• slovenský

Western / Drama / Romantický / Válečný

USA, 1953, 83 min

Western, který se mi trefil do noty. Já sice nejsem fanouškem tohoto žánru, ale na Hondo jsem se při přepínání programů už dodíval. Není příliš agresivní, hrubý a přitažený jako to mají některé westerny ve zvyku. Žena na ranči mi akorát moc neseděla, ale to je možná jen můj pocit ... jinak moc hezký film na sobotní odpoledne.(29.10.2011)

Takový nenápadný film, který se skrývá pod nenápadný názvem, ale ukazuje se, že je to hodně povedený snímek, kdy na malém prostoru je rozpracovaný hezký příběh o tom, že pravda není někdy nejlepší a nemusí být sdělena, pokud to není nutné. John Wayne je místy zastíněn Geraldine Page, která byla naprosto zaslouženě nominována na Oscara. Na její postavě a její uvěřitelnosti film stojí.(19.12.2014)

Reziser John Farrow mi teda toho vela nehovori, ale tuna sa podarilo natocit vskutku vyborny western, kde John Wayne brani akusi farmu pred Apacmi, ci jak sa to indianske obyvatelstvo volalo. Potesi sceneria Divokeho Zapadu, rozhovory na urovni .... a vysoke hodnotenie dam hlavne vdaka zaverecnej prestrelke. Bez toho snad westerny ani nemozu byt. 86 %(19.7.2014)

Dávno pred Johnom Wickom zabili psa inému JW. Jedna z najlepších waynoviek s výborným príbehom - úvod je pomalší, ale potom to naberie ostré tempo plné zvratov a akcie. Na svoju dobu je to výborne natočené, pomerne zaprášené, s realisticky zobrazenými Indiánmi. Veľmi dobré bojové scény a kaskadérske a jazdecké výkony. Western ako lusk.(19.3.2017)

Western podle literární předlohy Louise L´Amoura v nádherných barvách s akcentem na ukázku mentality Apačů - Mescalerů, s nimiž se běloši střetávají v 1. polovině 19. stol. na území dnešní Arizony, k tomu osobní propeletenec muž - žena, vdovec- vdova a charisma Johna Waynea. Závěrečné scény, kdy Apači přepadají vozovou kolonu, jistě znali němečtí tvůrci filmových mayovek...Hodnocení: 3,5 hvězdičky, slušný průměr, ale na druhé podívání by mne již nelákal...Roku 1966 byl natočen televizní remake s názvem Hondo a Apači.(7.8.2010)

• - John Wayne v jednom rozhovore spomenul, že ak by si mal vybrať postavu, ktorá najlepšie vystihuje jeho osobné hodnoty, vybral by si práve Honda. (MikO_NR_1909)

• - Film je několikrát zmíněn v seriálu Ženatý se závazky jako nejoblíbenější film Ala Bundy. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Geraldine Page v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)