Princ a já 2

Princ a ja 2: Kráľovská svadba

Romantický / Komedie

USA, 2006, 92 min

• LilyDeLarge

Jednička pro mě byla průměrná romantická komedie, která neurazí a ani nenadchne. Ale nečekala jsem, že někoho napadne natočit pokračování. Tak jsem ze zvědavosti koukla a už nikdy víc! Tohle bylo špatný od samýho začátku a vsadím se, že kdybych se stala obětí únosu a následně by mi byl vyplachován mozek, tak pravděpodobně touhle slatáninou. Protože tohle je víc než špatný.(17.9.2015)

• TO

Tak o dvě hvězdičky horší než první část, docela ubohost a navíc nemám rád herečku Kam Heskin. V ČR je tentokrát natočen film úplně celý. Jako perličku bych uvedl, že jsou do něj zakomponovány tytéž záběry, co byly již použity v prvním díle, konkrétně dav lidí mávajících vlaječkami s Lenkou Termerovou mezi komparsisty, což už samo o sobě něco o kvalitě filmu vypovídá.(21.3.2007)

• corax8

to je to nejhorší co jsem za poslední dobu viděl. dokoukal jsem je to jen abych se smálů chybám, které ve filmu jsou. a tak by mne tedy zajímalo co v dánčtině znamenají nápisy jako "Oděvy", "nová kolekce" atd. dále mne dost pobavila pržská SPZ, která měla dost neuměle zalepené poslední číslo. taky to, že desetiticíce lidí hrály tři řady komparsistů s dánskými vlaječkami. Jo a taky je mi záhadou proč se v dánskui skladují vzácné knihy v kanalizaci, že by nějaká nová technologie. No prostě hrůza a děs.(26.10.2009)

• slunicko2

Podprůměrná červená knihovna o lásce prince a dívky z lidu. Po troubovitém scénáři jedničky přišel neméně troubovitý scénář dvojky. Tvůrci vyměnili většinu klíčových herců (z louže pod okap), nasadili neuvěřitelné scénáristické fígle (řešení, kterého se nedoberou královští právníci, najdou studenti práv během 14 hodin), natáčení přenesli kompletně na Dobříš, do Hořovic a do Příbrami a vytvořili klasickou trapku, po které ani pes neštěkne.(23.10.2009)

Volné pokračování prvního dílu. Řekla bych, že tentokrát to bylo pojaté i trošku s humorem. Mě se to líbilo, jenom mi vadilo, že kromě postavy prince (Luke Mably), tam všechny postavy hráli jiní herci než v prvním dílu. S tmavovlasé medičky Paige se stala oslnivá vlnitá blondýna, královna nám zestárla a dosti vyhubla a král, který v 1.dílu ležel na smrtelné posteli zázrakem obživnul a vyplešatil. Réžii vedla též jiná režisérka. Pokud to mělo být pokračování prvního dílu, tak to dost vadí (aspoň mě !). Je tam dost českých herců (no herců-spíše křoví - jako Andrea Verešová,Lenka Termerová,Dáša Bláhová aj.) Jakou moc mají ty dolary !! Myslím však, že pro lehčí pobavení a jako ukázka, že šlechta to nemá lehké při výběru partnera, je to film roztomilý.(13.11.2008)

• - Celý snímek byl natočen v České republice. (M.B)

• - Většina filmu se odehrává v Cinema Palace Hotel v Jílovišti, zhruba 15 kilometrů od Prahy. Ve stejném hotelu se natáčel i seriál Místo nahoře (od r. 2004). Dnes toto kdysi luxusní místo chátrá. (hendrich6)

• - Scéna, kde Soren (Jonathan Firth) odváží Pakte (Kam Neskán) na schůzku s Edvardem (Luke Mably), naznačuje, že ji vezl docela dlouho, protože ze slunného odpoledne se stal večer. Znalci Prahy však vědí, že cíl jejich cesty byl ve skutečnosti hned za rohem, protože natáčení obou scén probíhalo v pražském Albertově. (Elwin)