poster

McLintock!

 • USA

  McLintock!

Western / Komedie

USA, 1963, 127 min

 • kaylin
  ****

  John Wayne a Maureen O'Hara si tady skvěle sedli a je pěkné vidět, jak jsou na sebe celou dobu nabručení, aby pak nakonec mohlo dojít k tomu, že se dají dohromady. Ten úplný závěr je možná až moc rychlý, ale její úprk městem to alespoň trochu vynahrazuje. Je to místy až moc groteska, ale nevadí to, ten John Wayne tam sedí.(7.2.2015)

 • dopitak
  **

  Ke stažení volně na: http://www.archive.org/details/Mclintock.avi ___Mnohem víc komedie než western. Nečekejte akci, ale spíš vysmátého Wayna a velice pohlednou Stefanii Powers. Párkrát jsem se od srdce zasmál (například "pětadvacet na holou pro Becky"), ale na dvě hodiny stopáže je to sakra málo. Stříhat, stříhat, zkracovat. Vlastně to nemá téměř žádný děj.(22.12.2008)

 • cheyene
  ***

  Western jako komediální oddechovka - není to příliš časté - ovšem nic to nemění na tom, že i do tohoto žánru se hodí humor skloubený s jednoduchostí. Děj pokulhává, není tu vážná zápletka, jde spíše o příběh jedné netradiční rodiny na divokém západě a jejich momentální problémy (neproblémy). Veškeré nedostatky zachraňuje vynikající Wayne, atmosféra filmu a v té době půvabná Stefanie Powers (skutečně "roštěnka";-)), která vždy zpříjemňovala minuty na obrazovce. Mít kratší stopáž o dobrých 20-30 minut, byl by to větší zážitek, chvílemi se film stával nudným. Rvačka v blátě, opilý Wayne a mnoho dalších scén s Becky, G.W. McLintockem a jeho ženou bylo skutečně extrahováno v komediálním žánru se vším všudy. Příjemná podívaná - 3,5*.(8.8.2009)

 • RHK
  ***

  Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Pohodová westernová komedie s velkým Johnem Waynem v roli bohatého rančera otravovaného nastrojenou náladovou manželkou, místními politiky a problémy s farmáři. Náladu mu spraví jen trocha alkoholu, pěkná žena, šachová partie, nebo chlapská bitka. A taky příjezd dcery, záhy pronásledované nápadníky. Zábavné a milé i přes použití až příliš tradičních komediálních rekvizit (jáma s blátem, peří, utržená sukně). Lze třeba přirovnat ke známějšímu Waynovu filmu Na sever Aljašky. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=04Rlv4xawRY(16.6.2010)

 • mortak
  *

  Keep it. You may need it. Aneb Waynova odpověď na emancipaci ženy je spanking. Ani western, ani komedie, ale maloměstský žánrový obrázek. Wayne chodí po městečku a přímým, až buranským, způsobem řeší všechny problémy - politické i rodinné. Film určený pro americký venkov, kde se mluví venkovským přízvukem, a i humor je venkovský. Je to vlastně takový Woody Allen pro "red necky".(13.5.2017)

 • - John Wayne (George Washington 'G.W.' McLintock ) trval na tom, že jméno guvernéra (Robert Lowery) musí být Cuthbert H. Humphrey. Byla to parodie na liberálního senátora Huberta H. Humphreyho, kterého Wayne neměl rád. (Mol)

 • - Scéna rvačky u díry plné bláta se natáčela týden. Nejednalo se však o skutečné bláto, ale o horninu zvanou bentonit, která se používá při vrtání ropných vrtů a má konzistenci čokoládového sirupu. (Mol)

 • - Propagační akce na film byly o týden odloženy kvůli atentátu na prezidenta Johna F. Kennedyho. (Mol)