Intacto

Intact

Nedotknutý

Thriller / Drama / Mysteriózní

Španělsko, 2001, 105 min

Výborný a zaujímavý námet skazený priemerným, šedivým natočením a nudnou formou. Autori z potenciálu nevytrieskali ani desatinu z toho, čo mohli. Pripadá mi to, ako keby som odšťavil 10 kilo jabĺk, pár deci šťavy si nechal a zvyšok vylial do záchoda. Niekoľko výborných scén je zabalených do veľkej kopy vaty a hroznej nudy. Najviac mi v pamäti utkvela scénka behu v lese so zaviazanými očami proti stromom, zaujímavý nápad ako pokúšať šťastie :). Koniec sa snažil šokovať svojou pointou, ale o nič extra sa aj tak nejedná. Jednoznačne sklamanie. 60/100(6.6.2014)

• kingik

Existují prý lidé, kteří mají větší štěstí než ostatní. Se svojí dávkou štěstí ve zdraví přežijí třeba pád z velké výšky, dopravní nehodu anebo leteckou katastrofu. Takové jedince je dobré zapojit do hry na život a na smrt a ještě na tom vydělat. Španělskou kinematografii nevyhledávám, ale námět měl něco do sebe, což mě přimělo, abych se na to podíval. Film je naprosto idiotský po všech stránkách. Když to nejzajímavější co ve filmu je bylo po pár minutách vyčerpáno a nikam se to neposouvalo, nechtěl jsem tu zdlouhavou patlaninu vypnout. Vydržet u toho byl zázrak. Hvězdičku pouze za zajímavý námět s nímž film neměl nic společného. Nezajímavý, zdlouhavý a nesympatický film. 10%(6.6.2012)

Nápad s lidmi obdařenými nadprůměrným štěstím, které využívají k vzájemnému zápolení, se mi líbil, ale nebyl využitý. Především se tu strašně kecalo. Sice rozumím tomu, že film musel nastavit jistá pravidla a vysvětlit, proč jsou někteří šťastní šťastnější, ale upřímně řečeno vůbec jsem z toho nebyl moudrý a tudíž na mě drtivá většina dialogů působila bezobsažně. Co se týče samotného pokoušení Fortuny, tak to docela ušlo a kupříkladu běh lesem byl naprosto vynikající, ale i v tomto ohledu mi přišlo, že se mohli tvůrci trochu víc odvázat. A tak jediné, s čím jsem neměl vůbec žádný problém, byl casting, ale ani herci to přes průměr vytáhnout nedokázali. 50%(29.4.2019)

• Pitryx

Vizuálně pod psa. Chtěl jsem dát alespoň něco za téma, které mne zaujalo, ale pro spousty hluchoty a nudy nedávám nic. Netvrdím, že je to naprosto špatný film, to není, ale prostě mne nezaujal a nerad bych si ho omylem někdy pustil znovu. Hudba je dobrá, ale je jí zbytečně moc. Také stopáž mohla být o hodně kratší. 2015022610045/10406(28.2.2015)

• novoten

Je velká škoda, že se tak slibný thrillerový námět, který mohl být použit téměř v jakémkoli žánru (hlavně sci-fi by mu slušelo nejvíc), rozmělnil v překvapivě nezajímavém dramatu, kde si divák může nechat jen zdát o zajímavých charakterech. Vysloveně mě vytáčel scénáristův odosobněný přístup k postavám po celou první polovinu, v jejímž důsledku už mi pak katarze nepřišla jako vyvrcholení, ale spíš jako vysvobození z nudy. Ze zkušenosti dobře víme, že ve španělských podmínkách může vzniknout dobrý mysteriózní nervák, ale tenhle případ to rozhodně není.(24.3.2007)

• - Filmový štáb nemohl získat povolení k natáčení z vrtulníku v Národním parku „Las Cañadas del Teide“, takže použili dálkově řízený mini vrtulník. (Stoka)

• - Filmem se inspirovala pro svůj klip britská skupina Pendulum. (carott)

• - Exteriéry filmu se natáčely na ostrově Tenerife v okolí sopky Pico del Teide. (Fjera)