Psychologický príbeh dvoch sestier, ktorých osudy sa napriek dlhoročnému odcudzeniu v jednom tragickom okamihu opäť pretnú. (oficiální text distributora)

Autogram

Je to nepríjemná kombinácia, keď sa na človeka sypú všemožné zlé udalosti a k tomu sú medziľudské vzťahy na bode mrazu. So sestrou, manželom, partnerom, švagrom a ešte aj jeho deťmi. Príbeh je tak nejako „zo života“, je dobre napísaný aj dobre zahraný, len sa mi na to zdajú tri hodiny priveľa. Uvidím, ako sa to vyvinie v druhej časti. (9.10.2019) –––– Druhá časť je o niečo lepšia, obsahuje viac zápletiek, ale stále su to len lepšie tri hviezdy. Ten život Anny medzi despotickým otcom, egoistickým priateľom a hulvátskym švagrom nebolo med lízať a ani sa na to nepozeralo extra príjemne. (10.10.2019) –––– Bola... podstatne mladšia. – Vy ste zasa... zachovalá. ()

rivah

Není to špatné, odráží to hektickou dobu divokých devadesátých let, ale je to příliš roztahané. Stáhnuto do jednoho dílu by to bylo lepší. A ten konec je zmršený. (max.50%) ()

PTuranyi

Obstojná rodinná dráma riešiaca vnútrorodinnú históriu hlavnej hrdinky a hlavne jej sestry. Žiaľ z materiálu, z ktorého by hollywoodska produkcia urobila thriller s prekvapivým odhalením, televízna produkcia vypotila priemernú inscenáciu. Hudba Petra Šibilieva, ktorá je minimalistická, nie len čo sa týka rozsahu, ale aj orchestrácie, dokáže síce podčiarknuť náladu v kľúčových scénach, no o nejakej atmosfére sa nedá hovoriť. Pritom predstavitelia hlavných postáv si počínajú veľmi dobre a dokonca aj debutujúca Ivana Kuxová zvláda postavu Petry celkom dobre. Smutné je, že aj keď film vznikol už v samostatnom Slovensku, stále z neho cítiť priemernosť socialistickej televíznej produkcie. ()