Denša otoko

Komedie / Romantický

Japonsko, 2005, 105 min

Arisa Kaneko

Hideki Inada

Mělo to docela našlápnuto na prozkoukámí fenoménu anonymních webů jako je 4chan, ale ve filmu tenhle fenomén poněkud vyšuměl (samozřejmě, vždyť je to romantická komedie). Je tedy pravda, že někteří hrdinovi internetoví kamarádi mají ve filmu lehce načrtnutý vlastní příběh, ale fakt jen minimálně. No a taky mě lehce vadilo celé vyznění snímku, celá ta moralita - začněte žít.. Jenže to, co je nejhorší, je, že lásku jsem hlavním hrdinům nedokázal uvěřit... Jinak je ale pravda, že to byla docela zábava, některé situace :) Stejně pro Japonské pojetí lásky, respektive sbližování prostě asi nikdy nenajdu pochopení. To jak je Densha otoko ukoktanej, to bylo děsně protivný. (Jo, já vim, že je to proto, že nikdy ani s holkou nemluvil..ale stejně!)(18.10.2009)

Milá romantická komedie, která sem tam zatlačí na pilu možná až moc. Densha je místy roztomile nemotorný, občas ve své zmatenosti kouzelný, takže mu člověk prostě musí fandit, ale místy je na facku a v některých scénách ho Yamada přehrává až moc. Miki Nakatani jsem si oblíbil v úžasném Shiawase no kaori a i tady je ve své roli tak milá a okouzlující, že opravdu není těžké si ji zamilovat. Výborné jsou vedlejší role internetových přátel, rozmanité a přes minimum prostoru dokonale načrtnuté. K tomu spousta drobných vychytávek a malých nápadů. Zkrátka další příjemný večer ve společnosti japonské romantiky.(13.8.2012)

Na jednoduchý a triviální příběh nesmělého otaku se dobře dívá, ale prospěl by mu složitější děj a jiné pojetí hlavního hrdiny, který je až příliš ukoktaný a ubrečený, přece jen se dá nesmělost a malé zkušenosti z kontaktu s lidmi vyjádřit trochu nápaditěji. Je také škoda, že není nevyužito faktu, že Densha-kun nabývá neuvěřitelných komunikačních úspěchů, když začne mluvit...., no o čem jiném než anime:-) Příjemným zpestřením je skupinka internetových rádců. No aspoň mě tenhle film donutil uvědomit, že bych asi měla častěji zvednout zadek od počítače a vyrazit mezi lidi:-)(20.7.2008)

• IQ Tiqe

Nesedlo mi to. První půlhodinu jsem kouskoval asi do tří dnů, protože mě moc nebavila, hrdina přehrával (kladná postava - looser, ale až moc) a nápad s chatem mě otravoval. Zbytek jsem viděl vcelku, zvedl moje mínění, střední pasáž byla zajímavá, ale celkově mě film nepřesvědčil - pomalé tempo, romantika tak trochu jinak, málo děje a upřímně řečeno nebylo to moc pravděpodobné. Každopádně hodně oceňuju vyznění filmu - člověk má žít život ve skutečnosti a ne prosedět u pc.(30.4.2010)

Tak nečekané, až mě to udivilo. Na první pohled průměrný romantický film o trapném manga šílenci, který nalezne lásku... ovšem, když se na snímek zadíváme více a s tím stydlivým otaku v zelené bundě se sžijeme, tak nás to zkrátka nepustí. Někteří lidé mě teď možná nechápou, ale ten, kdo má zkušenosti s tím, jak může svět počítačů, svět komiksů a manga figurek - celý ten nereálný svět - člověka ovlivnit a uzavřít před realitou, ten to určitě pochopí... A uvidí, jak je v tomto filmu tato skutečnost a zároveň problematika zobrazena věrně a s určitým citem... Pro mě byla snaha Densha-kuna se z toho všeho vymanit opravdu dojemná. Celý film, závěr a konečné obrazy mi přišly najednou tak nádherné, že jsem se z nějakého důvodu cítila "relieved". Nakonec mi nezbylo než se usmívat :) ~(4,8)~(24.9.2009)

• - Natáčení filmu trvalo pouhých 25 dní a za dalších 35 dní byl uveden do kin. (Raztubyl)