Dobrodruh

• Itálie Renegade (více)
Akční / Komedie / Dobrodružný
Itálie, 1987, 92 min

Luke se toulá po amerických silnicích ve svém starém džípu s přívěsem, ve kterém s sebou vozí svého milovaného koně. Při svých toulkách má spoustu problémů nejen s policisty, kteří v hrdinovi vidí potenciální problémy své poklidné služby, ale také dva nesympatičtí řidiči kamionu, kterým neustále kříží cestu. Luke si však dokáže poradit v každé situaci. Jednoho dne se ujme čtrnáctiletého Matta, jehož otce dostal do vězení bohatý podnikatel Lawson, aby se mohl zmocnit jeho pozemku. Luke se rozhodne pomoci Mattovu otci i dalším starousedlíkům, které se Lawson pokouší vyštvat z jejich pozemků. Navíc Luke zjistí, že má s Lawsonem nevyřízené účty ještě z dřívějších dob. (oficiální text distributora)

3DD!3

Proč čtyři hvězdičky? Dobrá otázka. Není to přece zas taková pecka. Celkem obyčejný příběh staršího chlapíka a mladého kluka, kteří putujou z místa X do místa Z. Nic zvláštního. Jenže přínos pro mou osobu byl mnohem větší. DOBRODRUHA jsem viděl už hodně dávno. Ale opravdu HODNĚ dávno. Popravdě řečeno je divné, že si to vůbec pamatuju. Na věci z přelomu druhé a třetí třídy si člověk opravdu nevzpomene každý den :-). Takže pro ten návrat do dětských let a pro zábavné scénky ve kterých je Terence Hill machr. ()

Malarkey

Měl jsem tu čest vidět to i v angličtině... a zlatý náš dabing....jak si herci myslí že jsou drsní a vkládají to do filmu to mi příjde hodně nevěrohodné a vlastně pro Ameriku typické...samozřejmě nemluvim o Hillovi ale o hercích okolo něj....rvaček se tam moc neobjeví a jasné je že to Hill sám neutáhne ač se snaží. I když to není zas tak špatný film, spíše jsem se u něj nudil než bavil. ()

Vyrida

Přímo ideální film pro každého nenaročného diváka a na strávení nedělního odpoledne se zdá být Renegade přímo ideální. Ostatně Terence Hill v titulní roli je vždy známkou nějaké koukatelné kvality a zábavné podívané. Pokud však máte toho to herce spojeného pouze s mlaticími scénkami, tak na tento film raději zapomeňte, protože tady se hraje trochu jinými kartami. Trošku mě možná zamrzelo, že si film neudržel stejné tempo jako v první polovině a spíše šla jeho kvalita postupně dolů, ale i tak to na průměrné hodnocení bude stačit. ()

Martin741

Terence Hill a Bud Spencer sa trapili uz v 80. rokoch, kedy sa ich komedie stali opozeranymi a v roli komikov mali obaja ostat. Ono objektivne Jdi na to ani Superpolicajti z Miami nikdy neboli majstrstykmi svetovej kinematografie /napliaskal som tomu subjektivnych vyse 90 %/. A nic na tom nemal zmenit ani film Renegade z roku 1987. Prva chyba bola, ze pan Hill je bez Spencera, to proste nejde. Druha chyba je v tom, ze Hill je len priemerny herec, a nikdy nedokazal utiahnut sam svojim hereckym umenim cely film. To sa na filme plne podpisuje. Lacne drsne akoby hlasky, podpriemerna az hrozna rezia, a ziadne herecke vykony. Plus nuda, kopa nudy. 10 % ()

Xmilden

Rvačky nečekejte, zato ale dostanete opět příjemnou podívanou s Terencem Hillem. Kdo má tohoto herce rád nemůže být zklamán kdykoli se objeví na plátně. Trošku mě zarazilo že jeden ze Sedmi statečných Robert Vaughn se ve filmu moc neohřál. PS: Nelze nezmínit výbornou "Call Me The Breeze" od Lynyrd Skynyrd. ()