Princ a já 2

Princ a ja 2: Kráľovská svadba

Romantický / Komedie

USA, 2006, 92 min

• Kritik.

Nedávam filmom slabé hodnotenie len preto, že "to nie je môj obľúbený žáner". Princ a ja je jednoduchý, ničím nevýrazný filmík určený pre oddych. Ľahký, romantický, klasický, normálny, s dobrým koncom. Priemer. Nie je úplne trápny, hoci by v tomto žánri mohol byť. Príbeh určený nielen pre vianočný čas, ale aj na nedeľné popoludnie alebo obdobie domáceho liečenia, samozrejme hlavne pre ženy a dievčatá :)(13.1.2018)

• corax8

to je to nejhorší co jsem za poslední dobu viděl. dokoukal jsem je to jen abych se smálů chybám, které ve filmu jsou. a tak by mne tedy zajímalo co v dánčtině znamenají nápisy jako "Oděvy", "nová kolekce" atd. dále mne dost pobavila pržská SPZ, která měla dost neuměle zalepené poslední číslo. taky to, že desetiticíce lidí hrály tři řady komparsistů s dánskými vlaječkami. Jo a taky je mi záhadou proč se v dánskui skladují vzácné knihy v kanalizaci, že by nějaká nová technologie. No prostě hrůza a děs.(26.10.2009)

• Elyssea

Celou dobu jsem se bavila tím, že jsem hledala ve filmu české nápisy. Našla jsem: Poliklinika, Nová kolekce, Oděvy. Jinak jsem si všimla ještě na začátku filmu české vlajky na budově. Na Paigině univerzitě je český státní znak. Ale vrcholem trapnosti je přelepené poslední číslo u SPZ. Je opravdu smutné, že američtí filmai nemají ani na dánskou SPZ. Jinak je to totálně neškodná, neuvěřitelně předvídatelná natahovaná nuda. O hereckých výkonech se nevyjadřuju, protože tu žádné nebyly. Luke Mably se ze sympaťáka změnil na ublízance a Kam Heskin se svým šklebením nesahá Julii Stiles ani po nehet u malíčku na noze.(7.9.2008)

• honzic

Opravdu jak Thatcherovka jen s americkými ksichty. Bez nápadu, bez větší myšlenky s praštěným závěrem. Opravdu nepovedené a navíc záběry kamery i celkově se moc nepovedly, natáčelo se u nás na Smíchově, na Dobříši a jinde a hrají si tam na Dánsko, což nelze sežrat, když to znáte. Takže zklamání. Pozitivní je snad jen relativně hezká herečka v hlavní roli. Hodnocení: 25 %(6.4.2009)

• heyda

Tak během této hloupé romantické komedie jsem vyslovil asi 10x : ´´ježiš marja, to je trapárna´´. Jediné, co se mi líbilo a za co dávám jednu malilinkatou hvězdičku jsou překrásné zámecké místnosti s krásnými kostýmy a taky mě pobavilo, že ačkoli mělo jít o Dánsko, tak se podle mého názoru natáčely všechny scény v ČR. Nejsem si jistý, ale řekl bych, že i ten zámek je český. :-)(23.10.2009)

• - Scéna, kde Soren (Jonathan Firth) odváží Pakte (Kam Neskán) na schůzku s Edvardem (Luke Mably), naznačuje, že ji vezl docela dlouho, protože ze slunného odpoledne se stal večer. Znalci Prahy však vědí, že cíl jejich cesty byl ve skutečnosti hned za rohem, protože natáčení obou scén probíhalo v pražském Albertově. (Elwin)

• - Většina filmu se odehrává v Cinema Palace Hotel v Jílovišti, zhruba 15 kilometrů od Prahy. Ve stejném hotelu se natáčel i seriál Místo nahoře (od r. 2004). Dnes toto kdysi luxusní místo chátrá. (hendrich6)

• - Celý snímek byl natočen v České republice. (M.B)