poster

Závody v dobývání vesmíru (TV seriál)

 • Česko

  Vesmírne preteky

 • Velká Británie

  Space Race

Dokumentární / Drama

Velká Británie, 2005, 4x60 min

 • Petike
  *****

  Nechápem niektoré pohoršené reakcie. Zo seriálu je zjavné, že sa chcel zamerať na 50. a 60. roky 20. storočia. Dokumentov o kozmonautike v 70., 80. a 90. rokoch je plno, ale o prvopočiatkoch odvetvia je ich dodnes trestuhodne málo. Vďaka za to, že aj tento seriál trošku pomohol vyplniť tú medzeru...(18.6.2013)

 • m.krudenc
  *****

  Vynikající hraný dokument BBC. Je na tom zejména vidět technologický souboj tehdejších mocností - USA a SSSR. Technologie USA byly postavené na von Braunových znalostech z testování raket V1 a V2, tedy raket odplaty. Na straně SSSR je krásně vidět jejich specifické chápání světa - prostě urvat vše silou. Tento Dokument je strhující. Nádhera.(15.5.2015)

 • kwoky
  *****

  Pekne zpracovany dokument. Libi se mi, ze spolu soutezi oba hlavni akteri na dalku a pritom musi prekonavat obrovske prekazky ve svych vlastnich zemich. Pekny pohled do minulosti, kde se rozhodovalo o nasi soucasnosti. Asi bychom nemeli zabery z druzic a satelitni televizi, kdyby nebyl Sputnik se svym "pip...pip...pip" :)(1.1.2008)

 • honzin_r
  ****

  Ač nemusím hrané dokumentární filmy, tento je natočen vskutku poutavě. Postavám se dá věřit i když jsou lehce prkenné, přednesená fakta jsou dostačující, tam kde nejsou peníze na slušné vizuální efekty si tvůrci pomohli dobovými záběry, což dokumentu přidalo na věcnosti. Hlavním plusem je dobrý spád příběhu.(15.2.2012)

 • corona
  ***

  O hviezdičku menej za Komarova /Američania si proste nemôžu odpustiť vymyslenú historku o rozlúčke s manželkou počasu zostupu, kedže sa mu neotvoril hlavný padák a záložný sa zamotal do hlavného, mal možno minútu na to aby si uvedomil čo sa deje a spojenie bolo počas zostupu prerušené/ a pre nezainteresovaných: nie všetko v tomto dokumente je svätá pravda, inak výborný Steve Nicolson ako Koroljov.(16.4.2008)

 • - Pri štarte Sputniku 1 na Koroľjovovu žiadosť zneli slávnostné fanfáry na počesť začiatku kozmického veku. (corona)

 • - Sergej Pavlovič Koroljov byl ve skutečnosti tlustší postavy než jeho představitel Steve Nickolson. (matej1995)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace