poster

Flynn Carsen 2: Návrat do dolů krále Šalamouna (TV film)

 • USA

  The Librarian: Return to King Solomon's Mines

 • Slovensko

  Flynn Carsen 2: Návrat do baní kráľa Šalamúna

 • Slovensko

  Flynn Carsen: Návrat do baní kráľa Šalamúna

Dobrodružný / Akční / Fantasy

USA, 2006, 89 min

 • Santino7
  **

  Aj keď je to oproti Indymu a podobným dobrodružným filmom iba slabý odvar (čo je vzhľadom na diametrálne odlišné rozpočty logické), mne sa táto televízna trojdielna séria o knihovníkovi tak či tak vcelku páči. Najmä kvôli tomu, že je to tak príjemne odľahčené (Právě jste se utřel do turínského plátna). Oproti prvému dielu však o niečo slabšie, stratilo to iskru, respektíve čiastočne možno došli zaujímavé nápady, ťažko povedať. Čo by som ešte vytkol, sú v prvom rade tragicky vyzerajúce lacné filmové triky, tie boli vážne katastrofálne; no a trošku možno aj obsadenie Gabrielle Anwar do hlavnej ženskej role, ktorá mi príliš sympatická nebola. Stále je to však vcelku pozerateľný film a na tohtoročný seriál sa do istej miery teším, možno sa k nemu niekedy v blízkej dobe dostanem, uvidíme. Taká nenápadná, no svojím spôsobom celkom milá oddychovka. Nič to ale nemení na fakte, že raz stačilo. 2/5(28.7.2014)

 • Kingjiri
  *

  Ani nevim, proč jsem se na tenhle film na Nově vlastně díval. Jedničku jsem neviděl a společně s trojkou si jí rozhodně nepustim. Podobnost s Indiana Jonesem čistě náhodná, takže celej film na mě působil jako Indiana Jones natočenej v tajnejch filmovejch ateliérech na vietnamský tržnici. Slibovaná "krásná profesorka" nakonec krásná vůbec nebyla, takže jsem se cítil trochu podvedenej. Dávám jednu hvězdu za poměrně nadprůměrný efekty v rámci TV filmů.(17.4.2011)

 • Cervenak
  ***

  Hehehe. Televízna paródia-variácia-odvar z Indyho, Múmie, National Treasure, Da Vinciho kódu a všetkých podobných filmov, na aké si len spomeniete (vrátane seriálu Relic Hunter). Ale otvorene to priznáva a pozýva: "Vieme, že je to blbé, neoriginálne a so zlými trikmi, ale poďte si to užiť s nami, veď o nič nejde!" Vďaka réžii skúseného startrekovského Jonathana Frakesa to odsýpa, vďaka baviacemu sa Noahovi Wyleovi to je občas naozaj vtipné ("To, do čoho si si práve utrel spotenú tvár, je turínske plátno!"), nuž a tá Gabrielle Anwar je aj pri všetkom tom prehrávaní naozaj sexy. V kine by to bol prúser, na DVD človek ľutuje požičovné, ale len tak niekde v telke - príjemná oddychovka.(14.3.2007)

 • BMAJTZ
  **

  Řekněme si to upřímně, druhý díl je v mnohém rozhodně lepší než díl první. Ale jako když jedna z prvních scén toho filmu, kdy Flynn je u útesu, který má tak 80 metru a díky rostlině co na tom útesu roste zjisti, že dole bude voda, místo toho kdyby se koukl pod ten útes tak by uviděl řeku jako kráva, naprosto devalvují celý film, ale tak budiž. Abych to dokončil, nakonec s koněm skočí do rokle a Flynn pronese hlášku, že je březen tak, že věděl, že tam bude aspoň 1,5 metrů vody, což je dost nato, aby to zabrzdilo pád a jeho společník na něho hodí naprosto originální hlášku, že není březen, ale duben. Bohužel podobně stupidních scén je ve filmu na můj vkus pořád hodně a když už někdo natáčí dobrodružný film, kterým chce kopírovat Indiana Jonese, tak to udělám aspoň pořádně. Mimochodem aspoň vím kde čtvrtý díl Indiana Jonese vzal inspiraci na hlavní zápletku, bylo to v prvních 5ti minutách tohoto filmu. Mimochodem zmínil jsem se, že ze superagenta v prvním dílu se v druhém z Flyna stal vyvolený? Kam tohle bude ve třetím gradovat taky netuším. Jo ještě jedna věc výměna hlavní hrdinky z jedničky je poměrně nešťastná a nakonec udělat z ní vědátorku co má 25 diplomů z vysoké školy a bude příští rok dělat 26., zatímco samotný chudák Flynn jich má jenom 22 je do nebe volající pičovina. Závěr filmu je potom neskutečné klišé, které se objevuje v každém druhém filmu. Závěrečné resumé, mnohem méně blbostí než v jedničce, jinak prakticky to sáme dokola, přesto hodnotím lépe. Jo ještě jednu věc jsem si z tohoto filmu odnesl, hroši milují čokoládu.(20.2.2011)

 • Mortemiss
  odpad!

  Pokračování této veleúspěšné sračky mě dovedlo k zamyšlení....Jak je možné, že něco takového vůbec existuje a že to pravidelně vysílá televize Nova? Odpověď je velmi jasná. Nastává konec světa a dobří herci a režiséři se ukrývají v podzemí a na povrch se dostávají tací jako Flynn.....Už to začíná....cítíte to taky?(2.3.2012)

 • - Ve scéně, kdy se Flynn Carsen (Noah Wyle) a Emily Davenport (Gabrielle Anwar) loučí s domorodcem a poté kráčí savanou, má Emily na zádech modročerný batoh. Ještě při setmění batoh stále má, avšak druhý den oba kráčí bez něj. V následující scéně, kdy dvojice dorazí do města, má Emily batoh opět na zádech. (zdeny99)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace