Záhada Bermudského trojúhelníku (TV film)

The Triangle

Záhada bermudského trojuholníka

Bermudský trojuholník

Akční / Dobrodružný / Drama / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi

Velká Británie / USA, 2005, 3x80 min

Štyri hviezdičky sú možno tesné, ale dávam ich za výbornú mysterióznu atmosféru a dobré herecké výkony (väčšiny). Ďalej za slušné gradovanie napätia, remeselné spracovanie na vysokej seriálovej úrovni a šancu pre diváka, aby počas deja sám premýšľal. *Možný spoiler!* --> S blížiacim sa koncom bohužiaľ bublina stráca na objeme a nakoniec spľasne a divák sa môže cítiť aj trochu oklamaný... pretože zistí, že film vlastne nepriniesol nič nové ani objavné v mysterióznej oblasti, iba jednu konšpiračnú teóriu - akosi cítime, že všetko sme to už niekde videli a Trojuholník to iba pozbieral. Na druhej strane však z recyklovanej látky vytvoril kvalitnú televíznu zábavu a záver dotiahol do uspokojivého a nie čisto konvenčného konca - tak mu tie štyri dám.(20.4.2006)

• Noviik

Čekal jsem s hodnocením až na konec. Nakonec hodnotím hůř než jsem sám čekal. První díl by dostal 4 hvězdičky, druhý mi přišel naprosto zbytečný, ten by dostal * a třetí **. Průměrem to dává dvě a půl hvězdy, ovšem zklamalo mě vyvrcholení, nebo spíš odhalení, které už hraničí s posedlostí americkou vládou (chcete-li s námořnictvem), která podle všeho zasahuje do všeho. Ano, nejspíš to bude pravda, ale přece nemusí být tolik filmů o tom samém, to už neexistuje žádná fantazie? Vždyť to má být mysteriózní, tohle je spíš fanatické. Celkově mě to tedy zklamalo, výkony hlavních protagonistů však nebyli nejhorší, Stoltz, Bellová i Neill podali dobré výkony, za což děkuji.(2.2.2008)

Docela zdařilý TV snímek, který rozhodně neurazí a patří k tomu lepšímu co může TV produkce nabídnout. Herecká sestava byla vybrána velice dobře, film nenudí a je plný zajímavých překvapení. Škoda jen, že je ve filmu málo trikových sekvencí a působí až moc počítačovým dojmem. Ale i tak se jedná o překvapivě kvalitní podívanou.(9.7.2008)

Nic světoborného, ale taky ne propadák. Trilogie o Bermudském trojúhelníku měla své dobré i stinné okamžiky. Pěknou animaci nebo akční scénu, střidal nudný nezajímavý dialog. Děj byl někdy plitký a nezáživný. Ovšem bylo se i na co koukat:), že jo Catherine:). Na to že to byl TV film, doceal dobře zabavil.|65%|(20.1.2008)

Na Tv pomerne veľmi slušný projekt. Musel som nabrať odvahu aby som sledoval tie štyri hodiny pokope. Musím povedať že som sa nenudil pretože stále sa o niečom kecalo, kecalo a kecalo a ako celok to bolo zaujímavé. Záverečná pointa bola dopredu známá už skôr no aj tak to pekne skončilo. Už tak dlho som nevidel Catherine v nejakom filme, tak som si ju užil. 66%(5.1.2009)

• - Snímek získal cenu Emmy v kategorii nejlepší speciální vizuální efekty. (Terva)

• - Filmu byla udělena cena Saturn v kategorii nejlepší televizní prezentace. (Terva)

• - Výkonný producent Dean Devlin napísal scénu, v ktorej je Meeno Paloma (Lou Diamond Phillips) na lodi s ľuďmi od Greenpeace, keď bol študentom strednej školy. (misterz)