Intacto

Nedotknutý

Thriller / Drama / Mysteriózní

Španělsko, 2001, 105 min

• Isherwood

Fresnadillo je talent, o tom žádná. Ale pochopil jsem to až s jeho dalším filmem, přičemž nechápu, jak může 28 týdnů poté oplývat naprosto geniální dynamikou, když tahle celovečerní prvotina stojí na parádním nápadu, který pohřbívá neskutečně mrtvolné tempo a dokonale absentující empatie ke všem postavám. Den po zhlédnutí si pamatuju akorát profláknutý sprint lesem, což je na 105 minut docela málo.(17.11.2011)

Námět a pár skvělých scén nestačí a ani ten žabácký obličej Maxe von Sydowa nedokáže být zajímavým po celou dobu, když do toho nic nepřidá. Určitě to není špatný film, ale nevím, co si z něho vzít. Téma je až příliš mystické a paralela s tím, jak vnímám skutečný život, je minimální. Ale možná někdo na štěstí až za hrob věří...(31.3.2007)

Výborný a zaujímavý námet skazený priemerným, šedivým natočením a nudnou formou. Autori z potenciálu nevytrieskali ani desatinu z toho, čo mohli. Pripadá mi to, ako keby som odšťavil 10 kilo jabĺk, pár deci šťavy si nechal a zvyšok vylial do záchoda. Niekoľko výborných scén je zabalených do veľkej kopy vaty a hroznej nudy. Najviac mi v pamäti utkvela scénka behu v lese so zaviazanými očami proti stromom, zaujímavý nápad ako pokúšať šťastie :). Koniec sa snažil šokovať svojou pointou, ale o nič extra sa aj tak nejedná. Jednoznačne sklamanie. 60/100(6.6.2014)

Zpočátku jsem byla z filmu zmatená jak polární motýl, ale jakmile jsem postupně pronikla do pravidel hry o štěstí a smůle, musím ocenit originalitu té myšlenky. Nicméně sledovat "Intacto" bylo jako dívat se na rozbitou vázu - sem tam vynikl nějaký hezký detail: Max von Sydow v roli "Žida", běh přes dálnici, běh lesem, ruská ruleta, ponurá atmosféra... Jenže jako celek to bylo roztříštěné, místy až chaotické (závěrečná přestřelka) a některé střepy působily zvlášť nepříjemně: třeba postavy se (až na Žida) dělily na ty, co mi byly ukradené, a na vyloženě nesympatické. Následkem toho jsem měla problémy dokoukat, protože mi bylo docela u prdele, jak to dopadne. A díky ztrátě pozornosti si nejsem ani úplně jistá, co měl ten konec znamenat, co se snažil básník říci. Nemám nejmenší zájem pustit si to kvůli pochopení znova. 59%(29.1.2011)

Osvěžující občerstvení 25.12.2004. Jeden z mála filmů, který zůstal neporušeně zakódován v paměti až do mého zaregistrování na těchto webových stránkách. - Každý někdy přemýšlel o své vyjímečnosti na tomto světě a já byl zcela pohlcen tímto někdy uvolněnějším dějem, který mi dával čas přemýšlet o každém kroku hlavních postav. Film není jenom o štěští, ale je také o obyčejnosti člověka, který ať má štěští sebe větší, může být nahrazen někým, kdo o to nikdy nestál být na vrcholu pomyslného žebříčku.(19.1.2011)

• - Scéna s létající strašilkou byla natočena pomocí pohybující se žárovky. (carott)

• - Filmem se inspirovala pro svůj klip britská skupina Pendulum. (carott)

• - Exteriéry filmu se natáčely na ostrově Tenerife v okolí sopky Pico del Teide. (Fjera)