Reklama

Reklama

Flynn Carsen 2: Návrat do dolů krále Šalamouna

(TV film)
  • USA The Librarian: Return to King Solomon's Mines (více)

Obsahy(1)

Při návratu domů ze své další mise zjistí čerstvě dvaatřicetiletý knihovník Flynn Carsen, že mu někdo prohledal jeho byt a ukradl z něj listinu, jež ukazuje cestu k Dolům krále Šalamouna. Flynn se musí postarat, aby zloděj nenašel zbytek, protože v Šalamounových dolech je ukryta kniha, která dá svému čtenáři schopnost ovládat prostor a čas. Je vyslán do Maroka, aby našel část klíče k záhadě. V římských rozvalinách se setká s krásnou a velmi chytrou archeoložkou Emily Davenportovou. Protože je posedlá Šalamounovou manželkou, královnou ze Sáby, přidá se k němu a společně odhalí část klíče k mapě. Jeden z pomocníků jim pomůže uniknout přepadení a prozradí, kde hledat zbytek klíče. Když další den, poté co se s Emily do sebe zamilují, pokračují v cestě, Flynn překvapeně zjistí, že krajina připomíná jeho dětské kresby. Uvědomí si, že otec musel o Šalamounových dolech vědět a s pomocí pohádek mu do paměti zafixoval cestu. Navíc mu poskytl amulet, který mu zajistil pomoc zednářů, střežících tajemství knihy. Flynnovi a Emily se podaří najít jeskyni, kde je ukryt Šalamounův poklad, ale dostihnou je pronásledovatelé, kteří mají s sebou strýce Jerryho a chtějí ho vyměnit za Knihu Šalamounovu, jež je součástí pokladu... (TV Prima)

(více)

Recenze (196)

Psema 

všechny recenze uživatele

Určitě lépe natočené i zahrané než jednička, ale s Frakesem za kamerou ztratil Flynn podstatnou část svého "neberu se vůbec vážně" kouzla. Povětšinou je to jen laciná variace na Indyho, která občas překvapí slušným vtípkem, ale jinak nudí jako každé podprůměrné béčko z videopůjčovny. Odkaz na Casablancu byl ovšem vynikající. ()

Dado 

všechny recenze uživatele

Pokračovanie, ktoré sa až tak veľmi nelíši od svojho predchodcu. Ťažko povedať, či je to v tomto prípade dobré, alebo zlé. Ale nech je ako chce, ďalšie dobrodružstvo Flynna Carsena dokázalo opäť pomerne dobre zabaviť a to aj napriek prvotnému sklamaniu z absencie postavy Nicole, ktorú si mohli diváci obľúbiť v prvom filme. (55%) ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„To je zlé.“ – „No, dobré to nie je.“ Sympaťák z najlepšieho nemocničného seriálu na svete „Pohotovosť“ („Dr. House“ nie je klasický nemocničný seriál), Noah Wyle, v r. 2004 dostal od televízie ponuku na stvárnenie nešikovného vzdelaného akčného knihovníka Flynna Carsena. Snímka niesla podtitul Honba za kopijou osudu a napriek menšiemu rozpočtu sa variácia na finančne lacnejšieho Indiana Jonesa páčila. Slabšie triky a biednejšie akčné scény (a vôbec) zachraňoval práve pohodičkár Wyle. NÁVRAT DO BANÍ KRÁĽA ŠALAMÚNA (po ktorých prišiel zatiaľ posledný diel, Kliatba Judášovho kalichu) je to isté – je to milé, pôvabné, finančne lacné, ale neprekáža to a má to hrochov a chémiu medzi Ním a Ňou („Netvrdím, že ste hlupák, ale ja som múdrejšia.“). ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Od prvniho dilu tu je jedna zasadni zmena. Flynn uz neni vystraseny hovado. Ne ze by z neho byl nakej extra borec, ale vsechno zna, nic moc ho neprekvapi a akce se neboji. Ale jinak to jede vicemene v kolejich prvniho dilu, mame tu flynngirl, mame tu nejakej legendarni artefakt a po trochu uvodnich kecech zhruba hodinku neprerusovanyho dobrodruzstvi okorenenyho spoustou humoru. Zvraty jsou sice predvidatelny a triky ubohy, ale koho to sere, Wyle je sympatak a film si udrzuje slusny tempo a bavi celou dobu. Slabsi 4*. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Joseph LoDuca: 1. Main Title ,2. Crystal Skull ,3. On Horses ,4. The Package ,5. Fencing ,6. Casablanca ,7. Escape from the Tomb ,8. Journey Begins ,9. Photos of Dad ,10. Jono's Village ,11. Chocolate ,12. Hardly Knew Him ,13. Breasts of Sheba ,14. Ruins ,15. Honeymooners ,16. All Seeing Eye ,17. Red Dress ,18. Song of Solomon ,19. Goodbye, Jerry ,20. Lava ,21. The Key ,22. Uncle Told Me/Drowning Pool ,23. Summoning Evil/Schooling Jerry ,24. Temple Destruction/Looking at You ,25. Lesson Learned/End Credits , ()

Galerie (21)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se v Keni a Jihoafrické republice. (Varan)
  • Ve scéně, kdy se Flynn Carsen (Noah Wyle) a Emily Davenport (Gabrielle Anwar) loučí s domorodcem a poté kráčí savanou, má Emily na zádech modročerný batoh. Ještě při setmění batoh stále má, avšak druhý den oba kráčí bez něj. V následující scéně, kdy dvojice dorazí do města, má Emily batoh opět na zádech. (zdeny99)

Reklama

Reklama