• Jezinka

Nechala jsme se nalákat na celkem vysoké hodnocení, zabavných je posledních 20 minut. Jinak je to zdlouhavé, ukecané a doplněné vnitřními hlasy hrdinů. Nuda. Herecké výkony jsou sice slušné, ale s mizerným scénářem, kdy je veškerá zápletka na rychlo zveřejněna i vyřešena tomu nepomůžou. Jakoby si ke konci režisér vzpomněl, že netočí romanci, ale western.(9.4.2014)

Vypravěčův pětihvězdičkový komentář mě na The Fighting Kentuckian docela navnadil a snímek byl pro mě bohužel zklamáním. Jediné, co mě na tom zaujalo bylo docela netradiční herecké osazení. John Wayne v hlavní roli sice tak netradiční není, ale zklamat rozhodně nemůže. Parťáka mu dělá Oliver Hardy, pro kterého to je jeden z mála filmů, kde se objevil bez Laurela. No a kromě tohoto dua se zde objevují také dva herci českého původu - Věra Ralston - Hrubá a Hugo Haas. Větší problém jsem měl s příběhem ten mě bohužel nebavil ani za mák. Nebyl to totiž příliš western, ale spíš romanticko-dobrodružné drama z prostředí komunity francouzských exulantů, kam se přimotá zálesák John Wayne a snaží se bojovat o ruku sličné dcery bývalého Napoleonova generála. Ta si samozřejmě musí vzít nesympatického boháče, protože to bude pro jejího otce výhodné. Ze začátku mě to docela bavilo, protože to bylo celkem vtipné, ale s přibývajícím časem převládla vážná stránka příběhu a ta už tak povedená nebyla. Na druhou stranu, ale film musím pochválit, protože na to, že ho točila společnost Republic, která se specializovala na nízkorozpočtové béčkové westerny a dobrodružné filmy a serialy, tak to dopadlo ještě docela dobře a provedení snímku nepůsobilo nijak lacině nebo odfláknutě.(23.8.2012)

Tak jak vidím komentář od liquido26 nebyl jsem jediným prostým venkovským chasníkem, který naběhl na vidle vypravěčova komentáře. Toto je velice dobový a velice průměrný western. John Wayne tu má tu svou obvyklou roli drsného chlapíka, který v souboji o místní krásku musí překonat společenské překážky, francouský šarm, časté úklady potměšilých nepřátel a ještě se popasovat s hlavní ženskou záporačkou, která má více sex-appealu a kuráže, než ta jen pro dekoraci přidaná kladná kráska. Ale Johnny to zvládne, protože se s namlouváním vůbec nepáře, nepřátele pobije a záporačka se ze soutěže vyřadí sama. Film je snad vyjímečný jen po kostymní stránce, neb Johnny tu nosí kostým Kožené punčochy, a francouští osadníci chodí neustále v parádních uniformách, jako by přišli z vítězné vojenské přehlídky na Martových polích. Oliver Hardy zde jen předvádí, co předvedl dříve již 100x a lépe. Pro našince je zajímavá účast Hugo Haase, který v generálské uniformě vypadá důstojně, ale více předvést šanci nedostal. Jo, a kentucká domobrana zpívá secvičeně jak Pěvecké sdružení učitelů moravských. Tak kvůli Hugovi 3*.(4.11.2012)

Tak ako jestvuju kultove westerny, ktore casom nezostarnu, tak jestvuju podpriemerne az priemerne westerny, toto je vysloveny sivy, sedivy cirociry priemer, on sa zamiluje do nej, pricom ona ma nejake dalsie pletky s kymsi ....... do toho este geodeticke prace, ale ani tie nie su rozvinute, len tak na okraji. K tomu pod/priemerna maketa westernoveho mestecka, plane kulisy a kopa nepocuvatelnych vatovo planych plkov. Presne to je The Fighting Kentuckian 1955 a nechapem ludi ako vypravec - co ten tam sakra videl, ked dal 5 spuntov ? Ja teda som tam nic poriadne nevidel, pravom zabudnuty film, ani dalsie projekcie neplanujem : 55 %(24.2.2018)

Nebýt závěrečné patnáctiminutovky (dobře zrežírovaná akce), jdu nemilosrdně na dva, protože obsadit do rolí francouzských exulantů Čechy (H.Haas a bývalý pražská krasobruslařka Věra Hrubá- favoritka a od roku 1952 manželka prezidenta společnosti Republic), udělat těžiště z nesmyslné milostné zápletky, implantovat do filmu "humor" (O. Hardy), ale ve finále začít vršit mrtvoly a nechat zpívat kentucké milicionáře do zblbnutí jednu píseň- to odradí i skalního westernového fanouška.(13.12.2015)

• - Oliver Hardy byl velice dobrý přítel Johna Wayna, ale i tak z počátku nechtěl v tomto filmu hrát. Bál se, že si lidé budou myslet, že se se Stanem Laurelem rozešli jako duo. Když ovšem Laurel trval na tom, aby tuto roli vzal, Hardy nakonec souhlasil. (Mol)

• - Jeden ze dvou filmů, ve kterém Oliver Hardy hrál po dlouhých 23 letech bez Stana Laurela. (Mol)

• - John Wayne byl tak nadšený ze spolupráce s Oliverem Hardym, že mu nabízel role komika i pro další filmy. V době, kdy byl tento film v kinech, se Stan Laurel zotavil z nemoci, a tak Oliver Hardy nabídku zdvořile odmítl. (Mol)