Flynn Carsen 2: Návrat do dolů krále Šalamouna (TV film)

The Librarian: Return to King Solomon's Mines

Flynn Carsen 2: Návrat do baní kráľa Šalamúna

Flynn Carsen: Návrat do baní kráľa Šalamúna

Dobrodružný / Akční / Fantasy

USA, 2006, 89 min

Pohodový, klidný, levný, zábavný a ryze televizní dobrodružný snímek, kterých se dnes moc netočí a proto jsem z něj velmi nadšený. Není nad to sednout si na hodinku a půl k televizi a pěkně se nechat unášet na indiano-jonesovské vlně dobrodružství. Čert vem, že to Indianu hodně připomíná. Tady jde o vlastní sérii a kdo jí přijde na chuť, bude se hezky bavit.(12.6.2007)

Technicky mnohem lepší jak jednička, ale stále žádná sláva - zejména ošklivě digitální závěr. Příběhově též o něco vyspělejší a líbila se mi výpravná dobrodružná atmosféra, která v interiérech a před zeleným plátnem točené jedničce chyběla. Ani dvojka si naštěstí na nic nehraje, některé vtípky jsou sice trochu nucené, ale pořád jde o nenáročné dobrodružství, které si, nevím proč, jednou za čas velice rád zopakuji.(7.12.2014)

• Aknah

Úplně zbytečné pokračování už tak slabé jedničky, kde se neobjeví nic nového, natož aby vás něco překvapilo. Je to pořád stejně omýlané téma bez nádechu akce nebo vtipu, i když se o to snaží. Herecky je to slabé, tedy spíš k bodu mrazu a z naprosté hovadiny se snaží udělat něco víc, ale moc se jim to nevede. Nejhorší na tom celém je, že to myslí vážně !(26.1.2009)

• Psema

Určitě lépe natočené i zahrané než jednička, ale s Frakesem za kamerou ztratil Flynn podstatnou část svého "neberu se vůbec vážně" kouzla. Povětšinou je to jen laciná variace na Indyho, která občas překvapí slušným vtípkem, ale jinak nudí jako každé podprůměrné béčko z videopůjčovny. Odkaz na Casablancu byl ovšem vynikající.(20.5.2009)

• jasiska

Druhá časť série je podobná blbosť ako tá prvá, ale narozdiel od nej, dvojka postráda to čaro, čo jednotku povyšuje z blbosti na príjemný film. Neviem či je to inou herečkou, vtipmi, ktoré sú originálne asi ako "krabie tyčinky", alebo jednotka vyčerpala všetko, z čoho chcela ťažiť aj dvojka, ale Návrat do baní kráľa Šalamúna je len podpriemerný film, ktorý by som si v živote nepozrela, keby sa mi tak nepáčila Honba za kopijou osudu.(31.7.2007)

• - Ve scéně, kdy se Flynn Carsen (Noah Wyle) a Emily Davenport (Gabrielle Anwar) loučí s domorodcem a poté kráčí savanou, má Emily na zádech modročerný batoh. Ještě při setmění batoh stále má, avšak druhý den oba kráčí bez něj. V následující scéně, kdy dvojice dorazí do města, má Emily batoh opět na zádech. (zdeny99)