Ten kluk je postrach

Ten chlapec je postrach

Akční / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 1990, 81 min

• JohnnyD

Home Alone vs. Omen. Hmm. Môj film detstva, ktorý žiaľbohu stihol zostarnúť skôr než ja. Oproti dvojke je level nechutností ešte na relatívne udržateľnej úrovni, no už tu je viditeľný trend, akým sa budú rodinné komédie v nadchádzajúcom desaťročí poberať. A to preč od Spielbergovskej snoch za návratom do detstva k rodinným blbostiam á la Beethoven.(30.7.2013)

5 / 10 Aj napriek neoriginálnemu námetu a nudnému spracovaniu ide o prekvapivo podarené dielko. Sledovať všetko to priam démonické Prckove vyčíňanie ostro kontrastujúce s naivným snažením jeho adoptívnych rodičov je akýmsi zvrhlým spôsobom fascinujúce, čo len znásobuje prenikavá "buranská" atmosféra amerického predmestia, piknikom v lese a spievaním trampských pesničiek začínajúc a pestrofarebným jarmokom končiac. Z naratívneho hľadiska je to, samozrejme, blábol, sled viac či menej vtipných scénok bez nejakej väčšej logiky alebo časovej súslednosti, no je to práve táto neotesanosť, ktorá dáva filmu jeho špecifickú atmosféru. Navyše, ako sa bude rozprávanie chýliť ku koncu, psychika postáv sa konečne prebije do popredia a nás čakajú minimálne dve, tri skutočne dojemné scénky, ktoré mi jednoducho nedovolia ísť pod tri hviezdičky.(25.11.2005)

• Le_Chuck

Nedá sa mi než neporovnať tento film s Denisom (mám na mysli toho filmového). O oboch prípadoch ide problémové decká, ale tu je to jeden nevychovaný parchant, ktorého by som kopal do prdele, kým by nezačal poslúchať. Namám rád malých drzých hajzlíkov. Prcek na seba strháva veškerú pozornosť a s prehľadom ruší akýkoľvek náznak inteligentného vtipu. Od prvej scénky som sa stal proti nemu zaujatý.(8.7.2005)

Nejzlobivější dítě, které odmalička nikdo nechce se ocitne v jedné rodině (adopce) a nikdo nečeká co se v něm skrývá. Nástrah, jenž natropí kolem sebe je dost a zábava převyšuje mdlou kvalitu filmu. Já jsem se zasmál a bavil, tak silné tři hvězdy odpovídají úrovni. ( Hodnocení: 6/10 )(13.4.2013)

Nemôžem nedať tomuto filmu 3x*, lebo hoci viem, že je dosť stupídny, ale predsa patri k tým filmom, ktoré si vždy pozriem rád aj desiaty raz. Infantilný humor, keď sa niečo rozbíja, niekto padá je v tomto filme použitý tiež a pripadá mi úplne trápny, ale Juniorove hlášky proste nemajú chybu. Ak by tento film nebol až tak podpriemerný, aký v skutočnosti je, dám mu aj viac hviezdičiek. Ale takto sa musí uspokojiť s tromi.(9.1.2007)

• - Natáčelo se v okolí Dallasu, stát Texas. (juras03)

• - Během filmu čte Ben (John Ritter) několik příruček o výchově dětí, přičemž každá na zadní straně obsahuje fotku autora. Na všech je John Ritter v různých kostýmech. Podobně se potom inspirovali tvůrci i v druhém dílu, kde všechny bývalé manžely Lawandy Dumoreové (a href="http://www.csfd.cz/tvurce/5813-newman-laraine/">Laraine Newman) představuje na fotkách opět John Ritter v kostýmech. (HappySmile)

• - Amy Yasbeck, která zde hraje Flo Healy, se o rok později objeví v druhém pokračování jako Annie Young. (kamisu)