Princ a já 2

Princ a ja 2: Kráľovská svadba

Romantický / Komedie

USA, 2006, 92 min

• Elyssea

Celou dobu jsem se bavila tím, že jsem hledala ve filmu české nápisy. Našla jsem: Poliklinika, Nová kolekce, Oděvy. Jinak jsem si všimla ještě na začátku filmu české vlajky na budově. Na Paigině univerzitě je český státní znak. Ale vrcholem trapnosti je přelepené poslední číslo u SPZ. Je opravdu smutné, že američtí filmai nemají ani na dánskou SPZ. Jinak je to totálně neškodná, neuvěřitelně předvídatelná natahovaná nuda. O hereckých výkonech se nevyjadřuju, protože tu žádné nebyly. Luke Mably se ze sympaťáka změnil na ublízance a Kam Heskin se svým šklebením nesahá Julii Stiles ani po nehet u malíčku na noze.(7.9.2008)

• BDMarty007

Opravdu pekelná kravina obtížně stravitelná pro diváka s nenulovým IQ. Chvílemi jsem měl pocit, že se mě tvůrci snaží ze všech sil vyprovokovat k násilí na audiovizuální technice. Scéna se svěděním u mě vyvolala značné svrbení pěstí... Chce to skutečně pevné nervy, aby to člověk mohl dokoukat do konce. A to bych asi viděl jako jediný přínos filmu, ono Nietzschovské "Co Tě nezabije, to Tě posílí...".(7.9.2008)

• TO

Tak o dvě hvězdičky horší než první část, docela ubohost a navíc nemám rád herečku Kam Heskin. V ČR je tentokrát natočen film úplně celý. Jako perličku bych uvedl, že jsou do něj zakomponovány tytéž záběry, co byly již použity v prvním díle, konkrétně dav lidí mávajících vlaječkami s Lenkou Termerovou mezi komparsisty, což už samo o sobě něco o kvalitě filmu vypovídá.(21.3.2007)

• LilyDeLarge

Jednička pro mě byla průměrná romantická komedie, která neurazí a ani nenadchne. Ale nečekala jsem, že někoho napadne natočit pokračování. Tak jsem ze zvědavosti koukla a už nikdy víc! Tohle bylo špatný od samýho začátku a vsadím se, že kdybych se stala obětí únosu a následně by mi byl vyplachován mozek, tak pravděpodobně touhle slatáninou. Protože tohle je víc než špatný.(17.9.2015)

• Mad.Lady

Páni, buď už jsem to jednou viděla a nebo jsem jasnovidka! Předvídatelné od začátku do konce. Princ a "normoš", dívka z lidu, velká láska. Jejda, problém v Ústavě, nemůžou se vzít. A vida, šlechtična na obzoru, velká rivalka. Film je okořeněný "originální" sochou v dortu a podobnými "nečekanými" potyčkami těchto rivalek. Paige však pomocí kámošů najde ve školních katakombách (kde se mimochodem důležité listiny schovávají úplně běžně) způsob, jak Ústavu obejít. Díky Bohu stihnou rodičové Paige asi za hodinu doletět ze Států do Dánska a tak se koná šťastná svatba. Ať žije král a královna! A aby toho nebylo málo, na konci uprostřed trávníku je jediný flek bláta a čirou náhodou úplně nečekaně do něj ta malá zákeřná princeznička spadne... Hvězdička za snahu a za to, že jsem měla u čeho mít nohy na hoře a přitom mohla jíst zelí.(15.6.2012)

• - Celý snímek byl natočen v České republice. (M.B)

• - Scéna, kde Soren (Jonathan Firth) odváží Pakte (Kam Neskán) na schůzku s Edvardem (Luke Mably), naznačuje, že ji vezl docela dlouho, protože ze slunného odpoledne se stal večer. Znalci Prahy však vědí, že cíl jejich cesty byl ve skutečnosti hned za rohem, protože natáčení obou scén probíhalo v pražském Albertově. (Elwin)

• - Většina filmu se odehrává v Cinema Palace Hotel v Jílovišti, zhruba 15 kilometrů od Prahy. Ve stejném hotelu se natáčel i seriál Místo nahoře (od r. 2004). Dnes toto kdysi luxusní místo chátrá. (hendrich6)