V sedle za úsvitu

The Dawn Rider

Western

USA, 1935, 53 min

• špaček421

Stařičký westernový béčko se začínajícím Johnem Waynem, který během třicátých let vychrlil takových westernů desítky. Bohužel se ke mně dostala jen kolorovaná a nově ozvučená verze, s midi hudbou a novými zvukovými efekty. Ale ani tak by to nebyla žádná sláva, a přes krátkou stopáž cca 54 minut to byla i pěkná nuda. Jinak nečekal bych, že zrovna tento western byl roku 2012 zremakován s Christianem Slaterem a Donaldem Sutherlandem v hlavních rolích.(15.3.2016)

• ilclassico

Záhada puntíkového šátečku... Tyto ranní Waynovi snímky jsou tak krásně infantilní. Pobaví. V rámci žánru za 2.(6.1.2018)

V sedle za úsvitu = český název. Naivní, jednoduché, přímočaré, ale za to oddechové, dobrodružné a waynovsky chlapácké. Mám pro tento typ westernů slabost..(5.1.2012)

Rozpočet $10,000(19.4.2009)

Když se začnete moc ochomejtat kolem kamarádovi vyvolené, je jasné, že z toho budou pořádné problémy. Ve westernu určitě, ale ono vlastně kdekoli jinde. Jen tady je ten problém s pistolemi. A největší problém nadchází, když v ní nejsou náboje. Pointa očekávaná, ale zase jeden z těch lepších filmů ze 30. let.(23.2.2015)