Flynn Carsen 2: Návrat do dolů krále Šalamouna (TV film)

The Librarian: Return to King Solomon's Mines

Flynn Carsen 2: Návrat do baní kráľa Šalamúna

Flynn Carsen: Návrat do baní kráľa Šalamúna

Dobrodružný / Akční / Fantasy

USA, 2006, 89 min

• Ryuuhei

První díl jsem měl i navzdory jeho technické nedokonalosti mnohem radši. Tady se už se zeleným plátnem sice nepracovalo a Indymu se to přiblížilo aspoň co se reálných lokací a kulis týče, ale samotný Flynn už působil moc uvolněně, ta „nádhera“ hrdinka se taky moc nepovedla (ani zmínka, kam se poděla ta z předchozího dílu) a vůbec, už jsem se tolik nebavil. Vlastně skoro vůbec. 45%(22.7.2016)

Tak Indy se s křišťálovou lebkou trápil celej film a Flynn to sfoukne za čtyři minuty, ještě dřív, než film vůbec začne. To mě rozesmálo. - Jinak, plakát se snaží vzbudit dojem, že jde o prachbídné béčko těžící z popularity Indiana Jonese. A je to pravda jen částečně. Tohle je totiž na hranici parodie, nebere se to ani zdaleka vážně, ano, Wyle má sice trochu béčkové charisma a Anwar taky je tak trochu krásná, ale... ono to neva. Frakes rozhodně není špatný režisér, daří se mu zcela naplnit (nevysoké) ambice tohoto TV filmu, odsejpá to, baví to, mysl to sice nezaměstná (lze s velkou přesností odhadovat, co se stane dál), ale jako zábavný malý relax se schopností zvednou čas od času koutky úst... proč ne? Je ovšem třeba jedna nutná podmínka: Je třeba být fandou tohoto žánru.(25.1.2017)

• Psema

Určitě lépe natočené i zahrané než jednička, ale s Frakesem za kamerou ztratil Flynn podstatnou část svého "neberu se vůbec vážně" kouzla. Povětšinou je to jen laciná variace na Indyho, která občas překvapí slušným vtípkem, ale jinak nudí jako každé podprůměrné béčko z videopůjčovny. Odkaz na Casablancu byl ovšem vynikající.(20.5.2009)

Flynn v druhom diele - väčšinou to dopadá tak, že prvý diel je dobrý, zvyšok pokračovania zlý alebo naopak, ale v tomto prípade neplatí ani jedno. Ide o ďalší nádherne spracovaný film, ktorý sa vyrovná svojmu predchodcovi. Škoda len jednej chybičky. Strašne tam chýba Sonya Walger. No ale ďalej..Flynn opäť hľadá artefakty pre knižnicu, opäť je mu pomocníkom a radcom jeho nadriadený, u ktorého nachádza Flynn nové nadprirodzené schopnosti, čo nie je tak udivujúce, ak vezmeme do úvahy neverejnú časť knižnice. Nádherné putovanie krajinou pre nás tak udivujúce, nechýbajú prvky komédie, ani romantickosti. Opäť je tu krásna žena i keď na Sonyu zďaleka nemá. Ako vždy - všetko je vyriešené, všetko je odhalené a Flynn svoju misiu opäť zvládol.(22.8.2013)

Druhý film o neohroženém Knihovníkovi Flynnu Carsenovi, stejně neambiciózní a sám ze sebe řiť si tropící jako jeho předchůdce. Opět se (s naprosto nečekaným výsledkem;)) pokusíme zachránit svět, nabalíme novou kočku - tentokrát stejně nebo ještě víc vzdělanou než titulní postava - a tentokrát se i trochu pohrabeme ve Flynnově minulosti. Únosná stopáž a fórky s legendárními artefakty pomáhají vyrovnat fakt, že přes zkušenosti Jonathana Frakese to tentokrát nešlape tak jako v díle prvním, na čemž má zřejmě podíl i absence ultrahnusného ultrazáporáka, jakým byl Kyle MacLachtan. Doufám, že třetí díl vysvětlí nevysvětlené a dvojce dám 60%.(6.4.2008)

• - Ve scéně, kdy se Flynn Carsen (Noah Wyle) a Emily Davenport (Gabrielle Anwar) loučí s domorodcem a poté kráčí savanou, má Emily na zádech modročerný batoh. Ještě při setmění batoh stále má, avšak druhý den oba kráčí bez něj. V následující scéně, kdy dvojice dorazí do města, má Emily batoh opět na zádech. (zdeny99)

• - Natáčelo se v Keni a Jihoafrické republice. (Varan)