poster

Flying Tigers

Akční / Drama / Válečný / Romantický

USA, 1942, 102 min

 • Volodimir2
  ****

  America Volunteer Group boli dobrovoľnícke letecké jednotky organizované vládou USA na pomoc Číne proti Japonsku v 2. čínsko - japonskej vojne. Vznikli 15. apríla 1941 a nelietajúcim veliteľom týchto lietajúcich tigrov bol generál Claire Lee Chennault. Na Čínskom bojisku lietali na amerických lietadlách P-40 Warhawk. Typickým znakom týchto lietadiel boli žraločie zuby namaľované na charakteristickom chladiči motora a od toho je odvodený aj názov jednotky. O úspešnosti tejto jednotky svedčí fakt, že piloti dokázali zostreliť 296 japonských lietadiel pri strate 23 amerických pilotov, ktorí zahynuli. Medzi pilotov tejto jednotky patril aj výborný poľský pilot Urbanovicz. Dňa 4. júla 1942 AVG bola rozpustená a do nástupníckej US Air Force sa rozhodlo pokračovať iba 5 pilotov.(30.5.2015)

 • kaylin
  ***

  Klasický John Wayne, který hraje správného chlapa, ale nikoli s kloboukem, ale s leteckou uniformou. Chlapi se tady pouštějí do vzdušných soubojů, aby podstupovali nejen boj o život, ale také o čest. Ty emoce v tom i nějaké jsou, ale je to tak přímočaré, až je to skoro otravné. Pokud Duka nemáte rádi, tohle s klidem vynechte. Pokud ho máte rádi, nic zásadního vám tenhle filme nedá.(21.11.2014)

 • corpsy
  ***

  Tušil som, že po úvodnej leteckej bitke, príde skôr vojnové melodrama, ako akčný dobrodružný príbeh. Dvaja a jedna ( klišé už vtedy ). No ešteže je tam tých akčných sekvencií viac ako som čakal a preto ma snímok nepoložil do smútku. Oscarové nominácie takmer zaslúžené ( naozaj netuším, čo bolo také výnimočné na leteckých scénach ).(4.12.2017)

 • Mol
  ***

  I HOPE YOU TWO HAD A GOOD TIME, 'CAUSE HAP PAID THE CHECK!! Válečný film natočený během právě probíhající války. John Wayne tu podle mě nedostal tolik prostoru a tak napsanou roli jakou by si zasloužil. Na druhou stranu jeho trouble maker parťák Jason tu toho předvede dost. Film má skvělé letecké souboje, při kterém Japonci padaj z oblohy, jak jehličí na tři krále a výborné dramatické finále, za které se film nemusí stydět ani po více než 70 letech.(11.5.2015)

 • MacGuffin
  ***

  Čína 1941: kapitán Jim Gordan (John Wayne) velí letecké stíhací jednotce "Flying Tigers" v boji proti japonským, početně převažujícím bojovým letounům. K tomu všemu se musí ještě zabývat horkokrevným nováčkem Jasonem (John Carroll), který se drze navrtává do jeho přítelkyně..., Z dobrovolníků sestavená jednotka "Flying Tigers" sestřelila v rozmezí roku 1941 až 1942, 286 japonských letounů, při pouhých dvanácti vlastních strátách.(14.11.2012)

 • - Skuteční "létající tygři" Lawrence Moore a Kenneth Sanger dělali filmu technické poradce. (Mol)

 • - Letadlo použité při útoku na most je Capelis XC-12. Tento typ vznikl pouze v jediném exempláři, roku 1939 ho zakoupilo studio RKO a následně si zahrál v několika filmech. (Saccard)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace