Epizody(26)

V roce 2031 již Zemi nevládnou příslušníci lidského pokolení, nýbrž přerostlému hmyzu podobná stvoření zvaná Blue. V troskách měst a v odlehlých oblastech se stále místy ukrývají živořící skupinky lidí, ovšem hlavním útočistěm druhu Homo sapiens sapiens se stala vesmírná stanice Druhá Země. Ze stanice jsou na Zemi pravidelně vysílány vojenské jednotky, jejichž úkolem je dopravit zpět tzv. „spáče“ (Sleepers), tedy osoby, které byly na záčátku století kvůli nevyléčitelné nemoci uvedeny do stavu hibernace. Jedním ze spáčů je i mladík Judži Kaidó a v jednotce, která má zajistit také jeho přepravu, je rovněž blonďatá Marlene Angel. Začíná jejich boj o přežití. (yenn)

yenn

Téměř celá první polovina Blue Gender je pastvou pro milovníka postapokalyptického prostředí. Několika klišé a nelogičnostem (hlavně v soubojích) se sice nevyhne, ovšem to je vynahrazeno úžasnou atmosférou. Rozbořená velkoměsta, přesila Blue a jejich nečekané útoky, beznaděj... To vše doplněno odpovídajícím hudebně-ruchovým podkresem, mlask! Dále už to tak valné bohužel není. SPOILERY: Předně se změní ráz seriálu a není to změna k lepšímu. Pobyt na vesmírné stanici sice má své světlé momenty, ovšem celkově nic moc zajímavého či překvapivého nepřináší. Horší je, že na vesmírné stanici se začne též vysvětlovat, a v této souvislosti mě napadají především přívlastky jako „hloupý“ nebo „přitažený za vlasy“. Že se Blue vyvinuli z laboratorních zvířat, bych byl ochoten přijmout, i když je poněkud zvláštní, že nabyli hmyzoidní podobu. Za skutečně přehnané ovšem považuji, že od počátku jejich vývoje do ovládnutí planety uběhlo pouhých cca třicet let. A aby toho nebylo málo, Blue na lidstvo prý „poslala“ sama Země, aby se té lidské verbeže zbavila. WTF?! Jistě, nebudeme-li se k zelené, ne modré planetě chovat rozumně, doplatíme na to, ono „doplacení“ však určitě nebude mít podobu armády přerostlých šestinožčů. KONEC SPOILERŮ. Vůči přihlouplým vysvětlením jsem poměrně rezistentní (srážím za ně bod a ve výsledku jednu hvězdu), ovšem dovedu si představit, že někomu mohou zkazit dojem z celého seriálu výrazně více. Co se postav týče, větší (a věrohodný) vývoj proběhne (vcelku dle očekávání) jen u Judžiho a Marlene. Jejich věrohodnost narušují snad jen dva momenty, kdy je v zájmu zachování mravní čistoty autoři nutí zachovat se nepřirozeně. 6+/10 ()

Hitman_47

Hodně dobré a hlavně brutální Mecha anime...ale teď bych chtěl pronést pár slov k filmu, který tu nemá "záznam." Film se jmenuje Blue gender: The warrior a zpočátku se zdá, že je to jenom "seriál narvaný do 98 minut"...ono se to asi ve 2.třetině tak trochu všechno změní a má to dokonce i jiný konec. Takže pokud máte i film, tak určitě dokoukat až do konce. Ovšem film je určen jen pro fanoušky pořádné akce :) Protože té je tam až moc...s tím ale přichází i jisté minus pointy. Tak třeba to, že film má až moc klipovitý charakter a pokud bych dříve neviděl seriál, tak by mi moc věcí nedocvaklo. Takže filmu bych dal 4* ()

COF_666

Výborný seriál s dokonalou animací !!!! Seriál jsem nemohl tolik sledovat protože ho dávali na A+ kde byl opravdu "zajímavý" vysílací program a nějaké díly jsem neviděl. Ovšem těch několik co jsem viděl stály za to!!! Seriál si musim sehnat!!:-) ()

Ceres

Mecha anime mám rád, tohle je sice staršího data, ale alespoň vykazovalo kvalitu. První polovina, resp. do přesunutí se na tzv. Druhou Zemi, mě to velmi bavilo, ale poté už mě to tak nenadchnulo. Celkově jde o dobrou oddychovku, která si zaslouží nadprůměrné hodnocení, ale top titulům se rovnat nemůže. Poctivých 65% ()

chaometic

Tohle je jeden z mála seriálu, který jsem kdy sledoval. Poprvé jsem ho viděl 4 roky zpátky a hned mě zaujal, od té doby jsem se od něj nemohl odtrhnout. Příběh, který ve mě zanechal vzpomínky. ()

Radek.SCH

Další mechárna, kde je existence robotů naprosto zbytečná. V hlavní roli musí být samozřejmě opět pěkná ženská, která navíc kosí jedno blue za druhým. ()

Hapretor

V první polovině velmi atmosférické, až mi běhal mráz po zádech. Na animák/anime velmi drsné, nekompromisní. Brouci hezcí. Vzpomněl jsem si na "Hvězdnou pěchotu". Ve druhé půli už spíš nudné a zbytečně natahované. A ten nápad, že Blue byli výplodem Země, aby nahradily lidstvo, mi přišel přitažený za vlasy - více náboženské, než vědecké - škoda. ()

cogi

Jak tady někdo píše, tak je asi potřeba vydržet a počkat, až se seriál rozjede. Já jsem bohužel nemohla vydržet, dějová linie není špatná, by se mi i líbila, ale nedošla jsem prostě na chuť zpracování a ani postavy mi nepřirostly k srdci, moje vůle byla slabší než síla zatnout zuby a kostrbatý začátek přežit ()

papaguy

Dojmy jsou velmi rozporuplné. Blue Gender je seriál a) se zajímavým námětem (z velké části okopírovaným z Hvězdné pěchoty a docela napínavým dějem; se 100x omletým ekoposelstvím o tom, že planeta se na nás zlobí (po rozuzlení původu Blue se nemohu ubránit pocitu, že scénář odevšaď možně opisoval žák ZŠ; b) se snad nejnesympatičtějším zamindrákovaným přeemocionalizovaným hlavním hrdinou Judžim, jakého jsem kdy viděl. Bohužel totéž se týká i některých dalších postav. Na rozdíl od podobně protivné figurky - Rekiho z Claymore - však Judži i ostatní postavy alespoň prochází určitým vývojem. ______ Ztvárnění měst kolonizovaných Blue se mi hodně líbilo a podporovalo celkovou atmosféru. Naopak mě příliš nenadchlo grafické provedení postav, které působí poněkud infantilně. Přitom obsahuje větší množství explicitních scén, vč. erotických, takže BG zjevně není určen pro úplná mrňata... Ale abych jenom nehaněl, Marlene s těmi jejími culíčky se povedla...:-) BG hodně oslabuje snaha šetřit tam, kde by se u post-apo nemělo - Svět BG představuje Zemi zamořenou Blue. Moc jsem tedy nepochopil, proč se do boje zapojí vždy jen pár jedinců Blue i lidí. I při útocích přímo na hnízda, kde je tisíce vajíček, všude téměř hmyzuprázdno... Dost mě iritovala natahovaná stopáž dlouhými pohledy na rozechvělé oko hlavního hrdiny seriálně prožívajícího své emoční záchvaty. ______ Ep.1-3 - dobrá, hlavní hrdina, Judži, utrpěl postraumatický šok, proto se chová jako kokot. Ep.4-5 - aha, to asi bude integrální povahový rys hlavní postavy... cca Ep6-15 - tak už se trochu pochlapil, trochu labilní, ale začíná být snesitelný... Ep.16 - haló, Blue, snesitelnost hlavní postavy je na nule, už ho někdo laskavě zabte... Ep.26 Cože, tenhle cip... no, nebudu vyzrazovat... _______ Ukazuje se, že čím chatrnější scénář, tím více Japonci tlačí na pilu s emocemi až za hranici histerie. Bohužel to většinou dopadá jako v Blue Gender - na místo katarze a rozuzlení jenom statické scény s třasavkou v mangoidních očích přes půl hlavy. Rozhovor mezi producentem a režisérem mohl na kreativní poradě vypadat takhle: P: Hej, rejžo, máme rozpočet jen na animaci 5 postav Blue v jedné scéně. R: To nevadí, děcka jsou na to z počítačových her zvyklí. Tím pádem ořežeme i počet hlavních postav. P: Skvělé. Ale... Ještě něco. R: Co se děje? P: Ředitel nařídil přidat 10 epizod. Prý to pomůže návratnosti. Chápete, tady neděláme žádné umění, potřebujeme vydělávat. R: Ale scénář je už hotov, počítá jen s 16 epizodami. P: Něco vymyslete. R: Hai. Přidáme pár pohledů do očí. Alespoň nebudou postavy vypadat tak emocionálně ploše. Můžeme to pak vysvětlit tím, že záměr byl edukativně působit na mládež. P: Arigato. ______ I přes výhrady se mi seriál v celku líbil. V momentě, kdy už by souboje se hmyzáky mohly přestat působit zajímavě, se děj přesunul na vesmírnou základnu a příjemně zvolnil. Explicitní scény nepůsobí samoúčelně, ale naopak posouvají děj. Závěr se pak už trošku rozpliznul. Za nejodfláklejší část seriálu považuji vypuknutí převratu a druhou intervenci se "spáči" na Zemi. Přitom to mohl být jeden z vrcholů děje... Co považuji za vydařené, jsou zvuky (ten industrální šramot a praskot sugestivně evokoval lezoucí hmyz a navozoval pocit mrazivého nebezpečí) a hudba. Jen v úvodní i závěrečné znělce to zpěváčkům občas zazpívá falešně, že to i neškoleného diváka zatahá za ucho. Až na ten falešný zpěv se mi závěrená znělka líbila - tvořila zajímavý protipól k ději samotného příběhu. () (méně) (více)

Oneiros

Rozhodně jedno z nejlepších anime, jaké jsem kdy měl tu čest vidět. První polovina seriálu se diametrálně liší od té druhé asi tak, jako se první díl Matrixu liší od zbytku série. Přechod je sice silně znatelný, nicméně napětí a hromada otázek vás ženou dál skvělým příběhem, který po hlubším zamyšlení dává navzdory tvrzením zlých jazyků docela smysl. Nečekejte nonstop hardcore akci nebo snad ekologické vyznění filmů jako Den poté. Čekejte zhruba deset hodin dobrého anime, deus ex machině navzdory. ()

Petus

Na Blue bylo něco velmi znepokojivého. Ze začátku se mi nelíbil. Vůbec. Posun nastal někde mezi první čtvrtinou a polovinou, kdy mě posedla nutkavá touha dodívat se do konce. Hned. A na konci už mě měli. Ve výsledku velmi slušné anime, které rozhodně stojí za shlédnutí. ()

Herr_Karotte

Tohle anime rozhodne nebyl muj salek kavy... i kdyz je samotna kresba celkem zajimava, dej my prisel hrozne rozvlacny a boje nezazivne... celkove to roste byla nuda a po 12 dilech to vzdavam a jdu jinam. ()

Teelus

U mne by se BG dalo rozseknout na 2 části - přesnou dělící čáru si už s odstupem času nevzpomenu - a to na část výbornou, jíž reprezentuje začátek až zhruba do cca 3/4 seriálu a pak opravdu divný a nelogický konec. V podstatě se ztotožňuji s níže uvedeným hodnocení uživatele yenn. Kdyby to nekončilo tak... a musím zkrátka doslova říct blbě, mohlo to být jedno z nejlepších anime, co jsem měla možnost shlédnout. Počátek odehrávající se na Zemi v survival módu byl skvělý, krásně depresivní a reálný, posléze strávená část na lodi na orbitě zase mrazivě napínavá. No a pak se to prostě zvrtlo a začalo to být nejen zprvu nudné, ale posléze jsem měla pocit, že si snad z diváka dělají legraci. Nadprůměrné hodnocení dávám tedy za větší část seriálu, která stojí za shlédnutí a především za to, že se lidi v příběhu chovají jako lidi se vším všudy, a taky za hudbu. ()

RyuzakiSE

Výborné! Zvlášť ta atmosféra, taková hodně temná. Děj skvělý, je snad něco, co bych mohla vytknout? Skvělá brutalita, té se nabažíte nemálo. A akce... je tam vlastně pořád. ()

Herrydos

Pro tohle anime mám prostě slabost bylo totiž moje první které sme sledoval od začátku do konce sice v útlém věku mě spíše zajímala ta brutalita než nějaký ten příběh ale nesmazatelně se mi vryl do paměti. A tak po x letech když se mi to dostalo do spárů na DVD sem nemohl jinak než si tento skvost připomenout a musím říct že zub času zde nenapáchal žádnou škodu a nyní mohu plně docenit skvělí příběh který sice má pár vad (hlavně ten konec) a naprosto odzbrojující hudbu pro každého milovníka Japonské anime povinnost ! ()