Zákony Brooklynu

Brooklyn Rules

Krimi / Drama

USA, 2007, 95 min

Celkem rád se podívám na filmy s "mafiánskou" tématikou, a tak jsem se zvědavostí sáhnul po tomto snímku, o kterém jsem věděl vlastně jen to, že to bude o něčem v Brooklynu...film mě celkem mile překvapil, už jen svým zajímavým dějem , jako i vyličením života v ulicích Brooklynu, to vše za přispění popisu životů tří nerozlučných kamarádů s rozdílnými povahami, ideály a smysly o životě, a že jde o film z Brooklynu, během filmu toho moc usměvného neuvidíme, jako i závěrečný happyend ... co se týče hereckých výkonů, možná většinu lidí by ona jména mohla odradit, no já byl mile překvapen, at už Baldwinem v roli protřelého mafiána, nebo Caan s Prinzem v rolích mladíků, kolem kterých se motá celý film .. film je působivý, některé scény budí zamyšlení, některé i dojmou, takže co se týče tohoto, splnil to maximum .. a jistě se tam dalo najít pár much, tamto mohlo být lepší, tamto vychytanější, tamto líp udělaný, ale i tak si myslím, že film stojí za shlédnutí, a to platí nejen pro fandy tohoto žánru, ale i pro ty, co rádi trošku dojímavější filmy s vážnou tématikou(11.10.2009)

• Tsunami_X

Je dost těžké obsadit do hlavní role takovéhle rádoby žánrovky Freddieho Prinze Jr. a ještě přiom nestydatě kopírovat Mafiány. Ale povedlo se.(26.4.2009)

Rozpočet $8miliónovTržby USA $458,232Tržby Celosvetovo $-(21.12.2008)

• MM_Ramone

To som teda zasa raz stupil do hovna. Chcel som si po dlhšom čase kuknúť nejaký kvalitný mafiánsky film. Mal som chuť na niečo také ako točil americký režisér Martin Scorsese. Tak som si vybral titul „Zákony Brooklynu“. Lenže žiadny Scorsese sa nekonal. To čo som zhliadol bol nudný film plný neuveriteľne blbých dialogov. Ďalší nepodarený snímok z dielne bezvýznamného režiséra, ktorý do hlavných úloh obsadil totálnych trotlov. Baldwin, Farrara a Caan mali byť akože tvrďáci z Brooklynu, ale na mňa pôsobili skôr dojmom prihriateho tria buzerantov. **(22.1.2013)

Po zhlédnutí filmu mohu říci jak jsem rád, že jsem nevyrůstal v Brooklynu. I když na druhou stranu si nejsem jistý, nakolik je tento příběh nadnesený a nakolik se může blížit reálným událostem. Každopádně chvílemi mi tento film připomínal jiný podobný snímek Příběh z Brooklynu, zajímalo by mě, jestli se tvůrci nenechali alespoň trochu inspirovat. Ale ve výsledku mám přece jen pocit, že Zákony Brooklynu jsou o něčem jiném nežli výše jmenovaný režijní debut Roberta De Nira, zde totiž touží hlavní hrdina z Brooklynu vypadnout a něčím nebo spíše někým se stát, studuje vysokou školu, po nocích pracuje v místním obchodě a s mafiány se snaží příliš nezaplétat. Do toho zde sledujeme i jeho dva kamarády, jeho vážný vztah se svou spolužačkou, a tak nějak okrajově i válku mafie. Toto je zkrátka atraktivní příběh z atraktivního prostředí a k tomu se sympatickými herci, takže jsem si to docela parádně užil. V hlavní roli se objevuje jeden z mých nejoblíbenějších herců, sympatický Freddie Prinze Jr. a bylo zajímavé ho pro změnu vidět v roli mladíka, který se od mafiánů distancuje, protože v minulosti už jsem ho viděl v roli mladého mafiána (ve filmu Pravidla špinavé hry) a to srovnání je tedy hodně zajímavé. Každopádně i ostatní herci podali kvalitní výkony a celkově hodnotím film jako velmi zdařilý. Je to za čtyři hvězdy.(29.6.2010)

Kamarádi a mafie, to jsou téma divácky atraktivní, vlastně i mnohokrát zpracované. Ostatně i tenhle příběh nevybočuje nijak z běžného průměru obdobných filmů, alespoň podle mě, no, nebudu nic prozrazovat, podívejte se.(17.10.2009)

• Wacoslav1

Sakra kolik takových filmů na podobný téma už tu bylo? Nepochybně hodně problém je v tom, že tenhle se moc nepovedl. Ani drama ani akčňák. takový neslaný nemastný natáhnutý nic.25%(27.8.2014)

Príbeh troch kamarátov, ktorí sa poznajú od čias, keď im ešte po bradách tiekla laktóza. Príbeh ich každodenne skúšaného kamarátstva odchovaného ulicou a životných osudov naberajúcich u každého iný smer. Každý z nich je iný, má iný osud a hodnoty, ale predsa len ich niečo spája. Na pozadí vidíme príbeh mafiánskeho Brooklynu 80tych rokov, ktorý ale neni servírovaný násilne, ale skôr podčiarkuje celkovú atmosféru životných ciest troch kamarátov. Gangsterka, ktorá sa na nič nehrá, len citlivo ukazuje "walk of life in Brooklyn". Príjemné.(5.1.2009)

Jo Brooklyn. Nejdražší parcely. Nejčistší ulice. Ideální místo pro život:-) Zákony Brooklynu se snaží podobně třeba jako Scorseseho Mafiáni pomocí voiceoverů postav žijících v mafiánské čtvrti ukázat organizaci slavné firmy, která si říká Mafie. Jenže k tomu používá postavy, které jsou v hierarchii mafie naprosté nuly, takže je všechno posouváno jen z doslechu (rozhodně nečekejte velké přestřelky) a film se tak zaměřuje na vývoj možná schématických, ale sympaticky napsaných a zahraných postav, ve kterých jsem v některých momentech poznával sebe a své kamarády. Zákony Brooklynu jsou docela příjemná, komorní gangsterka, která se asi nejvíce blíží De Nirovu Příběhu z Bronxu, ale na jeho kvality úplně nedosahuje.(18.2.2008)

Veľmi príjemná oddychová snímka o živote troch nerozlučných kamarátoch. Film je vsadený do Brooklynu, ochutený mafiánskym korením, ktoré v chlapcoch, neskôr mužoch zanecháva horkú chuť. Dobre mi padol v úlohe mafiánskeho bosa Cézara Alec Baldwin, ktorý ma utvrdil o jeho hereckej kvalite. Film je vyváženým vyžším priemerom, nesnaží sa predstierať že ide o kultovú "mafiánovku"a milo vám spríjemní voľný večer.(31.5.2008)

Propuká nelítostná válka gangů........ Scénář : Terence Winter. Kamera : Richard Crudo. Hudba : Benny Rietveld. ........nedovol, aby tě zlomili.(31.5.2011)

Na dnešní poměry slušná gangsterka. Jenom trochu mín romantiky a víc akce, byl by z toho supr filmík.(3.6.2008)

Nemyslel jsem si, že mě to začně takhle bavit, ale opak byl pravdou. Byl to skvělý kousek. Hodnocení má sice nízké od zdejších uživatelů, ale já se nebojím dát plný počet. Ani na minutu jsem se nenudil, příběh mě absolutně pohltil. Dobrá práce! 88%(21.5.2011)

Už len kvôli tomu dabingu sa oplatí vidieť, ale bacha musí to byť naisto čeština.(24.10.2008)

Brooklyn, italská čtvrť, mafiánů mnoho nevidíme, ten Baldwinův vypadá dost nebezpečně a budeme si ho pamatovat. Ale v hlavní roli přátelství. Tři kamarádi, nejdřív malí kluci, pak velcí kluci. Přátelství s velkým P. A pozor na uši z Vietnamu! 60%.(9.10.2008)

Standardní mafiánský film s dost hrozným hlavním hrdinou (kterému ani náhodou nevěřím, že by měl být nějak chytrý), slušně hrajícími Scottem Caanem a Alecem Baldwinem, a Menou Suvari, která mi čím dál tím víc připomíná Gadgetku z Rychlé roty. Scénář netřeba rozebírat, je to x-tá variace téhož filmu (Mafiáni, Tenkrát v Americe, filmy s Al Pacinem ze 70. let ad.)(6.2.2010)

perfektní film. takhle si představuju vypravěčský film s mafiánským pozadím. žadná nuda, žadné hluché místo. napětí, dynamika, prvky z obyčejného života.. supr.. podíval jsem se schválně na verzi s českým dabingem a kupodivu fajn..(22.7.2010)

Průměrný film, víceméně bezkrevná a rutinní režie a figurkovské postavy. Velkým mafiánským eposům se samozřejmě rovnat nemůže, ale jeden večer zabije příjemně. 60%(31.1.2008)

• Holina

Rádoby mafiánská gangsterka, ve které se dohromady nic moc neděje.(15.2.2009)

Film, který je průměrný až běda. V mých očích místama i podprůměr..Junior mi byl protí srsti, vůbec se nehodil do role! Režie nudná, děj je řídky jak průjem...ALE všechno toto přebilo milé vyznění filmu a fakt, že jsem se ani na vteřinu nenudil! Jestli toto stačí k dobrému filmu?? Ne...ale vyjímka asi potvrzuje pravdilo!:-)(27.4.2008)

• Santino7

Nebudem klamať, na túto snímku som narazil úplnou náhodou, a to pri "snorení" po filmografiách osadenstva môjho obľúbeného seriálu Entourage (v tomto prípade konkrétne Jerry Ferrara). Už pri zhliadnutí zopár recenzií mi bolo jasné, že nepôjde o nič extra, no v kútiku duše som predsalen tajne dúfal, že to možno prekvapí, respektíve to bude aspoň oný "neškodný" priemer. Nuž, nestalo sa. Hoci nápad ako taký zlý nebol... partia kamarátov od detstva, a ich plány a sny konfrontujúce s ťažkou dobou a najmä prostredím, v ktorom žijú. Veď ostatne že priateľstvo na život a na smrť + vyrastanie v ťažkej štvrti + mafia je dobrá rovnica fungujúca už od nepamäti sme sa presvedčili už nespočetne veľa krát (viď napr. kultové záležitosti ako Once Upon a Time in America; Goodfellas; A Bronx Tale či napríklad menej známe A Guide to Recognizing Your Saints atď.), lenže tu sa vyskytol (ne)jeden menší háčik. Ten úplne najväčší a najzásadnejší by som videl v tom, že to fatálne zlyhalo v rovine scenáru. Terence Winter, hoci ho mám čoby scenáristu rád (postaral sa o vynikajúcich Sopranovcov, niekoľko častí Boardwalk Empire či Vlka z Wall Street), sa tentoraz skutočne nepochlapil a priniesol len veľmi slabučký odvar (nechcem tvrdiť že frašku, pretože až tak zlé to zas našťastie nebolo). Veď sa tam dočerta v podstate ani nič také za celú stopáž neudialo! Aby som mu ale nekrivdil, rovnaký problém bol aj s réžiou, ktorá vyzerala veľmi, skutočne veľmi zle - možno by to obstálo, i to nijak žiarivo, ako nenápadný televízny film, lenže keď som sa dočítal, že rozpočet bol 8 miliónov dolárov, nechce sa mi veriť... Jediné čo ma napadá je, že sa to minulo na dobovosť snímky, lenže tá sama o sebe taktiež nijak extra vydarená nebola. Hlavná postava (Freddie Prinze Jr.) bola z môjho pohľadu obsadená taktiež nie práve najšťastnejšie a z ústredného trojlístka Prinze-Caan-Ferrara mi prišiel byť práve on tým najmenej výrazným a otravným (i keď popravde, ak mám byť objektívny, ani Ferrara tu nestál za veľa, a teda jediný, kto to po kvalitatívnej stránke držal ako tak nad vodou bol Caan). Z tých vedľajších ešte, v rámci možností, ako-tak potešil Alec Baldwin. No skrátka, aby som to zbytočne priveľmi nenaťahoval - nápad dobrý, žánrovo presne podľa môjho gusta (potešilo ma aj časté spomínanie hlavných newyorských mafiánskych rodín a s tým spätých historických súvislostí), lenže prevedenie slabučké, bohužiaľ. Nebyť mojej extrémnej záľuby v danom žánri a taktiež obľube Ferraru a Caana, tak tento film vypnem ešte pred vhupnutím do druhej polovice. 45%(19.8.2016)

<< předchozí 1 2