Princ a já 2

Princ a ja 2: Kráľovská svadba

Romantický / Komedie

USA, 2006, 92 min

• TO

Tak o dvě hvězdičky horší než první část, docela ubohost a navíc nemám rád herečku Kam Heskin. V ČR je tentokrát natočen film úplně celý. Jako perličku bych uvedl, že jsou do něj zakomponovány tytéž záběry, co byly již použity v prvním díle, konkrétně dav lidí mávajících vlaječkami s Lenkou Termerovou mezi komparsisty, což už samo o sobě něco o kvalitě filmu vypovídá.(21.3.2007)

• Elyssea

Celou dobu jsem se bavila tím, že jsem hledala ve filmu české nápisy. Našla jsem: Poliklinika, Nová kolekce, Oděvy. Jinak jsem si všimla ještě na začátku filmu české vlajky na budově. Na Paigině univerzitě je český státní znak. Ale vrcholem trapnosti je přelepené poslední číslo u SPZ. Je opravdu smutné, že američtí filmai nemají ani na dánskou SPZ. Jinak je to totálně neškodná, neuvěřitelně předvídatelná natahovaná nuda. O hereckých výkonech se nevyjadřuju, protože tu žádné nebyly. Luke Mably se ze sympaťáka změnil na ublízance a Kam Heskin se svým šklebením nesahá Julii Stiles ani po nehet u malíčku na noze.(7.9.2008)

Mohla mít všechno... titul z medicíny, dánského prince v manželské posteli, pěkné bydlení za státní peníze. Kdo by o takový osud nestál? Na scéně se však objevuje protřele zchytračelá a sofistikovaně záludná princezna Kirsten ze sousedního Finska - a ač ze zcela jiné jazykové skupiny, snaží se klofnout prince Edvarda pro sebe. Kirsten využívá mediálního nátlaku, aby Paige vyhodila z královské sesle, nakonec se jí přece jen podaří sympaticky prostoduché americké dívce neznalé lsti a diplomatické přetvářky Edvarda přebrat. Sociální drama z nejvyšších kruhů evropské aristokracie věrohodně zobrazuje zákulisní boj o moc, lidské povahy se zde projevují v jejich obnažené podobě. Aha a nakonec první dánská ústava z roku 1240. I historická věrohodnost je dodržena...(23.10.2009)

• Kacenaa211

Oproti jedničce obrovský propad. Ani se nedivím, že Julia Stiles v tomhle dile nehraje. Byt na jejím miste taky to odřeknu... u tehle komedii stačí jeden díl a dost. Tady to nemá poradnou myšlenku a skoro nic se tam neděje. Vlastně ani nevím proc jsem tomu dala tu 1*, asi tam je něco, co si to zaslouží, ale bude mi trvat dlouhou dobu než přijdu na to co.(9.6.2015)

• heyda

Tak během této hloupé romantické komedie jsem vyslovil asi 10x : ´´ježiš marja, to je trapárna´´. Jediné, co se mi líbilo a za co dávám jednu malilinkatou hvězdičku jsou překrásné zámecké místnosti s krásnými kostýmy a taky mě pobavilo, že ačkoli mělo jít o Dánsko, tak se podle mého názoru natáčely všechny scény v ČR. Nejsem si jistý, ale řekl bych, že i ten zámek je český. :-)(23.10.2009)

• - Celý snímek byl natočen v České republice. (M.B)

• - Scéna, kde Soren (Jonathan Firth) odváží Pakte (Kam Neskán) na schůzku s Edvardem (Luke Mably), naznačuje, že ji vezl docela dlouho, protože ze slunného odpoledne se stal večer. Znalci Prahy však vědí, že cíl jejich cesty byl ve skutečnosti hned za rohem, protože natáčení obou scén probíhalo v pražském Albertově. (Elwin)

• - Většina filmu se odehrává v Cinema Palace Hotel v Jílovišti, zhruba 15 kilometrů od Prahy. Ve stejném hotelu se natáčel i seriál Místo nahoře (od r. 2004). Dnes toto kdysi luxusní místo chátrá. (hendrich6)