Western jako komediální oddechovka - není to příliš časté - ovšem nic to nemění na tom, že i do tohoto žánru se hodí humor skloubený s jednoduchostí. Děj pokulhává, není tu vážná zápletka, jde spíše o příběh jedné netradiční rodiny na divokém západě a jejich momentální problémy (neproblémy). Veškeré nedostatky zachraňuje vynikající Wayne, atmosféra filmu a v té době půvabná Stefanie Powers (skutečně "roštěnka";-)), která vždy zpříjemňovala minuty na obrazovce. Mít kratší stopáž o dobrých 20-30 minut, byl by to větší zážitek, chvílemi se film stával nudným. Rvačka v blátě, opilý Wayne a mnoho dalších scén s Becky, G.W. McLintockem a jeho ženou bylo skutečně extrahováno v komediálním žánru se vším všudy. Příjemná podívaná - 3,5*.(8.8.2009)

• mortak

Keep it. You may need it. Aneb Waynova odpověď na emancipaci ženy je spanking. Ani western, ani komedie, ale maloměstský žánrový obrázek. Wayne chodí po městečku a přímým, až buranským, způsobem řeší všechny problémy - politické i rodinné. Film určený pro americký venkov, kde se mluví venkovským přízvukem, a i humor je venkovský. Je to vlastně takový Woody Allen pro "red necky".(13.5.2017)

YOU KNOW, IF WE HAD ANY MORAL CHARACTER, WE WOULDN'T BE STANDING HERE COVERED WITH MUD DRINKIN', WHEN WE SHOULD BE WASHING! Hodně povedená oddechovka. Slabé hodnocení si vysvětluji nevolí oblíbenců Duka u kterého jsou všichni zvyklí na jiný standart. Vždyť si ani z koltu nevystřelí. Za to z Maureen asi tisíckrát a je to roztomilé. Dokonce jsem se u toho jednou i rozchechtal a to u scénky, kde mladý Douglas začne skákat po pódiu jako píča, Johnny se chce napít piva, ale když to uvidí, tak chce whiskey, která zrovna došla a starej Douglas strčí do kurátora, kterej se sleje celej pivem. Prostě strašná bžunda :D Hodně se pije a rozdává pěstmi a celé je to takové milé.(12.10.2016)

• dopitak

Ke stažení volně na: http://www.archive.org/details/Mclintock.avi ___Mnohem víc komedie než western. Nečekejte akci, ale spíš vysmátého Wayna a velice pohlednou Stefanii Powers. Párkrát jsem se od srdce zasmál (například "pětadvacet na holou pro Becky"), ale na dvě hodiny stopáže je to sakra málo. Stříhat, stříhat, zkracovat. Vlastně to nemá téměř žádný děj.(22.12.2008)

Dost nestastne spojenie westernu s komediou + John Wayne /Man who shoot Liberty Valance, Brannigan/ nemal komedialny talent. Maureen O´Hara bola este slusna , ale tempo bolo nudne a malo sa toho tam dialo. Reziser Andrew V. mcLaglen natocil veru daleko lepsie filmy - Shenandoah 1965, Bandolero 1968 a popripade aj Last hard men 1976. Tento film patri do priemeru sediveho : 69 %(8.11.2016)

• - Scéna rvačky u díry plné bláta se natáčela týden. Nejednalo se však o skutečné bláto, ale o horninu zvanou bentonit, která se používá při vrtání ropných vrtů a má konzistenci čokoládového sirupu. (Mol)

• - Gordon Jones, který tu hrál Matt Douglase, zemřel na infarkt krátce po dokončení natáčení. Ještě před tím, než se film dostal do kin. (Mol)

• - John Wayne (George Washington 'G.W.' McLintock ) trval na tom, že jméno guvernéra (Robert Lowery) musí být Cuthbert H. Humphrey. Byla to parodie na liberálního senátora Huberta H. Humphreyho, kterého Wayne neměl rád. (Mol)