Cheon gun

Heaven's Soldiers

Akční / Komedie / Dobrodružný / Sci-Fi

Jižní Korea, 2005, 110 min

Joon-ki Min

Sice jsem se u filmu ani na chvíli nenudil, ale paradoxně ho považuju spíš za průměrný. Množství patosu, dialogy šustící papírem místy a snaha o "sjednocení" Koreie za účelem pomoci vlastnímu národu v minulosti, mi přišla trochu násilná. Vztahy a problematika vztahu tohoto rozděleného národa je lépe zachycena v Parkově Joint Security Area.(16.4.2008)

Tak ja pridam k Adrianovmu vysvetleniu preco asi nebol tento film az tak uspesny dalsi dovod. A to oproti Welcome to Dongmakgol podstatne horsie prekreslenie postupneho zblizovania sa juhokorejskych a severokorejskych vojakov. Vlastne je tomu venovany minimalny priestor v par naznakoch. Vacsinu filmu si len robia srandu z toho legendarneho hrdinu. To mi prilis vtipne nepripadalo a radsej by som prijal vazne pojate demytizovanie legendy. Co sa týka mixovania zanrov v tomto filme. Tak ziadny zaner neprebíjal druhy, ale zaroven ani jeden nema poriadny priestor vyniknut. Proste sa vzajomne neobohacuju, ale iba sa postupne striedaju. Takze finale, ktore malo byt velkolepo emotivne islo uplne mimo mna a zimomriavky nadsenia ake som zazival pri finale Welcome to Dongmakgol sa tu v ziadnom pripade nedostavili. 6/10.(26.6.2011)

Vážené kolegyne a kolegovia archeológovia vítam vás na konferencii, ktorú som musel zvolať kvôli môjmu najnovšiemu objavu. Ako iste viete vediem vykopávky z bojov o Kóreu zo 16. storočia, a práve sa kukáte na najdôležitejší objav z nich. Áno tento obal z tatranky sme našli hneď vedľa snajperky a vojenskej prilby so znakmi vojska našich severných komnačovských susedov. Pri dôkladnom skúmaní sme zistili že rok výroby nájdenej tatranky je 2005. Nakoľko je však rok 2000, musím konštatovať že súdruhovia z KĽDR i napriek hladomoru sú nedosiahnuteľne pred nami... Toľko vydarených fórkov na tak vážnu tému sa tak často nevidí. Navyše historické šermovacie jatka ktoré ja veľmi veľmi môžem, i keď sú v menšom oslabení. Celkovo sa na film dá pozerať a tie (takmer) dve hodinky ubehnú veľmi rýchlo.(31.5.2012)

Film porovnávaný s Welkeom tu Dongmakgol. Řešení vztahů mezi Severní a Jižní Koreou a i určitý přesun v čase je vidět v obou snímcích a mají toho mnoho společného, jen tento je zbytečně podhodnocován. Nechybí vtipné momenty, krásné kostýmy, nablyštěné rekvizity a poměrně věrohodné bitvy. Cestování v čase a ještě k tomu do překrásné Korey 16.století, nešlo jinak než za 5*.(17.1.2010)

Tady lze naprosto souhlasit s Adrianem, jež rozebral snímek dopodrobna. I jeho srovnání s vynikajícím Welcome to Dongmakgol je taktéž přesné, neboť i zde se řeší vztahy a napětí mezi vojáky severní a jížní Koree. Celý snímek má velice krátký úvod, v němž je skupina vojáku přenesena spolu s nukleární hlavicí zpět do minulosti, konkrétně 16 století. Ihned po přenesení na bitevní pole, kde zvrátí výsledek bitvy pomocí jejich zbraní, jsou oslavováni jako Heaven's Soldiers. Pak už následuje rychlý sled děje, během něhož se vojáci seznámí s legendárním generálem Lee (jež je momentálně looser a hledá své místo ve společnosti), pomohou mu stát se tím, kým bude a vzájemně se sblíží i vojáci obou znepřátelených národů. Konci filmu kraluje vynikající bitva, jež co do velikosti a brutality není pozadu za americkými Blockbustery. Tady by ani nebylo moc co vytýkat, kamera je detailní a čistá i v davových scénách, exteriéry a krajina sedí minulosti jako ulitá, hudební stránka se taky povedla a herci odvádí dobrou práci. Takže jedinou výtku mám vůči samotnému závěru, kde bitva mohla být ukončena podrobněji (přece jen tam ještě někdo na bojišti zbyl, když se děj přenesl opět do současnosti), a k té památné chvíli, když si Lee uvědomil, kterou cestou se bude jeho budoucnost ubírat (jedna věta a krátký okamžik je přeci jen málo). Ale i tak má film krásných 4 a něco *...(25.8.2006)