Princ a já 2

Princ a ja 2: Kráľovská svadba

Romantický / Komedie

USA, 2006, 92 min

• Kritik.

Nedávam filmom slabé hodnotenie len preto, že "to nie je môj obľúbený žáner". Princ a ja je jednoduchý, ničím nevýrazný filmík určený pre oddych. Ľahký, romantický, klasický, normálny, s dobrým koncom. Priemer. Nie je úplne trápny, hoci by v tomto žánri mohol byť. Príbeh určený nielen pre vianočný čas, ale aj na nedeľné popoludnie alebo obdobie domáceho liečenia, samozrejme hlavne pre ženy a dievčatá :)(13.1.2018)

• ajuska

Pohádka se naplnila. Ačkoli jsem první film hodnotila jako poměrně slabý a klišovitý, musím uznat, že ve srovnání s tímhle byl ještě docela nápaditý. Ústřední dvojice je nesympatická, zápolení sokyň působí docela křečovitě a do vtipnosti má daleko a řešení problému přichází tradičně v čas nejvyšší. Jedna hvězda je za to, že přes všechny nedostatky je film stravitelný, neznechutil mě a v pozdních nočních hodinách to byl docela dobrý "výplach mozku".(3.8.2008)

• freddy

Teď, když jsem viděl tenhle druhý díl, tak musím uznat, že jsem byl na první díl možná až příliš přísný. Prvnímu dílu jsem dal dvě hvězdičky. Tohle bylo o něco málo horší, ale přesto to opět vidím na ty dvě hvězdičky. Víte, já mám romantické komedie rád. A tahle byla koukatelná. Dokoukal jsem to až do konce zvědavý jak to dopadne. Což je první plus. A i když byl děj mnohdy předvídatelný a kýčovitý s mnohými klišé, přesto se mi to i docela líbilo. Avšak oproti ostatním romantickým komediím a hlavně oproti prvnímu dílu to trochu zaostalo. Ale pořád to vidím na ty dvě hvězdičky, stejně jako první díl. Bylo to zajímavé, dokázalo mne to vtáhnout do děje a konec předvídatelný nebyl. To jsou hlavní plusy, které mne vedou k udělení dvou hvězdiček. Ale rozhodně je to pro fanoušky žánru a nebo jen pro ty, kdo se nudí a chtějí se odreagovat u nějakého filmu koukatelné...(6.1.2008)

• BDMarty007

Opravdu pekelná kravina obtížně stravitelná pro diváka s nenulovým IQ. Chvílemi jsem měl pocit, že se mě tvůrci snaží ze všech sil vyprovokovat k násilí na audiovizuální technice. Scéna se svěděním u mě vyvolala značné svrbení pěstí... Chce to skutečně pevné nervy, aby to člověk mohl dokoukat do konce. A to bych asi viděl jako jediný přínos filmu, ono Nietzschovské "Co Tě nezabije, to Tě posílí...".(7.9.2008)

• Lynnet

Tak opět jedna trapně nastavovaná kaše. Jednička nebyla nic moc ale Julia Stiles jste studentku medicíny alespoň věřili a naštěstí projevila dost soudnosti že do dvojky nešla. Navíc do rolí sokyň byly obsazené typově dost podobné herečky z nichž bych nevsadila ani na jednu. K tomu unylý princ z jedničky a nudní rodiče. Vrchol drzosti režiséra je ukazovat v jednom záběru dánskou vlajku do které se mi v úvodní sekvenci ještě dostala česká a potom detailní záběr na českou spz. Colin Firth by měl poradit bráškovi s výběrem rolí ve správných filmech,jeho Soren je sice dostatečně uhlazený a loajální (sice v nepadnoucím obleku) ale tuhle kostýmovou břečku nezachrání. Mimochodem svatební obřad královského nástupce si tvůrci představují téměř jako vesnickou veselku...škoda mluvit,radši ani nevidět.(5.1.2009)

• - Scéna, kde Soren (Jonathan Firth) odváží Pakte (Kam Neskán) na schůzku s Edvardem (Luke Mably), naznačuje, že ji vezl docela dlouho, protože ze slunného odpoledne se stal večer. Znalci Prahy však vědí, že cíl jejich cesty byl ve skutečnosti hned za rohem, protože natáčení obou scén probíhalo v pražském Albertově. (Elwin)

• - Většina filmu se odehrává v Cinema Palace Hotel v Jílovišti, zhruba 15 kilometrů od Prahy. Ve stejném hotelu se natáčel i seriál Místo nahoře (od r. 2004). Dnes toto kdysi luxusní místo chátrá. (hendrich6)

• - Celý snímek byl natočen v České republice. (M.B)