poster

Evil Breed: The Legend of Samhain

 • USA

  Samhain

Horor

Kanada, 2003, 78 min

Režie:

Christian Viel

Kamera:

Dan Goyens

Hudba:

Alex Khaskin
 • zdenny
  *

  Ono, námět nebyl špatný. Zpracování již bylo diskutabilní. A účast těch trotlů, co vypadali jako toxičtí bojovníci z osmdesátých let, byla spíš k pláči než k úděsu. Film má málo procent, ale já jsem byl spíš zvědavý na Jennu Jamesson. No, nic moc, ani prsa. Tak jsem alespoň zjistil, že i Chasey Lane je pornoherečka... veteránka. A co jsem nezjistil, ale naopak již vím dlouho, že levné exploatační horrory a krásné holky jdou tak nějak ruku v ruce. Podobně jako fotbalisté a modelky.(13.7.2016)

 • corpsy
  **

  Tento snímok budem uznávať minimálne z jedného dôvodu. Ešte v žiadnom žánrovom filme som nevidel, žeby niekto niekomu vytrhol zažívací systém ( črevá ) cez riť. Wau! Smejte sa, smejme sa. Prvých 60 minút je trapárňa, pri záverečnom zvyšku som pri sledovaní nechcel veriť, že to točil jeden a ten istý týpek. Drama a humus. Musím sa pustiť do workprintovej verzie.(27.12.2017)

 • ricci.s
  *****

  Jeeej, toto je lahôdka. Učiteľka so skupinkou teenagerov sa vyberie na výlet do lesov skúmať miesta, kde žili starí Druidi. Netušia však, že na nich zaútočia hladní, zmutovaní kanibali. Takže sa začne "vzrúšo". Čím viac sa horor blížil k svojmu koncu, tým to bolo brutálnejšie. Masky mutantov výborné, zaujalo aj pekné prostredie a starý hrad v lesoch. Najviac ma pobavila scénka, keď mutant vytiahne chlapíkovi črevá cez riť, to bolo dobré. Prípadne sa dočkáme aj rozpitvania ženského tela až na kosť, to myslím doslova. A nakrútené to bolo celkom slušne, žiadna amatérčina. Takže ja ako milovník béčkových krvákov a nenáročný divák doprajem plných 5! Kto má rád mutantské hororíky, ako napr. Wrong Turn, Albino Farm alebo Hatchet, tak si určite príde na svoje.(1.3.2011)

 • LIVINGDEAD
  **

  Učitelka s mládeží vyrazí na usedlost, která se nachází na samotě v pustém lese.....Prvních 5 minut vypadalo slibně, ale pak nastalo vakuum typické pro béčkové filmy - 50 minut se nic nedělo. Navíc film měl tyto nedostatky :1) Amatérské herecké výkony 2) Jednoho studenta hrál starý chlap. Možná, že byl režisér slepý, nebo to byla nějaká tlačenka, nebo byl herec podvodník a sdělil, že je mu 17 let...? 3) Děsný zvuk. Lekačky byly ozvučeny hlasitějším zvukem. A tak to v domácím kině dělalo neplechu. Cituji křik mé matky: "Ty debile, to musí všichni sousedi vědět, že se díváš na hovadinu?. Ztlum ten zvuk!" Film měl i pár vtipných momentů, jako například kdy kanibalský mutant chlápkovi vrazil do řiti ruku (přes rifle) a přes díru mu vytrhal střeva. Také maska kanibala byla na dobré úrovni. Dávám 40%.(23.3.2011)

 • darkrobyk
  ****

  Fajn kanibalská komedie (což je uvedeno i na IMDb, leč zde nikoliv), kde autoři vrší klišé na klišé a obeznámený divák se jen pochechtává, jak jim to pěkně vychází. Temné intro s kopicí vnitřností dává tušit, že to bude místy masakr. A vskutku - hlavy lítají, vnitřnosti lítají, nože se míhají...počáteční lekačky ustoupí a následně se rozjede zábava. Pánvičková scéna je na záchvat smíchu jako stvořená. Jsem rád, že i poslední klišé vzali autoři s nadhledem. Milovníci masakrů, hor s očima, pachů krve a dalších podobných slasherů si film jistě užijí. Plný počet si zaslouží nádherný lužní les tvořící romantickou kulisu pro jednoduchý děj. Cíl je jasný - udělat z Amíků sekanou, což se postupně daří. Nic víc zde nehledejte.... Mutanti jsou roztomilí a turisti k sežrání.(23.7.2014)

 • - Pôvodne bol do filmu obsadený Mark Borchardt, ale jeho scény boli z dôvodu politických problémov v Kanade vystrihnuté.
  (misterz)

 • - Názov filmu je vlastne írske slovo pre časť roka, ktorá sa v anglicky hovoriacich krajinách volá Halloween. Samhain v preklade znamená "zasiať". Aj v Írsku je Samhain časť roka, kedy živí môžu kontaktovať svojich mŕtvych predkov. (misterz)