Princ a já 2

Princ a ja 2: Kráľovská svadba

Romantický / Komedie

USA, 2006, 92 min

• Mad.Lady

Páni, buď už jsem to jednou viděla a nebo jsem jasnovidka! Předvídatelné od začátku do konce. Princ a "normoš", dívka z lidu, velká láska. Jejda, problém v Ústavě, nemůžou se vzít. A vida, šlechtična na obzoru, velká rivalka. Film je okořeněný "originální" sochou v dortu a podobnými "nečekanými" potyčkami těchto rivalek. Paige však pomocí kámošů najde ve školních katakombách (kde se mimochodem důležité listiny schovávají úplně běžně) způsob, jak Ústavu obejít. Díky Bohu stihnou rodičové Paige asi za hodinu doletět ze Států do Dánska a tak se koná šťastná svatba. Ať žije král a královna! A aby toho nebylo málo, na konci uprostřed trávníku je jediný flek bláta a čirou náhodou úplně nečekaně do něj ta malá zákeřná princeznička spadne... Hvězdička za snahu a za to, že jsem měla u čeho mít nohy na hoře a přitom mohla jíst zelí.(15.6.2012)

• Lynnet

Tak opět jedna trapně nastavovaná kaše. Jednička nebyla nic moc ale Julia Stiles jste studentku medicíny alespoň věřili a naštěstí projevila dost soudnosti že do dvojky nešla. Navíc do rolí sokyň byly obsazené typově dost podobné herečky z nichž bych nevsadila ani na jednu. K tomu unylý princ z jedničky a nudní rodiče. Vrchol drzosti režiséra je ukazovat v jednom záběru dánskou vlajku do které se mi v úvodní sekvenci ještě dostala česká a potom detailní záběr na českou spz. Colin Firth by měl poradit bráškovi s výběrem rolí ve správných filmech,jeho Soren je sice dostatečně uhlazený a loajální (sice v nepadnoucím obleku) ale tuhle kostýmovou břečku nezachrání. Mimochodem svatební obřad královského nástupce si tvůrci představují téměř jako vesnickou veselku...škoda mluvit,radši ani nevidět.(5.1.2009)

• Mat21

Ani novodobé princezny nemají na růžích ustláno. O tom se přesvědčí Paige Morganová, která se co nevidět má provdat za dánského následovníka trůnu, prince Edvarda. Ovšem před bankrotem stojící norský král má zcela jiné plány, raději by u zdroje dánské pokladny viděl sebe a svoji dceru. Neváhá proto vytáhnout na světlo staletí starý, avšak stále nezměněný zákon: ožení-li se princ s ženou neurozeného původu, ztrácí nárok na královskou korunu. Jeho dcera Kirsten se ujímá výchovy Paige po svém, namísto zasvěcení do role dánské královny se Paige stává obětí různých nehod a nedorozumění, které ji znemožňují v očích Edvarda i tisku. Prohlédnutí pravé tváře Kirsten však na rozhodnutí již nic nezmění, Paige coby chudá dívka z venkova opouští sen o královské pohádce. ● Jak je z mnoha záběrů patrno, film Princ a já 2 se natáčel v českých městech a zámcích. A říkám si, když filmařům nestálo za námahu pro konzumní americké diváky sundávat se s názvy ulic a obchodů, rovnou mohli citovat dánskou ústavu z Kosmovy kroniky a mávat českými vlaječkami. Hlavní zápletka filmu se přímo příčí zdravému rozumu, kam může dospět stát, jehož stále platné pasáže ústavy jsou vytahovány z letitých knih nebo podzemních katakomb? Stydím se, že jsem předchozí díl označil jako velmi vydařený, alespoň co se žánru romantika týče, druhý díl byl pošlapání důvěry mé i všech dalších diváků. ║24.10.2009║(24.10.2009)

• slunicko2

Podprůměrná červená knihovna o lásce prince a dívky z lidu. Po troubovitém scénáři jedničky přišel neméně troubovitý scénář dvojky. Tvůrci vyměnili většinu klíčových herců (z louže pod okap), nasadili neuvěřitelné scénáristické fígle (řešení, kterého se nedoberou královští právníci, najdou studenti práv během 14 hodin), natáčení přenesli kompletně na Dobříš, do Hořovic a do Příbrami a vytvořili klasickou trapku, po které ani pes neštěkne.(23.10.2009)

• Elyssea

Celou dobu jsem se bavila tím, že jsem hledala ve filmu české nápisy. Našla jsem: Poliklinika, Nová kolekce, Oděvy. Jinak jsem si všimla ještě na začátku filmu české vlajky na budově. Na Paigině univerzitě je český státní znak. Ale vrcholem trapnosti je přelepené poslední číslo u SPZ. Je opravdu smutné, že američtí filmai nemají ani na dánskou SPZ. Jinak je to totálně neškodná, neuvěřitelně předvídatelná natahovaná nuda. O hereckých výkonech se nevyjadřuju, protože tu žádné nebyly. Luke Mably se ze sympaťáka změnil na ublízance a Kam Heskin se svým šklebením nesahá Julii Stiles ani po nehet u malíčku na noze.(7.9.2008)

• - Celý snímek byl natočen v České republice. (M.B)

• - Scéna, kde Soren (Jonathan Firth) odváží Pakte (Kam Neskán) na schůzku s Edvardem (Luke Mably), naznačuje, že ji vezl docela dlouho, protože ze slunného odpoledne se stal večer. Znalci Prahy však vědí, že cíl jejich cesty byl ve skutečnosti hned za rohem, protože natáčení obou scén probíhalo v pražském Albertově. (Elwin)

• - Většina filmu se odehrává v Cinema Palace Hotel v Jílovišti, zhruba 15 kilometrů od Prahy. Ve stejném hotelu se natáčel i seriál Místo nahoře (od r. 2004). Dnes toto kdysi luxusní místo chátrá. (hendrich6)