Evil Breed: The Legend of Samhain

Alex Khaskin

Masky:

Adrien Morot
  • misterz

Dá sa povedať, že ide hlavne len o gore festival a vyvražďovaciu zábavu. Prostredie bolo na parádu - temné lesy, mokrade, ponurý kamenný hrad v lesoch.... To všetko zabalené do tajomnej legendy okolo starého keltského sviatku a uletenej kanibalskej rodinky. Škoda len, že nič z toho nebolo využité na hororovú atmosféru snímku, ktorá bola aj napriek potenciálu naozaj úbohá. K tomu sa pridali ešte aj strašné, ale naozaj strašné herecké výkony, ktoré nevytrhli z biedy ani tých pár úsmevných momentov. A to radšej ani nespomínam dialógy, ktoré trhli uši, čo veta to trápnosť. Celkovo, snímok dýcha hroznou amatérčinou, pričom hodnotenie drží ako-tak nad vodou iba slušný masaker, nič pre slabé povahy, hneď úvod zaradí slušné obrátky (trocha ma vystrašil El Grieco, ale našťastie skončil hneď na ražni :D). 40/100(2.2.2015)

Pro mě rozhodně velké překvapení. Tenhle druh filmu miluju, ale tohle jsem teda vážně nečekal. Navíc ve filmu se objeví i pár vtipných scének u kterých jsem se vážně bavil- jeden student najde v chýši mutantů pořádnej nůž a prohlíží si ho v ruce najednou mu mutant zaklepe na rameno a rukou mu naznačí, že nůž patří jemu, student mu ho vrátí a mutant mu s ním skrz pusu probodne hlavu- no prostě mazec, a nebo jiného studenta mutant uškrtí jeho střevama které mu právě vyrval z těla řití. No prostě plno brutálních a zároveň vtipných scén takže o zábavu není nouze. No a v neposlední řadě masky mutantů, ty prostě nemají chybu- prvotřídní práce. Děj není samozřejmě kdovíjak originální, ale to snad ani nikdo nečekal a herecké výkony jsou přesně takové jaké tento film potřeboval, takže tu nemá řešit herecké umění masa na porážku. Celkově velká zábava se kterou jsem byl opravdu spokojenej a v nejbližší době si tuhle mutantní podívanou pustím znovu.(1.3.2011)

Fajn kanibalská komedie (což je uvedeno i na IMDb, leč zde nikoliv), kde autoři vrší klišé na klišé a obeznámený divák se jen pochechtává, jak jim to pěkně vychází. Temné intro s kopicí vnitřností dává tušit, že to bude místy masakr. A vskutku - hlavy lítají, vnitřnosti lítají, nože se míhají...počáteční lekačky ustoupí a následně se rozjede zábava. Pánvičková scéna je na záchvat smíchu jako stvořená. Jsem rád, že i poslední klišé vzali autoři s nadhledem. Milovníci masakrů, hor s očima, pachů krve a dalších podobných slasherů si film jistě užijí. Plný počet si zaslouží nádherný lužní les tvořící romantickou kulisu pro jednoduchý děj. Cíl je jasný - udělat z Amíků sekanou, což se postupně daří. Nic víc zde nehledejte.... Mutanti jsou roztomilí a turisti k sežrání.(23.7.2014)

• LIVINGDEAD

Učitelka s mládeží vyrazí na usedlost, která se nachází na samotě v pustém lese.....Prvních 5 minut vypadalo slibně, ale pak nastalo vakuum typické pro béčkové filmy - 50 minut se nic nedělo. Navíc film měl tyto nedostatky :1) Amatérské herecké výkony 2) Jednoho studenta hrál starý chlap. Možná, že byl režisér slepý, nebo to byla nějaká tlačenka, nebo byl herec podvodník a sdělil, že je mu 17 let...? 3) Děsný zvuk. Lekačky byly ozvučeny hlasitějším zvukem. A tak to v domácím kině dělalo neplechu. Cituji křik mé matky: "Ty debile, to musí všichni sousedi vědět, že se díváš na hovadinu?. Ztlum ten zvuk!" Film měl i pár vtipných momentů, jako například kdy kanibalský mutant chlápkovi vrazil do řiti ruku (přes rifle) a přes díru mu vytrhal střeva. Také maska kanibala byla na dobré úrovni. Dávám 40%.(23.3.2011)

Jeeej, toto je lahôdka. Učiteľka so skupinkou teenagerov sa vyberie na výlet do lesov skúmať miesta, kde žili starí Druidi. Netušia však, že na nich zaútočia hladní, zmutovaní kanibali. Takže sa začne "vzrúšo". Čím viac sa horor blížil k svojmu koncu, tým to bolo brutálnejšie. Masky mutantov výborné, zaujalo aj pekné prostredie a starý hrad v lesoch. Najviac ma pobavila scénka, keď mutant vytiahne chlapíkovi črevá cez riť, to bolo dobré. Prípadne sa dočkáme aj rozpitvania ženského tela až na kosť, to myslím doslova. A nakrútené to bolo celkom slušne, žiadna amatérčina. Takže ja ako milovník béčkových krvákov a nenáročný divák doprajem plných 5! Kto má rád mutantské hororíky, ako napr. Wrong Turn, Albino Farm alebo Hatchet, tak si určite príde na svoje.(1.3.2011)

• - Pôvodne bol do filmu obsadený Mark Borchardt, ale jeho scény boli z dôvodu politických problémov v Kanade vystrihnuté.
    (misterz)

• - Názov filmu je vlastne írske slovo pre časť roka, ktorá sa v anglicky hovoriacich krajinách volá Halloween. Samhain v preklade znamená "zasiať". Aj v Írsku je Samhain časť roka, kedy živí môžu kontaktovať svojich mŕtvych predkov. (misterz)