poster

Intacto

 • Španělsko

  Intacto

 • angličtina

  Intact

 • Slovensko

  Nedotknutý

Thriller / Drama / Mysteriózní

Španělsko, 2001, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Omnibus
  *****

  Bonus: komentář plus obrázky         Nemáte v životě štěstí? A jiní ho mají až zbytečně moc? Zapátrejte v paměti! Jestli se vás nějak podezřele často nedotýkali, či vás dokonce někdy nečekaně neobjali... Max von Sydow (sám velice podezřelý muž tím neuvěřitelným štěstím na desítky nádherných a silných filmových rolí) vás očekává ve sklepení svého kasina, aby vám ukázal, že není o co stát. On je totiž zatracený Bůh štěstěny. Má ten dar. Stačí letmý dotyk a vaše štěstí přejde na něj. A s každým dalším člověkem, kterého zabije při ruské ruletě, je jeho štěstí ještě větší. Je nejšťastnějším člověkem na celém světě. A je sám. Už čeká v životě jen na jedno. Při každém dalším souboji, při pohledu do hlavně revolveru doufá, že tentokrát už konečně...(3.6.2013)

 • Jizni Tlapa
  ****

  Ve skvělém tempu, s moc dobrým hudebním podbarvením, napínavě a hlavně originálně ústřední dvojka klikařů míří za svým štestíčkem...Tohle je rozhodně nadprůměr a co je na tom,že to má pár chybiček v podobě tmavších záběrů a obyčejně nezajímavým scénářem??... Důležité je jít tomu štestíčku jednoduše naproti a to dělá Intacto na jedničku...(2.4.2014)

 • gumli
  ***

  Dosť zložitý a zvláštny film.Mne sa zdá že režisér bol inšpirovaný Davidom Lynchom.Ale len inšpirovaný,Lynch to zďaleka nie je.Ten by s toho námetu urobil skvelý film.Film sa rozbieha dosť pomaly.Je o šťastí,o ľuďoch,ktorý majú šťastia viac ako iný,vedia ho ešte posilovať a vedia ho aj kradnúť iným ľuďom.Najlepšie z celého filmu je beh lesom so zaviazanými očami.Ináč priemerný film,pre niekoho až nudný.Zaujímavá je tam ešte ruská ruleta a Známy herec Max von Sydow.(5.11.2009)

 • srolyma
  ***

  Španělský film zpracovává teorii, že pokud má někdo v životě štěstí, ale jako fakt z prdele kliku, jako že přežije autonehodu nebo vyhraje třikrát za sebou jackpot, ne štěstí typu, že si dáte deset kousků, do toho pár rumíků a máte „štěstí“, že jste se nepoblili, tak tihle šťastlivci jsou vyvolení a to svoje štěstí získávají dotykem od těch ostatních, méně šťastných. Těm se pak většinou stávají nějaké bizarní nehody. No a ve Španělsku je tahle teorie asi hodně populární, protože se tam ti klikaři různě sdružují a soutěží mezi sebou v roztodivných disciplínách. Např. si pomažou hlavu nějakým svinstvem, zhasnou, vypustí jakýsi obří bzučivý hmyz a na koho si ta přerostlá vážka sedne, ten vyhrává. Nebo si zavážou oči a sprintují hlubokým lesem. Kdo si jako poslední nerozmlátí hlavu, vyhrává. A že se nehraje o pár drobných. Sází se domy, auta i milenky. No a vrcholem jejich snažení je zahrát si ruskou ruletu s Židem, který přežil koncentrák. Těžko říct, proč o to tolik usilují, když Žid už 30 let s nikým neprohrál. A to vždycky střílí až jako druhý. Prostě štístko. Zajímavé téma, vcelku solidní zpracování, slušně zahrané.(9.8.2012)

 • runner85
  odpad!

  Ťažko sa vyjadruje k filmu ktorý stojí za starú Bellu / pozor nemýliť si ju zo slečnou Stewartovou / ... Ale aspoň som sa dačo dozvedel o svojom živote, dakedy v dávnej minulosti prišiel dajaký chruňo a dotkol sa ma ! / nie, robím si prdel, ja som šťastný :P / ďakujem, film už nechcem ani cítiť radšej ...(28.5.2014)

 • - Filmem se inspirovala pro svůj klip britská skupina Pendulum. (carott)

 • - Exteriéry filmu se natáčely na ostrově Tenerife v okolí sopky Pico del Teide. (Fjera)

 • - Scéna s létající strašilkou byla natočena pomocí pohybující se žárovky. (carott)