Evil Breed: The Legend of Samhain

Alex Khaskin

Masky:

Adrien Morot
  • zdenny

Ono, námět nebyl špatný. Zpracování již bylo diskutabilní. A účast těch trotlů, co vypadali jako toxičtí bojovníci z osmdesátých let, byla spíš k pláči než k úděsu. Film má málo procent, ale já jsem byl spíš zvědavý na Jennu Jamesson. No, nic moc, ani prsa. Tak jsem alespoň zjistil, že i Chasey Lane je pornoherečka... veteránka. A co jsem nezjistil, ale naopak již vím dlouho, že levné exploatační horrory a krásné holky jdou tak nějak ruku v ruce. Podobně jako fotbalisté a modelky.(13.7.2016)

• corpsy

Tento snímok budem uznávať minimálne z jedného dôvodu. Ešte v žiadnom žánrovom filme som nevidel, žeby niekto niekomu vytrhol zažívací systém ( črevá ) cez riť. Wau! Smejte sa, smejme sa. Prvých 60 minút je trapárňa, pri záverečnom zvyšku som pri sledovaní nechcel veriť, že to točil jeden a ten istý týpek. Drama a humus. Musím sa pustiť do workprintovej verzie.(27.12.2017)

• LIVINGDEAD

Učitelka s mládeží vyrazí na usedlost, která se nachází na samotě v pustém lese.....Prvních 5 minut vypadalo slibně, ale pak nastalo vakuum typické pro béčkové filmy - 50 minut se nic nedělo. Navíc film měl tyto nedostatky :1) Amatérské herecké výkony 2) Jednoho studenta hrál starý chlap. Možná, že byl režisér slepý, nebo to byla nějaká tlačenka, nebo byl herec podvodník a sdělil, že je mu 17 let...? 3) Děsný zvuk. Lekačky byly ozvučeny hlasitějším zvukem. A tak to v domácím kině dělalo neplechu. Cituji křik mé matky: "Ty debile, to musí všichni sousedi vědět, že se díváš na hovadinu?. Ztlum ten zvuk!" Film měl i pár vtipných momentů, jako například kdy kanibalský mutant chlápkovi vrazil do řiti ruku (přes rifle) a přes díru mu vytrhal střeva. Také maska kanibala byla na dobré úrovni. Dávám 40%.(23.3.2011)

Fajn kanibalská komedie (což je uvedeno i na IMDb, leč zde nikoliv), kde autoři vrší klišé na klišé a obeznámený divák se jen pochechtává, jak jim to pěkně vychází. Temné intro s kopicí vnitřností dává tušit, že to bude místy masakr. A vskutku - hlavy lítají, vnitřnosti lítají, nože se míhají...počáteční lekačky ustoupí a následně se rozjede zábava. Pánvičková scéna je na záchvat smíchu jako stvořená. Jsem rád, že i poslední klišé vzali autoři s nadhledem. Milovníci masakrů, hor s očima, pachů krve a dalších podobných slasherů si film jistě užijí. Plný počet si zaslouží nádherný lužní les tvořící romantickou kulisu pro jednoduchý děj. Cíl je jasný - udělat z Amíků sekanou, což se postupně daří. Nic víc zde nehledejte.... Mutanti jsou roztomilí a turisti k sežrání.(23.7.2014)

Průměrná mutantská vraždírna, na které je nejzajímavější asi účast pornohvězd se značně jetým dezénem. Co trošku nasere, že když už herci hrají celkem ucházejícně , tak scénář stojí za vyliž a pan scénárista jim cpe do tlam neuvěřitelné bláboly, ale co se dá dělat. Kolem koukolem je to slušný průměr a o prsa vietnamské dívky to chytlo ještě třetí hvězdu. Jinak titulky jsem nikde nenašel, tak jsou domatlány zde: http://www.ulozto.cz/xQK5VSeW/evil-breed-the-legend-of-samhain-2003-srt (snad se to smí :-))(16.9.2013)

• - Pôvodne bol do filmu obsadený Mark Borchardt, ale jeho scény boli z dôvodu politických problémov v Kanade vystrihnuté.
    (misterz)

• - Názov filmu je vlastne írske slovo pre časť roka, ktorá sa v anglicky hovoriacich krajinách volá Halloween. Samhain v preklade znamená "zasiať". Aj v Írsku je Samhain časť roka, kedy živí môžu kontaktovať svojich mŕtvych predkov. (misterz)