Vincentův svět (TV seriál)

Entourage

Vincentov svet

Komedie / Drama

USA, 2004 - 2011, 41 h 40 min (Minutáž: 96x30 min)

Kevin Connolly, Adrian Grenier, Kevin Dillon, Jerry Ferrara, Jeremy Piven, Debi Mazar, Perrey Reeves, Emmanuelle Chriqui, Sarah Carter, Rhys Coiro, Scott Caan, Samaire Armstrong, Mini Anden, Arielle Kebbel, Jordan Belfi, Dale Dye, Jay Giannone, Seth Green, Jayma Mays, Carla Gugino, Ali Larter, April Scott, Val Kilmer, Matt Dallas, Laz Alonso, Allie McCulloch, Tracy Dali, Rainn Wilson, Colby French, Malcolm McDowell, Stephen Tobolowsky, Leighton Meester, Brianna Lynn Brown, Shanna Moakler, Courtney Peldon, Amanda Righetti, Leslie Bibb, Charlotte Salt, Simon Rhee, Kimberly Evan, Alejandra Gutierrez, Charity Shea, Scarlett Chorvat, A. J. Buckley, Assaf Cohen, Andrea Bendewald, Jonathan Sadowski, Holly Madison, Bridget Marquardt, Kendra Wilkinson, Hugh M. Hefner, Beverly Lynne, Brandon Quinn, Kate Clarke, Ginny Weirick, Cassie Jaye, Constance Zimmer, Sophie Monk, Lisa Rinna, Samm Levine, Denyce Lawton, Sofía Vergara, Tyrone M. Mitchell, Tara Karsian, Rachel Specter, Michelle Lombardo, Christina DeRosa, Ryan Eggold, Smith Cho, Anthony Anderson, Adam Goldberg, Maria Menounos, Nadine Velazquez, Busy Philipps, Peter Dinklage, Martin Landau, Jamie-Lynn Sigler, Gus Van Sant, Mark Wahlberg, Izzy Diaz, Jessica Custodio, Lauren Lake, Lauren Michelle Hill, Heidi Herschbach, Aneliese Roettger, Irina Voronina, Marshall Manesh, Mercedes Ruehl, Penny Marshall, Jim Holmes, Ashley Rickards, Karina Michel, Johann Urb, Joey King, Natasha Alam, Stacy Stas, Scott Alan Smith, Amy Rosoff, Michael Hitchcock, Shad Moss, Bella Thorne, Angela Trimbur, Maria Zyrianova, Ken Jeong, Jami Gertz, William Ragsdale, James Cameron, Vanessa Branch, Giovanni Ribisi, Scarlett Johansson, Kayla Ewell, AnnaMaria Demara, Domenick Lombardozzi, Barrett Foa, Frank Medrano, Amanda Peet, Megan Paul, Fran Drescher, Caroline D'Amore, Nora Dunn, Curtis "50 Cent" Jackson, Beverly D'Angelo, Andrew Levitas, Beau Garrett, Melinda Clarke, Jesse Jane, Devon, Nellie Sciutto, Kristen De Luca, Chris Solari, Camille Saviola, Dean Mauro, Robin Atkin Downes, Malin Åkerman, David Bowe, Mike Hagerty, Cliff Dorfman, Torin Sixx, Stacy Glassgold, Mandy Moore, Eric Lange, Hassan Johnson, Camila Greenberg, Olivia Hardt, Martin Scorsese, Jimmy Kimmel, Rachel Roberts, Angie Patterson, Eminem, Tim Maculan, Dawn Olivieri, Lauren London, Stellan Skarsgård, T.I., Annie Ilonzeh, Ariana Delawari, Rob Morrow, Stephen Gaghan, Taylor Cole, Stacey Travis, Genesis Rodriguez, Kate Albrecht, Jesse Heiman, Kanye West, John Cleese, Sasha Grey, Christina Aguilera, Minka Kelly, Janet Montgomery, Jonathan Keltz, Illeana Douglas, Bob Odenkirk, Dania Ramirez, Holly Valance, Michael Chomiak, Toši Toda, Lauren Shiohama, William Fichtner, Peter Berg, Ethan Suplee, Miguel Sandoval, Queen Latifah, Jeffrey Tambor, Sean 'P. Diddy' Combs, Lenny Kravitz, Randall Wallace, Carrie Fisher, Autumn Reeser, Mike Tyson, Jessica Simpson, Stan Lee, Bob Saget, Gary Cole, John Stamos, Alan Dale, John Heard, Tom Sizemore, Jeff Garlin, Nick Cassavetes, Megan Park, Sterling Sulieman, Kelly Kruger, Alessandra Ambrosio, Jareb Dauplaise, Amber Lancaster, Brianne Davis, Kate Mara, Shannon Kane, Andrew Dice Clay, Matt Damon, Emma Lung, Allan Kolman, Will Greenberg, Alice Eve, Lennox Lewis, Olga Fonda, Melissa Ordway, Beau Dunn, Daniel Lindsay, Holly Lynch, Deanna Meske, Mercedes Mason, Ken Barnett, Gigi Orsillo, Luke Wilson, Heather Chase, Ashley Watkins, Kirby Bliss Blanton, Christina Lindley, Tay Brooks, Isabel Cueva, Jean-Michel Richaud, Vail Bloom, Artie Lange, Patti D'Arbanville, David Starzyk, Simona Fusco, Katie Savoy, Samantha Basalari, Louis Lombardi, Roark Critchlow, Inbar Lavi, Christina Ulloa, Windell Middlebrooks, DeRay Davis, Doug Ellin, David O'Donnell, Rebecca Da Costa, Preston Davis, Frank Darabont, Paul Herman, Jess Rowland, Breanne Racano, Chuck Zito, Max Aria, Danielle Souza, Mary J. Blige, Marta Zolynska, Evelyn Vaccaro, Kevin Ryan, Max Gail, Larry David, Ailsa Marshall, Tony Bennett, Irene Choi, Johanna Black, Melissa Keller, Ker'in Hayden, Tony Revolori, Heather Hahn, Michelle LaFrance, Jonathan Dane, Taylor Tunes, Emma Chandler, Will Peltz, Heidi Marnhout, Jennifer Field, Candice Patton, Pleasant Wayne, Suteara Vaughn, Annet Mahendru, Kelvin Han Yee, Rosalie McIntire, Erica Ferlito, Salina Soto, Lanette Fugit, Natalina Maggio, Kit Paquin, Brooke Shields, Michael Mantell, Caryn Ward, Elizabeth Regen, Matthew Corbett Davis, Dru Mouser, Richard Branson, Omar J. Dorsey, William Abadie, Gina Comparetto, Paul Willson, Chase Kim, Patrick Gallagher, Bart Fletcher, Jeremy Howard, Rachele Brooke Smith, Elise Ivy, Stuart Brazell, Tessa Farrell, Liisa Evastina, Rob Watt, Maya Stojan, Chrissy Metz, Yorgo Constantine, Rex Lee, Dan Warner, Danny A. Abeckaser, Teddy Lane Jr., Stephen Levinson, Tom Brady, Stephen Keys, Barnett O'Hara, LeBron James, Amar'e Stoudemire, Mariano Mendoza, Michael Strahan, Isabella Way, Tom Virtue, David Grant Wright, Henry Dittman, Sydney Park, Brit Shaw, Lamar Odom, Jessica Chaffin, Sal Lopez, Gal Gadot, James Harvey Ward, Marlon Young, Gil Darnell, Zack Schor, Tiffany Brouwer, Steve Spel, Malaya Rivera Drew, Anne De Salvo, Jeff Doucette, Christian Monzon, Julian Acosta, Marisa Sullivan, Edy Ganem, Harvey J. Alperin, Elvis Mitchell, Saige Ryan Campbell, Soo Yeon Lee, Dominic Comperatore, Jen Dede, Stefan Richter, Bryan Callen, Frank Maharajh, Billy Dec, Trisha Hershberger, Fumi Desalu-Vold, Blake Anderson, Ron Yuan, Jera Sky, James Lefkowitz, Daniel Booko, Alfred Dennis, Zach Lasry, Jarrett Lennon, Craig Anton, Connie Ray, Jeff Harlan, Chuck Pacheco, Michelle Celeste, Brad Schmidt, Jaymee Ong, Sydney Pollack, Brian Palermo, Lara Wickes, Alana Morshead, James Moses Black, Adam Paul, Rayna Tharani, Lenny Jacobson, Stephanie Vogt, Anzu Lawson, Brandon Alexander III, Amy Lyndon, Lynne Alana Delaney, Elaine Tan, Dex Elliott Sanders, Tonja Kahlens, Stacy Hall, Kofi Siriboe, Stephen Ramsey, Bobby Flay, Nicholas Givanio, Carla Jimenez, Azita Ghanizada, Joyce Brothers, Olga Cramer, Leah McKendrick, Natalie Victoria, Armando Pucci, John Sloman, Deborah Lacey, Jonathan Baker, Jason Sklar, Randy Sklar, Malea Rose, Jonathan 'Lil J' McDaniel, Kevon Stover, Greg Collins, Beverly Sanders, Stanley DeSantis, Omar Leyva, Veronica Taylor, Stacy Fuson, Megan Porter, Josh Cowdery, Rich Paul, Shelley Berman, Felisha Terrell

Pár dôvodov, prečo tento seriál tak strašne zbožňujem - (skoro) vždy pokojný, pozitívny a ženami zbožňovaný sympaťák Vinnie; večne racionálne zmýšľajúci romantik (a írsky trpaslík) Eric; svojský, príliš starý, menej talentovo/geneticky obdarený, no o to vtipnejší Johnny Drama; bezstarostný, život si užívajúci a (väčšinu času) lenivý Turtle (veľké plus za Meadow Soprano!!); nezastaviteľná hláškujúca mašina, najlepší agent v meste a z času na čas i cholerik Ari Gold. No a samozrejme v neposlednom rade teplý asistent Lloyd, moja platonická láska Sloan, Bob Saget, či dajme tomu, neortodoxný režisér Billy Walsh. Všetko sú to postavy, ktoré mi skutočne prirástli k srdcu (a to ešte nepočítam kvantá vydarených cameí), a pri záverečnej časti som mal zmiešané pocity (želal som si ešte aspoň dvakrát toľko sérií a epizód). Jasné, nie vždy to po kvalitatívnej stránke bola úplná idylka, vyskytli sa i horšie epizódy (či celkový mierny pokles u posledných dvoch až troch sérií), no celkovo musím uznať, že som si to užil viac než dosť. Z tých horších dejových zápletok, ktoré by som si vedel predstaviť aj inak, resp. mi trošku prekážali, spomeniem keď tak - z môjho pohľadu - dosť stupídnu Vincentovu dejovú líniu s herečkou Mandy Moore (ktorá našťastie ale nebola až tak dlhá), zbytočne preťahované "motanie" sa okolo príprav filmu Medellin, či taktiež nazvime to (aby som zbytočne veľa neprezrádzal) rapídne pády v rámci Vincovej kariéry a s tým spojený v daných obdobiach menej pozitívny a viac dramatický podtón. Aby som to trochu ozrejmil, chápem že i takéto chvíľkové pády a zauzľovania sú v dlhotrvajúcich seriáloch potrebné, nech sa nezapadne do stereotypu, lenže dá sa povedať, že Entourage som si obľúbil čiastočne i práve preto - lebo divák približne vie, čo od toho môže čakať, vždy sa príjemne pobaví, a o to tu predsa snáď ide. Osobne si myslím, že to nie je potreba príliš dramatizovať, na to tu máme iné žánre, kde to pôsobí lepšie a v kvalitnejšom prevedení. Entourage je skrátka pohodička - taká, ktorú nie každý znesie, no niektorí si ju bezpochyby zamilujú. 100%(22.8.2016)

Filmový fanoušek u tohoto seriálu chrochtá blahem...a jo, jasně, že všechny ty studiové čachry jsou tady přestřelené tak, aby to prostě chytlo... ale něco pravdy na tom tady bude. Vždyť nástřel minimálně první sezony vychází ze zkušeností Marky Marka, když v Hollywoodu začínal. A Ari Gold (kterého skvěle hraje Jeremy Piven) je jedna z nejlépe napsaných postav vůbec.. člověk si řekne, že Ari je jenom nenasytný Hollywoodský agent, lačnící po zisku, but there's more than meets the eye, you guys (mimochodem, něco podobného jsem psal u seriálu Inuyasha...zvláštní, že tyhle typy charakterů člověka fakticky drapnou za koule a vyslouží si titul awesomnosti). Doufám, že se seriál nechýlí ke konci. V době, kdy píšu tento koment je venku 5 skvělých sezon a šestá se bude co nevidět vysílat....držím palce (i ty, které nemám a nemůžu mít!).(21.6.2006)

Svět z prostředí Hollywoodu je něco, kde jsem vždy chtěl být a nemůžu. Je jedno, že příběh čtyř maníků s agentem je vymyšlený, točí se to kolem reálných osob, filmů a snad je to i založené na skutečném jednání ve filmovém světě. Užívám si nejen kvalitu seriálu, ale také vidím tam, kde jsem vždy chtěl být a je to parádní jízda.(19.9.2015)

• HAL

Vincent, filmová teen hvězdička (poznávací znamení - má hezký obličej a je retardovaný) žije s partou kamarádů kteří mu permanentně podkuřují a sem tam si všichni v hustě drahém autě vyrazí na hustej mejdan aby si jeho podkuřující kamarádi mohli vrznout s hustě tupýma modelkama. A má to osm sérií. Ty modelky jsou pěkné, měly by hrát v pornu, to by mě totiž na rozdíl od Entourage nejspíš i bavilo. Hmm, když o tom tak přemýšlím, ono vlastně Entourage má i příběhy a uvěřitelnost na úrovni toho porna, jen ty soulože jaksi probíhají mimo záběr. Prostředí hollywoodského pozlátka a slavné cameo roličky by se daly zužitkovat i mnohem lépe než na tuhle zbytečnost. Po čtyřech dílech 4/10(19.9.2011)

Shrnutí jednou větou? Scénář na jeden díl musí mít v celkovým počtu max tak dvě stránky a příloha obsahuje hlášky :) U čehokoliv jiného by to znamenalo jednoduchost, nudu, až stupiditu, ale u tohoto seriálu ne. I když se zde vlastně nic neděje (až na dříve zmíněné hlášky a opravdu minimální životní peripetie), pánové si užívaj, pařej, šo*staj, chlastaj, berou vše s lehce nadnesenou ironií a mohl bych pokračovat donekonečna...no, řekněte, kdo by si to na fleku s nimi nevyměnil? ;)(2.7.2011)

• - Kevin Dillon a Jerry Ferrara si úlohy Dramu a Turtle zopakovali i v reklamách na hru „Need for Speed: Hot Persuit“. (toi-toi)

• - Celé meno postavy nazývanej Turtle je Salvatore Assante. (toi-toi)

• - Firma Nike na počesť poslednej série vydala špeciálne tenisky Nike SB. (toi-toi)