Nemůžu tvrdit, že by film nudil, na to byl příliš otevřený, drsný a kontroverzní. Ale jak už napsal Malarkey, drsné kecy a jednání všech aktérů vyšuměly do prázdna, nikdo se výrazně neprosadil, o sympatiích nemůže být řeč, akce nikam nevedla. Leda, že se jedná o dokument o praktikách soudobého podsvětí, pak by se dalo hovořit o jakéstakés kvalitě a hodnotě. Spíš jde o špinavý koktejl laicky namíchaný z mnohem lepších snímků - mj. Špatnej polda a Street Kings. Zápletka nabrala správné grády teprve ke konci, ale i přes slušnou muziku, jde pouze o lepší průměr v už tak přeplněném šuplíku policejního a multikulturního žánru. Den D: "Když jste mrtví, vidíte věci daleko jasněji."(19.7.2012)

• Real Tom Hardy

"WE INTIMIDATE THOSE WHO INTIMIDATE OTHERS." ------------ Myslím si, že tento film je zlomovým v kariére Cuba Goodinga, kedy sa z neho prakticky stal čierny Luke Goss – t.j. svetlé začiatky, svižné vecičky ako Cesta do Ameriky, hlavná rola!! v Boyz n the Hood, Smrtiaca epidémia, Jerry Maguire!!, AGaIG, Pearl Harbor či Rádio, no a od Špiny, čiže odkedy začal brať čisto akčné role, to ide (česť výnimkám) kompletne dolu vodou, sračka za sračkou, odpad za odpadom, len s tým rozdielom, že Goss ani tie svetlé začiatky viac-menej nemal a zostali len haraburdy. No nič, ešte dobre, že prišiel Ľud versus O. J. Simpson, lebo už som prestával veriť, že ešte stále dokáže poriadne nakopnúť ten divácky zadok. A na margo tohto "zlomového" filmu, je to odstáta variácia na Drsné časy, Patrolu a Fuquaov legendárny Training Day, pričom sa za žiadnych okolností nemôžu ani rovnať, alebo inak a v pozitívnych slovách, pochmúrna krimi zo slnečného mesta anjelov s jednou skorumpovanou jednotkou LAPD, veľmi verne pripomínajúcu istú nechválne známu divíziu Rampart. A ako názov napovedá, je to vážne špina.(2.5.2019)

• nash.

Skličující obraz světa, kde je policie jen jedním z nelítostných zločineckých gangů. Film se bohužel nedokázal vyrovnat ani se svým solidním námětem ani se slibnou zápletkou a místo dech beroucí ultradepresivní podívané se po většinu času dusil v laciné vulgaritě, barevných filtrech, přehnaně drsných pózách a haldách obvyklých filmařských klišé. Což je o to smutnější, když se divák dočká posledních patnácti minut a zjistí jak hodně dobré to mohlo být.(2.9.2011)

Scéna s ruskou ruletou je vážně něco. U mě přihodila jednu hvězdu v hodnocení. Do tý doby to sice slušně svištělo kupředu, ale bylo to dost zmatený a člověk má honičku, aby stíhal všechny souvislosti. Collinse juniora už jsem viděl, ale tentokrát se mi konečně dostal do zornýho pole. Na toho kluka bacha!(14.1.2007)

• Lacike

Prostredie je podane neprirodzene a zapletka pôsobi vykonstruovane. No a ustredna nesympaticka dvojka mal len plnu hubu kecov, ale akonahle dôjde k cinom, tak sa ukaze, ze su to riadny babraci. Drsniaci z Ayerovych gangsteriek by si s tymito babrakmi vytreli prdel. Vlastne jeden z problemov tohto filmu je, ze sa tu len blbo keca a sakra dlho trva kym dôjde k nejakym cinom. Velke sklamanie. Odporucam vyhnut sa tejto srajde oblukom. 3/10(29.11.2012)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 280krát, což je 2,88krát za 1 minutu. (Dixxx)

• - V jedné scéně hrají drogoví dealeři konzolovou hru „Grand Theft Auto: San Andreas“. Představitel Sancha herec Clifton Collins Jr. v této hře namluvil jednu z hlavních postav. (Dr Lizal)

• - Postavy Armanda Sancha (Clifton Collins Jr.) a Salima Adela (Cuba Gooding Jr.) byly založeny na skutečně žijících policistech. (Dr Lizal)