poster

Onegai Twins (TV seriál)

 • japonský

  おねがい☆ツインズ

 • anglický

  Please Twins!

Animovaný / Drama / Komedie / Romantický

Japonsko, 2003, 12x24 min

 • Marius
  **

  Onegai twins sú voľným pokračovaním Onegai teacher. Tentokrát sa v malom mestečku preslávenom výskytom UFO stretávajú traja opustení adolescenti, ktorých spája jedna fotografia. Dvaja z nich sú súrodenci a seriál je vlastne o ich snahe zistiť, ktoré z dvoch dievčat je sestrou chlapca Maikua. Na tomto seriáli zaujme len zisťovanie ďalších osudov postáv z Onegai Teacher, boj Miiny a „Senpai“ o srdce Maikua a radostný pohľad na kúpajúce sa dievčatá. Humor seriálu je otrepaný a predvídateľný a pokiaľ máte za sebou aspoň niekoľko anime podobného razenia je Onegai Twins podľa môjho názoru len stratou času. 4/10(25.9.2006)

 • LordSnape
  ***

  No abych řekl pravdu tak jsem od Onegai Twins nic velkého neočekával. A tak se i stalo! Nápad je se dvěma dívkama a jednou fotkou je sice dobrý, jen kdyby se pořád dokola neopakovaly dialogy typu: Možná jsme příbuzní, ale možná taky ne... Navíc mi docela lezla krkem postava prezidentky studentské rady, která pokaždé neměla nic lepšího na práci než špehovat a fotit své okolí. Podtrženo sečteno: Úplná hrůza to sice nebyla, ale strohý průměr zcela určitě. 5/10(5.10.2007)

 • DaweForeman
  *

  Dávám tomu sice jednu hvezdičku, ale je to něco mezi odpadem a hvězdou. To vše jenom díky vtipným počátečním dílům. Co se týče zbytku, tak je neuvěřitelně iritující (kdy jsem měl kolikrát chuť hlavou rozmlátit monitor - obzvláště u OVA). Zpočátku to bylo neustálé opakování toho, co když to je/není můj příbuzný, co když jsem/nejsem cizinec (chápu, že chtěli navodit ten pocit té nejistoty, ale nemuseli to tam neustále každou chvilku opakovat). Poté neuvěřitelně pošahaná a omezená logika téměř veškerého chování všech postav (s výjimkou Maiky, který má snad jediný světlé chvilky). Hlubší myšlenka tu není žádná speciální, krom toho bezkrevního rodinného uvědomění a dilematu, kdy člověk neví na čem je a nemůže se nikam hnout. Každopádně by na tohle vše stačily tři díly. Co se týče kdo je příbuzný, tak jsem měl od začátku tušení podle několika indicií, které se ukázaly správné. Každopádně také jsem udělal dobře, že jsem k tomu přistupoval od začátku s hlediskem, že nic není takové, jaké se zdá být (i když "ten" detail s tou fotkou mi ušel). Animace pořád stejná a hudební stránka se trochu zlepšila. V celkovém hledisku to vidím oproti předchozímu příběhu jako poskvrnění toho prostředí.(12.5.2014)

 • Subjektiv
  **

  Dosti nezajímavé anime. Pravda, základní nápad, to jest zjišťování, zda dvojčetem Maikua je Miina či Karen, není úplně marný, ale 12 dílů bavit sám o sobě nedokáže. A různé epizodky sloužící jako plnivo seriálu spíše ubližují. Rovněž tak snaha tvůrců ukázat, jak moc že ty vztahy Miina-Maiku a Karen-Maiku jsou rovnocenné. Tudíž mnohdy víte, že to co se děje Miině, se za okamžik bude dít i Karen. Není to tam sice přítomno vždy, ale dost na to, aby to člověka uspalo. Legrace, kterou mohly vnést postavy s nějakým tím humoristickým potenciálem, je zabita neústalým opakováním hlášek, situací, gest a chování. Klidně to napoprvé, napodruhé mohlo být vtipné, ale po desáté? Třebas předsedkyně studentské rady a její temný smích, špehování a intrikaření. A tak by se dalo pokračovat dále. Ale to už by vás i mě příliš unavovalo a nudilo.(18.3.2007)

 • Zumongar
  ****

  Když jsem u Onegai Teacher viděl převážně romantickou tématiku, očekával jsem to samé i od tohoto volného pokračování, tedy Onegai Twins. Můj názor byl hned po prvním díle změněn, autoři zde dávají větší prostor humoru a komediálním scénám do poměrně zajímavého příběhu, který vzešel kvůli jedné fotce. Některé i potěší, že se v Twins objevují i postavy z Teacher série, já jsem rád hlavně za Ichigo Morino a učitelku.(20.7.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace