Slečna Marplová: Zapomenutá vražda (TV film)

Miss Marple: Sleeping Murder

Slečna Marpleová: Zabudnutá vražda

Agatha Christie: Slečna Marpleová - Zabudnutá vražda

Krimi / Drama

Velká Británie, 2006, 100 min

I ty nejnepřesvědčivější situace umí mistryně Agatha podat tak, že jim uvěříme. To se týká jak jen toho faktu, že si hlavní hrdinka nic nepamatuje, tak poslední scény a vlastně celého toho sblížení dvou postav, které končí žádostí o ruku. Záhadné scény jsou natočeny standartně televizně, ale nevadí to, zvlášť, když zahrávání si s incestem o hodně předběhlo dobu.(25.6.2007)

Vrahem nebyl zahradník, ale nejméně pravděpodobná osoba. Opět jsem tipovala někoho jiného, takže jsem se zase pěkně sekla. Knižní předlohu jsem nečetla, tak nemůžu porovnávat s televizním filmem a kdybych to udělal, nejednala bych fér. Pořád se divím, že tu slečnu Marplovou už dávno někdo neodkrouhnul. Do všeho strká ten svůj nos a fušuje do práce policie, ale co se jí nedá upřít je, že je to velmi všímavá žena a všechno si dokáže poskládat tak, že to rozlouskne jako ořech.(4.8.2011)

Posuny oproti knižní předloze jsou velmi výrazné (tvůrci v podstatě vytvořili zcela nový příběh) a po mém soudu i zcela zbytečné. Z jedné z nejlepších detektivek A. Christie se zde stal příběh plný nepravděpodobných zvratů a roztodivných kotrmelců. Třeba jenom spojení obou Hallidayových žen v jednu, navíc s přidanou kriminální minulostí, změna Nového Zélandu v Indii, doplnění celé té kabaretní společnosti, přidání nepřítomného staršího snoubence a následná romatická lovestory s jeho zaměstnancem, atp. atd. K čemu to všechno? Že by se tvůrci scénáře zdála přeloha "příliš obyčejná"? Tohle se vážně nepovedlo. Škoda, přeškoda... 65% za zcela zbytečné prznění předlohy... Zajímavé komentáře: hany83(24.12.2010)

Naozaj dobrá krimi, kde ani najostrieľanejší fanúšik Agathy nemá šancu a na konci sa môže cítiť ako dvojročné dieťa, podobne ako hlavná hrdinka na začiatku pri zábleskoch spomienok. Príbeh sa odohráva v dvoch obdobiach, to staršie je tradične zaujímavejšie. Na záver je dlhé vysvetľovanie nevyhnutné pre tak komplikované a nečakané objasnenie prípadu. –––– Kde ste našli túto ženu, pane? Ihneď ju pošlite tam, odkiaľ prišla!(1.2.2015)

Opäť vydarená adaptácia Agathy Christie. Sophia "Izolda" Myles je ako Gwenda roztomilá a príbeh lásky jej rodičov je na detektívku možno až príliš dojemný. Príbeh môže svojim základným motívom pripomínať detektívny seriál Cold Case, hoci Slečnu Marplovú považujem za lepšieho detektíva než je Lilly Rush. Je zaujímavé, že keď na konci zistíte meno vraha (ak ste ho už neuhádli skôr), uvedomíte si, aký vám bol po celý čas nepríjemný a to len dokazuje, ako hodnoverne bol stvárnený (jeho vzťah k istej veľmi blízkej osobe už je presvedčivý o niečo menej).(16.10.2011)