete tak či tak, (ne)máte-li soudnost.(5.3.2009)