Poolhawooseu (TV seriál)

• Jižní Korea

풀하우스

Full House

Komedie / Romantický

Jižní Korea, 2004, 16 h 55 min (Minutáž: 61–71 min)

Min-soo Pyo

Předloha:

Soo-yeon Won (komiks)

Seriál se mi hodně líbil. Dlouhou dobu ležel ve složce a vždy jsem rozkoukala něco jiného, ale jakmile na něj konečně přišla řada, frčel díl za dílem. Přečetla jsem si pár komentářů a musím uznat že souhlasím s horšími záběry a kamerou. Když se však podívám kdy se natáčelo (2004) nemůžu k tomu říct ani půl slova. Hudba skvělá, taky bylo dost úsměvné sledovat jejich účesy nebo styl oblékání, přeci jen teď frčí cosi úplně jiného. Co se týče příběhu jde o nereálné náhody, nepochopitelné reakce ale nic nového v korejském světě, jinak příběh zaujal. Samozřejmě hlavne nepochopitelné byly situace s rádoby kamarády hlavní hrdinky, ale zase vytvářeli taky vtipné části epizod. Rain mi ze začátku něčím připomínal Cohana vlastně netuším proč, ale nějak jsem si na něj zvykla. /SPOILER/ Bylo fajn sledovat jak se začínají mít rádi, obávat se o toho druhého, žárlit.. trošku chyběly nějaké ty romantické gesta, ale na druhou stranu tam bylo romantiky hodně i bez toho. Trošku jsem nechápala proč se rozvedli, když už se dávno měli rádi. Ale svým způsobem bylo pěkné, že začali znovu bez smlouvy. /KONEC spoleiru./ Bylo to roztomilé a vtipné. Seriál po této stránce nepostrádal nic. Jednou kouknu znovu, moc jsem si dvojici oblíbila. Aja Aja Fighting!! (1.10.2016)

Jo tak v tomhle seriálu se opravdu jen jí a uklízí. Co proboha v tom baráku dělaj, že ho musej každej den leštit? Dejme tomu, že vyluxují, ale mýt každej den okna? Mimojiné se taky neustále křičí a stěhuje tam a zpátky. Pobavilo, že pokaždé když Young-jae přišel do pokoje, tak naštvaně s něčím mrštil o podlahu;D Jejich milostný čtyřúhelník taky stál za to. Neustále jsem přemýšlela, zda to dělaj naschvál, že když je ženská s chlapem, tak mluví zásadně o jiném a naopak chlap s ženskou probírá jen tu druhou. Vyjadřovací schopnosti Young-jae byly vskutku vtipné: Když už nevím co, řeknu jí, ať jde uklízet, když to nefunguje, tak něco naštvaně zařvu a když ani to ne, budu na ni házet psí oči. Na druhou stranu jsem i přes občasnej facepalm se celkem dobře bavila. Babča byla světová a hledání prstu v polévce bylo taky super. Celkově líbilo.(31.1.2013)

Lehce nadprůměrný seriál, u kterého jsem se parkrát slušně nasmál (bezkonkurenčně nejlepší scéna je ta v posledním díle kdy Young Jae se strašně stydí ve stanu :DDD). Neskutečně mě rozčílil ten začátek, ale asi je v Koreji běžná věc, že vám kámoš může prodat barák bez souhlasu majitele, Vás. Jinak souhlasím se vším, co píše aboj,takže netřeba opakovat.(14.9.2015)

Seriál, který je nejen nesmírně romantický, ale od začátku do konce také vtipný. Ideálně nakombinované veselé a vážné pasáže, vynikající hudba a báječné herecké obsazení. Příběh se musí brát sice trochu s nadsázkou, ale je chytlavý a nenudí. Musím souhlasit, s tím, že kamera nebyla úplně dokonalá. Na druhou stranu herecké výkony byly nadprůměrné. S Hye-gyo Song jsem se setkala poprvé a udělala na mě dojem. Rain je svým způsobem jedinečný. Konečně jsem také spokojená s koncem. Moc pěkné, 5*.(17.9.2011)

• Tyckin

Já si nemůžu pomoci, ale balím to ve čtvrté části. Telenovela je z toho cítit na sto honů, veškeré dění a způsob zpracování působí ukrutně umělým dojmem, prázdnotou, bezobsahovostí a hlavně se tu vlastně nic neděje, jen se dva chlapci a dvě dívky budou plácat ve svých citech a vztazích a mezitím se nekonečně dlouho škádlit a pošťuchovat. Hlavní dvojka sice není úplně nejhorší, ale to celkový dojem nezachrání a motivace pokračovat dále zkrátka chybí. Navíc i hudební podklad stojí za starou bačkoru. Možná to vše bude i rokem vzniku, vše působí jaksi nevyzrále a snad i trochu lacině.(16.7.2020)

• - Jedná se o jedno z nejpopulárnějších dorama v Koreji vůbec. Sledovanost se celou dobu pohybovala okolo 40 %, přičemž za úspěšné se dnes považují seriály se sledovaností okolo 12 %. (vett)

• - V 5. epizodě, cca 55 min. Han Ji Eun (Hye-kyo Song) a Lee Young Jae (Rain) jdou na promítání filmu Van Helsing (2004). (Denila)