Záhada Bermudského trojúhelníku (TV film)

The Triangle

Záhada bermudského trojuholníka

Bermudský trojuholník

Akční / Dobrodružný / Drama / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi

Velká Británie / USA, 2005, 3x80 min

Zábavná oddechovka, která se skvěle a dost tajemně rozjíždí, ale v závěru ji těžce dochází dech, protože celá logika stojí na hodně vratkém a naivním základu. Obsazení je ale sympatické, celé je to takové pohodově nenáročné, má to i kupu, byť levnějších, ale i tak dost slušných efektů. Jen škoda, že není ten ústřední nápad lépe propracován a dotažen. Přitom scénáristé tohoto filmu nejsou ani v nejmenším žádní amatéři.(20.3.2018)

• grizly007

Viděl jsem jeden a půl dílu a vypl to víc se prostě nedá vydržet. Asi největší amatérská píčovina kterou jsem za poslední roky viděl. Scénář je taková kravina že opravdu divák nestačí kroutit hlavou jaký sračky se dneska mužou točit. Efekty jsou něco hrůzostrašnýho. To opravdu nevíte zda je to náká videohra z roku 1945 a nebo to trikaři myslí vážně. Když k tomu připočtu armádu antiherců na úrovni Ordinace z Růžový zahrady tak nelze jinak než odpad. Mělo by se přidat ještě další hodnocení protože jsou filmy kterým je i odpad málo. Toto je čistě ULTRA MEGA SHIT a každý kdo tomu dal nákou hvězdu by se měl pro dobro lidstva oběsit. Nechtěl bych vidět myšlenkový pochody člověka který toto hodnotí víc jak jednou hvězdou či to snad dokonce dokoukal. Když si vzpomenu na scénu s ruskou ponorkou a věrohodnosti celý situace tak opravdu jdo do mdlob. Hrozný na co vše se najdou peníze. ps: Z tý obludný štětky s rty jako Kačenosaurus mi bylo šoufl.(19.5.2013)

• baruss

Filmy tohoto rangu sú charakteristické tým, že majú obrovskú kopu logických nezrovnalostí.. Obzvášť keď mixujú hrušky s jablkami, slivkami a haluškami... Guláš, a ani nieje naležaný... Nemám rád filmy v ktorých postava povie: "Poďme na to logicky", zamyslí sa a vyrieši záhadu... Prvý diel ako tak... Druhý diel nuda.. Tretí diel... jedna veľká logická chyba, ale aspoň zaujímavý... pozor na možný spoiler: Mám rád filmy o cestovaní v čase.(10.11.2008)

• M.a.t.t.

Čakal som oveľa viac. Hlavným problémom je rozťahanosť deja, ktorá často hraničí s nudou a zákonite nepomáhajú ani fádne dialógy a slabšie vizuálne efekty. Na televízny projekt pomerne kvalitná herecká zostava však zachraňuje čo sa dá a príležitostne sa objaví aj náznak mysteriózna. Prečo však len príležitostne? A s každým dielom ide kvalita neustále nadol a korunu všetkému nasadí hlúpy záver . Áno, cítil som sa oklamaný...(4.3.2007)

Potenciálem nabitá trilogie, která i díky slušnému televiznímu obsazení není žádnou trapností na poli sci-fi. Příběh není zrovna nejlogičtější a fyzikálně možný, ale přesto jde o zajímavou možnost, která působí originálně a dovoluje k několika velmi efektivním záběrům (jízda auta po mostě, který mizí...). Výsledný dojem je trochu zkažen snahou překombinovat příběh, který mohl být i trochu jednoduší a přehlednější. Stále se nemohu zbavit dojmu, že některé postavy(např. ta hraná LD Phillipsem) jsou zbytečné a protahují děj. Pro milovníky sci-fi rozhodně jisté minimálně jedno shlédnutí, ale jinak nic úžasného. Škoda, televizní projekty poslední doby mají alespoň snahu, snad příště se snaha změní ve zlato.(10.2.2008)

• - Snímek získal cenu Emmy v kategorii nejlepší speciální vizuální efekty. (Terva)

• - Výkonný producent Dean Devlin napísal scénu, v ktorej je Meeno Paloma (Lou Diamond Phillips) na lodi s ľuďmi od Greenpeace, keď bol študentom strednej školy. (misterz)

• - Filmu byla udělena cena Saturn v kategorii nejlepší televizní prezentace. (Terva)