Princ a já 2

Princ a ja 2: Kráľovská svadba

Romantický / Komedie

USA, 2006, 92 min

• baruss

Moja tučná grécka svatba na aristokratický spôsob. Prvých 60 minút sa tvárilo ako priemerný romatický film. Dá sa povedať, že malo to šťavu (aj keď pozvolne, ale malo). Romantické filmy nesledujem, ale tentokrát ma mama namotala, že jednotka bola super, dal som na jej radu. Sama bola zdesená, že do dvojky obsadili úplne iných hercov. Tento film mal rozhodne na viac, Veď z úvodu to vôbec nebola až taká tragédia. Ale ten pokazený a vyslovovene zbabraný záver... Kde sa to zvrhlo ku romantickej komédii... Jaj... Radosť zaplakať.(7.1.2008)

• ivishka

Kam Heskin NEUMÍ hrát!!! Luke Mably je chudák v tomto filmu naprosto k ničemu, protože ani pohledy na takového krasavce filmu nepomůžou. Měli zůstat u prvního dílu, protože nahradit Juliu Stiles takovou hrůzou to už je akorát tak bláznovství nebo neskutečná odvaha. Jedna jediná hvězda za to, že třetí díl je absolutní propadák... Ovšem ani zde není scénář nic moc vlastně víc nic než moc.//Nedivím se, že nyní jde pouze o video film.(21.10.2012)

• Mat21

Ani novodobé princezny nemají na růžích ustláno. O tom se přesvědčí Paige Morganová, která se co nevidět má provdat za dánského následovníka trůnu, prince Edvarda. Ovšem před bankrotem stojící norský král má zcela jiné plány, raději by u zdroje dánské pokladny viděl sebe a svoji dceru. Neváhá proto vytáhnout na světlo staletí starý, avšak stále nezměněný zákon: ožení-li se princ s ženou neurozeného původu, ztrácí nárok na královskou korunu. Jeho dcera Kirsten se ujímá výchovy Paige po svém, namísto zasvěcení do role dánské královny se Paige stává obětí různých nehod a nedorozumění, které ji znemožňují v očích Edvarda i tisku. Prohlédnutí pravé tváře Kirsten však na rozhodnutí již nic nezmění, Paige coby chudá dívka z venkova opouští sen o královské pohádce. ● Jak je z mnoha záběrů patrno, film Princ a já 2 se natáčel v českých městech a zámcích. A říkám si, když filmařům nestálo za námahu pro konzumní americké diváky sundávat se s názvy ulic a obchodů, rovnou mohli citovat dánskou ústavu z Kosmovy kroniky a mávat českými vlaječkami. Hlavní zápletka filmu se přímo příčí zdravému rozumu, kam může dospět stát, jehož stále platné pasáže ústavy jsou vytahovány z letitých knih nebo podzemních katakomb? Stydím se, že jsem předchozí díl označil jako velmi vydařený, alespoň co se žánru romantika týče, druhý díl byl pošlapání důvěry mé i všech dalších diváků. ║24.10.2009║(24.10.2009)

• slunicko2

Podprůměrná červená knihovna o lásce prince a dívky z lidu. Po troubovitém scénáři jedničky přišel neméně troubovitý scénář dvojky. Tvůrci vyměnili většinu klíčových herců (z louže pod okap), nasadili neuvěřitelné scénáristické fígle (řešení, kterého se nedoberou královští právníci, najdou studenti práv během 14 hodin), natáčení přenesli kompletně na Dobříš, do Hořovic a do Příbrami a vytvořili klasickou trapku, po které ani pes neštěkne.(23.10.2009)

• freddy

Teď, když jsem viděl tenhle druhý díl, tak musím uznat, že jsem byl na první díl možná až příliš přísný. Prvnímu dílu jsem dal dvě hvězdičky. Tohle bylo o něco málo horší, ale přesto to opět vidím na ty dvě hvězdičky. Víte, já mám romantické komedie rád. A tahle byla koukatelná. Dokoukal jsem to až do konce zvědavý jak to dopadne. Což je první plus. A i když byl děj mnohdy předvídatelný a kýčovitý s mnohými klišé, přesto se mi to i docela líbilo. Avšak oproti ostatním romantickým komediím a hlavně oproti prvnímu dílu to trochu zaostalo. Ale pořád to vidím na ty dvě hvězdičky, stejně jako první díl. Bylo to zajímavé, dokázalo mne to vtáhnout do děje a konec předvídatelný nebyl. To jsou hlavní plusy, které mne vedou k udělení dvou hvězdiček. Ale rozhodně je to pro fanoušky žánru a nebo jen pro ty, kdo se nudí a chtějí se odreagovat u nějakého filmu koukatelné...(6.1.2008)

• - Většina filmu se odehrává v Cinema Palace Hotel v Jílovišti, zhruba 15 kilometrů od Prahy. Ve stejném hotelu se natáčel i seriál Místo nahoře (od r. 2004). Dnes toto kdysi luxusní místo chátrá. (hendrich6)

• - Scéna, kde Soren (Jonathan Firth) odváží Pakte (Kam Neskán) na schůzku s Edvardem (Luke Mably), naznačuje, že ji vezl docela dlouho, protože ze slunného odpoledne se stal večer. Znalci Prahy však vědí, že cíl jejich cesty byl ve skutečnosti hned za rohem, protože natáčení obou scén probíhalo v pražském Albertově. (Elwin)

• - Celý snímek byl natočen v České republice. (M.B)