Erotické noci oživlých mrtvol

• Itálie Le notti erotiche dei morti viventi (více)
Horor / Erotický
Itálie, 1980, 104 min (Director's Cut: 112 min)

Do krásného karibského (exotického) prostředí přilétá americký architekt John Wilson společně se svou přítelkyní Fionou, aby zde koupil pro své podnikatelské účely malinký ostrov s příhodným názvem „The Cat“. Nic nedbá na místní pověry, které říkají, že se na ostrově provádějí podivné voodoo rituály a mrtví zde vstávají z hrobů. Vše má údajně na svědomí černá kočka, ve které sídlí zlý duch. John se tomu všemu jen zasměje, najme si kapitána Larryho O´Haru s jeho jachtou a vyráží vstříc „novému dobrodružství“. Po příjezdu na ostrov se trojice seznamuje s pohlednou dívkou Lunou a jejím dědečkem. Ti však za žádnou cenu nehodlají z ostrova odejít a naléhají, aby nezvaní hosti ihned opustili ostrov. John však rozhodně nemá v plánu nikam jezdit a tak začnou postupně vylézat na povrch všechna děsivá tajemství. (oficiální text distributora)

obitus

Nádherná italská záležitost, která sice nedosahuje geniality Antropophaguse, ale nemá k ní daleko. Kombinace dvou nejzajímavějších žánrů, horroru a porna partičce kolem D'Amata vždycky šla a Le Notti erotiche dei morti viventi nejsou výjimkou. Samozřejmě se sluší dodat, že to rozhodně není film pro každého. ()

Karlos80

Strašně hloupý a nudný zombies film, mixnutý tvrdším sexem, navíc v otřesné obrazové kvalitě. Napětí na bodu mrazu, po dějové stránce nic nového pod sluncem. Snad až samotný konec (zúčtování) a nádherná příroda v téměř idylickém prostředí, stály za řeč, a za to dávám filmu 2*. Jinak amatérismus z tohoto snímku jen sršel. Obsazení Laura Gemser (známá ze sérií o Black Emanuelle) a George Eastmean ("Cani arrabbiati", "Porno Holocaust" nebo "Absurd"), včetně zmateného režiséra všichni evidentně nevěděli kudy kam. Podobné filmy: "Porno Holocaust" (kde opět hrály Eeastmen, Funari, Shannon a Ramirez) nebo "Orgmasmo nero", ostatně režisér Joe D'Amato, rád točil se stále stejnými herci, to se ostatně stačí podívat, po některých jeho jiných sleazy filmech. ()

darkrobyk

Ostrov, černá magie a zombie? Takhle to nezní špatně. Ve skutečnosti jde o tři v jednom - pornografický, nudně dramatický a horor. Na samotný horor dojde v posledních dvaceti minutách, erotické scény jsou prošpikovány několika ryze pornografickými, které ale jsou, snad kromě láhve šampaňského, bez většího nápadu....kampak se asi poděl špunt... Scény se zombiemi jsou fajn. Jde o takové ty šourající se mrtvoly, jimž neutečete, a k tomu zní pravá italská hororová hudba. Z hlediska gore nic moc, nějaké to zahryznutí, ukousnutý penis a střeva ven, nikoliv však v přímém záběru. Ostrov je malebný, palmy fotogenické. Z hlediska herců jde v podstatě o žánrové hvězdy. Tenhle kousek je pro nejzarytější fanoušky režiséra a italského zombie žánru, ostatní by se ani neměli pokoušet ho zhlédnout, protože zklamání by se zde projevilo v udělení odpadu, což si film tak úplně nezaslouží. Ovšem sestřihat ho na polovinu....měl by švih. ()

Ruut odpad!

Nudné a hloupé - tak jako všechny podobné amatérské blbosti točené v Itálii v 70tých a 80tých letech jak na běžícím pásu. Další ze série gore + kanibalistických sraček. Nemůže chybět samoúčelná erotika (tentokát každou chvíli). Opravdu ale opravdu pitomý (ne)děj. Strašlívé (ne)herecké výkony a ještě příšernější (ne)masky. Jediné proč je tento (ne)film jakžtakž zapsán v povědomí fanoušků zombie filmů je parazitující název této obskurdní slátaniny. ()

LION-MR.T

Nudný,místy zajímavý,erotický,hororový film,kde Joe dal snad všechno co v tu chvíli napdalo a bylo mu jedno jak to bude navazovat nebo vypadat doplněno ostřesnou akmerou. ()

Frajer42

Konečně jsem pochopil, jak je možné, že Joe D'Amato zvládne hravě natočit 25 i víc filmů za rok. I když slovo "filmů" patří více než kdy jindy do pořádně tučných uvozovek. Tohle totiž není ani dobré porno a už vůbec ne dobrý horor. Už toho více od D'Amato vidět nepotřebuji, protože mám silný pocit, že všechny jeho další "filmy" budou naprosto stejné. Můžete se zde těšit na spoustu soulože, tedy pokud považujte plazení se dvou mnohdy dokonce plně oblečených těl po sobě za soulož. Skutečný sex zde uvidíte jen jednou v úvodu, kdy si tvůrci zaplatili zřejmě dvě opravdové kurvy. Ženské publikum zde může obkoukat barový trik s otevřením lahve šampaňského svojí Julčou a mohou tak oslnit své protějšky. Zrovna v době oslav nového roku by z vás tohle číslo mohlo udělat hvězdu večera. [15 %] ()

giallo

Film rozhodně vhodný jen pro velké fanoušky D'Amata a Eastmana. Pro běžné diváka totiž půjde jen o velmi špatný mix hororu a porna a jeho kvality nedocení...Zkrátka italský trash jak poleno. ()

nash.

Kultovní italský mix erotického filmu a horroru, kde se v prostředí idylického ostrova plného slunce, moře, palem a hrobů, střídají souložící dvojice s plíživými útoky ohnilých mrtvol... jen pro zaryté fandy... :-) ()

SOLOM.

Když psal Luigi Montefiori (většina ho určitě bude znát především pod pseudonymem George Eastman) scénář k tomuto filmu, jeho prvotní myšlenkou bylo natočení čistokrevného hororového (zombie) filmu. V té době však byla docela velká poptávka po italském pornu a tak ve spolupráci s chlívákem Joe D´Amatem nakonec zvolili tvrdší cestu za úspěchem. Režisér dal do kupy své oblíbené „herce“ a „herečky“ a mohlo se začít. Už od úvodních minut je zcela jasné, že tady bude mít nějaké větší zábrany jen málo kdo a tak na sebe první soulož nenechá dlouho čekat. Hororoví fandové však budou lehce zklamáni, protože „děsivější“ stránka filmu se začne odehrávat až ve své druhé polovině. Do té chvíle se zde sice objeví asi dvakrát hladové zombie, ale obě scény jsou tak slabé, že kromě malinovky tu není k vidění nic tak děsivého, abychom se museli začít bát. Místo toho se můžeme mrknout na netradiční otevření flašky šampaňského, nebo která ze slečen má hustější porost. Korunu zmaru tomu nasadil sám stydlivý George Eastman, jenž souložil zásadně oblečený. První známka napětí přichází společně s Laurou Gemser, kdy polovina diváků netrpělivě očekávala, kdy se tato kráska svlékne a ta druhá, kdy konečně poteče další krev. Dočkáme se obojího a k tomu i několika bonusů, které ocení především fandové orálního sexu a gore efektů. Jakožto „odpůrce“ zombie žánru musím i tentokrát konstatovat, že masky nemrtvých byly pěkně suché. Ono posypat černochy moukou a pískem umí kdekdo, ale aby to vypadalo hrůzostrašně už jen málokterý. Popravdě jsem se spíš těšil na další dávku erotiky, než sledovat céčkové efekty propíchnutí očí, nebo ukousnutí kusu masa z krku obětí. Všechno mi to bohužel přišlo až moc laciné, nezáživné a asi bych to ani nedokoukal dokonce, kdyby tam nebyla Laura. Slabých 50% ()

eraserhead666

Italské rané osmdesátky, knírky, bobři, zombíci, erotika, exotika. Tohle je jako když se vrátíte pozdě v noci na hotelový pokoj, pustíte si televizi a přepínáte mezi dvěma kanály. Jeden kanál je horrorový, na druhém vysílají italskou osmdesátkovou retro erotiku. Až na posledních cca 20 minut a pointu je to docela nuda a to i včetně těch erotických scén. Zombíci vylézající z hrobů mají ale své kouzlo. Řekl bych, že to natáčeli na tom samém ostrově jako Porno Holocaust (v obou filmech hrají jak G. Eastman, tak Dirce Funari a Lucia Ramirez). Tohle je jen o kousek koukatelnější. ()

corpsy

Čo o tomto ´´skvoste´´ povedať? Po takmer pravidelnom ukazovaní bobrov ( samozrejme nie tých vodných ) sa v závere konečne dočkáme niečoho čo možno nazvať zombie horor. Ináč je to len nuda sem a tam. ()

Gorehound

Nech si hovorí kto čo chce, ja tento starý taliansky kulťák milujem. Atmosféra a výborná hudba alá vtedajšie zombie fláky, nádherná Laura Gemser, samotný Anthropophagous Eastmen, krásne prostredie Dominikánskej republiky a tropického ostrova. Trocha skvelého gore, zombie sú poňaté trochu inak, v skvelej day/ night kamere a atmosfére, keď vstávajú z piesočnatých hrobov a povlávajú na nich šaty, alebo keď vychádzajú z mora, má to sakra niečo do seba. Dej je relatívne jednoduchý, ale bavil ma a celkovo to utiahol na atmosfére(mačka, Gemser, starec, kríže, more, piesok, ostrov...). Celkovo aj hardcore scény, možno samé o sebe nijako dychberúce, tomu dodávajú tú správnu kontroverznú "rare" auru. Ktorá je ako zo starej pirátskej VHS, čo zbožňujem. ()

Cushing odpad!

Napětí nula. Horor nula. Erotika nula. Herectví nula. Režie nula. Ani ostatní z tohoto filmu nestojí za řeč. Já nevim, proč jsem tak zvědavej a musim se na to kouknout... ()

PetrPan2

To takhle D´Amatovi došly prachy, tak na objednávku začal točit porno... v půlce ho to přestalo bavit, strčil tam zombíky a Lauru Gemser, aby pronesla pár monologů... a hle film byl na světě. ()

bizz_mjc

Ani nevím, proč nedávám "odpad". Erotika když nevíš, co tam dát, a napálit to na skoro 2h s voodoo zombies? Ale ta naivita a hlínou namazaní a ofačovaní mrtví mají své kouzlo. ()

sedm.1 odpad!

Jediný,co bych na tomto „skvostu“ mohl ocenit,je název.Název lákavý,že diváku zvrhlý,sexu a krve chtivý?Takže,kámo,nenech se tímto názvem zmásti a šáhni počemkoliv jiném,pořád to bude určitě lepší.Joe D’Amato byl fakt tragét!Zezačátku nevěděl jestli natočit porno nebo jen erotiku,nakonec ze sexu ubral,ale jeho „living death“ je fakt nejamaterštější věc,jaké mohl dosáhnout.P.S.jeho další kousek Porno Holocaust je ještě horší,ikdyž vlastně nevím čím,neboť tam hrajou úplně stejní herci,vše se odehrává v úplně stejných exteriérech a i děj samotný je téměř totožný,jen už jde víc o porno...ODPAD! ()

Hyb_rid

Největší horor v tomhle D'Amatově snímku byly zarostlé ženské klíny, ve kterých by se ztratil Indiana Jones :-) Možná jsem nebyl v době sledování zrovna v rozpoložení pro takový typ filmu, ale děsně jsem se nudil. Takže s vyhlídkou na možné budoucí repete zatím 15% ()

tenebrae86

D'Amato si s Eastmanem a svou partou kámošů vyjeli na tropický ostrov a tam během dovolené natočili najednou hned několik stylových porno hororů (proto jsou si ty filmy jako Porno Holocaust, Sesso Nero atd. tolik podobné, protože byly točené souběžně). Tento se mi líbil zatím nejvíc. První třetina je dnes již nekoukatelná hardcore srágora, u které jsem po nekonečném záběru na Shannonova poďobaná varlata děkoval bohu za rychloposuv, druhá třetina už snesitelnější mysteriózní soft eroťák, kde se vyřádí hlavně Eastman, který prcá zásadně jen přes rifle a pak nastupuje těžkotonážní, atmosférická a pravá hororová třetina poslední, u které mé hodnocení vyskočilo takhle vysoko. To utrpení za to stálo, Massaccesi ve své době horory uměl, jen z té jeho porno tvorby bych doporučil spíše pozdější devadesátkové kousky s Roccem Siffredim. I když i dnes se samozřejmě najdou labužníci, kteří raději pořádný "vintage" :). ()

Iva8bitova

Na jednotlivých erotických scénách je vidět, jak jsou jednotliví herci odvážní. Eastman souloží zásadně přes kalhoty, Gemser chodí nahá po pláži a jen Funari se pouští do hardcore scén. ()

Tormentor665

Oproti jiným D'Amatovým střevním výplachům má tohle něco do sebe alespoň co se týče některých pornoscén a gore-efektů (kapřík žužlá, Indiánka ne:-). Pokud by se hodnotilo herecké obsazení, tak dopad. Pokud by se hodnotil děj a invence, tak odpad. Pokud to ostatní, tak alespoň chvílemi zajímavá pornodívaná. ()