poster

Dva klobouky

 • Česko

  Billy - Dva klobouky

 • USA

  Billy Two Hats

 • Velká Británie

  Billy Two Hats

Western

USA, 1974, 99 min

Režie:

Ted Kotcheff

Scénář:

Alan Sharp

Kamera:

Brian West

Hudba:

John Scott

Střih:

Thom Noble

Scénografie:

Anthony Pratt
(další profese)
 • StaryMech
  **

  Na výrobě "Billyho Dvou klobouků" se podílela řada šikovných lidí - vznikl příjemný, skromný western, který máločím překvapí a ničím nenadchne. Vedle názvu, snažícího se navzdory scénáři a obsazení vzbudit dojem, že hlavním hrdinou je nikoli bílý lupič-džentlmen, ale míšenec pod jeho otcovským dohledem, se mi nejvíc líbila přírodní kulisa, pro niž si tvůrci dojeli až do Izraele.(18.6.2016)

 • Aky
  ****

  Pěkný western respektující všechna pravidla žánru. Jednoduchý klasický příběh o přátelství vzniklém mezi štvanci. Pěkná rovina je ta, která sleduje dva ne zrovna nesympatické pronásledovatele, kteří z pohledů svými pravidly slepých očí nedokáží pochopit, že i zločinci mohou mít a ctít morální kredit.(7.6.2010)

 • RHK
  ***

  Nevýrazný lehce podprůměrný western s Gregory Peckem v roli skotského pistolníka lupiče Deanse, který spolu se svým parťákem mladým míšencem prchá před krutým šerifem. Nejprve Deans vysvobodí zajatého míšence, který se pak postará o svého zraněného partnera. Film má dosti ospalé tempo, ale příjemnou atmosféru a některé zajímavé momenty, jako např. romanci míšence a týrané ženy, nebo osudové setkání s indiány. Western byl natočen v Izraeli jako první americký western vůbec. "Nevím, kdo byl můj otec kromě toho, že byl bílý. Máma o něm moc nevěděla kromě toho, že byl někdo důležitý. Říkala, že měl v pokoji dva klobouky - jeden na všední den a jeden sváteční." Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=9ZdT4vQ5NAg(9.3.2010)

 • cheyene
  ****

  Zajímavý western, který zaujme svoji atmosférou, poměrně komorní, kdy jde o příběh odehrávající se mezi třemi postavami, kterým v různých pasážích snímku přibývají a naopak poté ubývají další tři až čtyři vedlejší postavy. Ted Kotcheff je zkušený režisér poměrně drastických filmů staré školy, tudíž i Dva klobouky dovedou mile překvapit v násilných scénách, ale také těch romantičtějších. Gregory Peck je tradičně skvělý ve své roli a i díky němu mohu s klidným svědomím hodnotit nadprůměrně.(31.5.2014)

 • Pohrobek
  ***

  Komorní uměřený western s tématem přátelství dvou outsiderů na špatné straně zákona. Nejedná se o žádné veledílo, ale každopádně jde o celkem sympatický snímek, v němž podává Gregory Peck milý výkon a k zahození není ani jeho sekundant Desi Arnaz Jr. Romantická zápletka filmu prospívá a něžné Sian Barbaře Allen to moc sluší.(25.5.2006)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace