Nebezpečná vášeň

(TV film)
  • Česko Akce Jackson 2 (neoficiální název) (více)

Kyle (Carl Weathers) pracuje jako sekuriťák a doufá, že mu dobře placená zakázka pro pana Jordana (Billy Dee Williams) pomůže z dluhů. Lou Jordan je ale obávaný gangster, který se Kyla snaží pod slibem ještě většího zisku zatáhnout do svých špinavých kšeftů. Do již tak nebezpečné hry navíc vstupuje Jordanova manželka Meg (Lonette McKee), která Kylovi projevuje čím dál větší náklonnost. (J.Connor)

J.Connor

Já se těšil na slušnej osmdesátkovej akční flák se dvěma černými sympaťáky a on je to, až na závěrečnou pasáž, spíš takovej podivnej thriller, kde manželka boháče svádí naolejovaného zahradníka až pohár přeteče. Trochu akční závěr celkový dojem nijak zvlášť nevylepší a Action Jackson, na němž to třeba v německém překladu parazitovalo (nejen distribučním názvem, ale i v rámci dabingu hlavního hrdinu přejmenovali na Jacksona stejně jako následně v českém rychlodabingu, v němž je film k sehnání), je o několik tříd výše. Fanouška retro akčního filmu nepotěší jen Apollo Creed, ale i v malé roličce Elpidia Carrillo, kterou jsem si furt nemohl vybavit odkud znám, až mi došlo, že je to domorodá dívka z Predátora, kde si s Apollem zahráli o tři roky dříve. ()