Starý Kim (Goo Shin) byl odloučen od své první manželky a dcery v Severní Koreji během korejské války a založil novou rodinu v Jižní Koreji. Jeho největším přáním je, aby se obě Koreje staly opět jednou zemí, aby mohl znovu vidět svou první rodinu. Vzhledem k jeho náhle se zhoršujícímu zdravotnímu stavu a politické situaci se zdá, že se toto přání nikdy nesplní. Jeho dva synové se dozvědí, že starý Kim ve své závěti napsal, že veškerý jeho majetek se před jeho smrtí vrátí státu, pokud Koreje nebudou jednou zemí. Rozhodnou se inscenovat hru, která má však nečekaný pozitivní vliv na zdraví starého Kima. (sator)

Folpa

Přesně kvůli takovýmhle filmům miluji korejské filmy... Vtipné, smutné, všechno v jednom. Mimochodem kam se na tento film hrabe Good bye Lenin. ()

sniper18

Je to priemerná komédia. Má výborný príbeh o dvojici bratov, ktorí sa dozvedia, že ich otcovi zostáva už len pár mesiacov života, pričom najviac zo všetkého túži po spojení oboch krajín, aby sa mohol konečne stretnúť so svojou predchádzajúcou rodinou, ktorá zostala na severe a navyše on vlastní drahý pozemok, ktorý by už po zjednotení nemal dôvod predať a peniaze za neho by sa im hodili. A tak sa spolu so zvyškom rodiny a priateľmi rozhodnú, že budú predstierať zjednotenie, lenže zaistiť takého klamstvo je pre nich čím ďalej viac zložitejšie. Spracovanie nie je zlé, ale aj tak ma skôr sklamalo. Táto tématika ponúka obzvlášť v rámci komediálneho žánru mimoriadny potenciál, ale ten sa podarilo využiť len minimálne. Aj v tomto prevedení sa na to dá po celý čas bez problémov pozerať, nudu som ani na okamih nepocítil, lenže problém je, že tomu úplne chýba náboj. Je tu plno zaujímavých situácií, ktoré na prvý pohľad pôsobia perfektne, napríklad predstieraný stolný tenis, cirkus a mnoho iného, ale aj tak si ma to nedokázalo získať. Ale celkovú úroveň zvyšuje posledná tretina filmu, ktorá už prejde z komédie do drámy a tá mi už príde zvládnutá kvalitnejšie. Takže skutočne žáner komédia tu u mňa nemá prakticky žiadnu hodnotu, iba pri jednej situácii som sa aspoň trochu pousmial, inak vôbec. Herecké obsadenie nie je zlé, ale moc ma nezaujali ich postavy. Hlavné duo v zložení Kam Woo-Sung a Kim Su-Ro si ma v tomto prípade väčšinu času vôbec nezískali a tak to aspoň čiastočne zachraňujú ženské postavy, ktorých výkon mi sadol viac. Réžia a technická stránka sú úplne priemerné, v ničom ma výraznejšie nezaujali, ale potrebný štandard to splní. Škoda, taký potenciál a nakoniec len priemerný film, ale minimálne raz sa to určite pozrieť dá, takže pozretie určite neľutujem. 56% ()

sator

Starý Kim (Goo Shin) byl odloučen od své první manželky a dcery v Severní Koreji během korejské války a založil novou rodinu v Jižní Koreji. Jeho největším přáním je, aby se obě Koreje staly opět jednou zemí, aby mohl znovu vidět svou první rodinu. Vzhledem k jeho náhle se zhoršujícímu zdravotnímu stavu a politické situaci se zdá, že se toto přání nikdy nesplní. Jeho dva synové se dozvědí, že starý Kim ve své závěti napsal, že veškerý jeho majetek se před jeho smrtí vrátí státu, pokud Koreje nebudou jednou zemí. Rozhodnou se inscenovat hru, ale to má nečekaný pozitivní vliv na zdraví starého Kima. ()