Princ a já 2

Princ a ja 2: Kráľovská svadba

Romantický / Komedie

USA, 2006, 92 min

• Mat21

Ani novodobé princezny nemají na růžích ustláno. O tom se přesvědčí Paige Morganová, která se co nevidět má provdat za dánského následovníka trůnu, prince Edvarda. Ovšem před bankrotem stojící norský král má zcela jiné plány, raději by u zdroje dánské pokladny viděl sebe a svoji dceru. Neváhá proto vytáhnout na světlo staletí starý, avšak stále nezměněný zákon: ožení-li se princ s ženou neurozeného původu, ztrácí nárok na královskou korunu. Jeho dcera Kirsten se ujímá výchovy Paige po svém, namísto zasvěcení do role dánské královny se Paige stává obětí různých nehod a nedorozumění, které ji znemožňují v očích Edvarda i tisku. Prohlédnutí pravé tváře Kirsten však na rozhodnutí již nic nezmění, Paige coby chudá dívka z venkova opouští sen o královské pohádce. ● Jak je z mnoha záběrů patrno, film Princ a já 2 se natáčel v českých městech a zámcích. A říkám si, když filmařům nestálo za námahu pro konzumní americké diváky sundávat se s názvy ulic a obchodů, rovnou mohli citovat dánskou ústavu z Kosmovy kroniky a mávat českými vlaječkami. Hlavní zápletka filmu se přímo příčí zdravému rozumu, kam může dospět stát, jehož stále platné pasáže ústavy jsou vytahovány z letitých knih nebo podzemních katakomb? Stydím se, že jsem předchozí díl označil jako velmi vydařený, alespoň co se žánru romantika týče, druhý díl byl pošlapání důvěry mé i všech dalších diváků. ║24.10.2009║(24.10.2009)

• Scalpelexis

Škoda jakýchkoliv slov. Oba hlavní aktéři jsou úplně jaloví, scénář je na facku, štáb se ani nestará o to, aby to vypadalo, že je to v Dánsku (české nápisy po budovách, české SPZ atd)! Jako..proč alespoň se lidé nesnaží zainvestovat nějaký čas do nějakého smysluplného příběhu? Tohle vůbec nemuselo vzniknout.(21.12.2011)

• tomtomtoma

Začnu nejdříve nějakým pozitivem. Je přece skvělé, že američtí farmáři z Wisconsinu mohou na otázku "Co dělá vaše dcerka?" odpovědět: je dánskou královnou. Kdo z nás to může říci? Kdo z nás to má? A navíc, v kolika filmech americké produkce je tolik míst z Prahy a z Dobříše a z jiných částí Čech? Sakra, jak se to mohlo dostat do mé filmotéky? V porovnání s tímto výtvorem, se první díl jeví jako špičkový film. Ale to stejně nemůže nic změnit na mém zcela subjektivním hodnocení. Sladkost zmizela, vtip je ve stálé křeči srážen na zem v epileptickém záchvatu, o ději je lépe se nezmiňovat, vlastně to všechno hodně bolí! Snad ne náhodou zůstal z původního obsazení pouze princ, i když teď už je to plnohodnotný král. A číst ve zdejších komentářích tvrzení, že jde o "Sociální drama z nejvyšších kruhů evropské aristokracie, věrohodně zobrazuje zákulisní boj o moc", přivodí záchvat smíchu, který u sledování filmu chyběl. Alespoň nějaký názor! Všechny Popelky, Sněhurky, Nastěnky a ostatní, zde Paige Morgan (Kam Heskin), to mají v každé pohádce chvíli těžké. Odměnou je jim ale vždy krásný a ušlechtilý mladík urozeného původu, zde dánský král Edvard (Luke Mably). Sice se zlé baby Jagy a čarodějnice, zde norský princ Albert (Jim Holt) se svojí dcerkou Kirsten (Clemency Burton-Hill), snaží ze všech sil, ale mohou mít vůbec šanci? Navíc od toho je v pohádkách kouzelný dědeček, zde Paigenin spolužák Jake (Daniel Cerny), aby našel cestu, kterak smazat špatné kouzlo, prokletí a začarování. A aby byl výčet úplnější, nesmí se zapomenout na věrného sluhu Sorena (Jonathan Firth) a královské rodiče (Maryam d'Abo a David Fellowes). A pohádky, zvláště ty americké, mívají dobrý konec. A všichni modráskové z celé Evropy mohou nadšeně obletovat nejkrásnější novomanželský pár. Proč někdo natáčí něco takového? Proč je někdo ochotný dávat na to peníze? Zřejmě se to vyplatí. Já to nechápu.... Ne, nevzdám se pro tebe trůnu! Vzít na ni hůl a hnát jí zpátky mezi brav přes tu velkou slanou louži.(1.12.2015)

Volné pokračování prvního dílu. Řekla bych, že tentokrát to bylo pojaté i trošku s humorem. Mě se to líbilo, jenom mi vadilo, že kromě postavy prince (Luke Mably), tam všechny postavy hráli jiní herci než v prvním dílu. S tmavovlasé medičky Paige se stala oslnivá vlnitá blondýna, královna nám zestárla a dosti vyhubla a král, který v 1.dílu ležel na smrtelné posteli zázrakem obživnul a vyplešatil. Réžii vedla též jiná režisérka. Pokud to mělo být pokračování prvního dílu, tak to dost vadí (aspoň mě !). Je tam dost českých herců (no herců-spíše křoví - jako Andrea Verešová,Lenka Termerová,Dáša Bláhová aj.) Jakou moc mají ty dolary !! Myslím však, že pro lehčí pobavení a jako ukázka, že šlechta to nemá lehké při výběru partnera, je to film roztomilý.(13.11.2008)

• ivishka

Kam Heskin NEUMÍ hrát!!! Luke Mably je chudák v tomto filmu naprosto k ničemu, protože ani pohledy na takového krasavce filmu nepomůžou. Měli zůstat u prvního dílu, protože nahradit Juliu Stiles takovou hrůzou to už je akorát tak bláznovství nebo neskutečná odvaha. Jedna jediná hvězda za to, že třetí díl je absolutní propadák... Ovšem ani zde není scénář nic moc vlastně víc nic než moc.//Nedivím se, že nyní jde pouze o video film.(21.10.2012)

• - Většina filmu se odehrává v Cinema Palace Hotel v Jílovišti, zhruba 15 kilometrů od Prahy. Ve stejném hotelu se natáčel i seriál Místo nahoře (od r. 2004). Dnes toto kdysi luxusní místo chátrá. (hendrich6)

• - Celý snímek byl natočen v České republice. (M.B)

• - Scéna, kde Soren (Jonathan Firth) odváží Pakte (Kam Neskán) na schůzku s Edvardem (Luke Mably), naznačuje, že ji vezl docela dlouho, protože ze slunného odpoledne se stal večer. Znalci Prahy však vědí, že cíl jejich cesty byl ve skutečnosti hned za rohem, protože natáčení obou scén probíhalo v pražském Albertově. (Elwin)