Modrý plamen

Cassian Elwes

John Lafferty

Scénografie:

Amy B. Ancona

Super ulet naprosto blaznivy dej jedna absurdita strida druhou jak kdyby to tocil Eyres tak to na mne pusobilo od rezisera tohoto filmu uz sem nic dalsiho nevidel ale toto mi utkvelo v pameti film z doby kdy jeste intersonic vydaval zajimavy ulety takovy filmy uz se holt dneska netoci nebo toci ale v dost horsim provedeni skoda(22.1.2012)

Rok 2018. Policajt (BRIAN WIMMER) dopadne dvoch mimozemšťanov, muža menom Fire a ženu menom Rain. Kedysi totiž z neznámeho motívu uniesli jeho malú dcérku. Vláda však zabráni pomste a mimozemšťanov uväzní v akomsi tajnom labáku. Po pár rokoch obaja uniknú na slobodu a pre policajta sa začína opätovná cesta hľadania svojej dcéry. --- Toto je prapodivné sci-fi ktoré k nám kedysi na VHS dotiahol INTERSONIC. Napriek náznaku deja, ktorý sa javil byť zaujímavým je to ale neskutočne uťahaná konina s načisto absurdnými hláškami, zmäteným dejom a pokusmi o psychedelickú atmosféru, za ktoré udeľujem "ujeté" 3-hviezdičky. Skrátka reprezentatívny predstaviteľ filmu, ktorému patrí buď odpad alebo je bez hodnotenia. Pretože asi málokto tuší či to režisér myslel vážne alebo už má nábeh na alzheimera. No a ak niekto vyhrabe INTERSONICovský dobový VHS-trailer s hlasom JANA PŘEUČILA, tak mu garantujem, že na také psycho len tak ľahko nezabudne. :-) (16.10.2009)(16.10.2009)