Dobrodruh

Alfio Contini

Eugenio Alabiso

Scénografie:

Carlo Simi

Terence Hill je tentokráte osamělý kovboj,kterého doprovází syn jeho uvězněného kamaráda. Několik vtipných momentů (kůň, finta se startováním), jinak bohužel spíš nuda. Dodneška mi ale krásně zní v hlavě ústřední píseň od Nicolette Larson - Let me be the one.(1.11.2012)

Přímo ideální film pro každého nenaročného diváka a na strávení nedělního odpoledne se zdá být Renegade přímo ideální. Ostatně Terence Hill v titulní roli je vždy známkou nějaké koukatelné kvality a zábavné podívané. Pokud však máte toho to herce spojeného pouze s mlaticími scénkami, tak na tento film raději zapomeňte, protože tady se hraje trochu jinými kartami. Trošku mě možná zamrzelo, že si film neudržel stejné tempo jako v první polovině a spíše šla jeho kvalita postupně dolů, ale i tak to na průměrné hodnocení bude stačit.(1.2.2011)

Rvačky nečekejte, zato ale dostanete opět příjemnou podívanou s Terencem Hillem. Kdo má tohoto herce rád nemůže být zklamán kdykoli se objeví na plátně. Trošku mě zarazilo že jeden ze Sedmi statečných Robert Vaughn se ve filmu moc neohřál. PS: Nelze nezmínit výbornou "Call Me The Breeze" od Lynyrd Skynyrd.(23.3.2010)

Luke (Terence Hill) se jen tak toulá silnicemi ve svém džípu s přívěsém, kde je jeho věrný kůň Joe Brown. Tato idylka však záhy končí, když jej jeho kamarád požádá, aby mu ohlídal jeho pozemek v severní Arizoně a také jeho pubertálního syna Matta (Ross Hill), o pozemek však má zájem také podnikatel Lawson (Robert Vaughn)... Po patnácti letech od Podivného dědictví se Terence Hill opět spojil s režisérem Enzem Barbonim a natočili spolu další snímek tentokráte však poněkud modernější kovbojku. A film tak vskutku působí, postava Lukea v kovbojském klobouku a botách si užívá svobody, ať už za volantem nebo na hřbětě svého koně a zápletka okolo ochrany starousedlíků před bohatým podnikatelem velmi připomíná snímek Pravá a levá ruká ďábla (a ono se není moc co divit, protože tento snímek napsal a režíroval Enzo Barboni). Terrence je opět velký sympaťák, koneckonců on to snad jinak ani neumí, jeho svěřence Matta ztvárnil jeho syn Ross a na zhruba patnáct minut se také ukáže jeden ze Sedmi statečných Robert Vaughn. Celkově tak snímek nepůsobí vůbec špatně, ale dokonalý také není, zkrátka je někde mezi. Abyste rozuměli klasické ingredience zde stále jsou, ať užje to atraktivní prostředí Arizony, chytlavá hudba (tentokrát třeba i Lynyrd Skynyrd), rvačky, slovní přestřelky, to vše snímek nabízí, akorát rvačky už nejsou tak důmyslné (i když ta z dveřmi pobaví), povedené hlášky se také najdou, ale už jich není tolik. Zkrátka Dobrodruh je pohodový film na který se dá bez problémů podívat, ale filmografie Terence Hilla nabízí ještě o něco lepší kousky.(5.3.2015)

Poslední docela dobrý film T.Hilla. Přeju si aby mi bylo zase 14 jako v době kdy jsem to viděl poprvé. Když má čistá duše ještě neviděla- zralý věk Hilla, který je vidět hlavně při rvačkách. Netušil jsem o nereálnosti vrhání nožem typ motýlek. A ty dvě sladby od Skynrů které se omýlají do omrzení jsem ještě neznal. Dnes můžu dát jen ***(9.2.2010)