Reklama

Reklama

Dva klobouky

  • Česko Billy - Dva klobouky (více)
Trailer
Western
USA, 1974, 99 min (Alternativní 96 min)

Dva jsou víc než jeden. Dvojice psanců na útěku čelí zákonu, indiánské přesile i vyprahlé pustině... Skotský pistolník Deans a indiánský míšenec Billy jsou štvanci, na jejichž hlavu je vypsaná vysoká odměna. Po nevydařené bankovní loupeži jim je v patách nezlomný strážce zákona Gifford. Ten sice dokáže zajmout mladého Billyho, jeho opatrovník Deans ho ale vzápětí osvobodí. Vydávají se na útěk do Mexika, ale Deans je postřelený. Dvojice uprchlíků je o krok napřed, ale šerif touží získat jejich hlavu za každou cenu. Začíná zběsilý hon ve vyprahlé horské pustině, kde navíc hrozí další nebezpečí v podobě krvelačných indiánů. Cesta za svobodou se mění v boj o holý život... Komorní americký western je zajímavý tím, že hlavními hrdiny jsou bandité, kteří si však dokáží získat divácké sympatie. Naopak strážce zákona ve své zaslepené touze po spravedlnosti působí jako velmi rozporuplná postava. Ústřední dvojici psanců ztvárnili Gregory Peck a Desi Arnaz Jr. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (26)

RHK 

všechny recenze uživatele

Nevýrazný lehce podprůměrný western s Gregory Peckem v roli skotského pistolníka lupiče Deanse, který spolu se svým parťákem mladým míšencem prchá před krutým šerifem. Nejprve Deans vysvobodí zajatého míšence, který se pak postará o svého zraněného partnera. Film má dosti ospalé tempo, ale příjemnou atmosféru a některé zajímavé momenty, jako např. romanci míšence a týrané ženy, nebo osudové setkání s indiány. Western byl natočen v Izraeli jako první americký western vůbec. "Nevím, kdo byl můj otec kromě toho, že byl bílý. Máma o něm moc nevěděla kromě toho, že byl někdo důležitý. Říkala, že měl v pokoji dva klobouky - jeden na všední den a jeden sváteční." Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=9ZdT4vQ5NAg ()

charles3 

všechny recenze uživatele

Méně obvyklý western s méně obvyklým názvem, vysvětleným teprve v závěrečné čtvrtině, ale pro děj příběhu absolutně nepodstatným. Děj se vyvíjí poměrně nepředvídavě, kromě zmíněného názvu také není dlouho jasné, kdo je (jsou) tu vlastně hlavní postava/y. Vcelku zajímavé, sympatické a dobře zahrané jsou postavy Wardena a Huddlestona, v neposlední řadě i čtveřice Indiánů. Rovněž dobrá práce kameramana. 73 % ()

Reklama

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Komorní uměřený western s tématem přátelství dvou outsiderů na špatné straně zákona. Nejedná se o žádné veledílo, ale každopádně jde o celkem sympatický snímek, v němž podává Gregory Peck milý výkon a k zahození není ani jeho sekundant Desi Arnaz Jr. Romantická zápletka filmu prospívá a něžné Sian Barbaře Allen to moc sluší. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Už za to, že viete o existencií tohto western filmu si môžete zatlieskať, pretože drvivá väčšina ľudí o ňom nikdy nepočula. Nebyť toho, že v ňom hrá Jack Warden, tak by som sa k nemu ani ja nedostal. Ale o nič by som neprišiel. Film nedosahuje ani priemeru, je lacný, nudný a zdĺhavý. Nesympatické postavy a nikomu nedržíte palce. Strieľa a málo a hudba tam nie je žiadna, ak nepočítame typické westernové tóny. Pointu filmu sa nedozviete, neviete o čo tam išlo. Film ako tak vyzdvihuje herecké eso Gregory Pack ale to nestačí. Chýba tu pekné dievča na oživenie a charizmatický hlavný hrdina, ktorý každému rozbije hubu. Nie je to úplná katastrofa, ale väčšinu filmu sa budete nudiť. ()

StaryMech 

všechny recenze uživatele

Na výrobě "Billyho Dvou klobouků" se podílela řada šikovných lidí - vznikl příjemný, skromný western, který máločím překvapí a ničím nenadchne. Vedle názvu, snažícího se navzdory scénáři a obsazení vzbudit dojem, že hlavním hrdinou je nikoli bílý lupič-džentlmen, ale míšenec pod jeho otcovským dohledem, se mi nejvíc líbila přírodní kulisa, pro niž si tvůrci dojeli až do Izraele. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (2)

  • Jedná se o western natočený v Izraeli. (WesternMan)
  • Film obsahuje scénu s výstřelem na dlouhou vzdálenost puškou na zabíjení bizonů tzv. „Buffalo Rifle“ a ilustruje tak její přesnost. (Zetwenka)

Reklama

Reklama