poster

Poolhawooseu (TV seriál)

 • Jižní Korea

  풀하우스

 • Velká Británie

  Full House

Komedie / Romantický

Jižní Korea, 2004, 16 h 55 min (Minutáž: 61–71 min)

Režie:

Min-soo Pyo

Předloha:

Soo-yeon Won (komiks)
 • Denila
  ****

  Seriál se mi hodně líbil. Dlouhou dobu ležel ve složce a vždy jsem rozkoukala něco jiného, ale jakmile na něj konečně přišla řada, frčel díl za dílem. Přečetla jsem si pár komentářů a musím uznat že souhlasím s horšími záběry a kamerou. Když se však podívám kdy se natáčelo (2004) nemůžu k tomu říct ani půl slova. Hudba skvělá, taky bylo dost úsměvné sledovat jejich účesy nebo styl oblékání, přeci jen teď frčí cosi úplně jiného. Co se týče příběhu jde o nereálné náhody, nepochopitelné reakce ale nic nového v korejském světě, jinak příběh zaujal. Samozřejmě hlavne nepochopitelné byly situace s rádoby kamarády hlavní hrdinky, ale zase vytvářeli taky vtipné části epizod. Rain mi ze začátku něčím připomínal Cohana vlastně netuším proč, ale nějak jsem si na něj zvykla. /SPOILER/ Bylo fajn sledovat jak se začínají mít rádi, obávat se o toho druhého, žárlit.. trošku chyběly nějaké ty romantické gesta, ale na druhou stranu tam bylo romantiky hodně i bez toho. Trošku jsem nechápala proč se rozvedli, když už se dávno měli rádi. Ale svým způsobem bylo pěkné, že začali znovu bez smlouvy. /KONEC spoleiru./ Bylo to roztomilé a vtipné. Seriál po této stránce nepostrádal nic. Jednou kouknu znovu, moc jsem si dvojici oblíbila. Aja Aja Fighting!! (1.10.2016)

 • Zíza
  ***

  Bavilo mě to. Smála jsem se. Kroutila nad nimi hlavou. Byla jsem překvapená některými činy. Trochu mi přišlo, že se celý seriál jen křičí, čistí zuby, uklízí a jí. Ale to zase tak nevadí, protože i přes tento dojem je to velmi příjemně koukatelné. Velmi mě pobavilo, když "slípka" nesla babi na zádech do domu; i když to tady trochu spadlo do grotesky... Myslím, že abyste si užili sledování tohohle seriálu, musíte mít po boku trochu romantické nálady, chtít vidět dva lidi jak se pomalu slibižují, nebát se trochy romantiky a ujetého humoru. Co mě rozčilovalo, byla občas splašená kamera. Přijde mi, že to s ní v Korei ještě nemají pořádně vychytané... Ale hlavním představitelům to spolu slušelo, takže promíjim. Něco za něco :-) Ale co neprominu, jsou ty ujeté polibky. Už by je někdo měl naučit, jak mají polibky vypadat! Polibek není, když k sobě dva lidé přitisknou rty a půl minuty je mají k sobě přitisknuté... Sakra už! ;-) Na tohle jsem prostě vysazená. Když už polibek, tak ať to nějak vypadá... Ale zase je pravdou, že tento nedostatek kompezují štěněčí výrazy, které Rain používal, vždycky když jsem je viděla, musela jsem se umívat, ne-li smát. Jo a teď si vzpomínám, co mě ještě během sledování štvalo - těhotná kamarádka s plochým břichem. Kde to dítě schovala? A vzhledem ke stopáži 1 hodina a kus na 1 díl... občas to bylo zdlouhavé. Přeloženo.(8.11.2009)

 • Axineya
  ***

  Jo tak v tomhle seriálu se opravdu jen jí a uklízí. Co proboha v tom baráku dělaj, že ho musej každej den leštit? Dejme tomu, že vyluxují, ale mýt každej den okna? Mimojiné se taky neustále křičí a stěhuje tam a zpátky. Pobavilo, že pokaždé když Young-jae přišel do pokoje, tak naštvaně s něčím mrštil o podlahu;D Jejich milostný čtyřúhelník taky stál za to. Neustále jsem přemýšlela, zda to dělaj naschvál, že když je ženská s chlapem, tak mluví zásadně o jiném a naopak chlap s ženskou probírá jen tu druhou. Vyjadřovací schopnosti Young-jae byly vskutku vtipné: Když už nevím co, řeknu jí, ať jde uklízet, když to nefunguje, tak něco naštvaně zařvu a když ani to ne, budu na ni házet psí oči. Na druhou stranu jsem i přes občasnej facepalm se celkem dobře bavila. Babča byla světová a hledání prstu v polévce bylo taky super. Celkově líbilo.(31.1.2013)

 • KeskarM
  *****

  Příjemné překvapení z roku 2004. Oproti současným doramám těžící především z vlastní chemie hlavní dvojice a jen minima vedlejších postav a omezeného množství doprovodné hudby. Průkopník rom-kom v korejské televizní tvorbě. I po letech vtipné. Je vtipné že Rain a Song Hye-kyo teď bydlí přímo přes ulici v Itaewonuu... po 13ti letech jsou z nich zase sousedi.(23.4.2018)

 • Ceres
  ***

  Lehce nadprůměrný seriál, u kterého jsem se parkrát slušně nasmál (bezkonkurenčně nejlepší scéna je ta v posledním díle kdy Young Jae se strašně stydí ve stanu :DDD). Neskutečně mě rozčílil ten začátek, ale asi je v Koreji běžná věc, že vám kámoš může prodat barák bez souhlasu majitele, Vás. Jinak souhlasím se vším, co píše aboj,takže netřeba opakovat.(14.9.2015)

 • - V 5. epizodě, cca 55 min. Han Ji Eun (Hye-kyo Song) a Lee Young Jae (Rain) jdou na promítání filmu Van Helsing (2004). (Denila)

 • - Jedná se o jedno z nejpopulárnějších dorama v Koreji vůbec. Sledovanost se celou dobu pohybovala okolo 40 %, přičemž za úspěšné se dnes považují seriály se sledovaností okolo 12 %. (vett)