Takahaši Rumiko gekidžó: Ningjo no mori

• Japonsko 高橋留美子劇場 人魚の森 (více)

Epizody(13)

Legenda praví, že ten, kdo pozře maso mořské víly, se stane nesmrtelným. Yuta před pěti sty lety maso víly snědl a od té doby bloudí po světě. Jak postupně přišel o všechny, na nichž mu záleželo, pochopil, že nesmrtelnost není všechno. Nyní hledá mořskou vílu, která by jej opět učinila smrtelným. Na své cestě potkal dívku Manu, která je stejně jako on nesmrtelná. Příběhy jsou retrospektivně řazeny, zažíváme jak příhody Yuty a Many, tak Yutovy zážitky během jeho dlouhého života. Vždy se však setkáme s někým, kdo zatoužil po nesmrtelnosti a vždy za to musel zaplatit strašlivou cenu. (Beldaran)

daGGos

Yutovi je už 500 let, bohužel ani takhle dlouhá doba nestačila, aby během ní našel byť jen kapičku charismatu, škoda. To u Many to ani taková škoda není, charisma příliš nepotřebuje, protože 99 % seriálu stráví v zajetí kňučící o pomoc. No a tito hlavní protagonisté nás provázejí seriálem ryze epizodického charakteru, u něhož na sebe jednotlivé díly sice nenavazují příběhově, zato však jejich náplň je ve všech případech naprosto identická: Yutu zabijou -> Manu unesou -> Yuta obživne -> šťastné shledání -> záchrana -> Happy end a v příštím díle zase hezky od počátku ... nuda, šeď, unylost ...., situaci trochu zachraňuje dvoudílné OVA pokračování které když nic jiného, je alespoň o dost temnější a brutálnější než seriál. ** ()