Poolhawooseu (TV seriál)

Full House

Komedie / Romantický

Jižní Korea, 2004, 16x60 min

Min-soo Pyo

Full House (풀하우스, Pul hauseu, 16 * 60min ) Smutek, pláč, štěstí, naděje a láska. Velice povedené Dorama s opravdu nádherným soundtrackem ♫ Geu Deh Ji Geum ♫ , zatím jeden z nejlepších, které jsem v Doramech slyšel. Jak již napsala Zíza v seriálu se jen jedlo, spalo, hádalo a uklízelo, ale v tak rozkošném a komickém podání od Han Ji Eun( Song Hye Kyo) a Lee Young Jae(Rain), že jsem každý díl sledoval s úsměvem na tváři a za jejich vtípky a grimasy dokážu odpustit i horší kameru. !!! Spoilert !!! Od 1 až po 10 díl se celkem nic nedělo a jen jsem sledoval již zmíněné uklízení a vtípky, od 11 do 14 dílu, seriál konečně zvážněl a poslední dva díly byly prostě nádherné a sledovat po celou dobu neschopnost hlavního hrdiny jak má vyjádřit své city a Han Ji Eun jak poskakuje kolem Lee Younga a za zády na něj dělá gesta a grimasy nemělo chybu. !!! End Spoiler !!! Když divák promine začáteční zápletku, která je trochu střelená a občasné protahování a hlavně opakování vtípků a naschválů, rozhodně se má na co těšit a celkově je FH pohodovým nenáročným snímkem, ve kterém se každá hádka nakonec urovná širokým usměvem. 80 %(20.4.2010)

Ji-eun pošlú jej "kamaráti" na výlet, ktorý akože vyhrala a kým je preč, vydávajú sa za vlastníkov jej domu a predajú ho. Počas cesty na domnelú dovolenku v lietadle Ji-eun stretáva známeho a obľúbeného herca, čo jej zmení život. Yeong-jae jej neskôr s neochotou požičia peniaze na hotel a návrat domov, keď Ji-eun zistí, že nič nebolo hradené tak, ako jej bolo povedané. Po návrate domov Ji-eun zistí, že jej dom je predaný a kúpil ho práve Yeong-jae. Ji-eun nemá kam ísť, tak jej Yeong-jae nakoniec dovolí ostať v dome, ale v pozícii jeho slúžky. Yeong-jae je už roky zaľúbený do dávnej kamarátky Hye-won, tá však ľúbi Min-hyuka (ten ale má rád Ji-eun) Pri "výmene názorov", keď ho Hye-won vyzve aby povedal pravdu, Yeong-jae povie, že ľúbi Ji-eun. Pod tlakom okolností tak Ji-eun a Yeong-jae uzavrú manželstvo, nie však skutočné,ale zmluvné na 6 mesiacov. A začína sa ich spolužitie...Seriál je milý, aj keď trochu nevyrovnaný, niečo mi tam proste chýbalo. V každom prípade je to vtipné, aj keď miestami ma ako ženu Yeong-jae a jeho správanie dosť vytáčali. Veľmi ma ale potešili herci v hlavných úlohách, do svojich úloh sa vžili a celkom dobre sa na ich výkony pozeralo. Celý seriál to bolo tak na 3,5* ale po zhliadnutí záverečnej časti 4*.(15.3.2009)

Seriál, který je nejen nesmírně romantický, ale od začátku do konce také vtipný. Ideálně nakombinované veselé a vážné pasáže, vynikající hudba a báječné herecké obsazení. Příběh se musí brát sice trochu s nadsázkou, ale je chytlavý a nenudí. Musím souhlasit, s tím, že kamera nebyla úplně dokonalá. Na druhou stranu herecké výkony byly nadprůměrné. S Hye-gyo Song jsem se setkala poprvé a udělala na mě dojem. Rain je svým způsobem jedinečný. Konečně jsem také spokojená s koncem. Moc pěkné, 5*.(17.9.2011)

Jo tak v tomhle seriálu se opravdu jen jí a uklízí. Co proboha v tom baráku dělaj, že ho musej každej den leštit? Dejme tomu, že vyluxují, ale mýt každej den okna? Mimojiné se taky neustále křičí a stěhuje tam a zpátky. Pobavilo, že pokaždé když Young-jae přišel do pokoje, tak naštvaně s něčím mrštil o podlahu;D Jejich milostný čtyřúhelník taky stál za to. Neustále jsem přemýšlela, zda to dělaj naschvál, že když je ženská s chlapem, tak mluví zásadně o jiném a naopak chlap s ženskou probírá jen tu druhou. Vyjadřovací schopnosti Young-jae byly vskutku vtipné: Když už nevím co, řeknu jí, ať jde uklízet, když to nefunguje, tak něco naštvaně zařvu a když ani to ne, budu na ni házet psí oči. Na druhou stranu jsem i přes občasnej facepalm se celkem dobře bavila. Babča byla světová a hledání prstu v polévce bylo taky super. Celkově líbilo.(31.1.2013)

Bavilo mě to. Smála jsem se. Kroutila nad nimi hlavou. Byla jsem překvapená některými činy. Trochu mi přišlo, že se celý seriál jen křičí, čistí zuby, uklízí a jí. Ale to zase tak nevadí, protože i přes tento dojem je to velmi příjemně koukatelné. Velmi mě pobavilo, když "slípka" nesla babi na zádech do domu; i když to tady trochu spadlo do grotesky... Myslím, že abyste si užili sledování tohohle seriálu, musíte mít po boku trochu romantické nálady, chtít vidět dva lidi jak se pomalu slibižují, nebát se trochy romantiky a ujetého humoru. Co mě rozčilovalo, byla občas splašená kamera. Přijde mi, že to s ní v Korei ještě nemají pořádně vychytané... Ale hlavním představitelům to spolu slušelo, takže promíjim. Něco za něco :-) Ale co neprominu, jsou ty ujeté polibky. Už by je někdo měl naučit, jak mají polibky vypadat! Polibek není, když k sobě dva lidé přitisknou rty a půl minuty je mají k sobě přitisknuté... Sakra už! ;-) Na tohle jsem prostě vysazená. Když už polibek, tak ať to nějak vypadá... Ale zase je pravdou, že tento nedostatek kompezují štěněčí výrazy, které Rain používal, vždycky když jsem je viděla, musela jsem se umívat, ne-li smát. Jo a teď si vzpomínám, co mě ještě během sledování štvalo - těhotná kamarádka s plochým břichem. Kde to dítě schovala? A vzhledem ke stopáži 1 hodina a kus na 1 díl... občas to bylo zdlouhavé. Přeloženo.(8.11.2009)

• - V 5. epizodě, cca 55 min. Han Ji Eun (Hye-kyo Song) a Lee Young Jae (Rain) jdou na promítání filmu Van Helsing (2004). (Denila)

• - Jedná se o jedno z nejpopulárnějších dorama v Koreji vůbec. Sledovanost se celou dobu pohybovala okolo 40 %, přičemž za úspěšné se dnes považují seriály se sledovaností okolo 12 %. (vett)