Hwaryeonhan oechul

• Jižní Korea 화려한 외출 (více)

Anet21

⚪Neskutočne povrchná záležitosť, nech sa akokoľvek snaží vydávať za film o vášni k láske a umení, stále je iba hlúpym vypláchom, v ktorom si postavy zamieňajú lásku s vášňou k sexu, navzájom si neustále ubližujú, ich charaktery sa nikam neposunú a hrdinka v závere napíše ,, rozlúčkovú" pesničku, ako našla samú seba a musí sa posunúť. Ach.⚪Rovnako motív ,,mne niekto ublížil, tak ja teraz ubližujem ostatných" je na jednej strane už tak nadužívaný, až to bolí a tu zároveň ani nemá žiadnu pointu. Zároveň zbytočne explicitné, bez vysvetlení, kopa vaty, jediné pozitívum je, že film má iba 80 minút, namiesto kórejských ,,klasických" naťahovaných dvoch hodín. ()

Gallienus

Film je o tom, jak se jeden mladík zabouchne do své sice postarší ale stále ještě velmi atraktivní sousedky. Prožije a vychutná si s ní několik zajímavých okamžiků oblaků a deště a nakonec se vrátí ke své stejně staré přítelkyni. Jestli měl film i jiný intelektuální přesah než zobrazení vztahu postarší ženy a mladého kluka, tak mě unikl. ()