Inu no eiga

いぬのえいが

All About My Dog

Rodinný

Japonsko, 2005, 96 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $454,000(6.8.2010)

Muzikálový a dosti prdlý úvod není vážně vypovídající o tom, kam se snímek bude ubírat. V hlavních rolích zde vystupují samozřejmě pejsánci (zejména ten s jménem Porgy) a poté klučina Yamada jež se v dospělosti živí tvorbou psích reklam. Film ale přináší více samostatných příběhů na téma psích i lidských lásek či dokonce překladače psí řeči :-) Všechny příběhy poskytují milou a převážně zábavnou formou pohodovou rodinnou podívanou o silném poutu mezi člověkem a jeho nejlepším přítelem. Kapitolou sama pro sebe je pak závěrečná a od ostatních příběhů zcela oddělená i charakterově naprosto odlišná epizoda o pejskovi Marimo a holčičce (slečně) jménem Mika – těchto závěrečných 10 minut s neskutečně působivou hudbou mne dokázalo položit doslova na lopatky, nádherné zpracování, tohle samotné je minimálně na 5*, absolutně mne to dostalo. No a jako bonus se zde konečně objeví kočka jménem Aoi – ač tu má opravdu hodně hodně málo prostoru, i tak dokonale v té scéně předvede své herecké kvality i půvab. Titulková skladba jen umocňuje silný prožitek ze shlédnutého snímku. 87%(8.5.2017)