poster

King of the Pecos

Western

USA, 1936, 54 min

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • liquido26
  ***

  John Wayne si v tomto béčkovém westernu zahrál roli právníka, který se pouští do boje s padouchem, jenž mu v dětství zastřelil rodiče a připravil ho o půdu. King of the Pecos není ničím výjimečný, jedná se o laciný ukecaný western, který i přes hodně krátkou stopáž ke konci začne nudit. Na druhou stranu to ale zase není nějaká sračka :-)(5.8.2012)

 • kaylin
  ****

  Takový klasický starý western s Johnem Waynem. Není to nic skvělého, ale prostě mi to celkově nějak bodlo. Muž cti, který se snaží pomstít svou rodinu, a to cestou práva, ale nakonec se ukáže, že pokud nebude bojovat, nevyhraje. No, samozřejmě že vyhraje. Někdy takové jednoduché filmy prostě stojí za to.(30.1.2015)

 • Mol
  *****

  I DON'T NEED ONE! BUM!! Nadupanej western z roku 1936. Věkovej rating se v té době neřešil a tak hned na začátku filmu odbouchnou zloduši oba rodiče mladičkého John Clayborna, kterého následně zmlátí stromečkem, který před tím zasadil jeho otec. Jaká potupa. Z mladičkého Johnnyho co si před tím hrál s chřestýšema za domem však o 10 let později vyroste urostlí chlap s vystudovanou právnickou školou a nejrychlejším koltem od východu Bostonu až po západ Kalifornie. Závěrečná přestřelka a poslední gunfight v horách, za který by se nemusela stydět ani 'divoká banda' je poslední co filmu chybělo k dokonalosti. Neskutečnej film.(21.5.2015)

 • ilclassico
  **

  Westerny Johna Wayna z třicátých let jsou vesměs směsí režisérské neohrabanosti a scenáristické pitomosti. Tenhle je jedním z nich. Studio Republic Pictures takové chrlilo na desítky. Western jako žánr, byl tenkrát na okraji zájmu velkých studií a kvalitních tvůrců, a tak ty filmy i vypadají. Dnes je nelze sledovat, než s úsměvem a přátelským pochopením. V rámci žánru za 2.(30.4.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace