Sladké lži

Itálie, 1980, 90 min

Stefano Rolla

Silvia Napolitano

Mario Vulpiani

Z nostalgie, velmi silný příběh a skvělá, nezapomenutelná hudba.(11.3.2010)

• anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 18.12.1982 (24.11.2010)(24.11.2010)

Překrásný film, na jehož opakování čekám dlouho a myslím, že se ani nedočkám. Pokusím se napsat, o čem film je, protože tu nejsou žádné informace, ale viděla jsem film v televizi strašně dávno, nejpozději v r. 1984. Stejně i u novějších filmů hodnotím vždycky spíš dojem. Takže jestli si film někdo pamatuje líp, vůbec se nebudu zlobit, když mě opraví nebo doplní. Milý a krásný kluk - nevím, jestli ho náhodou nehrál Anthony Delon, pokud ne, tak to byl prostě stejný typ - si vyhlídne dobře situovaného pána, který nemá děti a namluví mu, že je jeho nemanželský syn. Pán ho přivede domů, protože samozřejmě nějaký ten hříšek má a není si jistý. Manželka přijme mladíka do rodiny a žijí spokojeně. Po čase mladík odejde. Nic neukradne, "rodiče" nijak nevyužívá. A zase si najde jinou rodinu, kterou na čas udělá šťastnou. Právě "maminka" to všechno vypátrá, když "syn" zmizí, ale odpustí mu, protože díky němu aspoň nakrátko pozná, co je to mít dítě a být šťastná. Ale říkám, vzpomínám si jen matně a vím, že jsem brečela, což tehdy rozhodně už muselo být něco. Dneska brečím i u pohádek, ale tehdy to rozhodně nebylo z nostalgie. Byl to opravdu krásný film s uměřenými přestaviteli a příjemnou atmosférou.(11.3.2010)

Nevím, zda je to skutečně pravda, ale kdysi napsal Ray Bradbury povídku, která vyšla ve slovenštině pod názvem "Vítaj a zbohom". Námět tohoto filmu je hodě podobný této povídce.(21.9.2017)

Velmi dojemný snímek zakomponovaný do Benátek. Možná trochu laciný děj, ale proč ne. Pro pobavení dobré. Skvělá hudba Eniio Morricone.(16.1.2013)