Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pouliční nepokoje, všudypřítomná policejní korupce a nechvalně proslulé války gangů. V takovém prostředí se odehrává syrový a nemilosrdný příběh o policajtovi a bývalém členovi gangu v jedné osobě, který se teď musí během jediného dne rozhodnout mezi svým svědomím a loajalitou. Armando Sancho (Clifton Collins, Jr.) byl v pouhých 28 letech naverbován do tajné jednotky policejního oddělení v Los Angeles, aby pomohl v boji se zákeřnými gangy. Své zkušenosti ze života na ulici teď využívá proti těm, které přísahal ochraňovat. Se svým parťákem Salimem Adelem (Cuba Gooding, Jr.) udržují pořádek v ulicích Los Angeles jediným způsobem, který znají - silou. Ale není nic nebezpečnějšího než gangster s odznakem. A když se tihle dva dostanou pod palbu, jen jeden z toho vyjde živý. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (47)

choze 

všechny recenze uživatele

Podobnej model jako ayeroviny, hlavně Temný stín nad L.A. - dva povahově rozdílný poldy pohybující se mezi gangy v L.A. čeká jejich den D... Tváří se to sice osudově, ale nějak to úplně nefunguje, i když snaha byla a nechybí tradiční žánrový motivy a propriety. Collins jako traumatizovanej polda hledající vykoupení je výbornej, Gooding si užívá svýho poldu zábavně šikanujícího civily a záda jim jistí pár dalších známých a výrazných xichtů (David, Hauser, LaSardo). ()

Faye 

všechny recenze uživatele

„Ve městě jste nula, pokud nepatříte do něčeho lepšího, než jste. Do gangu jsem vstoupil, když mi bylo deset. Být gangster jsem zbožňoval. Zbožňoval jsem svoji čtvrť. Možná proto se ze mě stal polda. S tou mocí přišla zodpovědnost. Se zodpovědností přišla příležitost. A s příležitostí přišla korupce. Bylo to jako epidemie.“ Tak začíná příběh policajta, který má ještě něco jako výčitky svědomí (nebo je to možná jenom strach) a ty se dostávají do rozporu s chováním a plány jeho parťáka. Ale nemá na vybranou. Jeho kolega vidí v policejní placce nejenom možnost jak si zvednout sebevědomí na každém, kdo je zrovna po ruce, ale i snadný a bezpečný způsob jak se napakovat.Jenže napakovat se chce, kde kdo a odznak nechrání vždycky. Až na ruskou ruletu ( a kvůli ní to stojí za to vidět) nikterak originální film, který si většinu dialogů vystačí se základním slovem Fuck a negr. ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Nie vždy robí film obsadenie. Už pri pohľade naň som však tušil, že to bude ono. Cliftonom som si bol istý a na Cubu som sa tešil, lebo podobné role mu pristanú omnoho viac, než lacné komické šťanky. Denzela síce nezastúpil, no určite potešil a zahral! si. A vôbec, celé mi to pripomínalo 'Training Day' (hudba, atmosféra, nadávky), no samozrejme trošku lacnejšie natočený. Diera do sveta to síce nie je, ale až tak zlé to nebolo. Hlavne, že to bolo rýchle a svižné. Mať to nad sto minút, už by to nebolo ono. A Wyclefa Jeana si budem pamätať. 70%. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Ryan Beveridge: 1. Chump - Oh-No ,2. Heavy Artillery - Classified ,3. Hemlock Boogie - Phonosapiens ,4. Chops & Thangs - The Beat Conductor ,5. Street Life - C-Bo ,6. Gangsta Pimpin' - West Coast Mafia Gang ,7. Como Las Noticias - Loyalty & Honor ,8. Massacre - The Dwarves ,9. Nocturnal Plants - Bluebird ,10. Future Burn - Bluebird ,11. I'll Remember You - Andy Williams ,12. Badass Salim ,13. Evidence Locker A.K.A. Candy Store ,14. Last Morning ,15. Salim Gives Splodge the Low Down ,16. Rita Approaches Salim ,17. Drive to Baine's ,18. Hair of the Dog ,19. Visit the Families Montage ,20. Sancho is Pissed ,21. Drive to Evidence Locker ,22. Rolando's Crib ,23. It's Never Over , ()

Tuxedo 

všechny recenze uživatele

Špína dominuje ve dvou sférách. Zvolením prostředí špinavého L.A. se všemi jeho zákoutími a věčným slangem „fuck“ či „motherfucker“, díky čemuž má blízko k Davidu Ayerovi (Training Day, Drsné časy a naposled Street Kings) a obsazením hlavní dvojice. Cuba Gooding Jr. podává výkon o něco slabší než Denzel Washington, jinak k němu ale nemá daleko, skutečným tahounem je však Clifton Collins Jr., který dokazuje, že i poslední zbytky dobrosrdečnosti můžou ve víru korupce snadno vymizet, ačkoliv zde náznak dobra spíš značí slabost a strach než opravdové výčitky. O to více zamrzí, že na scénář byl dán poloviční důraz. Rozjezd je fajn a film si volí zajímavá témata („přátelství“ mezi zkorumpovanými policisty), ty bohužel vinou nezkušenosti či nedostatečnému rozvinutí nevyzní tak jak by si zasloužily. Příběh se navíc kvůli skákání mezi liniemi jeví mnohem zmatenější než ve skutečnosti je. Škoda promarněného potenciálu, který je navíc dovršen divným koncem, jenž spadá do jiného žánru. Velmi podobné Drsné časy jsou na tom ve všech směrech o mnoho lépe. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (4)

  • V jedné scéně hrají drogoví dealeři konzolovou hru „Grand Theft Auto: San Andreas“. Představitel Sancha herec Clifton Collins Jr. v této hře namluvil jednu z hlavních postav. (Dr Lizal)
  • Slovo "fuck" ve filmu zazní 280krát, což je 2,88krát za 1 minutu. (Dixxx)

Reklama

Reklama