Reklama

Reklama

Recenze (4)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Film s vystahovaleckou tematikou jak povedzme od dalsieho svedskeho rezisera Troella. Dlzka 168 min je vrazedna a treba na nu plechovu prdel. Preto nedam vyssie hodnotenie, zabudol som si zabezpecit plechovu prdel uz u filmu Den Goda Viljan 1992. Hodne sa striedali sceny z Blizkeho Vyhodu so svedskymi jazerami, dedinkami a lesikmi  : 60 % ()

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Nějakou tu historii vystěhovalectví má každý národ. Na rozdíl od Čechů, kteří ji namyšleně pomíjí a lpí jen na svých luzích a hájích, mají Švédové už několik zfilmovaných vystěhovaleckých ság - vzpomeňmě jen na Jan Troella (jeden z filmů, které patří k mému mládí), Bille Augustova epopej o "dobývání Svaté země bez mečů a brnění" k nim patří stejnou měrou. Romantický film, jemuž se romantika snad ani nedá vyčítat. Průhledy do okolí Jeruzaléma a a švédské vesnice Nås v kraji Dalarna jsou dialogem, který odpovídá tvářnosti obou míst, exhaltovná mystika a selský rozum, kameny versus lesy a jezera. A samozřejmě lagerlöfovská dobrodružnost a zmíněná romantika. A my diváci? Nejspíš můžeme být spokojeni, že to dopadlo, jak to dopadlo! - Jeruzalém napsala Selma Lagerlöfová v roce 1902 (ještě před Pokladem pana Arna); poslední z osadníku zemřel v šedesátých letech minulého století, i když se Colony prakticky rozpadla po smrti "Matky" Anny Spaffordové. O knězi jménem Hellgum jsem se zatím nic nedozvěděl (nejspíš proto, že jsou zavřeny všechny hospody). ()

Reklama

quixote 

všechny recenze uživatele

Seversky těžké téma o poblouznění lidí sektářstvím, ale rozhodně je to kvalitní dílo obsazené výkvětem švédského herectva, který překvapivě doplňuje Olympia Dukakis. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se ve Švédsku a v Maroku. (Cheeker)

Reklama

Reklama