Ten kluk je postrach

• slovenský

Ten chlapec je postrach

Akční / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 1990, 81 min

5 / 10 Aj napriek neoriginálnemu námetu a nudnému spracovaniu ide o prekvapivo podarené dielko. Sledovať všetko to priam démonické Prckove vyčíňanie ostro kontrastujúce s naivným snažením jeho adoptívnych rodičov je akýmsi zvrhlým spôsobom fascinujúce, čo len znásobuje prenikavá "buranská" atmosféra amerického predmestia, piknikom v lese a spievaním trampských pesničiek začínajúc a pestrofarebným jarmokom končiac. Z naratívneho hľadiska je to, samozrejme, blábol, sled viac či menej vtipných scénok bez nejakej väčšej logiky alebo časovej súslednosti, no je to práve táto neotesanosť, ktorá dáva filmu jeho špecifickú atmosféru. Navyše, ako sa bude rozprávanie chýliť ku koncu, psychika postáv sa konečne prebije do popredia a nás čakajú minimálne dve, tri skutočne dojemné scénky, ktoré mi jednoducho nedovolia ísť pod tri hviezdičky.(25.11.2005)

• Le_Chuck

Nedá sa mi než neporovnať tento film s Denisom (mám na mysli toho filmového). O oboch prípadoch ide problémové decká, ale tu je to jeden nevychovaný parchant, ktorého by som kopal do prdele, kým by nezačal poslúchať. Namám rád malých drzých hajzlíkov. Prcek na seba strháva veškerú pozornosť a s prehľadom ruší akýkoľvek náznak inteligentného vtipu. Od prvej scénky som sa stal proti nemu zaujatý.(8.7.2005)

Nejzlobivější dítě, které odmalička nikdo nechce se ocitne v jedné rodině (adopce) a nikdo nečeká co se v něm skrývá. Nástrah, jenž natropí kolem sebe je dost a zábava převyšuje mdlou kvalitu filmu. Já jsem se zasmál a bavil, tak silné tři hvězdy odpovídají úrovni. ( Hodnocení: 6/10 )(13.4.2013)

• JohnnyD

Home Alone vs. Omen. Hmm. Môj film detstva, ktorý žiaľbohu stihol zostarnúť skôr než ja. Oproti dvojke je level nechutností ešte na relatívne udržateľnej úrovni, no už tu je viditeľný trend, akým sa budú rodinné komédie v nadchádzajúcom desaťročí poberať. A to preč od Spielbergovskej snoch za návratom do detstva k rodinným blbostiam á la Beethoven.(30.7.2013)

Rok 1990 bol na filmy s detským hrdinom celkom plodný. Predovšetkým medzi nás pribudol Sám doma, ale okrem iného tiež Ten chlapec je postrach. Dieťa, ktoré je úplne neprispôsobivé, sa dostane do rodiny, ktorú pochopiteľne obráti úplne naruby. Celkom príjemná porcia zábavy, ktorá ale po rokoch už dosť stratila, takže stačí vlastne vidieť raz a potom už je to zbytočné a to je zle, pretože komédie by sa mali kvôli zábave sledovať neobmedzene. Vtedy to ale bol celkom hit, dokonca ešte existuje druhý a aj tretí diel.(3.2.2015)