poster

Blue Gender (TV seriál)

 • Japonsko

  Blue Gender

 • anglický

  Blue Gender

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 1999, 26x23 min

Režie:

Masaši Abe
 • cogi
  **

  Jak tady někdo píše, tak je asi potřeba vydržet a počkat, až se seriál rozjede. Já jsem bohužel nemohla vydržet, dějová linie není špatná, by se mi i líbila, ale nedošla jsem prostě na chuť zpracování a ani postavy mi nepřirostly k srdci, moje vůle byla slabší než síla zatnout zuby a kostrbatý začátek přežit(14.12.2011)

 • Hitman_47
  *****

  Hodně dobré a hlavně brutální Mecha anime...ale teď bych chtěl pronést pár slov k filmu, který tu nemá "záznam." Film se jmenuje Blue gender: The warrior a zpočátku se zdá, že je to jenom "seriál narvaný do 98 minut"...ono se to asi ve 2.třetině tak trochu všechno změní a má to dokonce i jiný konec. Takže pokud máte i film, tak určitě dokoukat až do konce. Ovšem film je určen jen pro fanoušky pořádné akce :) Protože té je tam až moc...s tím ale přichází i jisté minus pointy. Tak třeba to, že film má až moc klipovitý charakter a pokud bych dříve neviděl seriál, tak by mi moc věcí nedocvaklo. Takže filmu bych dal 4*(5.6.2006)

 • yenn
  ***

  Téměř celá první polovina Blue Gender je pastvou pro milovníka postapokalyptického prostředí. Několika klišé a nelogičnostem (hlavně v soubojích) se sice nevyhne, ovšem to je vynahrazeno úžasnou atmosférou. Rozbořená velkoměsta, přesila Blue a jejich nečekané útoky, beznaděj... To vše doplněno odpovídajícím hudebně-ruchovým podkresem, mlask! Dále už to tak valné bohužel není. SPOILERY: Předně se změní ráz seriálu a není to změna k lepšímu. Pobyt na vesmírné stanici sice má své světlé momenty, ovšem celkově nic moc zajímavého či překvapivého nepřináší. Horší je, že na vesmírné stanici se začne též vysvětlovat, a v této souvislosti mě napadají především přívlastky jako „hloupý“ nebo „přitažený za vlasy“. Že se Blue vyvinuli z laboratorních zvířat, bych byl ochoten přijmout, i když je poněkud zvláštní, že nabyli hmyzoidní podobu. Za skutečně přehnané ovšem považuji, že od počátku jejich vývoje do ovládnutí planety uběhlo pouhých cca třicet let. A aby toho nebylo málo, Blue na lidstvo prý „poslala“ sama Země, aby se té lidské verbeže zbavila. WTF?! Jistě, nebudeme-li se k zelené, ne modré planetě chovat rozumně, doplatíme na to, ono „doplacení“ však určitě nebude mít podobu armády přerostlých šestinožčů. KONEC SPOILERŮ. Vůči přihlouplým vysvětlením jsem poměrně rezistentní (srážím za ně bod a ve výsledku jednu hvězdu), ovšem dovedu si představit, že někomu mohou zkazit dojem z celého seriálu výrazně více. Co se postav týče, větší (a věrohodný) vývoj proběhne (vcelku dle očekávání) jen u Judžiho a Marlene. Jejich věrohodnost narušují snad jen dva momenty, kdy je v zájmu zachování mravní čistoty autoři nutí zachovat se nepřirozeně. 6+/10(19.9.2008)

 • Ceres
  ***

  Mecha anime mám rád, tohle je sice staršího data, ale alespoň vykazovalo kvalitu. První polovina, resp. do přesunutí se na tzv. Druhou Zemi, mě to velmi bavilo, ale poté už mě to tak nenadchnulo. Celkově jde o dobrou oddychovku, která si zaslouží nadprůměrné hodnocení, ale top titulům se rovnat nemůže. Poctivých 65%(23.4.2011)

 • Oneiros
  ****

  Rozhodně jedno z nejlepších anime, jaké jsem kdy měl tu čest vidět. První polovina seriálu se diametrálně liší od té druhé asi tak, jako se první díl Matrixu liší od zbytku série. Přechod je sice silně znatelný, nicméně napětí a hromada otázek vás ženou dál skvělým příběhem, který po hlubším zamyšlení dává navzdory tvrzením zlých jazyků docela smysl. Nečekejte nonstop hardcore akci nebo snad ekologické vyznění filmů jako Den poté. Čekejte zhruba deset hodin dobrého anime, deus ex machině navzdory.(5.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace