Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Německý kapitán Karl Ehrlich se s počátkem 2. světové války snaží prolomit námořní blokádu Spojenců a dostat se do Německa. V příběhu založeném na románu Andrewa Geera je vše: dobrodružství, drama i romantika. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

cheyene 

všechny recenze uživatele

John Wayne vyměnil koňský hřbet za palubu německé nákladní lodi a brázdí s ní v pozici kapitána oceány, které se začínají zmítat v bojích 2. světové války. Je nutné říct, že muž, který je synonymem pro kovboje, se této role zhostil naprosto dokonale a uniforma mu sluší téměř stejně dobře, jako klobouk a kolty u pasu. Příběh snímku Pronásledování na moři je poutavý, zajímavý a napínavý. Nechybí v něm ani romantická linie, což je prakticky vždy kořením filmů. John Farrow divákovi dokázal zprostředkovat také bravurní atmosféru tehdejší doby a prostředí, v němž se děj odehrává. Samotný závěr snímku je, myslím, povedenou tečkou. Zaokrouhluji na plný počet hvězd. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Reziser John Farrow /Copper Canyon, Alias Nick Beal/ natocil vyborny film z problematiky WWII, tentokrat ale nie spojeneckeho kapitana, ale z uhla pohladu Nemcov. Karl Ehrlich v podani Johna Wayne-a /Rio Lobo, Red River, Brannigan 1975/ sa snzi prelomit blokadu Spojencov a dostat sa naspat do Nemecka. Wayne je synonymom pre kovboja, ale zhostil sa ulohy bravurne, fakt som mu veril ulohu kapitana, aj namakane dialogy a Wayne tuna zhodil vlajku so svastikou a nahradail ju cisarskou bojovou vlajkou. Takze aj preto dam 77 % ()

Reklama

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Jeden z mála, mnou tak oblíbených, filmů o druhé světové válce z druhé - německé strany. V hlavní roli neoblomný německý kapitán Karl Ehrlich (statečný) stále věrný pruským ideálům a starému císařství. S nedůvěrou, možná i odporem k Hitlerovi a nacismu. Jako charakteristické gesto působí nejvíce asi to pohození vlajky s hákovým křížem a vyvěšení staré dobré císařské bitevní zástavy. Pročpak to je to asi tak oblíbený film německých televizních stanic, kde je pravidelně vysílán pod názvem Der Seefuchs (Mořská liška)? ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Nie vojnový film, skôr dráma na pozadí 2. svetovej vojny, ktorá je zaujímavá tým, že sleduje osudy (nacistickej) nákladnej lode. Jej kapitán sa v podaní kovboja Wayna však na nacistu a ani len na obyčajného Nemca svojou povahou a rečnením vôbec neponáša. Opäť musím podotknúť, že hoci Wayne hrá v každom filme to isté, tak v newesternoch je uveriteľnejší než vo svojich vlajkových filmoch - westernoch. V 50. rokoch to bez romancy nešlo a ani táto dráma bohužiaľ nie je výnimka. Je jej tam až príliš. Aspoňže zábery na lodi či pacifických ostrovoch sú fajn. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

John Wayne coby čestný německý kapitán si hraje na Lodě s celou australskou flotilou. Místo čtverečkovaného papíru ale používá všechna světová moře. ____ Přiměřeně dobrodružné, efektně mužné a díky Laně Turner i lehce vášnivé. Pohádka o muži dbalém cti, který se nenechá nikým a ničím zviklat. /21. 8. 14./ ()

Galerie (37)

Reklama

Reklama