Reklama

Reklama

VOD (1)

Quirt Evans je legendárny a obávaný pištoľník na Divokom Západe. Zranený sa vylieči na kvakerskom ranči rodiny Worthovcov. Quirt sa teraz musí rozhodnúť, či bude ďalej žiť vo svojom nebezpečnom divokom svete, alebo si vyberie svet, v ktorom žije aj Penelope Worthová... Rozhodne sa pre ranč, ale volanie minulosti je stále silné... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

cheyene 

všechny recenze uživatele

Naivní western, avšak již na vážnější strunu zahraný než bylo obvyklé u Wayneových snímků z let třicátých. Kromě akce, dobrodružství a velké porce romantiky je pro Anděla a banditu typická také silná myšlenka o uspořádání životních hodnot pod vlivem rodiny quakerů - Společnosti přátel. Objektivně to asi není na plný počet hvězdiček, ale spíš na sympatické 4*, avšak z důvodů mojí slabosti pro ranou (avšak nejen ranou, ale celkovou) tvorbu Johna Waynea přihodím i tu poslední. Gail Russell byla vskutku velmi půvabná herečka a vylíčení vztahu její postavy k pistolníku Quirtu Evansovi je sice značně naivní, ale také velmi poutavé. Děj je zde snadno průhledný, ovšem najde se zde pár zvratů, které jsem nepředpověděl. Podle mého se jedná o záležitost pro skalní fanoušky Johna Waynea, kteří prominou jednoduchost a sentimentální nádech a vychutnají si starý, pravý, poctivý a nenáročný příběh z Divokého západu. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Kvakerská dcerka s pohlednou tváří mává s pistolníkem jako s kusem hadru, takže on kvůli ní zcela změní svůj dosavadní život i osobní postoje. Takže jde vlastně o tragédii. ____ Snímek je sentimentální, ale téma není úplně nezajímavé. Některé momenty jsou poměrně překvapivé - třeba, když upřímná a nevinná dívka vyzná jako první lásku desperátovi a spolu s ní i svou ochotu jít kamkoliv si on bude přát. To vyjadřuje takovou odzbrojující nevinnost, že se Evansovi dá spolknout, proč ho dychtivá kvakerka dokázala proměnit. /9. 9. 14./ ()

Reklama

liquido26 

všechny recenze uživatele

Romantická westernová pohádka o tom, kterak láska kvakerské dívky banditu na správnou cestu přivedla. Dívat se na to dalo, ale John Wayne natočil mnoho lepších westernů. Film je z produkce malého studia Republic, takže nelze očekávat nějaký velký rozpočtový western. Jedná se spíše o komornější záležitost. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Některé postavy jsou celkem zajímavé, některé zase docela jalové a ne příliš originální, nebo jakkoli více rozměrné. John Wayne si zde jede svůj standard, nutno ale říct, že pro mnohé jiné herce by to byl nadstandard. Když je potřeba, je vtipný, umí být romantický, zvládá většinu póz. Bohužel film sám o sobě nijak zásadně nevyniká a je to vlastně jen další příběh z Divokého západu, kde trochu zaujme honička na dostavníku a rvačka v baru. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Naivní, sentimentální, ale přesto příjemný western s ještě docela mladým Johnem Waynem (bylo mu 40 let v době uvedení filmu). Wane hraje obávaného pistolníka, kterého se po zranění ujala rodina quakerských farmářů a vyléčila mu nejen tělo, ale vlivem jejich krásné dcery i duši. (SPOILER: A pokud nezemřeli, žijí tam spolu šťastně dodnes...) Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=GQbjozfWdSI Film se dočkal v roce 2009 nepříliš dobře hodnoceného televizního remaku. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (1)

  • Čerstvě ženatý John Wayne navázal během natáčení důvěrný poměr s Gail Russell. Oba však svůj vztah popírali. Wayneova manželka později prohlásila, že ho za to chtěla zabít. (Terva)

Reklama

Reklama