Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cheyene
  *****

  John Wayne vyměnil koňský hřbet za palubu německé nákladní lodi a brázdí s ní v pozici kapitána oceány, které se začínají zmítat v bojích 2. světové války. Je nutné říct, že muž, který je synonymem pro kovboje, se této role zhostil naprosto dokonale a uniforma mu sluší téměř stejně dobře, jako klobouk a kolty u pasu. Příběh snímku Pronásledování na moři je poutavý, zajímavý a napínavý. Nechybí v něm ani romantická linie, což je prakticky vždy kořením filmů. John Farrow divákovi dokázal zprostředkovat také bravurní atmosféru tehdejší doby a prostředí, v němž se děj odehrává. Samotný závěr snímku je, myslím, povedenou tečkou. Zaokrouhluji na plný počet hvězd.(23.2.2012)

 • majo25
  ***

  Nie vojnový film, skôr dráma na pozadí 2. svetovej vojny, ktorá je zaujímavá tým, že sleduje osudy (nacistickej) nákladnej lode. Jej kapitán sa v podaní kovboja Wayna však na nacistu a ani len na obyčajného Nemca svojou povahou a rečnením vôbec neponáša. Opäť musím podotknúť, že hoci Wayne hrá v každom filme to isté, tak v newesternoch je uveriteľnejší než vo svojich vlajkových filmoch - westernoch. V 50. rokoch to bez romancy nešlo a ani táto dráma bohužiaľ nie je výnimka. Je jej tam až príliš. Aspoňže zábery na lodi či pacifických ostrovoch sú fajn.(3.5.2020)

 • Han22
  ***

  Spíše dobrodružný než válečný film a docela překvapivé, že Američani natočili v roce 1955 film o hrdinském německém kapitánovi. Karl Ehrlich je tvrdý a poctivý německý kapitán, který příliš neuznává nacistický režim, ale když se doví, že jeho země je ve válce, vydává se se svou lodí domů, i když ho tam nic dobrého nečeká. Bohužel jeho první důstojník spáchá chladnokrevnou vraždu a tak se za ním nemilosrdně vydává jeho bývalý přítel, kapitán Napier. Nechybí tu nic - bouře, tvrdě pracující a bouřící se posádka, žraloci, krysy, obětování se. Je tu ale bohužel i ženská, naprosto nevěrohodná romantika a docela se to vleče. SPOILER A debilní konec, kdy se nedovíme co se s postavami stalo taky nepotěší.(25.1.2019)

 • rikitiki
  ***

  John Wayne coby čestný německý kapitán si hraje na Lodě s celou australskou flotilou. Místo čtverečkovaného papíru ale používá všechna světová moře. ____ Přiměřeně dobrodružné, efektně mužné a díky Laně Turner i lehce vášnivé. Pohádka o muži dbalém cti, který se nenechá nikým a ničím zviklat. /21. 8. 14./(21.8.2014)

 • Peabody
  ***

  Wayne je dobrý, to uznávám, ale zajímalo by mne, kde Lana Turner, která na loď v jednom záběru přichází - zdá se mi - s jediným kufříčkem zvícím tak 25*40 * 15 cm, bere potom oblečení, protože snad ani v jednom záběru nemá stejné, a zejména kde je na vojenské lodí ukryt kadeřník, který jí dělá hlavu. I když nepopírám, že svetříky vyplňuje dobře. Chybí mi taky trochu napětí mezí ní a Waynem, nějak se mi nezdá, že by mezi nimi cokoli zajiskřilo. Zejména ona to hraje jako své obvykle cynicky chladné ženy, což jí šlo dobře, ale tady se mi nezdá dobře obsazená. JInak je to hromada hollywoodských klišé, remcající, ale poctivý a pracovitý a tedy později napravený námořník, nešťastník, který se obětuje za přehrávání jak u ochotníků v horní dolní, padouch padouchovič atd atd. A taky nevím, proč když Mořská honička, tak se tam déle řeže a štípá dříví než bojuje na moři.(12.9.2010)