Vražední ptáci

• Itálie Killing Birds: Raptors (více)

Skupina studentů biologie se vydává do džungle zkoumat život a chování vzácných druhů ptáků. Netuší přitom, že se pohybují v oblasti, kde před lety došlo k hrůznému masakru. Nepříčetný vietnamský veterán tu zavraždil svou manželku s jejím milencem a prakticky každého, kdo se postavil do cesty jeho ostré dýce. Zdá se, že msta nebyla zcela dokonána a že jeden z vědců má s dávnou tragedií společného víc, než by se mu líbilo. Zrůdné zombie vstávají ze svých hrobů, aby dokončily to, co bylo započato před mnoha desetiletími... (Řitka video)

POMO odpad!

Pri niektorých filmoch si človek hovorí, že by voči vybraným filmárom mali zaviesť fyzické tresty. A prvý tribunál prosím zrealizovať v Taliansku! ()

Lima

Pornoguru D´Amato se pochlapil, tohle je vyjímečně oproštěno od nelogismů a logických lapsů, a i laciné nahoty tady chlapec šetřil. Pomo měl asi slabší chvilku, protože nic pohoršujícího, nechutného, zde není, pokud člověk je zvyklý na osmdesátkovou brutalitu italské kinematografie. Zcela neznámí mlaďoši byli v pohodě, holky to zahrály fajn, věřil jsem jim každý záchvěv strachu, násilí bylo decentně dávkované, ve druhé půli i s příjemně skličující atmosférou.  Jenom ten název – „Killing Birds“ je nesmyslný, ale takhle prostě Taloši v 80.letech prodávali svoje filmy, no. ()

Tsunami_X

Velmi špatná variace na Ptáky od Mistra a Zombie od Italů (distribuční označení pro video trh je Zombie 5), která trpí příšernou technickou stránkou a diletantským, možná až ledabylým, přístupem k dílu jako takovému. Hlavním představitelům, kterými jsou škaredí a hlavně špatně hrající teenageři, není v mnoha pasážích skoro rozumět a zvukové ruchy doslova rvou uši. O maskách by se nedalo mluvit ani v nejlepším případě a gore efekty se zastavují u tupého mlácení hlavy o zeď. Děj není příliš podstatný, o to více pak zamrzí, že je otravnému vyprávění a vysvětlování věnováno příliš mnoho prostoru, namísto pořádných jatek. Snímek zdařile klame tělem, protože úvodní scéna představuje to nejlepší z celého díla a dokáže navnadit. Po ní však nastupuje jen nekonečná nuda a jedna slabomyslná humorná pasáž (bohužel bez vysvětlení) o tom, jak se Zombie dokázala teleportovat ze schodů na střechu. ()

tron

„Ako sa môžete niečoho báť, keď žijete v neustálej temnote?“ Nádherný kreslený obal... ktorý nemá s filmom nič spoločné. Ak totiž nerátam tri sekundy v prológu a dve sekundy pred záverečnými titulkami, vtáci na nikoho nezaútočia, nieto ešte aby ho zabili. Len asi minútu filmového času občas preletia vzduchom, to je všetko. Fakt. Takže reklamný slogan (operujúci s Hitchcockovou operenou klasikou Vtáci) je vyložené klamstvo, v lepšom prípade zavádzanie, prípadne omyl a nedorozumenie. Napriek tomu nie je výsledok otrasný a ak ste ničení TROMA-produkciou, budete výsledkom možno dokonca milo prekvapení. Film je skôr o zombies, ale tí sa v skutočnosti objavia až v druhej polovici tejto nešťastnej snímky. ()

darkrobyk

Snímek by se klidně mohl jmenovat Dům, ve kterém straší. Ptáci se zde jen mihnou, v úvodu jeden z dravců vyrve Fredu Brownovi oko. Pak se vše točí okolo zkoumání ptáků a dravci se vracejí až v závěru. Typický představitel italského mysteriózního hororu má pomalé zombie, co svoji oběť vždy doženou, a pěkné vraždy, kdy vede několikeré podříznutí a utržení hlavy (scéna v autě je jedna z nejlepších). Jeden by nevěřil, jak je takový generátor efektivní vraždící stroj. Nejenom že vám utrhne prsty, ale i hlavu. Působivá je snová scéna s jednou z dívek, která je ukřižovaná na zdi. Jako u podobných filmů není děj nijak překotný, po většinu času zkoumají studenti opuštěný dům v džungli, jenž ukrývá hrůzné tajemství. Výborná je hudba, která neustále vytváří napětí. Skvělý obraz je u Italů samozřejmostí. Po letech tomuhle příjemně halucinogennímu snímku jednu hvězdu přidávám. Ocení žánroví fanoušci. ()

MaedhRos

Po hodně pomalém rozjezdu se to překotí ve velmi roztomilé guilty pleasure s několika překvapivě působivými momenty - jako celek mě to ale dvakrát nenadchlo. ()

strougy

Po působivém úvodním masakru přichází obvyklý rozbředlý béčkový průměr. Základním problémem je jednak hudba, jenž mi zejména v pasážích ozvučujících idylu biologického pátrání po papouchovi způsobovala zvukovou nevolnost a poté totálně nesympatické postavy, kde jedinou vyjímku představuje sexy černovláska, která ovšem má mínus za nesundání blůzky ani během sexu. Na filmu nakonec nejvíc pobavil roztomilý obstarožní počítač jedné z postav a názorná ukázka toho, jak dopadne neopatrný člověk nahýbající se nad zapnutý generátor s visícím řetízkem. Slušné 2*. ()

Campbell

Docela zdařilý snímek, který je sice levný ale dobře atmosférický. Prvních 40 minut se nic moc neděje, ale film dokáže udržet. I když příběh je poměrně hloupí, tak se na něj dobře kouká. Dokonce i herci mi přišly docela sympatyčtí. Horší to bylo s masakrem, který se bohužel nekoná. Každopádně mám rád tyhle béčkové Italské filmy. D´amato umínatočit fajn film(tedy když netočí hororové porno):-) ()

SOLOM.

Některé záběry byly natočeny opravdu důmyslně a jde vidět, že za kamerou nestál žádný začátečník. Dokonce musím pochválit i hudební doprovod, který byl složený z několika velice zajímavých melodií. Bohužel hodně často byl vyměněn za ptačí švitoření, kterého jsem začal mít brzy plné zuby. Speciální efekty však byly na velice nízké úrovni. Zpracování zombies bylo velice chabé a podtrhlo kvalitu celého filmu. Nuda, nuda a ještě jednou nuda. Tak jak začátek vypadal slibně, tak konec spadá do kategorie odpadu. Jedná se asi o nejslabší film, který jsem od toho italského režiséra viděl. ()

Karamanlis

Taliansky horor nesúci honosný, no nezmyselný názov Vražední vtáci, je v skutočnosti zombie brakom z dielne nechvalne známeho režiséra Joea D'Amata. Dôvod výskytu zombíkov v tejto snímke som vôbec nepochopil (čo pri D'Amatových výtvoroch nie je nič neobvyklé), triková stránka filmu nesie otrasne nízkorozpočtový rukopis. ()

eraserhead666

Abych pravdu řekl, jsem trochu na vážkách a z celého filmu mám hrozně rozporuplné pocity. Vražední ptáci mají strašně hloupý a velmi slabý scénář. Jednotlivé úseky filmu jako by spolu občas ani nijak nesouvisely, logika dostává hodně často na prdel a tu a tam se přistihnete při myšlence, jestli to má vůbec nějaký děj, který se někam posouvá a nebo je prostě opravdu jen zmatený. Jednotlivé postavy jsou dost podivné, v tom negativním smyslu, herecké výkony snad ještě podivnější, pokud se výkony vůbec dají nazvat. Když už to vypadá, že je nejhezčí postava ukáže, nestane se tak. Film má ale i své silné stránky. Úvodní velmi výborná scéna (byl by z toho krásný němý kraťas) by mohla být skvělou potitulkovou scénou prvního Ramba aneb Rambův návrat domů :-). Jak je u mnohých italských kousků zvykem, oplývá vynikající hudbou. Když už konečně, po hodně dlouhé době, dojde na zombíky, chrochtal jsem blahem, jejich nástupy, zjev a chůze jsou parádní, PARÁDNÍ!!!!! Jenže to je všechno a i když se snažím v tom vidět velké plus filmu, prostě to nestačí. ()

corpsy

´´Úžasný´´ zombie horor, alebo čo ja viem čo to bolo. Dialógy, ktoré musíte počúvať za trest, atmosféra žiadna a to by som mohol vymenovať ešte veľa takýchto ´´kladov´´. Nechať radšej tak. ()

fcreading

"Stratené duše, ktoré nemôžu nájsť kľud." Tento shitovný horor, ktorý vydala firma Řiťka video, nesie ukážkový názov Vražedné vtáky, ale realita je iná. Tak poďme si to všetko vysvetliť do úplného detailu: Úvodný masaker trvá necelých 8 minút, hlavne máme v zábere vtákov všemožného druhu, chlapík prichádza domou, nesie darček pre svoju manželku, až vtom ju nájde v posteli s iným. Hneď vybere nôž, podreže ju a toho chlapíka. Ako vidno, celý je ztoho nervózny, tak podreže vtáka, ale ako by toho nebolo dosť, všetky vtáky sa mu pomstia a vyďobú mu oči, a on nebude vidieť. Od toho okamžiku nastupuje dlhá nuda, ktorá trvá 40 minút, celý čas sledujeme trapné reči o skupinke študentov, a tým čo prišli skúmať. Od 50 minúti nabehnú na scénu Zombie, aby sa malo na čo pozerať, (celé sa mi to nepozdávalo, pretože ako vravím, názov je o vtákoch a nie o Zombie) ale to mi nevadilo, práveže som sa bavil. Vtákou som si predstavoval zmutovaných vo štýle Zombie, lebo ako vidíme obal nám tomu jasne napovedá, hudbu zložil majster Carlo Maria Cordio (La Casa 4, Rosso sangue), aspoň tá hudba je natom najlepšie, celý čas som si ju užíval. A teraz prichádzam k tomu najlepšiemu hodnoteniu: Z môjho hľadiska by si snímok zaslúžil 60 percent, ale kvôli tomu že ma oklamal názov, musím ísť na 40 percent. ()

Cimr

Už první tóny hudby s umělými bicími, v mizerné kvalitě nasnímaný náklaďák a z něj vylézající voják s nožem u pasu dávají tušit, že tohle bude hodně špatné béčko. A taky že jo. Není tu o čem mluvit, není tu co vyzdvihnout. Špatná zápletka, špatné efekty (které jsou navíc překvapivě málo brutální, nedejte se zmást krvavým obrázkem na obalu), špatní herci, špatná hudba, předvídatelná pointa, nulová atmosféra. Všechno špatně. Ale co filmu zazlívám nejvíc - není tak blbý, že by se aspoň divák mohl pobavit na účet tvůrců a hlavně - nikdo z hlavních protagonistů (/stek) se nesvlékl. Jak trapné. ()

Gorehound

Pokiaľ ešte nemáte napozerané neprekonateľné klasiky italo hororu od Argenta, Fulciho, Soaviho atď. ruky preč. Killing Birds občas pripomenú Beyond, v jednej scéne dokonca Anthropophagousa, ale ich úrovne samozrejme nedosahujú. Ale ak ich berieme ako samostatný produkt late 80s talianskeho hororu, silne ovplyvneného americkou školou a so skromnejšími ambíciami aj rozpočtom, patrí film k tým lepším. Dej je taký zašmudlaný, povedzme, že často "sureálny"(aj keď vo veľmi light podobe významu), a chodenie po dome by som určite skrátil, ale inak sa film hýbe určite rýchlejšie ako taký Zombie 4, prehrieva ho 80s "poppy" atmosféra, gore efekty, aj keď nie špička, a nie v nejakom závratnom množstve, sú solídne a fanúšikov béčkových záležitostí by film mal potešit. A prostredie Luisiany plus herečky, známe aj z iných italo hororov, potešia. Tri a pol hviezdičky. ()

Kangax

Vcelku originálny príbeh, ale so silne béčkovým spracovaním. Nelogické správania študentov (doslova čakajú na vlastnú smrť...) tak to Talianom už tradične odpúšťam, horšie je to so slabými miestami vo filme, ktorých je veľa a nemuseli tam byť. Samotný dôvod výskytu zombie nie je poriadne vysvetlený - (hoci inak sa vysvetľuje až príliš), A z toho ako režisér navodil efekt silnej hmly rozmazaným obrazu ma bolia oči ešte teraz.... Atmosféra opustenej vily uprostred dusných bažín je ale inak slušná, možno by som išiel aj na tri hviezdy, bohužiaľ skutočnosť že som mal pôvodný dabing u verzie Řitka video posunutý, a následne zistil že úplne nesedí ani česká verzia, tak to ma dohnalo k podpriemerným dvom hviezdičkám... ()