Dobrodruh

Alfio Contini

Eugenio Alabiso

Scénografie:

Carlo Simi

Rvačky nečekejte, zato ale dostanete opět příjemnou podívanou s Terencem Hillem. Kdo má tohoto herce rád nemůže být zklamán kdykoli se objeví na plátně. Trošku mě zarazilo že jeden ze Sedmi statečných Robert Vaughn se ve filmu moc neohřál. PS: Nelze nezmínit výbornou "Call Me The Breeze" od Lynyrd Skynyrd.(23.3.2010)

Terence bez Buda. I každému zvlášť to vždycky šlo. Bud byl i bez Terence tím někdy zachmuřeným, jindy dobráckým hromotlukem, kterého není radno rozčilovat, Terencův záběr v sólo filmech je širší, ale většinou také zůstává tím drzým rošťákem a svobodomyslným dobrodruhem. A umí to skvěle, jak ukazuje i v tomto pohodovém filmu, který je nejen vtipný, ale je i oslavou právě té svobodomyslnosti a pohodářství. Na film, který má být oddechovkou, je to hodně cenný bonus.(3.1.2018)

Měl jsem tu čest vidět to i v angličtině... a zlatý náš dabing....jak si herci myslí že jsou drsní a vkládají to do filmu to mi příjde hodně nevěrohodné a vlastně pro Ameriku typické...samozřejmě nemluvim o Hillovi ale o hercích okolo něj....rvaček se tam moc neobjeví a jasné je že to Hill sám neutáhne ač se snaží. I když to není zas tak špatný film, spíše jsem se u něj nudil než bavil.(19.9.2006)

Poslední docela dobrý film T.Hilla. Přeju si aby mi bylo zase 14 jako v době kdy jsem to viděl poprvé. Když má čistá duše ještě neviděla- zralý věk Hilla, který je vidět hlavně při rvačkách. Netušil jsem o nereálnosti vrhání nožem typ motýlek. A ty dvě sladby od Skynrů které se omýlají do omrzení jsem ještě neznal. Dnes můžu dát jen ***(9.2.2010)

• Martin741

Terence Hill a Bud Spencer sa trapili uz v 80. rokoch, kedy sa ich komedie stali opozeranymi a v roli komikov mali obaja ostat. Ono objektivne Jdi na to ani Superpolicajti z Miami nikdy neboli majstrstykmi svetovej kinematografie /napliaskal som tomu subjektivnych vyse 90 %/. A nic na tom nemal zmenit ani film Renegade z roku 1987. Prva chyba bola, ze pan Hill je bez Spencera, to proste nejde. Druha chyba je v tom, ze Hill je len priemerny herec, a nikdy nedokazal utiahnut sam svojim hereckym umenim cely film. To sa na filme plne podpisuje. Lacne drsne akoby hlasky, podpriemerna az hrozna rezia, a ziadne herecke vykony. Plus nuda, kopa nudy. 10 %(16.1.2014)