Lie with Me

Clément Virgo

Kostýmy:

Antoinette Messam
  • Radko

Tento film sa dá zhrnúť do dvoch viet: 1. Spala bych spala, ale nie sama. 2. Mám sa vychrápať vždy s iným alebo po nejaký čas aj s tým istým? Film je ako stvorený pre cieľové kino-publikum - 13 až 22 rokov. Nečudo, že na čsfd má až 61% (na imdb 55% - čo je obdobné ak sa vezme do úvahy, že tuná ho videlo 312 divákov a na imdb 9 455). Inak je to púha nudná bublina, ako nakoniec drvivá väčšina kanadských filmov.(7.11.2014)

I keď sa tak na prvý pohľad javí, avšak v tomto filme ide o viac než iba o explicitné scény. Preto odporúčam prečítať si Eržikov diskusný príspevok a koment. V nich je viac-menej obsiahnuté to, čo vo mne tento nenápadný, a podľa môjho názoru, podcenený snímok vyvolal. Osobne mi vyhovovalo množstvo dialógov, a Leilyne monológy do konceptu zapadajú, a poskytujú hlbšie preniknúť do výpovede snímky...I certainly wasn´t expecting something so deep, sad, the pain piercing through with every scene. One has to either feel it or live it in order to understand what´s inside of the shell. (*but there´s something in the air, they share a look in silence and everything is understood*, alebo takisto aj pesnička Wicked Game sem pasuje)(19.6.2012)

"VÍM, JAK SI ZAŠUKAT ABYCH DOSTALA, CO CHCI. ALE POŘÁD TO NENÍ ONO. VŽDYCKY KDYŽ SE UDĚLÁM, TAK TOMU NĚCO CHYBÍ....." a pak to něco přijde a holka sebevědomá a emancipovaná je vedle jak ta jedle, jo láska....mocná to čarodějka ta dokáže nadělat paseku v citech i člověku. Vizuálně výborná záležitost, chemie mezi hlavní dvojkou hmatatelná a kouzelná a monology Leily jsou takovou povedenou třešinkou na dortu této lechtivé vztahovky.(16.6.2015)

• hous.enka

Ne, když chlap před kamerou zabimbá žaludem, nemusí z toho být dobrý film se zajímavou myšlenkou. Aspoň v Lie with me tomu tak není. Teda, žalud tam je, to zas jo. Dokonce mám pocit, že jsem zahlédla plný lesopark s duby. Jenže celá ta věc o nymfičce, co se zamiluje, a až pozdě zjistí, že je vlastně zamilovaná... To snad nemyslé Clément Virgo vážně? Navíc Lauren Lee Smith je fakt nesympatická, blbě se oblíká a zobrazení jejího sexování je nuda. To Eric, to je věc jiná... ty bicepsy... Ale zpět k myšlence filmu: a byla fakt špatná jak ve vulgárnější verzi Rosamunde Pilcher. Nuda obalená do nahých těl. Někomu to může stačit, mně ne.(8.2.2016)

• Aljak

Potenciálne zaujímavý film! Neurotická egoistická nymfomanka, ktorá si uvedomí, že život nie je len o zvádzaní a sexe... Ale pochybnosti neutíchajú, lebo Láska je niečo nové, nepoznané, a preto sa cíti bezmocne, nevie čo robiť - či sa Láske oddať alebo pred ňou ujsť do bezpečia k životu aký viedla predtým? Ale čo ak je práve Láska tým bezpečím? Zaujímavý film, scenárom určite pozoruhodný, ale všetko to bolo akosi až príliš statické a dejová línia vôbec nenaplnila potenciál. Lauren svoju rolu ale zahrala naozaj obdivuhodne - až by som jej uveril, že taká je aj naozaj! Ale čo si o tom celom vlastne myslieť? Žeby Láska naozaj dokázala zmeniť každého?(6.1.2013)