Blue Gender (TV seriál)

Blue Gender

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 1999, 26x23 min

Masaši Abe

V první polovině velmi atmosférické, až mi běhal mráz po zádech. Na animák/anime velmi drsné, nekompromisní. Brouci hezcí. Vzpomněl jsem si na "Hvězdnou pěchotu". Ve druhé půli už spíš nudné a zbytečně natahované. A ten nápad, že Blue byli výplodem Země, aby nahradily lidstvo, mi přišel přitažený za vlasy - více náboženské, než vědecké - škoda.(19.1.2013)

Mecha anime mám rád, tohle je sice staršího data, ale alespoň vykazovalo kvalitu. První polovina, resp. do přesunutí se na tzv. Druhou Zemi, mě to velmi bavilo, ale poté už mě to tak nenadchnulo. Celkově jde o dobrou oddychovku, která si zaslouží nadprůměrné hodnocení, ale top titulům se rovnat nemůže. Poctivých 65%(23.4.2011)

Pro tohle anime mám prostě slabost bylo totiž moje první které sme sledoval od začátku do konce sice v útlém věku mě spíše zajímala ta brutalita než nějaký ten příběh ale nesmazatelně se mi vryl do paměti. A tak po x letech když se mi to dostalo do spárů na DVD sem nemohl jinak než si tento skvost připomenout a musím říct že zub času zde nenapáchal žádnou škodu a nyní mohu plně docenit skvělí příběh který sice má pár vad (hlavně ten konec) a naprosto odzbrojující hudbu pro každého milovníka Japonské anime povinnost !(21.1.2015)

• cogi

Jak tady někdo píše, tak je asi potřeba vydržet a počkat, až se seriál rozjede. Já jsem bohužel nemohla vydržet, dějová linie není špatná, by se mi i líbila, ale nedošla jsem prostě na chuť zpracování a ani postavy mi nepřirostly k srdci, moje vůle byla slabší než síla zatnout zuby a kostrbatý začátek přežit(14.12.2011)

Hodně dobré a hlavně brutální Mecha anime...ale teď bych chtěl pronést pár slov k filmu, který tu nemá "záznam." Film se jmenuje Blue gender: The warrior a zpočátku se zdá, že je to jenom "seriál narvaný do 98 minut"...ono se to asi ve 2.třetině tak trochu všechno změní a má to dokonce i jiný konec. Takže pokud máte i film, tak určitě dokoukat až do konce. Ovšem film je určen jen pro fanoušky pořádné akce :) Protože té je tam až moc...s tím ale přichází i jisté minus pointy. Tak třeba to, že film má až moc klipovitý charakter a pokud bych dříve neviděl seriál, tak by mi moc věcí nedocvaklo. Takže filmu bych dal 4*(5.6.2006)