Dobrodruh

Alfio Contini

Eugenio Alabiso

Scénografie:

Carlo Simi

Měl jsem tu čest vidět to i v angličtině... a zlatý náš dabing....jak si herci myslí že jsou drsní a vkládají to do filmu to mi příjde hodně nevěrohodné a vlastně pro Ameriku typické...samozřejmě nemluvim o Hillovi ale o hercích okolo něj....rvaček se tam moc neobjeví a jasné je že to Hill sám neutáhne ač se snaží. I když to není zas tak špatný film, spíše jsem se u něj nudil než bavil.(19.9.2006)

Přímo ideální film pro každého nenaročného diváka a na strávení nedělního odpoledne se zdá být Renegade přímo ideální. Ostatně Terence Hill v titulní roli je vždy známkou nějaké koukatelné kvality a zábavné podívané. Pokud však máte toho to herce spojeného pouze s mlaticími scénkami, tak na tento film raději zapomeňte, protože tady se hraje trochu jinými kartami. Trošku mě možná zamrzelo, že si film neudržel stejné tempo jako v první polovině a spíše šla jeho kvalita postupně dolů, ale i tak to na průměrné hodnocení bude stačit.(1.2.2011)

Krásná pohádka...jeden z důvodů, proč film, kterému dám 5*, nemusí být nutně inteligentní. A něžné vybrnkávání melodie na elektrickou kytaru (kdo ví, o co jde, sdělte mi jméno té písně) ve mě vyvolávalo pocit, který nelze slovy popsat. Jeden by zapomněl, že venku zrovna leželo třicet centimetrů sněhu.(8.2.2010)

Proč čtyři hvězdičky? Dobrá otázka. Není to přece zas taková pecka. Celkem obyčejný příběh staršího chlapíka a mladého kluka, kteří putujou z místa X do místa Z. Nic zvláštního. Jenže přínos pro mou osobu byl mnohem větší. DOBRODRUHA jsem viděl už hodně dávno. Ale opravdu HODNĚ dávno. Popravdě řečeno je divné, že si to vůbec pamatuju. Na věci z přelomu druhé a třetí třídy si člověk opravdu nevzpomene každý den :-). Takže pro ten návrat do dětských let a pro zábavné scénky ve kterých je Terence Hill machr.(16.2.2007)

Luke (Terence Hill) se jen tak toulá silnicemi ve svém džípu s přívěsém, kde je jeho věrný kůň Joe Brown. Tato idylka však záhy končí, když jej jeho kamarád požádá, aby mu ohlídal jeho pozemek v severní Arizoně a také jeho pubertálního syna Matta (Ross Hill), o pozemek však má zájem také podnikatel Lawson (Robert Vaughn)... Po patnácti letech od Podivného dědictví se Terence Hill opět spojil s režisérem Enzem Barbonim a natočili spolu další snímek tentokráte však poněkud modernější kovbojku. A film tak vskutku působí, postava Lukea v kovbojském klobouku a botách si užívá svobody, ať už za volantem nebo na hřbětě svého koně a zápletka okolo ochrany starousedlíků před bohatým podnikatelem velmi připomíná snímek Pravá a levá ruká ďábla (a ono se není moc co divit, protože tento snímek napsal a režíroval Enzo Barboni). Terrence je opět velký sympaťák, koneckonců on to snad jinak ani neumí, jeho svěřence Matta ztvárnil jeho syn Ross a na zhruba patnáct minut se také ukáže jeden ze Sedmi statečných Robert Vaughn. Celkově tak snímek nepůsobí vůbec špatně, ale dokonalý také není, zkrátka je někde mezi. Abyste rozuměli klasické ingredience zde stále jsou, ať užje to atraktivní prostředí Arizony, chytlavá hudba (tentokrát třeba i Lynyrd Skynyrd), rvačky, slovní přestřelky, to vše snímek nabízí, akorát rvačky už nejsou tak důmyslné (i když ta z dveřmi pobaví), povedené hlášky se také najdou, ale už jich není tolik. Zkrátka Dobrodruh je pohodový film na který se dá bez problémů podívat, ale filmografie Terence Hilla nabízí ještě o něco lepší kousky.(5.3.2015)