Princ a já 2

Princ a ja 2: Kráľovská svadba

Romantický / Komedie

USA, 2006, 92 min

• heyda

Tak během této hloupé romantické komedie jsem vyslovil asi 10x : ´´ježiš marja, to je trapárna´´. Jediné, co se mi líbilo a za co dávám jednu malilinkatou hvězdičku jsou překrásné zámecké místnosti s krásnými kostýmy a taky mě pobavilo, že ačkoli mělo jít o Dánsko, tak se podle mého názoru natáčely všechny scény v ČR. Nejsem si jistý, ale řekl bych, že i ten zámek je český. :-)(23.10.2009)

• TO

Tak o dvě hvězdičky horší než první část, docela ubohost a navíc nemám rád herečku Kam Heskin. V ČR je tentokrát natočen film úplně celý. Jako perličku bych uvedl, že jsou do něj zakomponovány tytéž záběry, co byly již použity v prvním díle, konkrétně dav lidí mávajících vlaječkami s Lenkou Termerovou mezi komparsisty, což už samo o sobě něco o kvalitě filmu vypovídá.(21.3.2007)

• baruss

Moja tučná grécka svatba na aristokratický spôsob. Prvých 60 minút sa tvárilo ako priemerný romatický film. Dá sa povedať, že malo to šťavu (aj keď pozvolne, ale malo). Romantické filmy nesledujem, ale tentokrát ma mama namotala, že jednotka bola super, dal som na jej radu. Sama bola zdesená, že do dvojky obsadili úplne iných hercov. Tento film mal rozhodne na viac, Veď z úvodu to vôbec nebola až taká tragédia. Ale ten pokazený a vyslovovene zbabraný záver... Kde sa to zvrhlo ku romantickej komédii... Jaj... Radosť zaplakať.(7.1.2008)

• Scalpelexis

Škoda jakýchkoliv slov. Oba hlavní aktéři jsou úplně jaloví, scénář je na facku, štáb se ani nestará o to, aby to vypadalo, že je to v Dánsku (české nápisy po budovách, české SPZ atd)! Jako..proč alespoň se lidé nesnaží zainvestovat nějaký čas do nějakého smysluplného příběhu? Tohle vůbec nemuselo vzniknout.(21.12.2011)

• Lynnet

Tak opět jedna trapně nastavovaná kaše. Jednička nebyla nic moc ale Julia Stiles jste studentku medicíny alespoň věřili a naštěstí projevila dost soudnosti že do dvojky nešla. Navíc do rolí sokyň byly obsazené typově dost podobné herečky z nichž bych nevsadila ani na jednu. K tomu unylý princ z jedničky a nudní rodiče. Vrchol drzosti režiséra je ukazovat v jednom záběru dánskou vlajku do které se mi v úvodní sekvenci ještě dostala česká a potom detailní záběr na českou spz. Colin Firth by měl poradit bráškovi s výběrem rolí ve správných filmech,jeho Soren je sice dostatečně uhlazený a loajální (sice v nepadnoucím obleku) ale tuhle kostýmovou břečku nezachrání. Mimochodem svatební obřad královského nástupce si tvůrci představují téměř jako vesnickou veselku...škoda mluvit,radši ani nevidět.(5.1.2009)

• - Scéna, kde Soren (Jonathan Firth) odváží Pakte (Kam Neskán) na schůzku s Edvardem (Luke Mably), naznačuje, že ji vezl docela dlouho, protože ze slunného odpoledne se stal večer. Znalci Prahy však vědí, že cíl jejich cesty byl ve skutečnosti hned za rohem, protože natáčení obou scén probíhalo v pražském Albertově. (Elwin)

• - Celý snímek byl natočen v České republice. (M.B)

• - Většina filmu se odehrává v Cinema Palace Hotel v Jílovišti, zhruba 15 kilometrů od Prahy. Ve stejném hotelu se natáčel i seriál Místo nahoře (od r. 2004). Dnes toto kdysi luxusní místo chátrá. (hendrich6)