poster

Anděl a bandita

 • USA

  Angel and the Badman

 • anglický

  The Angel and the Outlaw

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Anjel a bandita

 • Kanada

  Angel and the Badman

 • Austrálie

  Angel and the Badman

 • Velká Británie

  Angel and the Badman

Romantický / Western

USA, 1947, 100 min

 • kaylin
  ***

  Některé postavy jsou celkem zajímavé, některé zase docela jalové a ne příliš originální, nebo jakkoli více rozměrné. John Wayne si zde jede svůj standard, nutno ale říct, že pro mnohé jiné herce by to byl nadstandard. Když je potřeba, je vtipný, umí být romantický, zvládá většinu póz. Bohužel film sám o sobě nijak zásadně nevyniká a je to vlastně jen další příběh z Divokého západu, kde trochu zaujme honička na dostavníku a rvačka v baru.(26.11.2013)

 • rikitiki
  ***

  Kvakerská dcerka s pohlednou tváří mává s pistolníkem jako s kusem hadru, takže on kvůli ní zcela změní svůj dosavadní život i osobní postoje. Takže jde vlastně o tragédii. ____ Snímek je sentimentální, ale téma není úplně nezajímavé. Některé momenty jsou poměrně překvapivé - třeba, když upřímná a nevinná dívka vyzná jako první lásku desperátovi a spolu s ní i svou ochotu jít kamkoliv si on bude přát. To vyjadřuje takovou odzbrojující nevinnost, že se Evansovi dá spolknout, proč ho dychtivá kvakerka dokázala proměnit. /9. 9. 14./(9.9.2014)

 • RHK
  ***

  Naivní, sentimentální, ale přesto příjemný western s ještě docela mladým Johnem Waynem (bylo mu 40 let v době uvedení filmu). Wane hraje obávaného pistolníka, kterého se po zranění ujala rodina quakerských farmářů a vyléčila mu nejen tělo, ale vlivem jejich krásné dcery i duši. (SPOILER: A pokud nezemřeli, žijí tam spolu šťastně dodnes...) Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=GQbjozfWdSI Film se dočkal v roce 2009 nepříliš dobře hodnoceného televizního remaku.(10.11.2012)

 • cheyene
  *****

  Naivní western, avšak již na vážnější strunu zahraný než bylo obvyklé u Wayneových snímků z let třicátých. Kromě akce, dobrodružství a velké porce romantiky je pro Anděla a banditu typická také silná myšlenka o uspořádání životních hodnot pod vlivem rodiny quakerů - Společnosti přátel. Objektivně to asi není na plný počet hvězdiček, ale spíš na sympatické 4*, avšak z důvodů mojí slabosti pro ranou (avšak nejen ranou, ale celkovou) tvorbu Johna Waynea přihodím i tu poslední. Gail Russell byla vskutku velmi půvabná herečka a vylíčení vztahu její postavy k pistolníku Quirtu Evansovi je sice značně naivní, ale také velmi poutavé. Děj je zde snadno průhledný, ovšem najde se zde pár zvratů, které jsem nepředpověděl. Podle mého se jedná o záležitost pro skalní fanoušky Johna Waynea, kteří prominou jednoduchost a sentimentální nádech a vychutnají si starý, pravý, poctivý a nenáročný příběh z Divokého západu.(19.2.2012)

 • liquido26
  ***

  Romantická westernová pohádka o tom, kterak láska kvakerské dívky banditu na správnou cestu přivedla. Dívat se na to dalo, ale John Wayne natočil mnoho lepších westernů. Film je z produkce malého studia Republic, takže nelze očekávat nějaký velký rozpočtový western. Jedná se spíše o komornější záležitost.(22.1.2012)

 • - Čerstvě ženatý John Wayne navázal během natáčení důvěrný poměr s Gail Russell. Oba však svůj vztah popírali. Wayneova manželka později prohlásila, že ho za to chtěla zabít. (Terva)