Reziser Henry Hathaway /Call Northside 777/ natocil sympaticku konzervacku pochadzajucu zo 40. rokov 20. storocia. Suverenne vladnu tu John Wayne a mlada Jean Arthur /mr. Deeds goes to town 1936, Mr. Smith goes to Washington/. Film nema prakticky dej, je to len mix dialogov a hereckych vykonov. No ale kedze najlepsie diela v USA sa tocili pocas Zlatej Ery Hollywoodu, tak dam vysokych 70 %(21.4.2015)

Jako kdybych se najednou ocitl v jiném světě. Po barevných béčkových filmech, jsem se zase jednou rozhodl pro černobílý film s Johnem Waynem. Je to jako kouzlo, jako pohlazení bolavé duše. Z toho filmu hned od začátku čiší uvolněnost, lehkost, zábava. Jean Arthur se z města vydává pryč, aby něco zažila. Její kroky vedou na rodeo, kde samozřejmě potká Muže. Tím není nikdo jiný než Duke. Doslova skončí rovnou na ní. A láska může začít rozkvétat. Konfrontace městské holky s nezávislým chlapákem je příjemná, není tak zemitá, jak by to John Wayne dovedl, ale přesto se snaží. Stejně tak i Jean Arthur a je to hezké pokoukání.(13.11.2013)

Jakmile na děvče spadne při rodeu John Wayne, je situace rázem jasná. Divák se může zabořit hlouběji do křesla, dát nohy na stůl a vychutnat si kouzlo nenáročné ale milé komedie. /21. 8. 14./(21.8.2014)

Taká klasická romantická komédia aj z prostredia rodea, s predvídateľným koncom a s rutinným výkonom JW.(23.8.2018)

• Mol

REMEMBER WHAT YOU TOLD ME? WOMEN IS LIKE SOCKS.. YOU GOTTA CHANGE'EM REGULER! Musím říct pravdu a ta je pro mě až děsivá. Miluji Duka, ale tento počin jsem dával na třikrát a to má tento film jen 86 minut. Něco je špatně. Romantika prostě Johnymu nesluší a i když je zde tvrdej jako naškrobená košile, tak i tak mě ve filmu nedokázal upoutat. Jean se snaží a je roztomilá jako štěňátko hrající si s balónkem, ale tentokrát mi její šíp do srdce prostě nedoletěl a proto tak nízké hodnocení.(9.10.2015)