poster

Zelené barety

 • anglický

  The Green Berets

Akční / Drama / Válečný

USA, 1968, 141 min

 • AGAMENON
  ****

  John Wayne byl opravdový americký patriot, což mělo i za následek, že když se veřejné mínění ostře stavělo proti americké intervenci v Vietnamu, rozhodl se natočit film, který má odpůrcům ukázat proč a taky ho natočil. A cože to vlastně už značně nemocný Wayne natočil? No prostě klasickou válečnou agitku, se slušným rozpočtem, jednou pořádnou dlouhou akční scénou a opět výbornou hudbou klasika Miklose Rozsy ("to není western, ale eastern").(7.11.2006)

 • drankeryth
  **

  Stary suchar John Wayne v tomto slabom filme odohravajucom sa vo Vietname bol na moj vkus az prilis dlhy a to uplne zbytocne.Zdlhave nic nerobenie vo Vietname ma pomaly nutilo k samovrazde. Jedine co by stalo za rec bol ten utok vietnamskych vojakov na tu americku zakladnu uprostred lesa. Boj bol docela slusne dlhy a aj plny akcie, ale po skonceni tohoto boja sa uz len vo filme odohrala taka chaba akcia na spionazny sposob, kde uniesli nejakeho generala, co aj bolo podla mna zbytocne zakomponovane do filmu. Lepsie by bolo, keby bol este nejaky podobny boj, aky sa odhral na tu americku zakladnu. Takto to len bolo vacsinou nudne, z coho to len ako tak vytrhlo z tej biedy ten spomenuty boj, ktory sa im fakt vydaril. Skoda premarnenej sance, ktora tento film mohla vyzdvihnut medzi dobre vojnove filmy z Vietnamu.(23.3.2012)

 • JohnSmith
  **

  Ajajajaj, tak to byla slabotka. První polovinu filmu se naprosto nic neděje,druhá je sice plná akce,ale dost špatně natočené. Wayne jako necowboy je poněkud mimo mísu. Ve srovnání s jinými válečnými filmy ze 60.let je tohle opravdu bída. Za zajímavost stojí snad jen to,že to je jeden z prvních,ne-li první film o válce ve Vietnamu.(31.8.2010)

 • blitzer
  **

  Tu agitku bych byl ochoten snad i přejít, ale zejména špatné technické provedení (ty jehličnatý stromy všude v "džungli" (což mi teda opravdu nepřipomínalo hru Vietcong jak píše monolog), postřelený voják, který ani nehlesne a až po chvíli slušně odpoví na dotaz "jestli to schytal?", apod.) sráží mé hodnocení až na 2*. PS: snad jedinej film o válce ve Vietnamu kde nepadne ani jedno sprostý slovo :-)(1.2.2008)

 • Valdorffun
  odpad!

  Yeah, John Wayne rules, aneb jak válčit s lišáckým úsměvem a s rukama v kapsách. Neuvěřitelné. V mé divácké historii srovnatelné snad jen s tureckými hvězdnými válkami ( http://www.csfd.cz/film/203234-dunyayi-kurtaran-adam/ ). Krev jako z vodovek, vietcong ozbrojen kušemi a kuchyňáky. Před shlédnutím doporučuju dlouhého jointa, budete mít o zábavu postaráno:-)(27.3.2009)

 • - Kritici označili Zelené barety za bezduchou válečnou propagandu. K tomu Wayne podotkl: „Souhlasím s nimi. Je to americký film o Američanech, z nichž se stali hrdinové. V tom smyslu je to propaganda." (Zdroj: wikipedia). (cheyene)

 • - John Wayne si byl vědom, že válka ve Vietnamu není populární, ale prohlásil: „Proboha která válka byla kdy populární? Ti muži přece nechtějí být ve Vietnamu o nic víc než kdo jiný. Ale když už tam jednou jste, nemůžete se tvářit neutrálně." (Zdroj: wikipedia). (cheyene)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace