Princ a já 2

Princ a ja 2: Kráľovská svadba

Romantický / Komedie

USA, 2006, 92 min

• honzic

Opravdu jak Thatcherovka jen s americkými ksichty. Bez nápadu, bez větší myšlenky s praštěným závěrem. Opravdu nepovedené a navíc záběry kamery i celkově se moc nepovedly, natáčelo se u nás na Smíchově, na Dobříši a jinde a hrají si tam na Dánsko, což nelze sežrat, když to znáte. Takže zklamání. Pozitivní je snad jen relativně hezká herečka v hlavní roli. Hodnocení: 25 %(6.4.2009)

• freddy

Teď, když jsem viděl tenhle druhý díl, tak musím uznat, že jsem byl na první díl možná až příliš přísný. Prvnímu dílu jsem dal dvě hvězdičky. Tohle bylo o něco málo horší, ale přesto to opět vidím na ty dvě hvězdičky. Víte, já mám romantické komedie rád. A tahle byla koukatelná. Dokoukal jsem to až do konce zvědavý jak to dopadne. Což je první plus. A i když byl děj mnohdy předvídatelný a kýčovitý s mnohými klišé, přesto se mi to i docela líbilo. Avšak oproti ostatním romantickým komediím a hlavně oproti prvnímu dílu to trochu zaostalo. Ale pořád to vidím na ty dvě hvězdičky, stejně jako první díl. Bylo to zajímavé, dokázalo mne to vtáhnout do děje a konec předvídatelný nebyl. To jsou hlavní plusy, které mne vedou k udělení dvou hvězdiček. Ale rozhodně je to pro fanoušky žánru a nebo jen pro ty, kdo se nudí a chtějí se odreagovat u nějakého filmu koukatelné...(6.1.2008)

Volné pokračování prvního dílu. Řekla bych, že tentokrát to bylo pojaté i trošku s humorem. Mě se to líbilo, jenom mi vadilo, že kromě postavy prince (Luke Mably), tam všechny postavy hráli jiní herci než v prvním dílu. S tmavovlasé medičky Paige se stala oslnivá vlnitá blondýna, královna nám zestárla a dosti vyhubla a král, který v 1.dílu ležel na smrtelné posteli zázrakem obživnul a vyplešatil. Réžii vedla též jiná režisérka. Pokud to mělo být pokračování prvního dílu, tak to dost vadí (aspoň mě !). Je tam dost českých herců (no herců-spíše křoví - jako Andrea Verešová,Lenka Termerová,Dáša Bláhová aj.) Jakou moc mají ty dolary !! Myslím však, že pro lehčí pobavení a jako ukázka, že šlechta to nemá lehké při výběru partnera, je to film roztomilý.(13.11.2008)

• Lynnet

Tak opět jedna trapně nastavovaná kaše. Jednička nebyla nic moc ale Julia Stiles jste studentku medicíny alespoň věřili a naštěstí projevila dost soudnosti že do dvojky nešla. Navíc do rolí sokyň byly obsazené typově dost podobné herečky z nichž bych nevsadila ani na jednu. K tomu unylý princ z jedničky a nudní rodiče. Vrchol drzosti režiséra je ukazovat v jednom záběru dánskou vlajku do které se mi v úvodní sekvenci ještě dostala česká a potom detailní záběr na českou spz. Colin Firth by měl poradit bráškovi s výběrem rolí ve správných filmech,jeho Soren je sice dostatečně uhlazený a loajální (sice v nepadnoucím obleku) ale tuhle kostýmovou břečku nezachrání. Mimochodem svatební obřad královského nástupce si tvůrci představují téměř jako vesnickou veselku...škoda mluvit,radši ani nevidět.(5.1.2009)

• slunicko2

Podprůměrná červená knihovna o lásce prince a dívky z lidu. Po troubovitém scénáři jedničky přišel neméně troubovitý scénář dvojky. Tvůrci vyměnili většinu klíčových herců (z louže pod okap), nasadili neuvěřitelné scénáristické fígle (řešení, kterého se nedoberou královští právníci, najdou studenti práv během 14 hodin), natáčení přenesli kompletně na Dobříš, do Hořovic a do Příbrami a vytvořili klasickou trapku, po které ani pes neštěkne.(23.10.2009)

• - Většina filmu se odehrává v Cinema Palace Hotel v Jílovišti, zhruba 15 kilometrů od Prahy. Ve stejném hotelu se natáčel i seriál Místo nahoře (od r. 2004). Dnes toto kdysi luxusní místo chátrá. (hendrich6)

• - Celý snímek byl natočen v České republice. (M.B)

• - Scéna, kde Soren (Jonathan Firth) odváží Pakte (Kam Neskán) na schůzku s Edvardem (Luke Mably), naznačuje, že ji vezl docela dlouho, protože ze slunného odpoledne se stal večer. Znalci Prahy však vědí, že cíl jejich cesty byl ve skutečnosti hned za rohem, protože natáčení obou scén probíhalo v pražském Albertově. (Elwin)