poster

Sladká země mého dětství (TV film)

 • Francie

  Doux pays de mon enfance, Le

Drama

Francie, 2006, 101 min

 • gudaulin
  ***

  Komedie je to poslední, co by mě jako žánrové označení tohohle televizního filmu napadlo. Ve skutečnosti jde o komorní drama, které rozpitvává palčivý problém přistěhovalectví, národní identity a integrace nově příchozích do zemí západní Evropy. Jde o to, co všechno musí člověk udělat a obětovat, aby mohl být považovaný za plnohodnotného občana země, kde žije většinu svého života a kde se cítí doma. Tématicky hodně silné, pohříchu ale tak nějak televizně rozmělněné, melodramatické a ve své výpovědi oslabené závěrečným happyendem. Celkový dojem: 55 %.(7.11.2009)

 • meave
  ****

  Plne súhlasím s gudaulinom. Pridávam ale hviezdičku za tému. Každý by sa mal zamyslieť na tým, ako môžu jeho predsudky ovplyvniť tých, ktorí sa s nimi potýkajú, žijú, bojujú a prehrávajú. Pretože happyendy sú možno vo filmových spracovaniach. Skutočnosť ale može skončiť aj v spravodajstve. Pritom smer všetci vlastne rovnakí - snažíme sa iba napĺňať svoje sny.(7.11.2009)

 • Swansea
  ***

  Dojemný Daniel Russo v roli milovníka Francie až za hrob. Režie: Jacques Renard -- Žánr: DRAMA(11.10.2010)

 • LiVentura
  ****

  Povedené dílko, leč příliš komické, to tedy není, jedná se o drama jedince, který musí prokázat svou totožnost před zaslepenými úředníky..(7.11.2009)

 • SB
  odpad!

  Idealizace typu černoši v čistých šatečkách v zájmu politické korektnosti aneb přistěhovalec - nejlepší Francouz, k tomu ještě trocha brnkání na city, nějaká ta reklama na Francii... Možná by bylo dobré se Francouzů s odstupem 4 let optat, zda zastávají stejné stanovisko... Nechápu, za co bych měl filmu, který nadřazuje zájmy přistěhovalců nad domácí, udělovat nějaké hvězdy. Jinak genre filmu je opravdu špatně, mělo by tam být "agitka".(7.11.2009)