• rikitiki

Zkratkovitě vystavěný děj se sem tam nějakou vtipnější epizodou nedrží jako celek pohromadě. Wayne tady amatérsky vyšetřuje vraždy, odhaluje falešné hráče (krádeže dobytka hodí prostě za hlavu, to už by toho bylo moc) a v tu chvíli, jak se objeví, se stane objektem milostného zájmu hned dvou mladých žen, které se obě chovají jako tupohlavé stíhačky, jen aby ho dostaly. Punc větší husy si podle mě nese bruneta vzhledu tuctové modelky, která se ohání pistolemi a tváří se drsně, zatímco působí trapně. _____ Western bez nápadu, kde jsem jedině doufala, že ta povýšená protivná stará baba nakonec vytvoří pár s bezzubým alkoholickým kočím, kterého furt štvala - bohužel se nestalo. /3. 9. 14./(3.9.2014)

Film splňuje vše, na co jsem u filmů s Johnem Waynem zvyklá. Dobro vítěží, trocha komických postav (zde opilec a gardedáma), trocha romantiky. Čtvrtá hvězdička je za stáří filmu a překvapivou zápletku, kterou jsem nečekala. P.S. název se dá možná přeložit jako Dlouhán v sedle, což by při Waynově výšce sedělo.(11.8.2010)

Výborný film s Johnem Waynem, kterému se daří celkem dobře spojit rovinu westernovou, rovinu akční a rovinu romantickou, která zde má své místo a rozhodně není špatně vedena. Jsou zde výrazné postavy a je vidět, že po 30. letech je tohle už přece jen něco, co má lepší příběh, má lepší strukturu a obecně profesionálnější pojetí.(20.2.2015)

Spíše netradiční western, ve kterém je méně akce a více řečí, což ovšem není vůbec na škodu. John Wayne opět potvrzuje, jak mu role s klobouky, šátky kolem krku a kolty u pasu sedí, přičemž svým typickým způsobem rozdává tvrdé údery, sype ze sebe chlapácké hlášky, ale projevuje též náklonnost k ženám. Kdo sleduje jeho westerny systematicky, tak poznává i jiné herce, kteří Johnovi často sekundují, zejména ve 30. letech.(3.8.2016)

Detektivní western, ve kterém John Wayne pátrá po vrazích rančera, který ho chtěl zaměstnat. Přitom se seznamuje s jeho neteří, která má vše zdědit, ale vypadá to, že se najdou lidé, kteří jí chtějí o dědictví připravit. Kromě se kolem něj motá divoká rančerka Alreta, která by potřebovala dostat pár facek. Povedený western, možná místy trochu pomalejší, ale zato plný skvělých postav. Kromě Arlety to byl ještě přiožralý stařík (opět Hayes), jeho ještě opilejší kamarád-tulák a samozřejmě ta protivná babizna, kterou bych asi na Waynově místě okamžitě odstřelil. :-)(10.2.2013)