Lie with Me

Kanada, 2005, 93 min

Clément Virgo

Kostýmy:

Antoinette Messam

Hned na začátku si dává holka na gauči vlastnáček a pak už je to jede v pěkně zajetých kolejí, souložičky, kuřbičky i lízáníčka se dočkáte, nebojte milé děti máte tam všechno co před neklidním spaním potřebujete. Film samozřejmě není žádný péčko, je to poměrně intimní náhled do dušičky jedné nešťastné bytosti.(8.11.2015)

• Aljak

Potenciálne zaujímavý film! Neurotická egoistická nymfomanka, ktorá si uvedomí, že život nie je len o zvádzaní a sexe... Ale pochybnosti neutíchajú, lebo Láska je niečo nové, nepoznané, a preto sa cíti bezmocne, nevie čo robiť - či sa Láske oddať alebo pred ňou ujsť do bezpečia k životu aký viedla predtým? Ale čo ak je práve Láska tým bezpečím? Zaujímavý film, scenárom určite pozoruhodný, ale všetko to bolo akosi až príliš statické a dejová línia vôbec nenaplnila potenciál. Lauren svoju rolu ale zahrala naozaj obdivuhodne - až by som jej uveril, že taká je aj naozaj! Ale čo si o tom celom vlastne myslieť? Žeby Láska naozaj dokázala zmeniť každého?(6.1.2013)

• hous.enka

Ne, když chlap před kamerou zabimbá žaludem, nemusí z toho být dobrý film se zajímavou myšlenkou. Aspoň v Lie with me tomu tak není. Teda, žalud tam je, to zas jo. Dokonce mám pocit, že jsem zahlédla plný lesopark s duby. Jenže celá ta věc o nymfičce, co se zamiluje, a až pozdě zjistí, že je vlastně zamilovaná... To snad nemyslé Clément Virgo vážně? Navíc Lauren Lee Smith je fakt nesympatická, blbě se oblíká a zobrazení jejího sexování je nuda. To Eric, to je věc jiná... ty bicepsy... Ale zpět k myšlence filmu: a byla fakt špatná jak ve vulgárnější verzi Rosamunde Pilcher. Nuda obalená do nahých těl. Někomu to může stačit, mně ne.(8.2.2016)

"VÍM, JAK SI ZAŠUKAT ABYCH DOSTALA, CO CHCI. ALE POŘÁD TO NENÍ ONO. VŽDYCKY KDYŽ SE UDĚLÁM, TAK TOMU NĚCO CHYBÍ....." a pak to něco přijde a holka sebevědomá a emancipovaná je vedle jak ta jedle, jo láska....mocná to čarodějka ta dokáže nadělat paseku v citech i člověku. Vizuálně výborná záležitost, chemie mezi hlavní dvojkou hmatatelná a kouzelná a monology Leily jsou takovou povedenou třešinkou na dortu této lechtivé vztahovky.(16.6.2015)

,,Sestřenka mi řekla, že se udělala tak, až měla temno před očima..." Jestli si myslíte, že je to film o souložení, pak vězte, že je o souložení. Naštěstí má ale pěknou nadstavbu. Nádherné svádění v potrubí mi připomnělo 9 a 1/2 týdne, který sice staví více na s/m, ale tohle nakonec není také jen čajíček. Chceš-li lásku, musíš ji chytit - a počkat, jestli otevře dveře... Hudba v zasněných pasážích připomíná Massive Attack (vzpomněl jsem si na Teardrop) a kamera přitom volně snímá obrazy, které jsou sice chvílemi na hraně pornografie, ale přitom vůbec nepůsobí vulgárně. Almodorovská červená svítí pronikavě na halence, v očekávání extáze se pak jakoby rozprskne po místnosti. Kdysi se ptali jednoho režiséra, proč jeho filmy končí špatně. On odpověděl:,,Moje filmy jsou jako život, ten také končí špatně." Tenhle film je jako život, naštěstí ho však netočil onen režisér....(16.12.2012)