Řeka smrti

Alistair MacLean (kniha)

Andrew Deutsch

Avraham Karpick
  • starbrejkr

Dost pochybné obsazení - na jedné straně špičkoví Vaughn, Pleasance a Lom a na druhé král céčka Dudikoff...z toho asi nemohlo vylýzt nic moc dobrého. Námět filmů byl dobrý, ale bohužel ho shodilo špatné zpracování a Dudikoffovo rádoby drsňáctví ("když tu nebudeš, otevřu tě odshora dolů")...věřím, že kdyby se toho ujal někdo jiný, mohlo to dopadnout v dost slušný film.(7.2.2008)

Film nie je žiadne veľdielo, blíži sa skôr k priemeru, ale také nízke hodnotenie ako má tu, si nezaslúži. Viacerým hodnotiacim asi ležal v žalúdku Dudikoff, ktorý mimo akčného žánru nemá veľa čo ponúknuť. Napriek tomu to nebolo z jeho strany až tak zlé...v podstate som si napriek niektorým výhradám na neho po chvíli zvykol. Film je nabitý množstvom hereckých hviezd, aj keď väčšinou b kategórie, ale každý jeden z nich sa "pobije" o svoje miesto v ňom. Najviac sa mi pozdávali Lom netradične s fúzikmi a L.Q. Jones netradične bez fúzikov. Z námetu priam srší rukopis Alistaira MacLeana a práve námet dokáže vtiahnuť do deja a až na pár výnimiek preto film nenudí, aj keď je príbeh dosť predvídavý. Aj dobrodružná atmosféra doplnená o pár akcií a všakovakých výbuchov je celkom príjemná.(8.4.2018)

• lennyd

John Hamilton (Michael Dudikoff) je při své výpravě se starým vědcem a jeho dcerou přepaden tajemným indiánským kmenem, a jen jemu se podaří uniknout. Díky tomu, že je přesvědčený, že našel ztracené město, získává společníky a hlavně finance na záchrannou výpravu. Ale netuší, že každý z nich hájí v džungli jen své zájmy, a na záchraně dívky nikomu až tolik nezáleží... Od tohoto filmu jsem nečekal žádnou velkou kvalitu, ale jen odvedení myšlenek od nepříjemné osobní události, a to se mu docela povedlo. Na druhé straně je nutné být objektivní, a smířit se s tím, že Řeka smrti je pěkná sra*ka. Steve Carver určitě má rád filmy, a tak si ze spousty nich (Indiana Jones, Honba za diamantem,..) leccos vypůjčil - jenže to trochu přehnal, a tak tento film působí jako slátanina od začátku do konce. Ještě dokážu pochopit pátrání po tajemném viru, ale bylo nutno do toho zamotávat šílené nacistické vědce a podobné nesmysly (po pomstě toužící malé holčičky?).(20.12.2011)

• Sajgon

Hodně trapná vykrádačka Indiana Jonese, Hochů z Brazílie, Honby za diamantem a Allana Quatermaina. Někdo měl původně snahu natočit dobrodružné drama na motivy bestselleru Alistaira MacLeana (podle jeho knih byly natočeny např. Děla z Navarone či Ice Station Zebra), ale zvrhlo se to v nudnou podívanou. Naprosto nechápu jak do hlavní role mohli vybrat M. Dudikoffa, který není charakterním hercem. Chvaty a kopy v bojovém stylu umí dobře, ale pokud nic z toho co umí nedělá, tak ztrácí půdu pod nohama a je mdlý. Ovšem i kdyby do hlavní role vybrali kohokoliv jiného, asi by to fiasko stejně nezachránil.(1.8.2006)

Reziser Steve Carver /osamely Vlk mcQuade/ natocil sympaticky priemerny film o dobrodruhovi, ktoreho stvarnil Michael Dudikoff /American Ninja/ v amazonskej dzungli. Stretne tu aj zname tvare ako Robert Vaughn /Delta Force/ a pomstychtivy zlocinec v podani Donalda Pleasence /You Only Live Twice, Jestli se rozzlobime, budeme Zli a Race for the Yankee Zephyr/. Akcne sceny su tu dobre zastupene, dojde aj na vybuchy /to mam rad/, ale mohli tvorcovia sa pokusit aj narusit statiku nejakej budovy, pripadne havarku hovnocucu alebo jazdu na aute bez pneumatik, len na diskoch - to by som privital. No a Dudikoff je sice neherec, ale v 80. rokoch minuleho storocia mal cosi do seba- kto tvrdi, ze nie tak mu podla mna ublizi jakozto cloveku, a to ja nerad, ne, ne. 60 %(30.1.2016)