Záhada Bermudského trojúhelníku (TV film)

The Triangle

Záhada bermudského trojuholníka

Bermudský trojuholník

Akční / Dobrodružný / Drama / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi

Velká Británie / USA, 2005, 3x80 min

• grizly007

Viděl jsem jeden a půl dílu a vypl to víc se prostě nedá vydržet. Asi největší amatérská píčovina kterou jsem za poslední roky viděl. Scénář je taková kravina že opravdu divák nestačí kroutit hlavou jaký sračky se dneska mužou točit. Efekty jsou něco hrůzostrašnýho. To opravdu nevíte zda je to náká videohra z roku 1945 a nebo to trikaři myslí vážně. Když k tomu připočtu armádu antiherců na úrovni Ordinace z Růžový zahrady tak nelze jinak než odpad. Mělo by se přidat ještě další hodnocení protože jsou filmy kterým je i odpad málo. Toto je čistě ULTRA MEGA SHIT a každý kdo tomu dal nákou hvězdu by se měl pro dobro lidstva oběsit. Nechtěl bych vidět myšlenkový pochody člověka který toto hodnotí víc jak jednou hvězdou či to snad dokonce dokoukal. Když si vzpomenu na scénu s ruskou ponorkou a věrohodnosti celý situace tak opravdu jdo do mdlob. Hrozný na co vše se najdou peníze. ps: Z tý obludný štětky s rty jako Kačenosaurus mi bylo šoufl.(19.5.2013)

• kitano

Dokiaľ v prvej časti film len rozvíja mysterióznu zápletku a divákovi kladie otázky je to dobré, priam výborné. Druhá časť je už len naťahovaná spleť repetívnych scénok...a tretia časť z toho spraví kvalitný sci-fi brak, všetka mysterióznosť sa vytráca zostávajú len béčkové scénáristické kľučky a hŕby vysvetľovačiek, ktoré sa to nezmyselné dianie snažia obkecať. Ako dobre to začalo, tak zle to skončilo. (4/10)(4.4.2010)

Štyri hviezdičky sú možno tesné, ale dávam ich za výbornú mysterióznu atmosféru a dobré herecké výkony (väčšiny). Ďalej za slušné gradovanie napätia, remeselné spracovanie na vysokej seriálovej úrovni a šancu pre diváka, aby počas deja sám premýšľal. *Možný spoiler!* --> S blížiacim sa koncom bohužiaľ bublina stráca na objeme a nakoniec spľasne a divák sa môže cítiť aj trochu oklamaný... pretože zistí, že film vlastne nepriniesol nič nové ani objavné v mysterióznej oblasti, iba jednu konšpiračnú teóriu - akosi cítime, že všetko sme to už niekde videli a Trojuholník to iba pozbieral. Na druhej strane však z recyklovanej látky vytvoril kvalitnú televíznu zábavu a záver dotiahol do uspokojivého a nie čisto konvenčného konca - tak mu tie štyri dám.(20.4.2006)

Sice je to zbytečně roztahané do tří filmů, ale jinak docela ucházející sci-fi s ne zcela jednoznačnými a jasnými pokroky v pátrání. Mělo to atmosféru, napětí i herci mi docela seděli, ale po čase se příběh vykouří z hlavy, chybí mu větší scény, překvapení, cokoliv ne-rutinního, co by z toho udělalo skutečně nadprůměrný kousek žánru, na nějž se nezapomíná a rád se na něj člověk znovu povídá. Na tohle se sice znovu rád podívám, ale tak trochu se skřípějícími zuby a s knížkou nebo nějakou jinou aktivitou v ruce.(16.7.2013)

"Jak je to možné, že čím je člověk vzdělanější, tím méně je ochoten akceptovat nové myšlenky?" Možná tím, že jsou trochu pitomé, ale to je věc názoru. Já jsem tedy viděl ambiciózní tv projekt obsahující prvky jistého mrazení, což mne jistou dobu uspokojovalo. Celková bilance v podobě jednoho povedeného vtípku za čtyři hodiny však dává tušit, že se odlehčený nadhled nedostavil a sledovat tak dlouhou dobu samé ustarané tváře není bůhvíjaká zábava.(17.7.2011)

• - Snímek získal cenu Emmy v kategorii nejlepší speciální vizuální efekty. (Terva)

• - Výkonný producent Dean Devlin napísal scénu, v ktorej je Meeno Paloma (Lou Diamond Phillips) na lodi s ľuďmi od Greenpeace, keď bol študentom strednej školy. (misterz)

• - Filmu byla udělena cena Saturn v kategorii nejlepší televizní prezentace. (Terva)