Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Han22
  ***

  Spíše dobrodružný než válečný film a docela překvapivé, že Američani natočili v roce 1955 film o hrdinském německém kapitánovi. Karl Ehrlich je tvrdý a poctivý německý kapitán, který příliš neuznává nacistický režim, ale když se doví, že jeho země je ve válce, vydává se se svou lodí domů, i když ho tam nic dobrého nečeká. Bohužel jeho první důstojník spáchá chladnokrevnou vraždu a tak se za ním nemilosrdně vydává jeho bývalý přítel, kapitán Napier. Nechybí tu nic - bouře, tvrdě pracující a bouřící se posádka, žraloci, krysy, obětování se. Je tu ale bohužel i ženská, naprosto nevěrohodná romantika a docela se to vleče. SPOILER A debilní konec, kdy se nedovíme co se s postavami stalo taky nepotěší.(25.1.2019)

 • drankeryth
  ***

  Westernova stalica John Wayne si strihol na inu notu, ako ho ludia poznaju. Tentokrat mu aj uloha kapitana lode dobre zapasovala, ako rit na serbel. Film by som vobec nenazval akcnym filmom a vojnovym uz vobec nie, ak nepocitam, ze sa to odohravalo pocas druhej svetovej vojny. Je to skor taky dobrodruzny zaner, okoreneny romantickou zapletkou. Film mal to svoje specificke caro, ale obcas mi to aj prislo troska zdlhave a zbytocne sa to aj natahovalo do dlzky minutaze filmu.(15.9.2013)

 • Pohrobek
  ****

  Jeden z mála, mnou tak oblíbených, filmů o druhé světové válce z druhé - německé strany. V hlavní roli neoblomný německý kapitán Karl Ehrlich (statečný) stále věrný pruským ideálům a starému císařství. S nedůvěrou, možná i odporem k Hitlerovi a nacismu. Jako charakteristické gesto působí nejvíce asi to pohození vlajky s hákovým křížem a vyvěšení staré dobré císařské bitevní zástavy. Pročpak to je to asi tak oblíbený film německých televizních stanic, kde je pravidelně vysílán pod názvem Der Seefuchs (Mořská liška)?(28.7.2005)

 • rikitiki
  ***

  John Wayne coby čestný německý kapitán si hraje na Lodě s celou australskou flotilou. Místo čtverečkovaného papíru ale používá všechna světová moře. ____ Přiměřeně dobrodružné, efektně mužné a díky Laně Turner i lehce vášnivé. Pohádka o muži dbalém cti, který se nenechá nikým a ničím zviklat. /21. 8. 14./(21.8.2014)

 • Martin741
  ****

  Reziser John Farrow /Copper Canyon, Alias Nick Beal/ natocil vyborny film z problematiky WWII, tentokrat ale nie spojeneckeho kapitana, ale z uhla pohladu Nemcov. Karl Ehrlich v podani Johna Wayne-a /Rio Lobo, Red River, Brannigan 1975/ sa snzi prelomit blokadu Spojencov a dostat sa naspat do Nemecka. Wayne je synonymom pre kovboja, ale zhostil sa ulohy bravurne, fakt som mu veril ulohu kapitana, aj namakane dialogy a Wayne tuna zhodil vlajku so svastikou a nahradail ju cisarskou bojovou vlajkou. Takze aj preto dam 77 %(14.5.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace