Jopok manura 3

조폭 마누라 3

My Wife is a Gangster 3

Akční / Komedie / Krimi

Jižní Korea / Čína, 2006, 115 min

Rovnako ako druhy diel, i trojka sa vydava oproti predchodcovi inym smerom, tentokrat navyse s uplne novymi protagonistami. A aj ked jazykova bariera ako zdroj komickych situacii a nedorozumeni je narativny nastroj mozno az prilis frekventovany, v rovnakej miere byva aj minimalne uspokojivo vyuzity. Navyse Shu Qi, ktorej krivky spolahlivo utocia na muzske oko a predstavivost, to sekne v kazdom zabere ;-). Akcne sekvencie-okorene casto westernovymi hudobnymi taktami (kde sme to uz len videli, hm?;-) ), su cistym priemerom, ale o ne tu ide mozno az v tretom plane. Za inych okolnosti by hodnotenie bolo pravdepodobne "prisnejsie", ale po vyse 24hodinovom pracovnom maratone, mi trojka prisla na chut s lahkostou nugetovej maskrty.(31.3.2007)

Shu Qi nemá charizma Shin Eun-kyung, ale drsná póza gangsterské dcerušky je v jejím podání ucházející. Neumí šermovat s mečem a noži ladně jako Zhang Ziyi, ani neoplývá razantní kopací technikou jako její předchůdkyně, avšak v akci (i díky dublu a střihům) neurazí. Ano, trojka se snaží pobavit jinak. Poměrně zvládnutou komediální složku nejvíce obstarává upjatá tlumočnice (typově dobře obsazená role). Divácky vděčné kulturní rozdíly se omezují hlavně na střet neotesaní Korejci vs. elegantní a přitom tvrdá lady z Hong Kongu. Funguje to a koho to nechá chladným, ten se určitě zasměje skvělé "orgasmické" scéně při řízení auta ;-) My Wife is a Gangster 3 je profesionálně dobře zvládnutý korejský popcorňák, který bych zařadil jakostně mezi první a druhý díl. Zpočátku mě sice dost mrzela absence Shin Eun-kyung, ale na půvabnou Shu Qi (raději to jméno vyslovuji opačně :-)) bych se mohl dívat třeba celý den, takže s tasením nadprůměrného výsledného hodnocení jsem neváhal. 7/10(8.4.2007)

S předchozími díly má společný akorát název a námět; odvíjí se v podobném duchu, ale postavy a děj spolu nijak nesouvisí. Kvalitativně je tak na stejné úrovni jako předchozí části (stáke mě hodně mrzí zpracování "jedničky" - lepší režisér by z toho dostal daleko víc). Ped puštěném filmu jsem si myslel, že bez Eun-gyeong Sin to už nebude ono, v obou dílech byla skvělá; ale mzusím říct, že i Qi Shu svou roli zvládla slušně, jenom neměla tolik prostoru k mluvení, takže s ní nebyla taková zábava jako s původní hrdinkou. Jinak "vtipných" scén, které se točily kolem překladu z čínčtiny do korejštiny a naopak nemuselo být tolik, rychle se okoukaly. 70%(12.4.2010)

Třetí díl pomyslné trilogie My Wife is a Gangster, nemá s předchozími díly, jak po dějové, tak i herecké stránce nic společného a kráčí svou cestou, za kterou si zvolil klasickou komedii postavenou na dějově ohrané, ale přesto skvěle fungující kombinaci jazykové bariéry, neschopnosti, a trapných scén hlavních hrdinů. I přes gangstersky tvářící se film, je MWisG3 hlavně komedií s občasnými vážnějšími a bojovými scénami. A díky dobře zahrané Aryong v podání Qi Shu, slova překrucující překladatelky a jejich ochráncům se jedná o pohodovou korejskou komedii, které nechybí jak akce, tak vtip i romantika. 85%(19.12.2009)

Sympatická ptákovina. Víc komedie než cokoli jiného. Humor založený na totální neschopnosti "drsných gangsterů" a jazykových úskalích. Úsměvné, z evropského pohledu hovoří tou samou hatmatilkou a mezi sebou si nerozumí. S Jopog Manurou 3 jsem udělal mnohem lepší zkušenost s asijskými filmy než s nedávnými Seom a Jui kuen... 70%(1.8.2010)