Bratz

Bratz: Sladkých šestnásť

Komedie / Rodinný / Hudební

USA, 2007, 110 min

• Matli

Nevěřím, že kdokoliv soustředěně sledoval tento film je ještě naživu. Hrozná americká kravina pro šestnáctiletý američanky. Stupidní děj i herecký výkony. Jon Voight byl asi našrot, když podepisoval smlouvu o účasti na tomto. Půl hvězdičky za scény, kde nehrála žádná puberťačka a čtvrt hvězdičky za videoklip během titulků (zbytek se hold zaokrouhlil nahoru). 10%(15.3.2014)

• blue.claire

Další povrchní film. Klišé texty každou minutu, ale ten konec "zpovědi" byl hodně vtipný (zřejmě byl ale myšlen vážně), a kopčení z Protivných sprostých holek a jiných podobných snímků lze cítit na každém kroku. Bohužel se ale nepovedl tak jako již zmíněný film. Ten jejich konečný song byla jedna velká útrpná šaškárna.(4.10.2010)

Možná budu vypadat jako totální dement, ale mě se ten film hodně líbil. Viděla sem ho poprvý když mi bylo snad 12 a teď o pět let skoro šest dopředu a musim říct, že se mi líbí pořád stejně. Tři hvězdičky z pěti, jelikož tam jsou výkony, které se mě osobně zdály hodně průhledné, a taky někteří herci mi tam nevyhovují, ale jinak se mi film líbí celkově asi tak na 95%. Je to sice slaďárna a film, který spíš ocení 10 leté holčičky nebo i chlapci, ale podle mě je tenhle film daleko lepší, než filmy jako Den poté, nebo třeba 2012, který v nás akorát vyvolává pocit strachu a deprese z konce světa. Prostě jednoduše pro mě je tenhle film super oddech a sem ráda, že existujou pořád lidi, kteří netočí jenom v temných barvách a trochu nám i ten den rozjasňují.(5.11.2012)

Buď je ve mně duše patnáctky, nebo jsem už totálně zblbnul z vysokoškolského studia... případně obojí a ještě se navíc dokážu na filmy tohoto typu dívat s určitým nadhledem. Bratz jsou místy tak krásně ironickým snímkem, až radost pohledět. Bojují proti sobě ideje policejního státu a myšlenka learning college, obojí aplikované na americkou střední. Kasty či kliky jsou zde dovedeny ad absurdum, stejně tak jako My sweet sixteen party, která jakoby z oka vypadla párty pořádané Paris Hilton v ... jak se jmenovala ta pytlovina z produkce National Lampoon? Taky je to odpad... moment, vzpomenu si... Jo, Trhni si! Zvláště v úvodní části jsou hojně užívané zrychlovačky a rychlý střih, který mě bavil. Meredith přehrávala tak nádherně, že bych to fakt viděl na Oscara (sorry, ale tohle se fakt musí umět) a její hudební výstupy jsou o tři řády zábavnější než zbylá hudební čísla, která by se možná dobře vyjímala v High School Musical - a u toho posledního, přisámbůh, určitě vylezl z hrobu i Kracauer se svým Ornamentem masy. Škoda těch čísel a zvláště pak šíleně plytkého scénáristického kiksu, ve kterém jeden ze Spratků vycouvá, aby si to nakonec s pomocí babičky rozmyslela a všechno kolegyním řekne (nebo to tak fakt mezi patnáctkama chodí?).(31.5.2009)

A tak nebylo to tak hrozné. Pointa sice nulová, ale uměli to tak zaobalit, že to nakonec vydalo na hodinu a půl celkem pohodové podívané. Těšila jsem se na Chelsei, která myslím předvedla celkem kvalitní herecký výkon. Ráda bych napsala dopis kostimérům, jejich práce byla tak úděsná, jak jsem jí ještě nikdy neviděla. S překombinovaným oblečením se setkáváme v dnešních filmech tohoto stylu často, ovšem tak úděsné hadry jsem už dlouho neviděla. Když ale opomenu styl a pár dalších úšlapů, měla jsem náladu na americkou komedii ze střední a tohle velice velice slabé béčko se do této kategorie zařadit dá. Dokonce najdu i věc, ve které vyčnívá. Žádný happyendový polibek! Když už, alespon se film držel přátelství. Slabší tři hvězdy.(27.8.2012)

• - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)