poster

Poolhawooseu (TV seriál)

 • Jižní Korea

  풀하우스

 • Velká Británie

  Full House

Komedie / Romantický

Jižní Korea, 2004, 16x60 min

Režie:

Min-soo Pyo

Předloha:

Soo-yeon Won (komiks)
 • vett
  *****

  Po dlouhé době korejský seriál, který si zaslouží označení komedie. Bavila jsem se od prvního dílu do posledního ("snové představy" Han Ji Eun mě dostávaly opravdu smíchy do kolen). Výborní herci, výborná hudba, skvělí humor. Jak už tu napsal někdo přede mnou, opravdu se tam neděje nic jiného než jí, křičí, uklízí a čistí zuby. A přece je to hlavně o lásce. Za mě přejasných 5*.(15.7.2012)

 • artemis2
  ****

  Ji-eun pošlú jej "kamaráti" na výlet, ktorý akože vyhrala a kým je preč, vydávajú sa za vlastníkov jej domu a predajú ho. Počas cesty na domnelú dovolenku v lietadle Ji-eun stretáva známeho a obľúbeného herca, čo jej zmení život. Yeong-jae jej neskôr s neochotou požičia peniaze na hotel a návrat domov, keď Ji-eun zistí, že nič nebolo hradené tak, ako jej bolo povedané. Po návrate domov Ji-eun zistí, že jej dom je predaný a kúpil ho práve Yeong-jae. Ji-eun nemá kam ísť, tak jej Yeong-jae nakoniec dovolí ostať v dome, ale v pozícii jeho slúžky. Yeong-jae je už roky zaľúbený do dávnej kamarátky Hye-won, tá však ľúbi Min-hyuka (ten ale má rád Ji-eun) Pri "výmene názorov", keď ho Hye-won vyzve aby povedal pravdu, Yeong-jae povie, že ľúbi Ji-eun. Pod tlakom okolností tak Ji-eun a Yeong-jae uzavrú manželstvo, nie však skutočné,ale zmluvné na 6 mesiacov. A začína sa ich spolužitie...Seriál je milý, aj keď trochu nevyrovnaný, niečo mi tam proste chýbalo. V každom prípade je to vtipné, aj keď miestami ma ako ženu Yeong-jae a jeho správanie dosť vytáčali. Veľmi ma ale potešili herci v hlavných úlohách, do svojich úloh sa vžili a celkom dobre sa na ich výkony pozeralo. Celý seriál to bolo tak na 3,5* ale po zhliadnutí záverečnej časti 4*.(15.3.2009)

 • KeskarM
  *****

  Příjemné překvapení z roku 2004. Oproti současným doramám těžící především z vlastní chemie hlavní dvojice a jen minima vedlejších postav a omezeného množství doprovodné hudby. Průkopník rom-kom v korejské televizní tvorbě. I po letech vtipné. Je vtipné že Rain a Song Hye-kyo ten bydlí přímo přes ulici v Itaewonuu... po 13ti letech jsou z nich zase sousedi.(23.4.2018)

 • Ceres
  ***

  Lehce nadprůměrný seriál, u kterého jsem se parkrát slušně nasmál (bezkonkurenčně nejlepší scéna je ta v posledním díle kdy Young Jae se strašně stydí ve stanu :DDD). Neskutečně mě rozčílil ten začátek, ale asi je v Koreji běžná věc, že vám kámoš může prodat barák bez souhlasu majitele, Vás. Jinak souhlasím se vším, co píše aboj,takže netřeba opakovat.(14.9.2015)

 • Axineya
  ***

  Jo tak v tomhle seriálu se opravdu jen jí a uklízí. Co proboha v tom baráku dělaj, že ho musej každej den leštit? Dejme tomu, že vyluxují, ale mýt každej den okna? Mimojiné se taky neustále křičí a stěhuje tam a zpátky. Pobavilo, že pokaždé když Young-jae přišel do pokoje, tak naštvaně s něčím mrštil o podlahu;D Jejich milostný čtyřúhelník taky stál za to. Neustále jsem přemýšlela, zda to dělaj naschvál, že když je ženská s chlapem, tak mluví zásadně o jiném a naopak chlap s ženskou probírá jen tu druhou. Vyjadřovací schopnosti Young-jae byly vskutku vtipné: Když už nevím co, řeknu jí, ať jde uklízet, když to nefunguje, tak něco naštvaně zařvu a když ani to ne, budu na ni házet psí oči. Na druhou stranu jsem i přes občasnej facepalm se celkem dobře bavila. Babča byla světová a hledání prstu v polévce bylo taky super. Celkově líbilo.(31.1.2013)

 • - V 5. epizodě, cca 55 min. Han Ji Eun (Hye-kyo Song) a Lee Young Jae (Rain) jdou na promítání filmu Van Helsing (2004). (Denila)

 • - Jedná se o jedno z nejpopulárnějších dorama v Koreji vůbec. Sledovanost se celou dobu pohybovala okolo 40 %, přičemž za úspěšné se dnes považují seriály se sledovaností okolo 12 %. (vett)