Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Britská dokumentární rekonstrukce přiblíží více jak dvacetileté sovětsko-americké soupeření o dobytí vesmíru. Ve čtyřech epizodách chronologicky odhaluje jednotlivé kroky znepřátelených velmocí, které vedly k úspěchům v raketovém průmyslu, přičemž se hlavní důraz klade na dva geniální konstruktéry, kteří stáli v pozadí úspěchů - na jedné straně geniální Sergej Koroljov, propuštěný z gulagu, na druhé Werner von Braun, průkopník a vizionář pronásledovaný nacistickou minulostí.

Seznam jednotlivých epizod:  1. Souboj o raketu
2. Souboj o družici
3. Souboj o přežití
4. Souboj o Měsíc (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (40)

corona 

všechny recenze uživatele

O hviezdičku menej za Komarova /Američania si proste nemôžu odpustiť vymyslenú historku o rozlúčke s manželkou počasu zostupu, kedže sa mu neotvoril hlavný padák a záložný sa zamotal do hlavného, mal možno minútu na to aby si uvedomil čo sa deje a spojenie bolo počas zostupu prerušené/ a pre nezainteresovaných: nie všetko v tomto dokumente je svätá pravda, inak výborný Steve Nicolson ako Koroljov. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Vzácně konzistentní dokument, kde se navzájem doplňuje zajímavé téma s kvalitním zpracováním a moderními filmařskými postupy. Na škodu není ani jindy tak problematická metoda hrané rekonstrukce historických událostí, protože herci se zhostili svých rolí nad očekávání dobře. Tvůrci nezahltili diváky přemírou informací a zároveň dokázali zobrazit vše zásadní, co v kosmonautice určovalo dějiny. Do posledního okamžiku udržovali v líčení soupeření obou týmů potřebné napětí, takže vznikl atraktivní dokument, který současně pobaví i poučí. Co chtít víc...Celkový dojem 90 %. ()

Reklama

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Už po prvním dílu myslím, že zcela zodpovědně můžu dát maximum. Naprosto perfektní, takhle si podobnou věc představuju Doplnění po posledním dílu: Jen škoda, že je konec trochu useknutý, čekal bych zmínku o Lunochodu nebo o společnym letu a spojení Sojuzu a Apolla. Ale jinak to hezky vystihla máma: kdyby tak radši spolupracovali, místo aby zbrojili proti sobě... ()

borsalino 

všechny recenze uživatele

Výborný dokument BBC. Je na tom zejména vidět technologický souboj tehdejších mocností - USA a SSSR, nicméně USA technologie byly postavené na von Braunových znalostech a testování raket V1 a V2, tedy raket odplaty. Na straně SSSR je krásně vidět jejich specifické chápání světa - prostě urvat vše silou a se stálou hrozbou gulagu, kam svého špičkového technika zavřeli a na co nakonec umřel. Jako dokument je to však strhující. ()

berg.12 

všechny recenze uživatele

Zřetelně limitující hranice hraného dokumentu. Drama na úkor informací, emoce na úkor souvislostí a příběh na úkor času. Proti množství jiných, obsáhlejších a informativnějších dokumentů, které byly k tématu vesmírných závodů natočeny, dává tento maximálně pocit ušlechtile zabitého času. Nedokoukal jsem. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (2)

  • Pri štarte Sputniku 1 na Koroľjovovu žiadosť zneli slávnostné fanfáry na počesť začiatku kozmického veku. (corona)
  • Sergej Pavlovič Koroljov byl ve skutečnosti tlustší postavy než jeho představitel Steve Nickolson. (matej1995)

Reklama

Reklama