Tristan a Isolda

Tristan & Isolde

Tristan a Izolda

Akční / Dobrodružný / Drama / Romantický

Velká Británie / Německo / USA / Česko, 2006, 125 min

Z legendy se stává kapitola z dějepisu, jíž překvapivě dobře sluší háv moderní teenagerské romantiky a bezúčelné (jakž takž efektní) akce. Pro Franca mám trvale slabost, snad proto mi seděl i jako zuřivá mašina, která v letu zabodává meče do protivníků. Na Reynoldsovy poměry příjemná záležitost, s netradičně položeným (a navíc velice dobře fungujícím i trvale „relativizovaným“) milostným trojúhelníkem. Laciný finiš zamrzí tím spíš.(27.4.2006)

Nejlepší film na téma "zakázané lásky", co jsem měl možnost v posledních letech vidět... "A na jejich hrobech byly zasazeny dvě vrby, které vrostly do sebe...(1.5.2006)

Jedna z řady legend, které se dočkaly svého filmového zpracování. Musím uznat, že se mi opravdu líbila i když bitvy byli příliš malé na to jaké měli Irové loďstvo, ale zpracování legendy a herecké výkony dopadly na jedničku. Nevím co bych filmu ještě kromě bitev mohl vytknout. Je to něco na způsob Romea a Julie, akorát z jiné doby. Kdo čeká film plný bitev bude nejspíše zklamaný, ale mě se poměr 1/3 bitev 2/3 rozpory mezi Iry a Brity líbil.(16.7.2006)

Přes příjemné obsazení a slušnou režii nelze říct, že Tristan a Isolda je výjimečný snímek. Vše je v něm předvídatelné až moc a film působí velmi jednoduše a ohraně. Velká škoda, protože James Franco odvádí dobrou práci. Levné a příjemně, ale ne velkolepé a úchvatné.(10.2.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $14,734,633Tržby Celosvetovo $28,047,963Tržby za predaj DVD v USA $14,015,893 //počet predaných kusov 801,455Kevin Reynolds je celkom zručný režisér, čo potvrdil aj pri tomto nízko rozpočtovom filme, ešte nikdy ma v tomto žánry historicko-dobrodružnom žánry nesklamal, súboje opäť zvláda na výbornú a sú ozdobou filmu, príbeh viac než zaujímavý, herecké obsadenie zapasovalo, len trošku je tam cítiť menší rozpočet ale konečný výsledok je viac než uspokojivý. /70%/ možno keď pozriem druhý krát zvýšim na 4hviezdičky(27.5.2007)

Scénář: Dean Georgaris .. Jako pohádka o vztahu bojovného prince a krásné princezny to ještě ujde, ale nějaké vyšší ambice bych tam zkrátka nehledal.(5.6.2006)

Zatial co niektore filmy vyzeraju lepsie na platne kina, ine zas na TV. Vidiet tento pocin v kine, asi by som trpel. Ovsem v TV to vyzeralo ako lepsia praca kanalu Hallmark.(6.2.2010)

Solidní průměr, který dokazuje, že Reynolds stále ještě točit umí. Kdyby to však bratři Scottové zainvestovali trochu více,(a nejlépe to jeden z nich rovnou i natočil), tak to mohlo dopadnout přeci jen lépe. Ze scénáře byly vypuštěny věškeré mytologické prvky a snaží se to o reálný pohled. Což je sice sympatické, ale ne úplně vhodné, jelikož se tím celý příběh o Tristanovi a Isoldě dostává do tuctových vod stokrát viděného.(6.5.2006)

Tak Romeo a Julie přece jenom nebyli první. Drsná historická romance z českých lesů a pobřeží Irska. Radost pohledět.(23.2.2007)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $25,358,679(18.4.2007)

Jejich setkání byl osud.... . Chvílemi veliká romantika, chvílemi plnohodnotný historický film. Ano, toto zpracování se mi líbilo. Bohužel tempo je kolísavé, ale příznivci romantiky a víry, že jen čisté srdce dokáže zvítězit v boji a láska překoná smrt si zaručeně přijdou na své.(21.1.2007)

Na křídlech překvapivě nesourodého soundtracku sice nesmrtelná story začíná jen velmi pozvolna, ale její osudovost, dokonalá chemie Franca se Sophií Myles i charizma tentokrát kladného Rufuse Sewella vystačí na překvapivě silnou podívanou. Reynolds hravě překonává vlastní stín.(17.5.2006)

• tron

„Keby sme žili niekde inde... oslobodení od povinností. Žil by si so mnou?“ – „Také miesto neexistuje.“ Bože, za čo ma trestáš? „Historické“ žvásty. Nič viac. Max. 40% - a to som ešte dobrý. Nechutne uslzený James Franco (trilógia SPIDER-MAN) pôsobí dojmom, že sa každou chvíľou povracia. Tá jeho blonďavá milenka, zisťovaním mena herečky nemienim strácať čas, sa aspoň troška snaží, aby hneď (ale až o chvíľu) nezapadla medzi desiatky nezaujímavých, podobne ako je ona sama netalentovaných hérečiek, ktoré ročne prebehnú Hollywoodom a nikto si to nevšimne. Kevin Reynolds je neodhadnuteľný režisér, ktorý sa od oddychových blbostí (ROBIN HOOD - KRÁĽ ZBOJNÍKOV, VODNÝ SVET) prepracoval k hlúpostiam (jeho GRÓF MONTE CHRISTO s Guyom Pearceom vyurážal komplet celú literatúru na desať rokov dopredu) a školský triler 187 so Samuelom L. Jacksonom určite nakrútil nejaký iný Kevin Reynolds, inak si to neviem vysvetliť. TRISTAN A IZOLDA je primitívna, jednorozmerná, dve hodiny dopredu odhadnuteľná, utrápená detinská tínedžerská limonáda, nakrúcaná v českých lesoch, kde je všetko zjednodušené (ak má niekto dlhé vlasy, fúzy a škaredo sa pozerá, je to na 100% zloduch). Táto masakra dobrého diváckeho vkusu má od každého niečo (EXCALIBUR, POSLEDNÝ MOHYKÁN, „Xena“), ale od seba nič. Keď som sa dozvedel, že to produkovali Ridley a Tony Scottovci, skoro som padol na zem.(16.3.2010)

Hodne velky zklamani. Cekal jsem bud historickej romantickej film, historicky drama a nebo aspon poradny bitvy a nedostal jsem ani jedno. Herci jsou az na Rufuse Sewella vcelku na prd a i ten se obcas tvari dost namrdane, hudba nic moc, ale porad by se to dalo, pokud by pribeh stal za to. Ale bohuzel nestoji. Puvodni legenda je hodne dobra a dramaticka, jenze v Reynoldsove podani to pusobi jak tlachani o nicem. Akce je tu minimum a jeste nic moc, chemie mezi postavama nulova, takze i kdyz vim, ze by melo jit o romantickou scenu, nepusobila tak na me a bylo mi jedno, co se s postavama stane, sceny nemaj potrebnej naboj a napeti a vetsinou nudi. Navic je to cely takovy utahany. Takze vlasne ani nevim proc davam 3*, mozna za par svetlejch chvilek a hlavne par vtipnejch scen, ktery ale nejspis komicky bejt nemeli.(13.6.2006)

Příběh o legendární lásce mezi královským synem Tristanem, který brzy po narození přišel o rodiče a krásnou Isoldou. Zamilovali se do sebe, ale Isolda se musela stát manželkou lorda Marca, pro kterou ji nechtěně vybojoval právě Tristian. I přes to se dále scházeli, ale nakonec byli přistiženi....... Snímek vznikl v koprodukci USA, VB a Čech, kde se film převážně natáčel. Obsazení mladými talentovanými herci bylo příjemné a předvádějí poměrně slušné výkony. Kevin Reynolds nám ukázal, že historický film se dá natočit i bez potoků krve a hory efektů. Moc příjemný film na nedělní večery.....(12.1.2008)

Nebylo by to tak zlé, ale postrádá to šmrnc a s tou vychvalovanou historickou věrností to taky není tak horké, protože to by keltská Británie v období těsně po pádu Říma sotva oplývala saským názvoslovím. To by se dalo překonat, kdyby to mezi titulními hrdiny, o které by snad mělo jít především, aspoň trochu jiskřilo, ale ve své údajně spalující vášni působí dost chladně a nuceně. Sophia Myles svého filmového partnera herecky překonává, ale na Marka (Sewell) nemá ani jeden z nich. A osobně bych se docela divila, kdyby v reálu nedala Isolda přednost takovému manželovi před nevýrazným Francem.(5.7.2007)

• CheGuevara

Těšil, těšil až se přetěšil. Očekáváná pecka roku 2006 nevyšla ani zdaleka podle mých představ. Legenda je to ve své podstatě velmi zajímavá, což už se nedá říci o své filmové adaptaci. Ta z poutavé historky udělala americky načančanou pohádku, které jsem mnoho neuvěřil. Plus pro tento snímek je dobré obsazení, i když tak mladého Tristana jsem si teda nepředstavoval, a celkem dobře zvládnuté akční souboje. Jinak je to scénaristická křeč, která působí nedotaženě od začátku do konce. Tohle nebyla zrovna trefa do černého a do šedého už vůbec ne.(16.6.2007)

Nuda, sice některý bojový scény jsou solidní a vcelku pěkně nasnímaný, ale když ono to taky debilně nudí. Krom toho je to docela hustá vykrádačka všeho možnýho od Prvního rytíře, až po statečný srdce, bohužel ani ty vyčóřený scény nejsou zrovna moc úchvatný a co se týká herců,. tak jedinej kdo trochu zaujme je Rufus Sewell, jinak to je taky bída, představitel Tristana je takovej mladej blbeček, kterej stejně jako ve Spidermanovi působí dost trapně a ostatní už ani nestojí za řeč, buď sou jejich postavy dementně napsaný a nebo jsou samotný herci na hovno, což ale v konečným účtování vyjde nastejno(13.1.2008)

Film, ktorý je veľmi problematické hodnotiť. K vyššiemu hodnoteniu sa prikláňam aj preto, že osudový príbeh Tristana a Isoldy má isté neodškriepiteľné čaro a svoju úlohu zohráva aj fakt, že iné spracovanie tohot svetoznámeho príbehu som zatiaľ nemal možnosť vidieť. Epickú monumentálnosť ako v Trójii však radšej nečakajte, aj špinavý stredovek ala Kráľ Artuš má v tejto historickej verzii legendy isté čaro. Komorné poňatie bitevných scén už mrzí viac a v tomto smere obzvlášť tragický záver je len zákonitým vyústením zjavného nedostatku financií. Ústredná dvojica si našťastie dokáže rýchlo získať sympatie a kvalitne spracovaná milostná línia zahreje romantikov u srdca. Len škoda tej prílišnej televíznosti, vyslovene sklamaný som ale nebol.(31.7.2007)

Čekal jsem hrůzu typu Poslední legie a nakonec to byl poměrně sympatický film, ne nějak výpravný nebo atmosférický, ale přesto neodfláknutý a poctivý. I těm citům se celkem dalo věřit, ale nejlepší postava je stejně lord Marc. Pro tyhle tragický postavy mám pochopení.(24.10.2011)

• Dudek

Po Králi Artušovi další dokonale vykleštěná báje, převedená do hodnověrného dramatu z minulosti. Úžasné kostými, napudrované obličeje s přilepenými vousy a nádherné historické lokace. K tomu všemu se přidává ještě umělá romantická historka o dokonalé dvojici, která se náhodou setkala. Tristan a Isolda je dokonalým ztělesněním toho druhu filmů, které velmi nemám rád, přesto jsem mu však - přiznávám že znechucen - dal šanci... "Historický" film naotčen jako moderní příběh lásky dvou teenegrů se všemi těmi sviňskými nástrahami života však má čím zaujmout. Nezbavuje se kýčovitosti vyprávění a ani jistého stereotypu těchto snímků, ke kterým mimo jiné patří těžko snesitelné dialogy a křečovité vykreslení doby. Toto sprosté znásilnění jednoho mýtu však funguje díky lehkosti, se kterou je natočen. Ač zmizeli všichni ti draci a kouzelné artefakty, pohádková atmosféra absentující na vážnost zůstala zachována. Schématické zachování děje není zbytečně poškozováno a snímek neeliminuje tu správnou atmosféru se všemi těmi hloupostmi, které k pohádkám patří. Je tu láska, kýč a ona otřebaná hra na hodnověrnost, ale všechno krom hlavních hrdinů jde mimo, není to podstatné... a právě proto Tristan a Isolda fungují.(13.1.2008)

• Morien

Ach, sladké časy mládí. Těžko dnes věřit, že jsem na tom před deseti lety byla v kině a stačil mi ztýraný pohled Jamese Franca a nádherná Sophia Myles. Dnes už mi ani jejich cit nepřijde opravdový, natož film kolem něj postavený. Všechno se odehrává na velmi dětinské úrovni a zdráhá se vstoupit do opravdové dospělé tragédie, což je s podivem už jen proto, kolik morálních i osobních témat v sobě potenciálně nese. Nejasně si pamatuju, že motiv té ústřední zrady, tedy zrady krále ze strany Tristana i Isoldy, mi přišel nedostatečně vystavěný a zobrazený už v době premiéry - dnes už nad tím jen smutně kroutím hlavou. Mojí preferovanou zradou se tedy muselo stát to, co král páchal na svém synovci Melotovi, protože je to mnohem nenápadnější i smrtelnější, protože to je nenapravitelné. Tristan se může chopit meče a zachránit den, ale Melotova pokřivená mysl už se nikdy nenatáhne do zdravých dimenzí. Jeho vlastní nesmyslný zánik tak ve mně rezonuje mnohem víc než hlavní téma neobratně vyprávěné skrz voice-overy, titulky, prolínačky a zatmívačky, bleh. A Melotova poslední slova byl také jediný dialog, který jsem si z původního promítání pamatovala. -"I thought someone believed in me."(8.4.2016)

Legendární příběh lásky mezi angličanem a irkou se po nějaké době opět objevil na plátně a romantické sukno mu celkem sluší. Na pozadí přitom zůstává hrozba válečného konfliktu, jenž se Irové snaží vyvolat. Z počátku film funguje prakticky bezproblémů. Marek Vašut si střihne své tři věty než zemře mimo záběr, malý Tristan vyroste, po domnělé smrti dopluje v bárce do Irska, kde potká krásnou Isoldu... Kevin Reynolds odvádí poctivou práci, jenž ovšem negraduje na konci, ale někde uprostřed, při konání rytířského turnaje. Od této chvíle celý příběh upadá až do naprosto předvídatelného závěru, jenž nakonec ukáže i jisté nesmyslnosti ve scénáři. Celý příběh na sobě prakticky nesou právě titulní hrdinové a dá se říci, že jejich představitelé, tedy James Franco i Sophia Myles hrají velmi vyrovnaně a rozhodně působí dobrým dojmem, který obyčejný divák, klidně pochválí. Reynolds snímek natočil opravdu poměrně zajímavě, ovšem právě ve zmíněné polovině snímku mu dochází dech a proto film upadá do vod průměru, ze kterého se už nevyhrabe.(14.6.2006)

Chvíli jsem váhala mezi 3* a 4*, ale nakonec jsem se přiklonila k vyššímu hodnocení, neboť romantické filmy na motivy dávných legend patří mezi mé oblíbené. Tristan a Isolda mají tu správnou dávku romantiky, akce, napětí i patosu. Sice nenadchnou, ale ani neurazí. Navíc mou maličkost potěšily české exteriéry a pár štěků českých herců. Takže příjemné dvě hodinky ve společnosti romantiky, velkého plátna a popcornu. A vlastně proč ne...? "Before Romeo and Juliette there were Tristan and Isolde."(21.5.2006)

Vyzeralo to tak lákavo, až som si navodila zbytočne veľké očakávania a po prvom pozretí si vsugerovala, že to bolo naozaj krásne. Na druhý raz to už také výnimočné nebolo, chýbali tomu emócie, silnejšia dejová kostra, vďaka ktorej je napríklad historické Statočné srdce (1995) doslova filmovým unikátom.(21.2.2010)

Celkom prijemny filmik ktory sice nicim nevinika ale zasa ani nic prilis nekazi.Pekne exteriery, ponure sivomodre farebne ladenie a slusne herecke vykony (najviac vinikol Rufus Sevel, ktory si prekvapivo strihol kladnu postavu). Dej ma pomale tempo ale nenudi a celkom sa mu dari vyhybat sa klisovitym scenam.Nenadchne, ale neurazi a pobavi. 7/10(27.10.2006)

Ze začátku slušné, avšak pak se děj utápí s absenci příběhu.. hodně jsem se nudil.(18.2.2008)

TRISTAN A ISOLDA skvěle splňují svůj účel. Snímek je dost romantický na to, aby se naše křehčí polovina tetelila blahem a zároveň dost akčně-historický, aby jsme se tetelili blahem my ;-). Franco je zase jako Tristan dost sympatický na to, aby jste mu fandili a Sophia Myles je zase dostatečně krásná na to, aby jste věřili, že se do ní týpek jako je James Franco zakoukal ;-). České exteriéry sice moc britsky nevypadají, ale nějak zvlášť to neruší. Spíš mě zarazilo, proč naši nedokážou natočit pořádný, podobně laděný film. Máme na to lidi, máme na to přírodu. Tak v čem je háček?(2.3.2007)

• sud

Už mě pomalu unavuje to neustále Hollywoodské přetváření světoznámých legend. Jenom aby to bylo efektní, cool a vydělalo to prachy. Kevin Reynolds je dobrý režisér a James Franco mladý nadějný herec, ovšem oba si chtějí vydělat. A slušně. Podařilo se celkem věrně utvořit dějovou reálii keltského raného středověku, kostýmy jsou pěkné. Ten nádech pubertální romantiky moc dobře nechápu. Proč ho furt musejí američani srát do každýho filmu? Kdyby se zachovala původní legenda a hlavně (!) její nádherný dojemný závěr, všechno by bylo jinak. Takhle máme na závěr opět další otřepané Hollywoodské zakončení. Věřím, že někdo v budoucnu natočí (třeba jenom malý film pro TV) věrné zpracování legendy. Za výpravu a kostýmy 15%.(12.1.2008)

Nádhera :-)(4.4.2008)

Rozhodně se před námi neotvírá historický spektákl s monumentálními bitvami (zřejmě přístupnost vytlačila krev a trochu toho naturalismu z plátna) a přehnanými gesty, ale klasický příběh o zakázané lásce. Hodně přikládá na uvěřitelnosti a příběh hodně převádí do líbivé filmové podoby, až to vede k porušování závazků k historické pravdě. Chyběl mi zejména věrnější obrázek oné kruté, až syrové doby, která samozřejmě k danému mýtu patří. Ústřední dvojici (Franco a takřka neznámá Sophia Myles) vzájemnou náklonnost jen těžko uvěříme, více charismatu (a méně slz) by v daných chvílích neškodilo. "Specialista" na historický žánr Kevin Reynolds dle očekávání nepřekvapil a natočil uhlazenou, lehce zapomenutelnou story. No, každopádně si nejsem jistý, co by s látkou provedl Ridley Scott, který pro sebe projekt původně připravoval!!(22.6.2007)

Výbornej romantickej film. James Franco a Sophia Myles jsou mladí a nadejní herci. Určitě to dotáhnou daleko. Dobrých historických filmů se dneš točí minimum, takže jsem rád, že se našla malá myška, která mi po hnusné Troji zvedla náladu. Skvělé záběry studeného Irska mi doslova vzaly dech. Na hercích bylo vidět, že někdy doslova trpí zimou (např. když Isolda pomáhá Tristanovi s lodí do moře). Hudba byla skvělá, kamera taky, no co víc si přát. Doporučuju!(14.1.2007)

Po dlouhé době krásný historický film, který vyzařuje láskou a nadějí na společný život dvou znepřátelených stran. Tristan se vrátí z nepřátelského území a pro svého otčína, který sedí na trůně, slíbí že doveze princeznu Izoldu z nepřátelské strany. Ale netuší, že to je ta co mu zachránila život když byl ve válce na jejich území. A zápletka, která mezi nima byla se nesmí opakovat. Tristan je oddaný, ale láska je mocnější než král. Je to opravdový film, že kvůli lásce obětujete všechno, ale nedá se před ní schovat nebo utéci.(4.9.2006)

Celkom vydarený historicko-romantický film, ktorému k dokonalosti toho chýba veľa a k spokojnosti určite trochu viac bojových scén a trochu sympatickejšieho hlavného hrdinu /J.Franco mi veľmi nesedí/, ale vo vedľajšej úlohe je zaujímavý R. Sewell. Nakoniec sú to celkom príjemne strávené dve hodiny, ale ak od toho nebudete očakávať veľa, tak nemôžte byť sklamaný. Za pozretie určite stojí. V jednej 3-sekundovej scéne štekne aj Marek Vašut. 60%.(10.2.2009)

• Hunt

HUDBA: ANNE DUDLEY; kostými a výprava na mě působily jako z nějakého televizního filmu a představitelka Isoldy zase staře. Romance- nic moc, ale neurazí.(29.5.2006)

Drobnost: Jak ve filmu zazní, podle tradice vyjíždí rytíři na lov za úplňku, ovšem když jedou poprvé, vidíme na záběru pouze poloviční Měsíc! Ale jinak se mi snímek velice líbil! Výborný děj, skvělý charakter lorda Marca....skvělé zpracování staré legendy.(2.1.2008)

Hm... Nečekal jsem od tohoto filmu nic a taky jsem nic nedostal...:-) Je to těžce průměrný film, který ničím nenadchne a ani ničím nepopudí. Prostě jeden z těch typických "vidět a zapomenout"... Řemeslně je sice film zvládnutý na jedničku, ale to už by snad měla být dneska samozřejmost. Prostě nevidím v tomhle filmu nic, co by mě nějak vcuclo do křesla a nutilo mě k něčemu víc, než konzumaci pohyblivých obrázků. Těžký průměr, slabší tři hvězdičky.(2.6.2006)

Kevin Reynolds vie natočiť dobrý film (Robin Hood) a tento krát to opäť dokazuje, aj keď je cítiť, že rozpočet moc veľký nebol. Niektoré scény sú ale pekne natočené a majú Scotovský vizual (Ridley Scott je podpísaný ako producent), akcie sa tiež podarili aj keď ich je pomenej a výprava, či kostnými tiež stoja za to. Po tejto stránke film vyzerá tak ako má a aj herecké obsadenie nie je zlé, aj keď do roli kráľov by som privítal známejšie tváre. Sympaťák James Tristan Franco si vystačí skoro celý film len s kxichtom ako terminator a Sophia Isolda Myles je krajšia ako som si myslel. Hudba od Anne Dudley mi uviazla v ušiach ešte do teraz a tie scény kde zmizli všetky zvuky a ostala len hudba som skutočne miloval. Proti dĺžke filmu nemám žiadne výhrady, ale ten vzťah by chcelo nejako prepracovať aby bol uveriteľnejší napr. ako v Titanicu, potom by to bolo skutočne dobré. 80% - 4*(19.2.2013)

Středověk a láska jdou k sobě asi jako krajkovaná spodnička se sportovní podprsenkou. To nám bylo ukázáno už v mnoha historických velkofilmech, z nichž tento působí možná nejnenápadněji. O to příjemnější je pak překvapení, že v něm všechno funguje. Vyšší hodnocení má u slečen na svědomí patrně uhlazená tvářička Jamesa Franca, mně v tom brání poněkud rozpačitá cílová rovinka příběhu.(17.10.2011)

n e m a m r á d a t r a g i c k é k o n c e a n e n a p l n ě n é t o u h y k t e r é s e n i k d y n e n a p l n í(22.10.2011)

80% - Tristan a Isolda je film o čisté lásce, přátelství, oddanosti a zradě. Já osobně jsem po shlédnutí byl příjemně překvapen a velice spokojen, protože jsem čekal, že film bude mnohem horší. Potěšili mě sympatičtí herci, silné emocionální scény i zajímavé souboje. Co by snímku prospělo, by byl o něco větší rozpočet, ale to je skoro nepodstatná věc, takže jak už jsem říkal, jsem spokojený...(12.1.2008)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Výprava 9/10/// +James Franco, historické pozadí, akce a souboje -docela dlouhé, takže si to občas neudrželo moji pozornost./// Po tomto filmu jsem dlouho pokukoval. Dokonce jsem ho měl možnost vidět tehdy v kině. Pravdou je ale taky fakt, že jsem se mu dlouho vyhýbal. To čistě proto, že nemám rád smutné konce a už jsem tak nějak tušil, že tento nedopadne dobře. Po zhlédnutí naštěstí nejsem dojat tak jak jsem se obával. Tak teď nevím jestli je to dobře. Nicméně film se mi hlavně po historicko dobrodružné stránce líbil. I ta romantická linie nebyla špatná a hlavní dvojici jsem to přál. Pro mě skoro pořád neznámá Sophia Myles byla zajímavá. Ještě zajímavější potom bylo pouto mezi James Francem a Rufusem Sewellem. Tak teď taky nevím jestli je to dobře :-) Dělám si srandu. Věrnost se cení ze všeho nejvíc./// Celkem 71%///(22.2.2012)

Tristan & Isolde (2006) aneb nažeňte do kina slziček-chtivé ženské. A filmaři budou mít na chlast. Hmm, ta atmosféra......., jestli je to regulérní středověk - to těžko, ale každopádně je velmi uchvacující. Sophia Myles jako Isolde je neskutečně přirozeně krásná a hlavně Rufus Sewell docela potěšil. Škoda, že James Franco umí jen bulet...a to ještě mizerně bulet. Tak zase mi přišli nejsympatičtější záporáci - Strong a O´Hara. Filmu se dá vytknout leccos, ale jedno se mu musí nechat: po paskvilech jako Král Artuš nebo Trója konečně aspon trochu slušný film z historického prostředí, ze kterého nedýchají jen prachy, ale i poctivý filmařský záměr + velice zdařilý a patřičně zabarvený soundtrack od Angličanky Anne Dudley, jehož úvodní tóny mě vždycky neuvěřitelně nadchnou. Moje hodnocení je dost subjektivní, protože se mi ten film líbil a za zvuků podmanivé hudby i dojal... Chápu ale, že pro někoho může být slabým odvarem.(6.5.2008)

Vypadá to hodně levně, Franco neumí příliš hrát (jeho poloha smutný = vzhled zfetovance v rauši), obsahuje to řadu nelogičností. Na druhou stranu je to docela kvalitní oddechovka a souboje mají moc dobrou choreografii.(4.5.2006)

Na tento film som šiel pochopiteľne kvôli Jamesovi Francovi - musel by som byť pekne padlý na hlavu, keby som si nechal ujsť možnosť vidieť ho v plnej paráde na ploche mnoho metrov štvorcových :-) Druhý, nemenej zásadný dôvod bola zvedavosť, čo asi tak ten Hollywood urobí s najúžasnejšou európskou milostnou romancou. Bohužiaľ konštatujem, že ten film nie je ani tak legendou o Tristanovi a Izolde, ako skôr jedným z tých diel, ktoré sa snažia ťažiť z momentálnej popularity historických (veľko)filmov. Predovšetkým - kde je nápoj lásky, kde je čierna a biela vlajka na lodi, kde je Tristanov spev a hra na lutnu a kopa ďalších vecí, ktoré tvoria integrálnu súčasť pôvodnej legendy? To si tvorcovia naozaj trúfli hrať sa na lepších rozprávačov než boli stredovekí trubadúri? Najromantickejšie a najemocionálnejšie sekvencie tu boli chirurgicky eliminované z dôvodov, ktoré mi nepripadajú dvakrát inteligentné. No dobre, je tam Franco a je ho tam vidno dostatočne dlho, takže až taká tragédia (myslím filmová) to nie je. Kde je však atmosféra? Kde je dočerta špecifická ranostredoveká atmosféra (myslím tým mystická, aká iná)? Kde je "hmlistý Albión", v opare ktorého sa možno stratiť ako v hĺbke vekov? Kde sú tajomné lesy plné víl, v ktorých by mohol Franco zabudnúť na výzor upnutého rytiera "bez bázne a hany"? No dobre, tak si to všetko pohľadám sám a režisérovi sa nebudem pliesť do remesla. Opakujem: REMESLA. PS: Pri spätnom pohľade musím hodnotenie poopraviť a dať hviezdičku navyše - tento 125 minútový film mi v kine ubehol tak rýchlo, ako keby mal tých minút 85. Takže napriek všetkým výtkam nemôžem nepripustiť, že "na tom scenári niečo je". Aj keď mi totiž nepriniesol práve to, čo som čakal, tých "chýbajúcich" 40 minút mi jasne hovorí, že musí byť nejak báječne vybalansovaný.(23.7.2006)

• k212

Film jsem shlédla značně předpojatá, v dobrém slova smylu, byla jsem přesvědčená, že se mi bude hodně líbit. O to větší zklamání pociťuji. Tristan a Isolda je film balancující na hraně citové prázdnoty a chladu. Mají na tom lví podíl oba hlavní představitelé, kteří hrají své party opravdu vlažně až nezaujatě, a co víc totálně necharismaticky. Taky je to možná špatným vedením páně režiséra, možná slabším scénářem (ale ten by se dal s lepší sortou herců jaksi povznést :-). Vezmu-li do konfrontace vůči tomuto dílku třeba Prvního rytíře, který je rovněž s mytologií spřízněm na bodu nula, má První rytíř deset razatních předností (počínaje hereckými výkony a konče třeba hudbou) a tímto v mých očích značně povýšil - přiznávám. Totiž on se Tristan s Isoldou jeví jaksi moderně, ve smyslu častého sdílení lože, aniž by pořádně věděli proč (chybí mi prostě nějaká ta vášeň nebo extáze, to naprosto absentuje, proč???). Společně a bez větších výčitek podvádějí muže, který paradoxně zavdal jejich společné existenci největší podnět, s tím že Isolda bez větších skrupulí spí s dobrákem Markem, načež si nedočkavě domlouvá dostaveníčko s Tristanem. Jestli tímto jednáním má být vyjádřen ambivaletní postoj k podváděnému, tak je to hodně ubohé, tím se oba milenci degradují na hnusné zbabělce. Chybí mi nějaký výraznější psychologický byť třeba ohraný moment. Chybí mi kupříkladu výraznější negativní postava. Chybí mi toho vlastně docela dost. A schematický děj od postele přes boj do postele mě začal tak v půlce nudit. I když jsem pár světlých momentů zaznamenala, třeba vtipný rozhovor s Morholtem a jeho afrodisiakem, nebo některé scény s charismatickým bezrukým Markem v podání Rufuse Sewella, nestačí to na vyšší hodnocení.(3.8.2006)

No, asi takhle. Nejedná se vyloženě o špatný film (najdou se světlé momenty), ale ať se snažím, jak se snažím, víc než tři hvězdy dát prostě nemůžu. Kamenem úrazu je scénář, který tuto "nesmrtelnou legendu" sice nepotopil, ale rozhodně ji ani nevryl do povědomí diváků. A přitom by bývalo úplně stačilo, kdyby páni scénáristé trošku zapracovali na výpravnějším pojetí, nebo alespoň - když už nic jiného - na pořádnějším finále.(23.9.2011)

60+%(18.11.2010)

Velký příběh vypráví Reynolds bez patosu a řemeslně velice čistě, hodně mu pomáhá dobrá kamera a hudba. Oba představitelé hlavních rolí nejsou špatní, ale nějak jsem se nemohla zbavit dojmu, že jejich postavy mají větší potenciál. Což se rozhodně nedá říct o postavě krále Marca, která je díky výkonu Rufuse Sewella životná a uvěřitelná, i když se vlastně jedná o skoro čistokrevného klaďase. Doporučuju pánům, kteří něvědí, na co do kina vzít svůj protějšek. Po skončení projekce se jedna slečna v sále rozplakala v náručí svého doprovodu.(12.5.2006)

Velmi líbivá středověká výprava a atmosféra, slušní herci. Jen to unylé zpracování celé látky celý film stahuje dolů. Tenhle příběh by si určitě zasloužil vytříbenější scénář, aby to celé nepůsobilo tak jednoduše. Jinak je to ale vcelku příjemná podívaná. 3,5*(8.1.2008)

Celkem dost zajímavý film, až na naprosto nesympatické hlavní hrdiny. Dobře zpracovaná klasika romantické tvorby podkreslená úchvatnou hudbou Anne Dudley, která rozhodně stojí za zmínku a je možná tím nejlepším na celém filmu. Zábavnost filmu o legendárním Tristanovi a Isoldě také ve většině případů nechybí. Dala bych jen tři hvězdičky, jenže tenhle film ve mě vyvolal pocit lítosti. Ne lítosti nad "nešťastnou láskou beznadějně zamilované dvojice". Líto mi bylo sympatického, důvěřivého a skutečně beznadějně zamilovaného Isoldina manžela Marka, kterého tak úžasně ztvárnil Rufus Sewell. Za to si to ty čtyři hvězdičky zaslouží :).(1.12.2007)

Přesně jsem věděl, jak to všechno dopadne. Nemám namysli děj (i když ten by taky šel odhadnout), ale celkové zpracování. Zkrátka další velkolepý hollywoodský průměr.(12.2.2008)

Sama jsem byla překvapená, jak mě toto zpracování staré legendy zaujalo, přestože historické filmy až tak nemusím. Děj mě zcela pohltil, cením si jak neagresivní kamery, tak nevtíravé hudby, neokoukaných sympatických tváří, slušných hereckých výkonů. Můj vděk patří tvůrcům i za absenci zpomalených soubojových záběrů, bez kterých se dnes neobejde snad už ani Večerníček a kterými začínám být dost přesycená. Krásný příběh lásky, statečnosti, zrady i odpuštění. Snad jen Tristan nemusel být až takový uplakánek, to jeho chrabrému profilu moc neslušelo.(12.2.2009)

Film podle staré irské legendy s Jamesem Francem v hlavní roli. Žádný velký zázrak to není.(26.9.2016)

Veľmi príjemná lovestory, výborne prešpikovaná akčnými scénami. A ten dojemný koniec...(8.6.2007)

Nevím proč pět hvězd, ale je tu takový pocit. Víte takový, který mám jen u pár filmů. A u tohoto vždycky brečím. Pro ten krásný příběh, pro ten konec, pro tu nádhernou hudbu. Navíc jsem moc ráda, že to s knihou má v podstatě společné pouze jména. Je to příběh o lásce, který je velmi uvěřitelný, u kterého se mi tají dech. A víte co? Sem jenom žena, při pohledu na Jamese Franca bojujícího, umírajícího, jakýhokoliv, jsem zapomínala dýchat.(14.8.2008)

Čekala jsem patetické drmolení ve verších, nedovyvinuté puberťáky, co si v životě nesahli na cizí genitál a naprosto nudné utahané divadelní provedení. Tím pádem mě toto filmové zpracování i se svou vražednou dvouhodinovou stopáží mohlo jedině příjemně překvapit. Milostný trojúhelník (zejména když praskne) je zábavný pořád, za krále klacka stejně jako dnes. Rufus Sewell vyvážil Jamese Franca, který se prakticky celý film tváří jako by se mu zanítil apendix , ale trochu si to vylepšuje při turnaji, kde se na jeho bojové tanečky vážně moc hezky kouká. Vytýkat by se dalo do aleluja, nicméně nějaké keltské kouzlo na mě přesto zapůsobilo a legenda o lásce, které nelze čelit, ani když proti ní stojí povinnost vůči své vlasti, mě na rozdíl od většiny současných trapných romantických slátanin důstojně zaujala.(17.6.2012)

Nádherný film. Láska a zas Láska ta dokáže vše změnit. Nejkrásnější na tomto filmu je ten starý příběh o nesmrtelné lásce a tohoto novodobého zpracování si cením. James Franco a Sophia Myles hrají tento zamilovaný pár Tristana a Isoldy výborně. O krásnou atmosféru se postarala i hudba s krásnou krajinou, a i když to není žádný velkolepý film je nadmíru příjemný a zajímavý.(26.6.2015)

Už jsem film kdysi viděla a mám z něj tentýž pocit. Celým dějem byl cítit silný odér erotična, který ovládal mysl a rozum všech tří hlavních hrdinů. Když si představím lascívní Isoldu, smyslného Tristana a uhrančivého Marca, pohonné síly svádivé nutně překonají veškeré bariéry života v zajetí protokolu, pomocí důmyslných lstí a intrik ve jménu vášně a milostné touhy. Až na ten zpackaný závěr, povinného asketismu už bylo dost ne?!☻(17.10.2011)

Nakonec jsem přežil i permanentně ubrečeného Tristana, pokochal se bojema a jdu sušit 5 zmáčených kapesníků.(15.9.2012)

Pre mňa veľké prekvapenie. Akcia solídna, obsadenie fajn. Príbeh z určitého hľadiska dosť archetypálny - shakespearovský, ale pekne rýchlo odsýpa. Nie je to veľkofilm, ale vďaka šikovnému režisérovi to vôbec nevadí...(15.3.2014)

Když jsem dal tři hvězdičky i podobně zprzněné Troji, tak je dám i tady. Oba filmy mají společnou i nezajímavou režii a rozhárané herecké výkony. Tady je suverénně nejlepší Rufus Sewell, zato Tristan mi přišel zajímavý tak prvních deset až patnáct minut. Kdyby tu legendu radši zfilmovali se vším všudy...(50%)(23.6.2006)

Na tenhle film jsem se dost těšila. Ale to zklamání. Z mé oblíbené legendy kromě základního milostného trojúhelníku nezůstal kámen na kameni. To mi neměli dělat. Daleko lepší je francouzská předělávka s Jeanem Maraisem (http://www.csfd.cz/film/36714-vecny-navrat-eternel-retour-l/)(14.1.2008)

Slušná variace na téma Lancelot a Quinevera, jejichž otisk je tu zřejmý. Nejsilnější na celém filmu je takřka shakespearovský monolog krále Markea: ''Přišel jsem se omluvit. Byl jsem sobecký, arogantně jsem si myslel, že jsem ti dal za posledních devět let dost na to, abych si vysložil když už ne tvou lásku, tak přinejmenším respekt. Domov, království, tvůj život. Proč to není dost? Řekni mi to. Řekni! Víš vůbec, co jsi provedl? Všechno je zničeno! Všechno! A to jenom proto, že tys neměl dost. 'Je ti věrná, jsem si jistý.' Ty pijavice. Čím bych mohl být, kdybych neobětoval ruku, abych ti zachránil život. Jak teď proklínám ten den. Inu, uraz mě tím, že se budeš obhajovat.''(13.1.2008)

Tristan a Isolda je vlastne celkom priemerný film, kde mňa ale očarili a presvedčili Sophia a James ... nádherný pár a parádne kostýmy.(2.12.2014)

kdyby nehrál hlavní roli toporný špalek s nulovým charizmatem, možná bych snad uvažoval i o 5 *. na režiséra Vodního světa velmi dobrý výkon. Film obsahuje pěkné efektní akční scény, ale není jich zase moc. Také romantická linie, není až tak výrazná. Tristan a Isolda je nejvíc ze všeho film o politice a boji o moc, ovšem nechybí uslzený závěr. Z tohoto pohledu je scénář velmi povedený. Navíc Sophia Myles je nejen velmi krásná ale i talentovaná, takže Francova herecká impotence (obsahující pouze tři, navíc velmi podobné, výrazy obličeje - smutný, naštvaný, hodně naštvaný) těžce bije do očí.(5.5.2006)

Moc dobře... Bála jsem se nějaké blbůstky alá Prsten Nibelungů, ale byla jsem příjemně překvapena. Moc dobrý film, mezi mými adept na 5*, ale pár hodin předtím jsem viděla jiný romantický film. Taky tam umřel hlavní hrdina... Proto je to tak, nemám ráda, když ve filmech zabíjí sympatické postavy...(24.5.2006)

Pro mě je tento snímek docela zklamání. Opět zde máme příběh zakázané lásky ale tentokrát se to moc nepovedlo. Vztah hlavních hrdinů mi připadal takový bez lásky a jakéhokoliv citu a bylo to spíše o tom skočit na to a jít si zase po svých. I konec mě nechal chladným a bylo mi úplně jedno jak to s jejich vztahem dopadne (i když to je v takovém filmu jasné už od začátku). Pochvalu si ale zaslouží poměrně slušně zpracované akční scény (klidně jich i mohlo být více) a také Rufus Sewell, který mi byl více sympatický než hlavní hrdina.(26.12.2006)

Tristan a Isolda nejsou sice typickým zástupcem historických velkofilmů, ale pořád se na to ještě docela dobře kouká. Ke spokojenosti mi však něco chybí. Místy dost toporně působící dialogy, nevyrovnané herecké výkony, nevýrazná hudba a občas nezáživný děj bohužel převyšují zážitek z překrásných exteriéru a vůbec z technické stránky věci. Trochu zklamání, ale naštěstí jsem nečekal bůhvíjaké zázraky. Příště, až budu mít náladu na historickou legendu, se ale radši poohlédnu po něčem jiném.(12.1.2008)

Hezká romantika, hezcí herci, hezké prostředí, hezké souboje...stejně mě ale po celou dobu v kině pronásledovaly myšlenky, že se to dalo udělat ještě mnohem líp...takhle je to opravdu jen průměr.(23.5.2006)

Dříve, než Shakespeare napsal svou první řádku. Dříve, než Romeo s Julií zažehli onen osudový plamen lásky, byli-Tristan a Isolda. První z prvních, navěky prolnuti v jeden kmen, v jednu žílu země. "Ta, jež tě nosila, tě zrodila. Mnou zapečetila srdce tvé a já na tvé paži zpečetím, že láska je silná jako smrt."(9.11.2008)

Nečekala jsem od toho hodně. Ze začátku se mi to hodně líbilo. Herci, hudba, záběry na krajinu ... Ale konec mě trochu zklamal, proto dávám jen 4 hvězdičky místo pěti.(11.5.2006)

Tristan a Izolda je v podstate dosť priemerný historický, resp. legendami opradený film pre čistý relax. Výprava je slušná, ale v rámci hollywoodskej tvorby priemerná, herci sú sympatickí, do svojich rolí sa hodia a majú aj čo hrať. Len mi to tak nejak rýchlo vyšumelo z hlavy. Mám pocit, že som to videl dokonca dvakrát a naposledy niekedy pred rokom a už ani neviem, o čom to bolo. Pekný príbeh o láske, ktorý nikoho neurazí, ale málokoho nadchne. A keď áno, tak jedine romanticky ladené ženy.(9.1.2013)

z kouzelne a neuveritelne chytlave legendy se stalo pouze hodne volne a nezazivne prevypraveni, ktere by se klidne mohlo jmenovat "pohadka o kasparkovi, raraskovi a jejich veselych prihodach 69" a nikdo by si toho ani nevsiml. skoda.(18.11.2007)

Historické a legendární filmy se v poslední době rozmnožily jako slimáci, naštěstí pro ně nejsou tak slizké a dokážou zaujmout. Příběh lásky jsem si vážně užila, jenom škoda, že se dalo předvídat, co se stane.Třeba že po ráně mečem Tristan neumřel a dopluje do Irska, že se o něj postará Isolda a zamilují se do sebe...A Franco by se nemusel pořád tak mračit. Jinak vážně pěkné.(13.1.2008)

Pri tomto filme som veľmi vážne uvažoval o 4*, nakoniec som nútený vplyvom okolností od toho upusti a to najmä z dôvodu, že počas sledovania som nadobúdal dojem, že sa pozerám skôr na nejaké lepšie hallmarkovské spracovanie. Je ozaj vidieť, že peniaze tu chýbali ako soľ a zamrzí to snáď ešte viac, že inak je veľmi zaujímavo nakrútený. Čo mi viditeľne kazilo sledovanie bola farebnosť filmu . Príliš vyblednutý obraz mal zrejme parafrázovať pochmúrnosť doby, v spojení s írskymi lokáciami sa však takéto riešenie nehodí už len z dôvodu, že Írsko býva nazývané Zeleným ostrovom a len si stačí spomenúť ako vizuálne jedinečným sa stal Excalibur, ktorý sa taktiež nakrúcal v týchto exteriéroch (obdobie kedy sa príbeh odohráva je historicky najpresnejšie vymedzenie Artušovskej éry). Veľkým plusom filmu je ústredná dvojica, a aj keď by Isolda mohla byť krajšia a ich láska nemá až taký osudový rozmer, veľmi ľahko si získa diváka (Tristan však už predtým musel vyhrať šťastie v lotérii, keď prežil plavbu na horiacom člne). Žiadalo by sa tiež povedať, že Tristan + Isolda sú snáď najznámejším milostným párom, ak neberieme v úvahu Rómea a Júliu, ktorí vznikli až po nich a kto vie, kde vlastne Shakespeare bral inšpiráciu. Ak by bol film čisto českým produktom tak klobúk dole, takto však ostáva sklamane poznamenať: škoda, že sa toho neujal Ridley Scott, ktorému obdobné kúsky vždy dobre išli.(28.8.2008)

Pěkný historický romanťák se skvělým hereckým obsazením. Příběh le pěkný a jednoduchý výprava se povedla a hudba pěkně doplňuje dění ve filmu. Za mě 85% :)(17.12.2016)

Skvele. Silny a pekny pribeh aj bez tisicky efektov, brutalnej melodramaticnosti a podobne (pripadne bez Keiry Knightley pobehujucej okolo len v obvaze)... Naviac pekne sceny boja/bojov. PS: skoda toho Marcovho pokrvneho syna, chvilu som lutovala, ze nehra Tristana on, ale neustale sa trpiaco-mraciaci Franco, ale mozno je to tak lepsie.(7.5.2006)

Příjemné překvapení!Příběh o Tristanovi a Isoldě znám a tenhle film mi ho podal v příjemně moderním kabátu. Nejvíc mě dostal výborný Rufus Sewell a několik napínavých scén.James Franco se podle mě na Tristana nijak zvlášť nehodí,ale svůj part zahrál obstojně.Stručně řečeno,solidní historický film.70 %(25.2.2009)

• Ouwen

Ta kráva Hřebenářová furt otom mluví - Už mě to sere !(2.1.2011)

Nemohu si pomoci, ale film se mi líbí i po opakovaném vidění na 4*, přestože to není nic výrazného. Jednoduché, melancholické, se zemitými barvami, občas moře. ■ Ať googlím, jak googlím, nenacházím nic o tom, že by Irsko takto terorizovalo subrománskou Británii.(17.3.2017)

Dvě vrby, které stojí na spáleništi spojené by se divily jak povedený hybrid krále Artuše, Robina Hooda a Romea s Julií vyšel z tohoto snímku. Film naplněný spíše osobníi dramaty a rozpory než zaměřený na bitvy a souboje. Myslím si, že každý, kdo má rád historická dramata si přijde na své. Velmi příjemný film.(12.1.2008)

3,5* Nevím, bylo to lepší než jsem čekal, ale že by mě to nějak nadchlo...Nejlepší scénou je přepadení Irů hned z kraje filmu.(22.1.2008)

• Z0oMb3E

Presne takto to dopadne, keď sa nedodržiava staré dobré pravidlo: Čo sa stane na chate, na chate ostane! Americká historická zlátanina a pokus o romanťárnu sa nepodaril ani z polovice toho, čo mohol príbeh ponúknuť. Najhoršie je na tom to, že režisér sám nevedel, čo chce od filmu. Či chce historické politikárčenie so všetkým čo k tomu patrí, či príbeh o obhospodarovaní kráľovskej záhradky. Takto vyznejú všetky bojové scény strašne sucho (možno výnimka je turnaj), emocionálna previazanosť na postavy žiadna, a ani všetky tie zrady či intrigy sa rovnali absolútnej nule. Herecstvo zachraňuje jedine Rufus. Pre väčší úspech to chcelo vačší výstrih a push-upku, viac krvy alebo obrovský zvrat a naverbovanie RoboCopa s rotačným guľometom, inak na filme nieje nič čo by donútilo človeka nezaspať.(20.4.2012)

Tristan a Isolda pro mě byl výjimečný příběh už jako povinná četba. Tak silná a odepřená láska, to je pro srdce náctileté holky síla. Nemám s tímto filmovým zpracováním zásadní problém. Emoce to ve mě vyvolalo. James Franco byl pro mě snový Tristan! Takže za mě není o čem přemýšlet ;).(31.7.2014)

Od historického filmu, kde na pozadí urputného válčení mezi irskými a anglickými vojsky vzniká legendární milostný vztah Tristana a Isoldy, každý čeká krvavé scény ve stylu Statečného srdce a zběsilé milostné hrátky. Zde tomu tak není, což nijak neubírá na kvalitě a celkovém vyznění snímku. Vše je zde v rovnováze a působí velmi realisticky. Příběh dávných lásek a bojů jistě potěší fandy historickým snímků, ale i ty, kteří dávají přednost spíše realitě..(26.6.2006)

Koukatelné a celkem dobré, když se to vezme kolem a kolem. Jinak je to hodně předvídatelné a prostě přeromantičtělé. Ale jinak dobrý. 75%(3.6.2009)

Co jsou legendy? Jsou to příběhy, ve kterých je trochu pravdy, hodně kouzel, hrdina a většinou i velká láska a zpravidla se nedají zmáčknout do jednoho celovečerního filmu, aniž by jedna ze složek neutrpěla. A jak se tyto legendy přenesou na filmové plátno? Špatně. A většinou (aspoň podle mne) se to nepovede. Režisér buď úplně vynechá onu magickou složku (Trójá) a z filmu se tak stane historická romance, která tak nemá s původní verzi společného víc než jména a základní zápletku, nebo se z filmu stane barevná, kouzly nadupaná změť, kde je většinou všechno původní zachováno a to už musí být režisér pěkný kumštař, aby tohle dokázal slepit do strhujícího celku. Osobně mám ráda druhou variantu - pokud se povede - ta první pro mne zůstává nudnou dvouhodinovou stopáží, na kterou se dodívám většinou jen z principu nebo ze zvědavosti, jestli přece jenom konec bude lepší než zbytek. Většinou to tak není. Tristan a Isolda je pro mne zklamáním, což jsem předvídala už když jsem sahala po DVD ve videopůjčovně. Možná jsem dětinská, možná příliš optimistická, ale radši se podívám na některou ze starších verzí, která byť je televizní a postrádá nákladnou výpravu, ale pro mne je snesitelnější.(30.9.2007)

Pozeral som to povinne, musel som to recenzovať na hodinu slovenského jazyka, ale nakoniec to nebolo také bolestivé, ako som čakal. Neviem, či mám jednoduchý, priam až primitívny príbeh vyčítať scenáristovi, keďže základný dej vrátane zvratov bol daný už predlohou. Herecky je to ale nevyrovnané: otrasný Franco, milá Myles, výborný Strong a Sewell, ktorý by sa omnoho viac hodil do úlohy záporáka. Dialógy otrasné, zo začiatku žiadne emócie, vzťah dvoch mladých nepresvedčivý. Pôsobí to dosť lacne čo sa kostýmov, masiek a výpravy týka, o historickej dôveryhodnosti nehovoriac. Absencia akýchkoľvek režisérskych nápadov, zaujímavé šermiarske súboje žiaľ postrádajúce napätie. Paradoxne naberá príbeh grády až vstupom tretieho člena do „mileneckého trojuholníka“, pred finále sa to začne prudko (v rámci možností) pritvrdzovať a záver je jediný, ktorý za celý film zanechá nejakú emóciu. (50%)(22.4.2010)

Tristan a Isolda sú pár, ktorí sa mi vryl do srdca. V tomto filme som sa často videl a často som premýšľal nad nadčasovými vecami. Pre mnohých je to obyčajný film, pre mňa je to niečo viac. Pre mňa je to okrem dobrodružstva a akcie aj veľmi duchovné dielo, bola to pre mňa nádhera sledovať, až ma to priam dojalo.(4.10.2012)

Legenda znovu ožila a pod palcem celkem šikovného produkčního týmu vznikl zajímavý romantický snímek. Celkem říkám proto, že až do zhruba závěrečných 20 minut filmu jsem byla s celou epickou podívanou nadmíru spokojená. Sympatičtí herci, atraktivní scénář plný akce, lásky, dramatičnosti. I efekty se vyvedly. Ale taky mám ráda, když se dobrá práce dotáhne do zdárného konce. Tady se ale vše výše uvedené pokazilo. Najednou, jako by tým prošel lobotomií nebo všem došlo kapesné a vykašlali se na to a počkali, jak to dopadne. Škoda, velká škoda. Protože jak už James Franco v roli nebojácného Tristana, tak i Isolda (Sophia Myles) se svým pohledem raněné laně, byli naprosto dokonalí a do svých rolí perfektně zapadli. Sympatické samozřejmě bylo i české prostředí a čeští herci, kteří se ve filmu objevili, to vždycky potěší.(3.4.2013)

Nadšení... Nečekal jsem že v dnešní době lze natočit takovéhle romantické historické drama...(18.2.2008)

Ale tak já nevim, asi jo. Jako zpracování legendy je to fakt bídný, jako pokus o historickej exkurz ještě bídnější. Ale když ono se tak dobře kouká na to, jak banda dobrejch herců hraje příběh (kterej sice asi znám líp než scénárista, ale budiž) o tom, kterak "na jeho hrobě zasadila dvě vrby, které vrostly do sebe"... [DVD](16.4.2011)

Pro nekoho kyc, pro me je to dobre natoceny romanticky film, ktery funguje presne jak ma. Bonus navic jsou z pulky ceske exteriery a James Franco, ktery s dalsimi filmy ukazal, ze neni jen hezka tvaricka, ale i dobrej herec s budoucnosti.(10.3.2009)

Remeselne dobre zvládnutý film, ktorý neurazí ale ani nijako mimoriadne nenadchne(ja odobne som v ňom nanašiel ani jednu scénu, ktorá by na mňa výraznejšie zapôsobila). Herecké výkony v normále až na Franca, ktorý toho predviedol dosť málo. 7/10.(21.7.2006)

Pěkná romantika, trochu akce.Jinak v podstatě nic...(17.6.2007)

Pokud vezmeme americkou adaptaci (tedy neočekáváme nic historicky věrného, ale jen čirou zábavu volně inspirovanou dávnou legendou, v níž se postavy chovají a mluví jako dnešní lidé) jako polehčující okolnost, můžeme dát klidně tři hvězdy. Kdo očekává skutečného Tristana a Isoldu, ten si bude rvát vlasy.(6.7.2012)

Režisér svým „dějepisem“ nijak nenudí, naopak historickou látku podává hodně moderně. Oba hlavní hrdinové jsou sexy, na dávný středověk možná až moc, ale je to na závadu? Nikoliv. Poutavě vyprávěný příběh s atraktivními herci se povedl, a čert vezmi některé ty historické lapsy. Víc než báseň ze 17. století, která ve filmu z období o staletí staršího zazní, zamrzí trochu fádní finále. Jinak to mohla být velkolepá podívaná za pět hvězd.(11.5.2006)

Chtíč je někdy silnější než povinnost.. Krásný příběh a pěkné, nenáročné zpracování bez zbytečných okolků..(3.9.2007)

• Marci

Dvě hvězdičky - a to jen a pouze za Rufuse.(17.12.2008)

Vizuálně podmanivá, ale přesto trochu roztahaná a prázdně působící romance, jež se měla spíše držet fantasy legendy, než historických reálií.(12.1.2008)

Na filmu jsme byli dneska se školou a jelikož se mi už pěkně dlouho válí doma a pořád jsem ho neviděla, výběrem jsem byla mile potěšena:-). Věděla jsem, že původní legenda bude trochu okleštěná a pozměněná, takže mě to jako některé nijak nerozhodilo. Narozdíl třeba od slečny praktikantky, která nás má na děják a říkala, že je to úplně jiné než skutečnost. Ale kdo taky říká, že zrovna ta legenda, co se všichni učí, je zrovna ta skutečnost jak to bylo... Asi taky není... Takže ještě něco k filmu. Na to, že to měl být historický film, to místy bylo dost komické, i když to možná dělá to prostředí, samotnému to nepřipadá tak srandovní. Taky to místy bylo dost postavené na hlavu a nereálné. Ale celkově? Líbilo se mi to. Sice se mnou nijak necloumaly emoce, ale třeba narozdíl od Tróje, Krále Artuše či Alexandra Velikého se mi to prostě líbilo více.(26.6.2013)

Je to film jak časovaná bomba . která na vás vybuchne směs dramatických bojových scén a velkých citů.Film mi připomína tak trochu Romea Julii.Taky šlo o lásku silnější než život a smrt.Jinak je to skvěle vytvořený film ze vším všudy, jak herecky tak i po stránce scénáře.(5.11.2006)

• wipeout

Klasický príbeh, v klasickom spracovaní, proste všetky jeho atribúty sa udržujú na priemere, no v ničom podstatne neviniká. Bitky sú minimalistické, ani partnerská chémia medzi Tristanom a Izoldou nie je dychvyrážajúca. A čuduj sa svete, aj keď viem, že s tím tvorcovia nič nenarobia, mi hlavný párik dvoch hrdličiek neúmerne liezol na nervy. On si nevie udržať v nohaviciach svoj reproduktívny orgán a aj napriek svojej proklamovanej láske k svojej krajine sa správa ako malé decko čo stratilo hračku na pieskovisku. A ona napriek tomu, že sa hovorí o ženách ako o rozumnejších a pragmatickejších polovičkách ako malé dievčatko princeznička sníva o nejakom princovi, aj ke´d vie že to bude stáť životy tisíce ľudí. Proste aristokracia a jej šábesy a zase len ludia trpia. Ale no ja viem, že proste autori pracovali už s vopred danou dejovou líniou ale no musel som to tu povedať lebo v podstate som len celý čas nadával.(24.12.2006)

• lekr

Bezpochyby nejtupější historický film hned po Jánošíkovi. Britská kravinka, která legendu totálně zmršila. Nahlouplý scénář, který líčí vztah Tristana a Isoldy jako vztah dvou lidí, kteří se scházejí výhradně kvůli sexu, nevěrohodné herecké výkony a tupá filmová akce...(1.11.2009)

Ničím vyjímečná adaptace pověsti, kterou mám moc rád... protože už samotný příběh je vyjímečný a myslím, že se tvůrcům jeho převedení na filmové plátna podařilo. Není to přehnaně přeslazené, ale taky žádný akční blábol. Kdybych měl nějaké city, možná bych i zabrečel:-D(12.1.2008)

• Flaxik

Přišlo mi to podivně zprzněné, ale nejsem schopen argumentovat, co všechno konkrétně mi tam vadilo. Nelíbil se mi film jako takový, Tristan a Isolda mi vůbec nepřišli jako milenci, bitky byly nějaké komorní, takže by to byl takový zapomenutelný průměr. Nezapomenutelný průser z toho pro mě vytvořil naprosto odporný Rufus Sewell, z jehož vytřeštěného výrazu mám kopřivku i na chodidlech a zkurví mi každý film kde hraje. Tenhle hnusný prdelní ksicht tomu sebral jednu hvězdu, takže se to do průměru prostě nenacpe.(1.3.2014)

Ještě před Romeem a Julií tu byli Tristan a Isolda. Jen možná v tomhle provedení to není až tak zajímavé, jak by člověk chtěl. Hezká romance na pozadí historických událostí, kdy na vás trochu dýchne atmosféra artušovské Anglie, stejně jako příběhů ze severských legend. Romance mě ale nedostala a ani do dějinné pozadí mě nějak neoslnilo.(20.3.2015)

mozno nebyt US spoluprace, bol by tento film mensi, no zaroven aj menej klisovity. vecna skoda.(27.6.2006)

Po přečtení úryvku z čítanky jsem byla na film opravdu zvědavá. James Franco je bezva, ale to je tak všechno. Nic zapamatovatelného, aspoň pro mě ne.(22.4.2008)

Má to skvelú formu, ale akosi nedotiahnutý obsah. Kedysi točil Reynolds skvelé ´´costnerovské ´´ blockbustery ( ROBIN HOOD : KRÁĽ ZBOJNÍKOV a VODNÝ SVET ), mali presne to čo Hollywood najviac ponúka, v tomto prípade ale len z polovice.(31.1.2011)

Taková historická romantická jednohubka s dobrými bojovými scénami, vynikajícím Sewellem, půvabnou Myles a překvapivě ne zas tak dobrým Francem. Na romantický večer ve dvou ideální.(5.8.2007)

• selviskhed

Nechutné znásilnění velkého příběhu do pusy. Za prvé, film nemá s komplexním, poctivě vystavěným a především moudrým eposem společný víc než jména postav. Tristan a Izolda je příběhem, ve kterém severozápadní Evropa objevila jednu naprosto novou ideu - ideu romantické lásky. Ideu, která nakonec z prožívání lidí téměř úplně vytlačila ideu zbožnosti. Tristan má být první moderní člověk - člověk který nehledá zkušenost sjednocení v náboženství, nýbrž ve vztahu k ženě. ___ Co mi vadí zejména je to, že postavy jsou úplně zeschématičtělé. Tristan se ve filmu do Izoldy zamiluje hned jak ji uvidí. Epos ale vypráví o Tristanovi, který Izoldu nejdříve využije, když potřebuje, aby ho jako čarodějka vyléčila a pak ji navíc coby ctižádostivý sobec veze jako pouhou trofej králi Markovi, který navíc o žádnou ženu nestojí. Do Izoldy se zamiluje až když náhodou (doslova) vypije nápoj lásky, který nebyl připraven pro něho, ale pro krále Marka. ___ Izolda se v eposu zamiluje do Tristana, který ji zneužil jako čarodějku a utekl, poškodil ekonomické a mocenské zájmy její matky a její rodiny, zabil jejího strýce Morholta (dobrého strýce, žádnýho odpornýho nastavajícího manžela, proboha!) a pak ji podvedl tím, když si jí získal ne pro sebe (jak si myslela), ale pro krále Marka a to jen proto, že měl v plánu uplatnit svou ctižádost a předvést své kvality před jeho dvorem. ___ Nejen že film úplně zastírá ambivalentnost postav, ale zastírá také ambivalenci samotné romatické lásky. Kde epos představuje sobecký charakter romantické lásky, tam film mlčí a opomíjí tak všechny témata, který by mohly být pro moderního diváka objevný proto, že by ho seznámily se starší, původnější a zdravější pohledem, který si dnes nepřipouštíme. Film nemá pochopení pro fakt, že když někoho milujeme v romantickém smyslu, tak v tomto člověku vždy milujeme pouze své představy o něm a tedy že milujeme sami sebe. Vůbec nechápe, že vztah k předmětu romantické lásky je vztah k jakémusi přeludu a ne vztah k člověku z masa a kostí. Že si romanticky zamilovaný člověk, který je odmítnut přeje (zdánlivě nepochopitelně) utrpení předmětu jeho lásky a ne jeho štěstí. Že romantická láska vždy stojí v opozici ke všem velkým morálním hodnotám a ničí je ve jménu nejasné fantazie. To všechno jsou nejzajímavější témata eposu, ale film se věnuje pouze naprosto banálnímu příběhu o nenaplněné lásce, který jsme viděli tisíckrát. Naprosto zbytečné zpracování.(8.11.2010)

Trochu mě překvapilo celkové hodnocení fillm. Čekala jsem, že bude mít minimálně o 5 procent více. No mě se to prostě líbilo, hodně líbilo. Prostředí je nádherné. Atmosféra ponurá/ občas hřejivá - přesně taková jaká by podle mě mla být. herecké výkony jsou dobré a James Franco mě vážně mile překvapil.(17.6.2012)

Režisér Kevin Reynolds a scénárista Dean Georgaris vytvořili magie zbavený, ale citů plný film, který se dá směle považovat v rámci historického filmu k tomu lepšímu, co vzniklo. Přestože Reynolds netvoří žádné geniální dílo plné skvělých záběrů (pár se jich najde – například Isoldina plavba na svatbu), řemeslně tvoří dobře a herci hrají pod jeho vedením bravurně.(30.1.2007)

• ZoltanCZ

Mám tento krásný příběh rád. O to víc mě tento film zklamal. Hlavním mínusem je absence jakýchkoliv emocí, což je u milostného příběhu "docela" důležité. Bylo mě úplně jedno, co se s Tristanem a Isoldou stane. Jakýkoliv citový výlev na mě působil chladně, navíc mne velmi nemile překvapilo průměrné herectví Jamese Franca, kterého mám jinak velmi rád. Naopak Sophii Myles to sluší, její Isolda je daleko přesvědčivější než Francův Tristan. Celé to působí jako levný televizní film, navíc je to všechno, podobně jako Troja a Král Artuš, natočeno ve stylu "jak to mohlo asi být", takže se člověk nedočká žádné magie, což mě jako fanouška fantasy mrzí. Kevin Reynolds asi nehodlá od Robina Hooda natočit zajímavý film... 4/10(12.1.2008)

Příběh to je skutečně krásný, ale jako žena musím nechápavě kroutit hlavou nad pitomou Isoldou, která podvede Rufuse Sewella s takovým uchem, jako je James Franco.......to mi prostě můj ženský mozek nebere.....Buď měli zvolit jiné herecké obsazení nebo to snad netočit vůbec nebo jsem se měla narodit jako muž.....až na tento ,,detail'' (který mi to totálně zkazil) to bylo docela dobré...60%(17.8.2010)

S těžkým srdcem nedávám větší hodnocení, protože mě tam dost věcí zklamalo (např. ta blbá atmosféra). Sophia Myles, James Franco byli na hlavní představitelé jak ušití. Mimo ně byl pro mě hodně zajímavý Rufus Sewell, do takových filmů se snad narodil!(28.11.2011)

Slusna romanticka podivana opeprena par akcnimi momenty. Skoda ze me u filmu musel porad nekdo rusit a ja co pul hodiny musel davat na prehravaci pauzu, treba by me jinak konec dostal vice. Ale i tak zaslouzenych 70%.(16.3.2007)

Ucházející historicko-romantické drama založené na staré legendě. Svým způsobem mi to i připomíná Romea a Julii...Ztvárnění obou hlavních postav bylo dostačující natolik, aby jsem se do filmu zakoukal. Navíc smutný konec, u kterého jenom málo očí zůstane suchých, také udělal své...(12.1.2008)

Osobně mě tento film příjemně překvapil, nečekal jsem od něj nic extra, o to více mě příběh zaujal, jasně jednalo se o romantickou "pohádku" ale byla natočena hezky... skutečně se to vyvedlo.(16.3.2008)

• daEmoNickY

První!(18.9.2009)

Za sebe : co může být krásnější a dojemnější než stará dobrá legenda o osudové lásce .... vlastně ještě musím dodat : I Love You, Sophia Myles ...(16.10.2010)

Spíše než herci zaujme nádherná příroda. Některé scény jsou neskutečně směšné (úvodní managerská prezentace sjednocení Anglie), v lepším případě se do scény vloudí dokonce nějaká emoce, ale po většinu filmu nevzrušivý průměr. V bojových scénách se divák jakž tak orientuje, ale připomínají spíše letní vystoupení amatérů na hradě než líté boje, a hlavně v nich chybí bolest a krev.Romantika je taková anti-erotická, vhodná pro školní představení. Bohužel četba legendy v Malloryho Artušově smrti přináší daleko větší zážitek, a to není pro filmaře dobrá vizitka.(16.7.2012)

Pekný a zručne natočený príbeh o nenaplnenej láske....Atmosférou to pripomína niektoré pasáže z Bravehearta,hudba je podmanivá a kamera skvostná.Celkovo sa výprava podarila a vyvoláva naozaj dojem stredoveku...Najväčším nedostatkom je ale tupý herecký výkon J.Franca.Prečo tam preboha dali Osbournove decko :-)(25.5.2006)

• Radiq

Tristan a Isolda neboli Chrstan a Izolovaná. První bitva působila tak zmateně, že jsem pro jistotu rači umřel. Teda usnul. Probudil jsem se akorát včas na to, abych nemusel koukat na tu romantiku a už se jenom řešili vztahy a ukradená láska. No ale začínám si myslet, že jsem přišel o to nejlepší. Herci vesměs nevýrazní, takže jsem jim chtěl něco vyrazit já, konkrétně zuby. Vašut si tam moc nezahrál, ale aspoň plkl něco anglicky v přímým záběru. Sophia Myles nádherná a nevinná. Logika a rozpoznávání postav jde místy někam, ale možná je to tím mým spánkem. Každopádně mě to nebavilo a kouknout na to znovu by pro mě znamenalo něco jak preparace bederního obratlu z mejch zad při plném vědomí, bez řádného občerstvení a na stojáka.(8.7.2008)

Musim poopravit svoje tři hvězdičky,a dát čtyři.K plnýmu počtu bych sáhnul,kdyby namísto romantickýho tlačení na pilu.přibylo víc bitev a akce.Ale jinak solidně zvládnutá legenda.70%.(7.8.2009)

Je to proste skvelý príbeh.(26.10.2009)

Reynoldsov posledný počin možno vskutku nazvať podareným a preto je na začudovanie, prečo v Amerike tak prepadol. Klasický dobrodružný príbeh o zakázanej láske v modernom kabáte a so svižnou akciou. Niet čo dodať - veľmi pekný film!(21.4.2006)

Celkem příjemné zpracování staré legendy o které jsem moc nevěděl, takže beru tento film jako vzdělávací materiál.(31.5.2006)

Prázdniny jsou ve znamení oprášení těch filmů, které se mi nahromadí v mé filmotéce. Tristan a Isolda byl mezi nimi. Nevím, proč jsem se na něj nedostal dřív. Asi mě nelákala historická romance. Proto má očekávání byla nulová. A to asi způsobilo i mé příjemné překvapení a rozčarování nad tímto snímkem. Jednoznačně největší díl si ukrojilo tamní prostředí. Irská panenská zeleň, drsnost anglického větru a třpytivě ostré vlny rozrážející se o monstrózní útesy. Do toho rytířské prostředí v čele s hereckým obsazením, které jako by s každou postavou odpradávna bylo srostlé. Hlavně poprvé mne svým deanovským výkonem plným vzdoru a rozporu zaujal James Franco. Pravda, velké břímě nese námět postavený na dávné legendě, kterou zná každý školák z hodin dějepisu (či literatury), ale nejen v tom skví úspěch. Velice citlivé zpracování si určitě zaslouží pozornosti. Občas vás sice budou štvát nepřehledné akční sekvence, či zlehčování onoho námětu, ale které dílo v americké produkci toto nemá.(16.8.2008)

Slované mají různé druhy Oráčů, Anglosasové zase variace legendy artušovské. Toto je celkem slušný pokus, i když na můj vkus až příliš nerespektující historické možnosti uvažovaného období. Všichni baroni perfektně čtou a jsou inteligentní- no je to jen romantický cajdák, tak to tak musíme brát. Film je lehce nadprůměrný, vidět se dá i dvakrát....60%(3.1.2016)

Náhodou to vôbec nie je až taký zlý film. V čom bol vlastne problém? Myslím, že v ničom. Veľmi pekný a dojemný príbeh o láske. Bodka. Lepšie 4*. (( 76% ))(16.7.2012)

Celkom slusny film Tristan a isolda od rezisera Kevina Reynoldsa o zakazanej laske. Scenar je v ramci priemeru, k tomu hlavne krasna Sophia Myles, a dostatocne dobra dejova kostra. 69 %(21.3.2013)

Další z průměrných akčnáků a dramat..Zajímavé , ale ne dost ..(4.4.2013)

Pro historické filmy, které jsem viděla v kině mám jednoduše slabost :)(30.9.2008)

Lehce nadprůměrné historické drama, kde si James Franco vystačil pomalu s jednou grimasou. Spojení romantiky a akce zde vychází.(20.7.2011)

Romantika jako remen !!!(10.6.2006)

Tenhle film na mě zapůsobil hrozně příjemně... Potěšil mě... Melodramatické podání slavné legendy mi dalo všechno, co sem čekal... Nechtěl jsem koukat na akční bitvy, těch je všude dost... Herci a hudba mi sedli naprosto perfektně takže si není nač stěžovat.. 90% "My face in thine eyes, thine in mine appears. And true plain hearts do in the faces rest. Whatever dies was not mixed equally. If our two loves be one or thou and I love so alike that none can slacken, none can die."(19.11.2006)

Velkolepé romantické drama o válce, intricích, nenávisti, rytířích, zradě, přátelství a lásce. Tristan osyřel, jako malý chlapec a vychovával ho lord Marc spolu se svým synovcem, který ho nesnášel celý život. Vyrostl ve velikého bojovníka a stále se prohlubovala nenávist mezi Tristanem a Melotem (synovcem strýce). Tristan byl smrtelně zraněn Isoldiným snoubencem, kterého Tristan zabil a sám byl považován za mrtvého a pohřben na moři, které jej vyvrhlo u nepřátel, kde jej našla Isolda a zachránila. Oba se do sebe zamilovali, ale jejich lásce nebylo samozřejmě přáno. Isolda neřekla Tristanovi kdo je a on jel vybojovat příměří a její ruku pro lorda Marca, aniž by to věděl. Potají se i po svatbě scházeli a problém byl více, než-li malý.(21.11.2006)

Především veliká škoda na straně rozpočtu, malé zafinancování uškodilo filmu nejvíce!! Všechno totiž působí příliš male na to, aby mohl vzniknout velkofilm, který zanechá hlubší zářez na vaší paži!! Minimalistické pojetí je ždímáno co se dá a my můžeme být smutní, že tato legenda nedostala více prostoru z filmového světa!! Příběh se odehrává tudíš pouze ve čtyřech lokací, které při 2h.času nejdou neokoukat!! Kevin R. je dobrý řemeslník, proto akční scény vypadají velice slušně a kam se podívá kamera je na co koukat...i když to móóóhlo být mnohem, mnohem lepší!! Oprtavdu je težké napsat něco kritickýho, když tušim že možnosti byly omezeny na stravitelné minimum...!! Proto vybojovaných 60%!! Jednou větou: I když zdánlivě šanci nemáš, bojuj, přece to nevzdáš!!(30.11.2007)

Hezký film který sice ničím neohromí ale ani nic nepokazí. Prostě pěkná romantická pohádka, která má hlavu i patu.(17.12.2010)

• C0r0ner

Zpětně mě nenapadá jediný reálný důvod, proč jsem se na tenhle film chtěl podívat. Snad jsem očekával středověký historický film, ale bohužel jsem se dočkal jenom ubohého nekonečného cukrování dvou uspávačů hadů. Nakonec jsem vážně přivítal, když začaly titulky, protože s každou další čtvrthodinou bych musel ubírat po hvězdičce. 35%(17.10.2016)

Hlášky: Morholt: - "A znáš protijed na toto?" Isolda: - "Yohimbine - afrodiziakum." Marholt: - "Udělá tvrdého chlapa ještě tvrdším." & Isolda: - "Kolik si jich miloval přede mnou?" Tristan: - "Žádnou." Isolda: - "A po mně?" Tristan: - "Žádnou." & Tristan: - "Nevím, jestli je život víc než smrt, ale láska překoná obojí."(12.1.2008)

• h0n24

Romeo a Julie znásilnila Tristana a Isoldu. Nebo to bylo naopak?(25.8.2013)

Příběh neštastné lásky, kde nechyběla ani akce a napětí. Krásné vizuální ztvárnění Irska a Anglie. Tvůrci si na tom dali opravdu záležet a tak vás film vtáhne lehce do děje. Herecké obsazení bylo celkem dobře vybráno a mě nezklamalo. Legenda jako taková nebyla natočena podle keltské ságy do puntíku přesně, ale to na příběhu nijak neubíralo, spíše se děj soustředil na Tristana a Isoldu. Sice ne úplně čisté 4*, ale i tak dobrý historický snímek.|70%|(13.1.2008)

Celkom dobrý film s fantastickou hubou...(4.3.2009)

Žiadne megalomanské bitky ,či boje, žiadny veľkolepý záver....ale zato nádherný príbeh o láske, na pozadí ktorej sa odohráva boj o moc. Plusom je nepochybne aj vhodné a milé obsadenie...hercami nie celosvetovo preslávenými...(30.12.2009)

Je to dobré, je to pekné, ale prečo sa to nedrží originálneho príbehu to neviem...(15.1.2015)

Neviem ako u vas ale u mna vzdy ked si predstavim historicky film, prevladaju boje, zmyslanie ztvarnovanej doby a rovnako zabezpecene herecke vykony. Samozrejme aj pred filmom som uz co to zacul o pripravovanom diele, no nemyslel som ze to bude mat az taky romanticky nadych, vacsina scien bola pre mna velmi nudna, s vynimkou tych par akcnych. Musim vsak uznat ze film bol zvereny do ruk profesionala, ktory pekne znazornil zivot tej doby, opat s vynimkou bitiek, taktiez bola zvladnuta technicka stranka filmu a Rufus Sewell bol dalsim pozitivom, zdalo sa mi ze tuto rolu si fantasticky uzival a ako keby sa uz pripravoval len na hranie postav- veteranov.(26.1.2007)

Velmi příjemné překvapení.Film téměř dokonale skloubil akci s romancí,takže jak soubojů,tak zamilovaných i dramatických chvilek si užijem dosyta.Děj příjemně ubíhá,herci jsou vybráni dost trefně(Rufus Sewell je překvapení nejvetší),o nějaké faktické historii nemá sice smysl mluvit,ale závěr je příjemně nestandartní,vnitřní boje hlavních hrdinů jsou působivé a Tristan a Isolda se tím hned zařadili k mé nejoblíbenější legendě.(25.1.2008)

Toho človeka čo obsadzoval hercov by som asi najradšej odstrelil...Mohlo to byť veľkolepé keby do toho viac investovali (to mal byť královský hrad??). Keby to nedávajú v Tv určite by som o nič neprišiel... Aspoň keby tam bolo viac štavy/akcie dal by som o jednu hviezdu viac takto len 3.(3.2.2010)

První, co mě zaujalo, bylo, že sexu bylo víc, než by člověk u podobného žánru čekal :). Hlavní představitelé byli poněkud toporní, poměrně kvalitní herecký výkon podává Rufus Sewell.Příběh je ovšem poměrně slabý a trpí občasnou nelogičností. Takže....nenadchne, a také nijak zvlášť neurazí.(14.1.2007)

Obrazově a vůbec formou krásný film, kterému lehce šlape na paty scénář a příběh, který by se dal s klidným svědomím nazvat klišé. Ovšem mé srdce je měkké a tak jsem Tristanovu nešťastnou lásku prožíval s ním. Dobývání hradu a vůbec tyto scény bych si představoval robustnější. Jde přece o Irsko vs. Anglie, sakra, a tam asi proti sobě nebojovali dvě městečka. Krásná hudba, herci fajn, nádherné scenérie.. byl jsem celkem mile překvapený. Nejvíc jsem si užíval scény, kdy James Franco bojoval. Ten byl sakra zvíře :o)(18.2.2007)

Příjemná romantika v drsnějším balení, s nádhernou Sophií Myles a ..a to mi vlastně úplně stačí.(16.8.2008)

Príbeh a legenda, kde ťažko hodnotiť pravdivosť alebo nepravdivosť, tak nech si s tým Hollywood urobí, čo chce. Pozerateľné to je, ale určite nie dvakrát. Možno ešte scéna so zohrievaním tela Tristana príjemným sendvičovým spôsobom.(3.2.2014)

James Franco není zrovna můj favorit. Nicméně mi zde vůbec nevadil a Reynolds mi dal slušnou dávku historické brutální akce. A ta romantika? Tolik jí tam zas nebylo a uteklo to jako voda.(2.7.2017)

• Ripley

Kevine Kevine!Jak moc se mi líbíl Král zbojníků,jak moc se mi líbily první dvě třetiny Vodniho světa,ale co tohle mělo být?!Pěkné exteriéry,převálcovali jak režii,tak i toporné herecké výkony.Nevěrohodné bojové scény. Špatné herecké obsazení!Mezi Tristanem a Isoldou to jiskřilo asi jako mokrá prskavka.James Franco,absolutně nevýrazný.Jeho tvář,ale to bude asi můj problém,mi příjde až nesympatická.Ano,líbil se mi ve Spidermanovi,ale tam byl více padouch než hrdina,což mu sedí.Líbil by se mi např. jako mladý Hannibal.Tento film je jedna velká nuda!(12.1.2008)

Skvělý mix romantiky a drsnosti ranného středověku. Reynolds si u mě napravil pověst po zmršené adaptaci Hraběta Monte Christa (vykastovaného předělání do podoby nevýrazného dobrodružného filmu pro americké publikum). Pojal Tristana a Isoldu pietně, nesnaží se zalíbit hloupějšímu a nevzdělanému divákovi za každou cenu (bič dnešních adaptací klasiků),ale je dostatečně moderní, aby nenudil. Krásný a příjemný romantický film kterému kraluje Rufus Sewell, kterému přejí aby konečně pořádně prorazil.(29.5.2009)

Krásny a skvelý film po všetkých stránkach, ktorý ma vtiahol do deja úplne. Nemám žiadnu výčitku, maximálne ma to bavilo, som očarená. Spokojnosť.(19.4.2012)

Velkolepý historický milostný epos, který mě více než příjemně překvapil. Přestože není v podstatě nijak originální (ale co vlastně ještě je), tak se vyhýbá některým slabým místům podobných filmů a hlavně končí aspoň z určité části špatně. Možná to zní cynicky, ale mimo jiné to znamená, že se nejedná o další hollywoodský hapyend, což je jistě pozitivní. Jinak herecké obsazení, zpracování, atmosféra, hudba, děj - vše výborné. Snad jen kdyby už konečně někdo natočil reálný film, kde princ i princezna budou reálně oškliví :)) No ale uz jsem dlouho nedal 5* ...(11.6.2006)

Docela dobré historické drama, jehož příběh nemohu hodnotit, protože původní legendu neznám. Nepopírám, že bych s radostí začala ošetřovat Jamese Franca, kdyby mi připloval před barák, a akce především v turnaji byly opravdu dobré; avšak nevěřím mu, že ta loajalita a hrdost jsou u něm na prvním místě. Prostě mu to nevěřím. Rufus Sewell se mi ve své roli naopak líbil mnohem více. Jinak je to dobrý historický film, který se sice ani trochu nevyrovná např. Statečnému srdci, ale zase mě potěšilo více, než nový Král Artuš.(25.11.2006)

Historicka romance podle bajne keltske povesti pokulhava po strance vypravy a pomale zdlouhave prokousavani se pribehem vpred je pricinou obcasneho pohledu na hodinky s prilis pomalu rotujicimy rucickami. Herci se drzi a vyslednych 60% je vice nez zaslouzenych.(12.12.2006)

• Alf

aneb jak podle legendy, která přežila staletí, natočit film, který nepřežije pár sezón, místo nadčasové lásky série scén, při kterých se vyřádilo několik českých šermířských souborů (souboje jednotlivců se opět odehrály spíš ve střižně, takže herci nebyli nuceni se také něco naučit), nicméně ke kladům filmu se dá počítat to, že režisér diváky obohatil zjištěním, že v temném středověku ("dark ages") byla i tráva šedozelená, oheň hořel šedivými plameny a slunce snad ani neexistovalo...(6.3.2008)

Je to tak mezi *** a **** - pěkný film podle fajn pověsti, i když je teda banalizovaná a přiměřeně nelogická: to se fakt posílali mrtví či skoro mrtví bojovníci slavnostně uhnít ke břehům nepřítele? Ale hovno. ___ Argumenty proč ****: 1) Šarvátky, i když jich mnoho není, jsou správně nelítostné, chaotické a smrtka je v nich věrohodně produktivní. Údy a končetiny létají vzduchem jak na pivním festivalu zombíků. Trochu tedy nechápu jejich kritiku. 2) Film je určitě emotivní, což je podstatné, protože takový chtěl asi být ze všeho nejvíc. Argumenty proč ***: 1) Intimní scény a dialogy celkem nepřekvapivě občas tahaly za uši a film jsem měl v takových chvílích sto chutí vypnout. 2) Dílo se neobešlo bez několika na první pohled zřetelných logických chyb, viz diskuze tady kolem. Raději ponecháme ty 3 pecky.(28.8.2009)

Klasický příběh lásky a zrady, jako v každém podobně laděném snímku. Atmosféra doby velice dobrá, kostýmy slušné. Příběh klasika. Co se mi moc nezdálo a trošku mě "zklamalo" bylo to, že mi ani nepřišlo, proč se ti dva tak milovali a byla to taková láska. Nějak jsem nespozoroval, proč vznikl takový silný cit. Ale budiž. Zbytek filmu mi připomínal Excalibr. Ale v pohodě, na to se dalo jakš takš čekat. Ale s atmosférou Excalibru se to nedá srovnat. Prostě průměrný historicko romantický film, který ničím nevyčnívá oproti jiným stejného žánru. Howgh!(15.11.2009)

Nevím nakolik to má něco společnýho s původní bájí kterou jsem nečetl a nikdy číst nebudu, ale jako historický film se mi to překvapivě dost líbilo. Čekal jsem načinčanou kostýmní ubulenou limonádu a dostal jsem menší, ale poctivější historický snímek, kde mají místo slušné bitvy, zajímavé postavy i poutavý příběh. Reynolds to prostě umí natočit tak nějak příjemně postaru a nelze si u Tristana a Isoldy nevzpomenout na jeho skvělou verzi Robina Hooda - zvláště když se opět ocitáme ve staré Anglii. Jediné čemu jsem tak nějak moc nevěřil byla ústřední "osudová" láska.(2.11.2010)

Dobře zpracovaná legenda, ovšem bez větších ambicí.(27.12.2006)

Neslaně nemastně odvyprávěný příběh z dávných dob. Nemůžu upřít snahu režiséra z mála dostat maximum, ale nepodařilo se mu to. Tristan není nijak pozoruhodný, Marko není příliš démonický a Isolda je možná pěkná na pohled, a občas i překvapivě energická, ale to je málo. Nad celým příběhem se rozkrádá ušlechtilá nuda. Sledovat irské zájmy není snadné a vyznat se v anglických je naprosto nemožné.(15.12.2007)

Krásný příběh o zakázané lásce, která nemohla skončit. Splnit povinnost na úkor svého štěstí? Nebo jít za hlasem srdce a zradit vše ostatní? A co je cennější : láska nebo opravdové přátelství? Jak se rozhodnout? Je láska opravdu ta jediná věc, která dá lidskému životu smysl? Nejkrásnější věta na konci : Nevím, jestli je život víc než smrt, ale láska překoná obojí.......(10.3.2009)

Jedna z největších keltských legend, která však leží ve stínu Krále Artuše....minimálně ve filmové podobě je ale Tristan a Isolda o třídu lepší...je to velmi krásný příběh, velmi smutný příběh, který ve filmu doplňuje jednoduchá, ale o to krásnější hudba. Nejlepší středověký film co znám, horších 5*(10.4.2009)

Asi jsem si tu legendu představoval jinak... Takové, jak to říct, slabé, nijaké, nudné.... škoda.(20.5.2010)

• sona123

Jo, bejt zamilovanej, to neni vždy radost na radost. Někdy je to pěkné dráma a ne vždy to má šťastný konec. Tristan a Isolda je poměrně známá love story, ale toto filmové zpracování je love story na pozadí středověkých bitev a pro ty mé srdce úplně neplesá. Snažím se najít něco, co bych mohla ocenit, ale buď se málo snažím, nebo nic takového není. Nějak jsme se s tvůrci minuli...(24.10.2010)

Dávnověk a jeho legendy...velice vděčné období k čerpání inspirace. Po velkém boomu filmů z druhé světové války je takovéhle dílko velice příjemným zprestřením. Spousta velmi dobře zvládnutých bojů protkaných legendárním milostným příběhem dávají dohromady velmi pěkný filmeček u kterého jsem s relativním zaujetím až do konce....na 1 zkouknutí rozhodně doporučuji, ale pokud možno tak do kina...u mě to na televizi ztratilo své epické kouzlo...=)(31.10.2006)

60% Tenhle snímek se vyznačuje tím, že vás nevtáhne do děje, je to jako kdyby jste stáli na břehu a dívali se jak kolem jede parník a viděli tam výletníky jak tam sedí. Tristan a Isolda je přesně ten případ, ten příběh proplouvá kolem vás, ale neosloví a nevtáhne do děje, sledujete ho, ale nebojíte se o hlavní hrdiny a nedojme vás. No a taky mě moc nezaujal scénář, osobně bych ocenila více slovního (psychického) souznění a méně fyzického. A moje poslední výtka nespokojenosti směřuje k představitelovi Tristana, ten je ve svých výrazech poněkud malátný.(13.1.2008)

• TaanStari

Rádoby-historická-romantická-blbost. A k tomu nesympatičtí herci.(19.1.2008)

V době, kdy se s historickými filmy ze středověku roztrhl pytel, nepřináší tento film nic moc nového. Romanticky mírný nadprůměr.(26.1.2008)

Romantická oddychovka so skromnejšou výpravou, ktorá je mixom Robina Hooda, Romea a Júlie, Prvého rytiera a Kráľa Artuša. V tejto snímke z „temného stredoveku“, ktorá opisuje príbeh zakázanej lásky, vraj starší ako ten o sprofanovanej shakespeareovskej dvojici, sa v hlavných úlohách objavujú James Franco a Sophia Myles a celkom im to spolu svedčí, rovnako aj Rufusovi Sewellovi a Markovi Strongovi vo vedľajších úlohách. No príliš vysoká neoriginálnosť príbehu, slabší rozpočet a relatívne amatérske spracovanie bojových scén kvalite snímku zreteľne uberajú. I tak to však nič nemení na fakte, že za jedno pozretie v také nudnejšie nedeľné popoludnie to stojí.(12.1.2010)

Něco tomu chybí. Možná je na vině delší stopáž, možná místy přílišná předvídatelnost a naivita zápletky, možná slabší rozpočet. Středověká legenda je ztvárněna věrně, herecké výkony jsou ucházející, hlavně Franco, Sewell a Fisher, ale na čtyři hvězdičky snímek nedosáhne, a to i přes sympatickou účast českých herců a křivoklátských exteriérů.(16.10.2011)

• andio

Film nebyl vůbec zajímavý a až na vcelku povedené bojové scény jsem se dost nudil. 3/10(29.9.2012)

Taková historická červená knihovna, občasné klišé, ale příběh i herecké obsazení se mi líbilo a celkově jsem se bavil, takže proč nedát čtyři.(15.6.2014)

Velmi příjemné překvapení, známý příběh vyprávěný v kulisách zrodu britských dějin. Dost mě překvapila kvalita výpravy, scénáře i herckých výkonů. Tento film skoro unikl mé pozornosti, neměl téměř žádnou mediální reklamu a přitom je srovnatelný s historickými eposy, které produkuje dnešní doba. Jediné, co bych tomuto filmu vytkla je příliš dlouhá stopáž, o 20 minut míň by mu prospělo.(29.11.2006)

Špičkový " televizní " film, který nezachrání pár výborných bojových scén .(3.12.2006)

No vidno, že sa šetrilo. Na velkolepé bojové scény môžme zabudnúť. Herecký ansábel je ale OK,v tomto milostnom trojuholníku su všetci symaptickí. Pekná príroda, vykreslenie stredoveku, svižné súboje. Takže celkovo klady prevládajú, aj keď to už ani veľmi nepripomína slávnu legendu.(2.1.2007)

Nebol by to Hollywood, keby si každú legendu neprispôsobil podľa momentálneho dopytu väčšiny divákov. ............ Ja v tom zvyčajne nevidím veľký problém, pokiaľ hlavná dejová línia i pointa celého príbehu ostáva. Podľa legendy umreli obaja a vôbec nie v boji, čo už je dosť veľký zásah do príbehu. Ale chápem, dnešný divák potrebuje niečo iného. Keď sa nad tým však zamýšľam, nakoniec je to jedno. Tak si vytvorili nový príbeh, a čo? ............. Inak, je to natočené veľmi vkusne - výprava, kostýmy, atmosféra stredoveku, bojové scény (hlavne tá úvodná) sa podarili. Ja som milo prekvapený, lebo som očakával fiasko.............(3.2.2010)

Žádná oběť není dost velká pro získání a udržení životní lásky, protože není nic strašnějšího, než život bez NÍ ! Vím, že většina lidí ji nepozná, tím více toto platí - pokud ji poznáš, nesmíš ani vteřinu váhat, neboť jsi byl obdařen tím největším, co ti život může nabídnout !!!(16.10.2010)

• Bukk

Ani samotná legenda mě nijak zvlášť nezasáhla, takže když jsem si pustila filmové zpracování, mý už tak ne moc velký nadšení kleslo ještě níž. Co to jako mělo být!? Morholt manželem? Eww. A žádný drak? Zklámání.(18.10.2015)

• H4ku11

Príbeh je smutný. Film nuda, neveril som im to.(14.5.2018)

Po všech stránkách čistý průměr, který nijak nenadchne, ale ani neurazí. Snad jen na místě Franca bych si představoval někoho drsněji vypadajícího.(18.6.2009)

Páčilo sa mi to, nebudem to tajiť, ale pohľad mám aj napriek tomu triezvy, a teda je to za tri hviezdy.(3.2.2010)

Rytířský epos, který chytne za srdce ... 75%(4.9.2014)

sice sem se docetl ze je to podle pradavne legendy ale ta uz byla vykradena nekolikrat...vsechno co sem videl na platne mi pripadalo jako Deja Vu....neco jako remake Statecnyho srdce a Krale zbojniku a dalsich dohromady....ale celkove prima film 3 a 1/2 *(2.1.2007)

[3] Takový průměrný love-story snímek z dob minulých. Pevně věřím, že psaná forma tohoto eposu přinese přinejmenším stejný, ne-li větší prožitek z jinak vydařeného díla. Pěkně natočené souboje, hezké kostými i kulisy, obstojně zahrané role, avšak už méně dobré herecké obsazení.(16.1.2008)

Krásný historický film, který se natáčel v čechách(12.8.2008)

Středověká Anglie, romance, hezká příroda. Film neurazí, ale ani nenadchne a po docela krátké době z hlavy zmizí jak pára nad hrncem.(2.12.2011)

Tématu hodně uškodila absence všeho mytologického, co patří původní legendě a dalším zpracováním. Milostná linka je ze začátku dost nepřesvědčivá a dost ji ubíjejí i dialogy ala George Lucas. Nakonec se mi víc líbila akce a politické pletichy, a to by se u filmu, který se jmenuje Tristan a Isolda, asi stát nemělo. Mohlo to být mnohem horší, ale celkově prostě průměr.(1.5.2006)

Nebylo to špatné, jen kdyby James Franco jako Tristan uměl víc než "dva kravský výrazy", abych citoval z jedné SF klasiky. Výborný Rufus Sewell a Sophia Myles jako Isolda, jejich jedna společná scéna mi dokázala vehnat slzy do očí, ale na tak potenciálně slzopudný film to bylo zatraceně málo. Občas velké skoky ve střihu, sem tam nelogičnosti. Bojovou choreografii měl na svědomí stejný člověk jako v Gladiátorovi, takže dobré. Česká účast spíše úsměvná, třeba Bára Kodetová se tam mihla tak rychle, že jsem si jí nestačil všimnout a kdyby mi kamarádka neřekla, že ji zahlédla, nevěřil bych, že v tom hrála. Nejspíš upadla na podlahu ve střižně, to se stává. Rozhodně s povděkem kvituji vynechání jakékoliv mytologie, kouzel a bohů, bez nich to bylo čistší a uvěřitelnější.(16.5.2006)

Nemastné - neslané. 50 %.(30.11.2006)

Dávám 3.5*.Trailer na tento film byl lepší, než film samotný.(11.1.2008)

Romantika na mě moc nezapůsobila a Franco mi tam moc nesedl(ikdyž ho mám rád),ale zato Rufus Sewell je jako vždy jednou z nejlepších věcí na tomto filmu.(15.8.2008)

Zatím jen 3*. Za srdce mě to prostě nějak nechytlo, ale vypadat jako Isolda, to bych se vůbec nezlobila:) Podobný film jako Troja.(29.8.2009)

• Biopler

Silné, aj pekne hudbou podfarbené v detailoch, ako celok škrípe.(4.2.2010)

velkolepá výprava se ani čekat nedala a že málokdo ze scénáristů se drží skutečné báje se ví dávno. Tentokrát mě to ale až tolik neurazilo, očividných hloupostí jsem si také nevšiml a vzhledem k tomu, že souboje nejsou nejhorší (a sem tam mluví o Římanech :)))))) je to lepší trojka ....(18.9.2011)

Tato lovestory na motivy obstojně zpracované pověsti se dala kupodivu přežít.(15.4.2014)

Váhala jsem mezi 4 až 5 *. nakonec jsem dala nižší hodnocení z důvodu, že mi ve filmu NĚCO sakra chybělo...něco, co by film posunulo o trochu výše. Jamese Franca bych neztracovala, talentu má dost, jenže Tristan je holt tady ploše napsaná postava a i vůbec, středověký rytíř neměl na výběr než mezi ,,dvěma kravskými" výrazy:-) Myslím, že svůj žal, kdy Isoldě na nádvoří hradu u jakiéhosi stánku vyčítá její ,,štěstí" s Markem, je velmi dobře zahraný( skoro se mu rozskočila štítná žláza). Sophie Myles je úžasná, skvostná, nepřehrává, její Isolda je živoucí, plnokrevná postava se všemi strastmi mládí, které se ztrácí s příchodem ,,ženství" a královské odpovědnosti. Ale Rufus Sewell -ten nemá snad nikdy chybu, už v Nebezpečné kráse dokázal, že něco v něm je, i ve Smrtihlavovi, ale co ukáže film The Illusionist? Tak na ten se těším. Mít chlapa jako je lord Marke v podání Rufuse Sewella, tak si nestěžuji :-). Technicky: kamera Arthura Reinhardta je vynikající, navozuje atmosféru temného středověku,temných věků, oněch „darke ages". Výprava, kostýmy - autentické, žádná smršť hedvábí a brokátu -látky, které stěží mohly být v dobách po odchodu Římanů snadno k dostání a nošení, jen plátno, bavlna, atd. -žádné výkřiky barev. Dopsívám k závěru, že výtka by směřovala ke scénaři - tenhle jedenapůl konec, ..no podívejte se na to, prostě nepslnil legendu jako takovou. A propos - prý na jejich hrobech rozkvetly růže, ale uznejme , že vrba je o něco originálnější :-)(27.5.2006)

čekal jsem od toho us slátaninu, ale bylo to pro mě docela milé překvapení. ne zase tak povrchní jak by se dalo od hollywoodu čekat, ale taky ne nic převratného... pro mě hezkých 80%(29.6.2006)

Prve jsem tento film chtěl jenom ohodnotit, ale pak mi to přišlo málo na to jak moc se mi líbil a tak k němu prostě musím napsat alespoň tento komentář - jedním slovem - NÁDHERA(10.12.2006)

Tristana s Isoldou jsem se hodně dlouho bál než sem se na ně podíval.Neustále jsem slyšel názory typu to je blbost,je tam málo akce.Ale pak jsem si řekl,že to přece nemá být akční film s hromadou useknutých končetin(přesto jich tady pár je),ale milostný příběh a tak jsem se na Trist'u s Izzie podíval.A nebyl jsem vůbec zklamán.A té akce tam taky bylo dostatečně( na romantický film) dost.Trošku mě nasral ten konec,kdy zase ženská musí mít poslední slovo,ale tak to funguje i v dnešním světě(nic proti ženám nemám,ale skončilo to prostě nespravedlivě). 70%(5.6.2007)

• D.awi.d

V pradávné a zásadně důležité legendě to možná nevadí, ale ve filmu působí zabití postavy, zapálení (!!!!) jejího člunu jakože pohřeb a vyslání z Anglie napospas vodám a následné probuzení v Irsku opravdu, opravdu vtipně.Plus je tam král bez ruky a v souvislosti s ním se mluví o držení za ruku a o tom,ať na někoho nevztahuje ruku a tak podobně.Plus James Franco vypadá s dlouhými kadeřemi jako gay.Plus ten závěr ... mně se to nelíbilo...a eště je to sakra dlouhý(24.7.2007)

• xylofonka

Skutečná marnost, to, že dávám dvě hvězdičky je jen proto, že jsem viděla i horší filmy, ale nevím, zda to tomuto slouží ke cti.(12.1.2008)

Nemůžu říci, že by film byl vyloženě špatný - to určitě ne. Příběh jakš takš ujde, koneckonců mytologie je vděčné téma a ani dialogy mi nepřišly až přehnaně natahované a příběh má docela spád a ani scény, kde se de facto jen rozplétají milostné vztahy nenudí. Akce je sice jen na dokreslení, ale trochu zamrzí, že není trochu propracovanější a že za ni tvůrci neutratili o něco více peněz. Bohužel na mě film v určitých místech, kde se snažil působit dojemně a epicky nějak nezapůsobil. Možná dělám chybu, ale nevyhnu se srovnání s filmem Statečné srdce, který je alespoň o dvě třídy lepší.(15.1.2008)

Zpracování historických / mytických námětů v amerických filmech poslední doby u mě vedlo povětšinou ke zklamání. Ohromení technologiemi, které umožňují vizualizaci obrovských válečných střetů, snad filmařům zatemnilo mysl, protože právě digitální efekty se staly hlavní náplní většiny filmů (takový je alespoň můj pocit). Tento snímek je výjimkou i v tom smyslu, že právě souboje se zde odehrávají sice ve skromnějším provedení ( co do počtu účastníků), ale o to více je možné soustředit se na osudy jednotlivých postav, což je zejména v tomto příběhu klíčové.(8.8.2008)

• AnyLae

Provedení ani obsazení není špatné, obsah mě lehce zklamal... a prostě... když neznáte tu legendu, tak průměr.(25.10.2009)

Minimalistické pojetí historického filmu, co si u mě skromně vysloužil první místo ve svém žánru. Spojení staré legendy, drsné krajiny Irska (ehm, Irska více méně) má kouzlo a jestli má být někdo Tristan a Isolda, pak jedině Franco a Sophia (prosila bych v tomto pořadí)! Příběh má hloubku a vztah Tristana a Isoldy tu působí tak nějak křehce, že připočteme-li dobráka lorda Marca, tak ve výsledku ani nevíte, komu dřív fandit. Při pohledu do hodnocení své topky si dovolím malou revoluci a ocejchuju tenhle film hned 5* (a ani účast Marka Vašuta mi v tom nezabrání!).(15.10.2011)

Velmi důstojné zpracování keltské legendy,které dostalo do vínku brilantní technickou stránku,báječné (především mužské) herce a bohužel i trochu neosobitého režiséra,který všechno ohlídal naprosto s přehledem,ale nedokázal snímku vtisknout svůj rukopis a tím pádem ani posunout jej z kategorie "velmi dobrý" do kategorie vynikající.I tak spokojenost.(1.3.2012)

Láska je sport, který se dá provozovat v každém věku, v kterékoli době a s jakoukoliv překážkou. O ničem jiném romantické filmy prostě nejsou. Tento film nám nabízí příběh dvou mladých lidí Tristana a Isoldy v době raného středověku na britských ostrovech. Zuří zde válka mezi Anglii a Irskem. Hlavním problémem tohoto páru je Tristanův strýc lord Marc, který vyhraje Isoldu v souboji. Zvítězí jejich láska? Musím uznat, že film byl docela koukatelný. Líbil se mi třeba víc než Jméno růže nebo První rytíř. [+] Čeští herci ve filmu. Dobré bitvy i souboje. Celkově 60%(1.8.2012)

Stále váhám, zda 4 nebo 3 hvězdy. Dějově mě film místy trošku pozlobil, ale co se týká samotné lásky Tristana a Isoldy, tak mě prosím příšerně mučil. Něco takovéhoto formátu se nevidí příliš často + neskutečně sladký a čestný James Franco a stejně sladký, ale méně čestný Henry Cavill a příjemný Rufus Sewell, kterého normálně příliš v oblibě nemám z tohoto filmu tvoří něco velice zajímavého. Měli by ale přikládat upozornění "nedívat se v pohnuté náladě". To pak s člověkem pohne na takové místo, kde už ani nechce.(9.10.2012)

Tak tato legenda se mi moc líbila, sice jsem čekal trošku víc bojů a střetů mezi Iry a Angličany no ale co už... Hudba moc pěkná ale k tomuto filmu mi taky nějak moc nesedla... :((18.6.2006)

Milostná linie je ve filmu velmi silná a skutečně mě zasáhla. Isolda (Sophia Myles) je navíc opravdu krásná. Z Francova Tristana zůstal naopak velice rozporuplný pocit. Svou duševní rozpolcenost vyjádřil tím, že celou dobu vypadal jako troska se slzou v oku. Brr. Zbytek by slušel spíše v TV než na plátně. Milovníky klasiky upozorňuji, že děj se nedrží středověké legendy, přestože její pointa zůstala. Tři hvězdičky je možná poněkud kruté ohodnocení, ale 3.5 tu nejde.(14.9.2006)

NA tento film by som siel so svojou priatelkou! Vykony Jamesa Franca sice strasne slabe, ako tu niekto uz napisal naozaj mi pripominal nejakeho fetaka. Krasny romanticky pribeh vsak prebil vsetky negativa(18.12.2006)

• walecz

Xena je snad lepší...(13.1.2008)

Docela slušná historická romance s ucházejícími hereckými výkony (Rufus Sewell je výjimkou). Ale klidně může ujít vaší pozornosti, neboť je táhlá a nezáživná a místama taktéž lehce kýčovitá. Ale jsou tam dobře nasnímané bitky.... 6.5/10(3.2.2008)

Nijak mě film neoslnil, ale ani neurazil... Dalo by se napsat i více, ale o to se tu pečlivěji postarali jiní... :)(19.8.2009)

Bylo by za tři, ale dávám jednu * navíc za kámoše, co tam sedí u stolu s Vašutem. Díky Tome, vždycky se řežu smíchy, když tě tam vidím ;)(4.2.2010)

krásný film o lásce nenaplněné, zrady, boje, moc hezký historický film(13.2.2010)

Ach ta láska : - )) Láska, lži a intriky. Bohužel ( nebo snad bohudík ? ) je Tristan a Isolda hodně předvídatelný film, bez jakéhokoliv zvratu a nějakého "wow" momentu, ale i přesto je to velice kvalitní podíváná...76% pro tento historický film, říznutý pořádným krajícem romantiky...(22.2.2010)

• kaziKV

Vona ta Isolda nebyla zas tolik monogamní..(6.6.2010)

Není to žádná pecka, ale příjemný a hezky vypadající romantický film. Trochu mi sice vadí to odmýtizování legend, ale tady je to asi nejlepší pokus za poslední dobu (mdlý Král Artuš a dosti běsná Trója). Pěkné, milé, hezké a nijak neurážející. Zasloužené tři a kousek.(17.10.2011)

Podle zdejších hodnocení se jedná opravdu o povedený snímek, samo že ho nelze srovnávat s Gladiátorem, ale svoji kvalitu má a úlohu splní. Za mě tři a půl hvězdy.(10.7.2012)

• Lyriq

Šimůnek v záběru dlouhém tak dvě vteřiny, jinak mi v hlavě nic moc neuvízlo...(28.11.2015)

Mám rád historicko-odpočinkové filmy typu Tristan a Isolda, Trója, Království nebeské apod... Parádně se u toho odreagujete, pobavíte a skvěle zaplácente třeba sobotní večer. I když je lepší se na to podívat v originálním znění, než v televizi s dabingem. Ostatně- toto pravidlo platí u každého filmu.(17.8.2008)

• PetrC.

Vypravěčsky slabší, málo politiky, málo psychologie, málo hloubky. Dalo se vytěžit mnohem více, ale výsledek úplně špatný není. Škoda, že nebyla vidět snaha dotáhnout reálie k dokonalosti. 46 % ——— Jen na okraj: docela mi vadilo, že film končí jakýmsi mezititulkem jak z dob němé éry. Film má být obrazovým znázorněním, není to literatura, tak proč to takhle odfláknout?(3.8.2010)

Načo študovať dejepis, keď si stačí pozrieť film. Veľa ľudí to viac baví a majú z toho zážitok. Krásne natočené a zaujímavé, presne ako z histórie.(21.11.2012)

Klasická legenda zaodetá do rádoby historického hávu. Nešetrí sa tu akciou ani dojímavými scénami, ale z môjho pohľadu je tu jeden veľký problém, a tým je James Franco. Pozerať sa polovicu filmu na jeho uplakaný výraz bolo pre mňa doslova utrpením. Vôbec som mu ako hlavnému hrdinovi nefandil a bolo mi ukradnuté, že ako napokon skončí, a to je, myslím si, pri hlavnej podstave podstatný aspekt.(4.2.2014)

Hezké televizní zpracování s řadou známých tváří, těch co věčně hrají ty vedlejší role. Ale na kino je to slabé, zvlášť pak druhá polovina, kdy tomu dojde dech a jeden se u toho začne skoro nudit. 55%(5.5.2018)

Klasika na zakázanú lásku. Veľka láska na pozadí veľkej vojny, veľké očakávania a veľké pády. Veľmi zaujimavé záverečné citáty "Jejich láska království nezničila." "...a na jeho hrob zasadila dve vrby, které navždy rostly vzájemnì propletené..."(12.11.2006)

Koukat se na to dá, ale ten konec, ten konec..." A pak zmizela"...k čemu je pak těch 120 minut předtím? Vím, že je to pověst, ale tohle mohli doopravdy vymyslet lépe než nápis na konci filmu...(3.1.2007)

• Sonick

Tak tady epiku nehledat. Nejvýznamější generál Irů, působí jak nevrlý soused od vedle, anglický král zas jako strejda George ze seriálu Rodina. Na pořádnou armádu asi nebyl rozpočet, což se však dá filmu vyčítat jen v pár scénách, které jen dokreslují hlavní dějovou linii, věnující se komornímu příběhu Tristana a Izoldy. Avšak i ten se táhne a pořád jsem se musel ujišťovat, že jim tu lásku věřim. Kupte si radši soundtrack a uděláte líp.(7.1.2008)

Pěkný film. I když to, že loď zápálily hořící šípy a ona loďka neshořela, to si mohli tvůrci odpustit.(13.1.2008)

Mohlo to dopadnout trochu lépe... atmosféra a zpracování výborné, škoda jen nevýrazných výkonů hlavních hrdinů. Jinak to je dobrý ne? ;) Myslím že film si zaslouží víc než 70 %(19.1.2008)

Vynikající bojová choreografie, samozřejmě kompletně česká :) James Franco se do role Tristana výborně hodí a kdyby se tvůrci drželi původní legendy, dal bych i pět hvězdiček.(12.2.2008)

Mohlo to byť veľkolepé výpravné dielo, autori však vsadili na zobrazenie pocitov a nálad hlavných hrdinov starovekej rozprávky o nešťastnej láske, zrade a obetovaní, niekedy boli až príliš okato potlačené scény z exteriérov, ktoré mali byť masové a pompézne, ale napriek tomu to bolo pozerateľné a príjemné, takže 65%(4.2.2010)

Mile a prijemne prekvapenie. Dobove kostymy, dej, herecke vykony a v neposlednej rade pribeh. Boli pasaze, kde sme nauceni na velkolepejsie vypravy, kde bolo citit "setrenie" penazi, ale oplati sa vidiet...(13.11.2010)

150. zpracování dávné báje, ale protože se natáčelo v Čechách, jako patriot dávám 70%.(29.12.2011)

Slušne herecké obsadenenie(/výkony) a spracovanie je taktiež obstojne, ale na 4 hviezdy tomu stále čosi chýbalo. = 65 %(7.1.2013)

Romeo a Julie, jen v jiné době. Překrásné.(20.7.2014)

Reynoldsova režie je nějak chladná a chybí tomu epický rozměr. Přesto si nemůžu pomoct a musím dát pět. Mezi historickými romancemi je to prvotřídní záležitost.(28.5.2017)

Tohle je typický šedý průměr, který nenadchne ani neurazí. Málo akční, málo romantické, málo výpravné.(16.5.2006)

• Sinclair

Opravdu nachápu jak může tento film dostávat tak vysoká hodnocení. Během sledování tohoto filmu mne ani jeden z hlavních hrdinů nepřesvědčil ani o vzájemné lásce, ani o lítosti nad smrtí, odcházel jsem z kina s pocitem, že by si herci měli zopakovat hodiny dramatiky. Škoda. myslím, že by se tento známý a krásný příběh dal natočit mnohem lépe.(26.5.2006)

Rufusi, díky.(18.2.2007)

Pokud si odmyslíte drobné překrucování historických fakt, otevřete se vyprávění staré legendy s novou tváří. Trója neodpovídala historii a povedla se lépe. Obnovování a přizpůsobování těchto legend jsme se dočkali mnohokrát, v tomto případě se jedná o inovaci načnutou a nedokončenou. Podobně jsem se tvářila, když mi v restauraci naposledy předložili překořeněnou omáčku. Trochu ubrat na snaze a možná by to vyšlo - není to na špatné cestě.(1.9.2007)

Děj klasický, provedení, výprava a výkony slušné. Některá místa, zejména po začátku se slibným spádem, se mi zdála trochu zdlouhavá. Konec ovšem vše napravil. Jistě 60%, za skvělý akční závěr, kde spravedlnosti zvítězí, jedna hvězdička navíc na celkových 75% - 80%.(6.1.2008)

V celku slusne zpracovana stredoveka legenda. Potesilo me, ze se ve filmu neprohanelo na 100 000 valecniku, ale vse bylo daleko skromnejsi, cimz byl divakovi priblizen opravdovejsi obraz doby, ze ktere legenda pochazi. Kdyby nebylo az prilisne zkratkovitosti ve vypraveni, mozna by se Tristan vyhoupl az na 4*, ale takhle je to stale jen za 3*.(12.1.2008)

Nevím, kolik má příběh společného s historickými fakty, ale mě dostal. Jamese Franca považuji za opravdu talentovaného herce, což už mi dokázal ve spoustě jiných filmů a jeho spojení se Sophií Myles se mi vážně líbilo. Při závěrečné scéně mi i slzička ukápla a i když je tenhle film mezi ostatními mými TOP trochu níže, rozhodně do něj patří.(15.8.2008)

Velmi příjemné zpracování legendární milenecké dvojice ( tedy spíše trojice). Pro tento druh zábavy mám prostě slabost, takže neobjektivní 4* .(16.10.2010)

Krásný příběh lásky, zrady, chamtivosti, statečnosti i přátelství. Skvělí herci, nádherná hudba, kostýmy na můj vkus trochu načinčané ale bavil jsem se celou dobu královsky. Určitě doporučuji.(17.10.2011)

Já vím, tenhle film zřejmně neměl kdoví jakou uměleckou hodnotu, ale byl to překrásný příběh lásky. Tak ji nám, "babám" ,přejte alespoň v tom filmu. :-)(17.10.2011)

Jeden z mála v poslední době natočených historických filmů, na který se dá dívat. Na nic velikého si nehraje a tak celekm dobře uplyne dvouhodinovka, kterou strávíte sledováním tohoto filmu. Jinak na druhou stranu také nic, co by Vás vysloveně položilo na pr.el;) 3*.(22.10.2011)

Průměrný historický film chvílemi docela nuda 50%.(23.1.2012)

Velmi povedený film, nádherné exteriéry v zahraničí i u nás. Krásný příběh zapovězené lásky, který bohužel nemá happy end. Co mi trochu vadilo byl nevýrazný James Franco. Za celý film tam vystřídal asi tak tři výrazy. Svým charisma ho naprosto převálcoval Rufus Sewell coby lord Marc. Kdyby to neměla Isolda ve scénáři, vsadím se, že by o Tristana ani nezakopla...(8.2.2012)

Romantický příběh podle keltské legendy z většiny točený v našich luzích a hájích. Krásná výprava, kostýmy a bojové scény. Herecky jednoznačně vyčnívá charismatický Rufus Sewell jako citlivý král lord Marc. Franco tu v roli Tristana vysílá na můj vkus až příliš mnoho pohledů "nakopnutého štěněte". No, já bych mezi těma dvěma měla jasno - rozhodně bych byla věrná lordu Marcovi :-).(17.6.2012)

Patetická romantická báchorka, z které by měl Walter Scott radost - proč se mi to tak líbilo?!(5.7.2012)

překrasný... dechberoucí♥(29.1.2014)

Jeden z mojich nejoblíbenějších filmů. Překrásná hudba, excelující Franco, skvělý Sewell, ale především nádherný příběh inspirovaný pro mě možná nejlepším milostným příběhem všech dob - kde se sere nějaký Romeo a Julie. Původního děje se sice drží jen opravdu velmi volně, ale tentokrát mi to nevadí, protože podstatu, cit a atmosféru vystihuje film dokonale.(28.2.2014)

• zero_zelo

moc pěkný obrázky, moc pěknej james franco... a jinak úplně vo hovně. příběh pomotanej dokolečka, vlastně z toho udělali normální další příběh rytíře... a tak prostě nějak vůbec netknuto zůstávám...(23.6.2014)

Knižný originál patrí k mojim najobľúbenejším, vždy sa k nemu rada vraciam. Napriek očakávaniu, že filmové spracovanie býva po knihe väčšinou slabšie, som bola prekvapená, že až tak veľmi. Úplne vypustili najkrajšie pasáže knihy. Jedna hviezdička je za to, že mám ten príbeh rada, druhá za Jamesa Franca v úlohe Tristana a tretia za krásnu Izoldu zlatovlasú. Inak ma film ničím neobohatil, skôr sklamal a odporúčam prečítať knihu.(26.5.2015)

• Snowgirl

Tak nudnou romanci jsem jeste nezazila :((15.5.2006)

Tak má vypadat profesionálně natočený historický film. Až na pár drobností není co vytknout, skvělí hereci, bojové scény, dobrý scénář a spousta dalších věcí. Dopadlo to nad moje očekávání a jen opravdu málo chyělo do 5*(14.6.2006)

• Lynnet

Začátek filmu šlape celkem dobře, má spád ale po asi třetině se člověk začne dívat na hodinky protože tahle unylá romance ztrácí na přitažlivosti. Hlavní hrdina nemá tu auru divácké přitažlivosti kvůli které se koušou nehty a fandí se mu ze zaťatými pěstmi a celkově ústřední dvojici schází šmrnc a jiskření. V tomto vidím hlavní zádrhel protože režie sice pokulhává ale hudba a kamera je přesně určené pro tento typ filmu. Na první pohled zklamání ale třeba se jedná o film který se dá zamilovat až po vícero shlédnutí.(9.8.2006)

Cervena knihovna narubana do obdobia anglickej historie. Vraj je to podla skutocnej udalosti ale na mna to skor posobi ako vykradacka artusovskej legendy po x-te. Pozriet sa to da ale originalita ostala na brehoch Britanie.(29.6.2009)

Atmosféra filmu je hodně povedená. Perfektně ztvárněné šedivé prostředí ranného středověku, do kterého místy dýchne pohádková legenda. Kdyby se například uprostřed svatby krále a Isoldy objevili elfové, tak by tam vůbec nevyčnívali. Obsazení herců je též povedené, největším klaďasem je vlastně král Marc, který je po celý film obelháván nejlepším přítelem, kterému jedinému věří a vlastní ženou, kterou bezmezně miluje. Pravá tragédie.(16.10.2010)

Není to jeden z filmů na které se dívám pro radost a plně se soustředím na jejich děj (protože to není potřeba, každý ví co se stane). Má jednu z nejklasičtějších zápletek - milostný trojúhelník. Jako kulisa při nějaké nenáročné práci to není špatné a člověk ví, že po půl hodině co se na to ani nekouknul bude pořád vědět o co jde (zvlášť když to nevidí prvně).(16.10.2011)

Podľa mňa to bol klasický romantický film, ktorého koniec sa dalo očakávať. Nič také brutál zaujímavé tam nebolo... Čakala som všetko z toho čo v tom filme bolo ukázané. A až príliš okato sa k sebe správali Tristan a Izolda na verejnosti... Lacný koniec(28.8.2012)

Nie veľa filmov ma vie dojať a už vôbec nie filmy o zakázanej láske a podobne. Tento film ma ale veľmi milo prekvapil. Krásna hudba, výprava a podľa mňa veľmi dobre zahraté postavy, obzvlášť rola ktorú stvárnil James Franco. Jeho výrazi v tvári a chovanie ma donútili sa rozplakať ešte pred samotným koncom filmu. Ja vo filme nevidím chybu aj keď dej je mierne predvídateľný.(20.12.2012)

Typický příběh Tristan a Isolda je něco podobného jako Romeo a Julie. Bohužel tento příběh neskončí dobře, a i když by se v dnešní době dalo leccos změnit v té jejich to bohužel nešlo... Skvělý herec James Franco po boku Sophie Myles tvoří úžasný pár, který nekompromisně naruší Rufus Sewell... Měla jsem ale obrovskou radost, když v tomto snímku hrál i Marek Vašut, Miroslav Šimůnek, nebo Tomáš Polák... Také doplním, že tento film byl natáčen i v České republice a to v krásných parcích, které byli ve filmu zobrazeny při útoku na Irské vojsko pod vedením krásného Tristana... Tento film jsem viděla snad dvacetkrát, a pokaždé jsem ho probrečela... Moc povedený....(19.7.2014)

Mne sa to páčilo. Možno preto, že mám rád dejepis, možno pre hercov a hlavne herečky ale nenašiel som jedinú chybičku. PS: Vačšinou takýmto filmom vyčítam málo akcie ale tu jej fakt stačilo toľko koľko bolo.(27.7.2015)

Četl jsem na střední škole "Román o Tristanovi a Isoldě" jako klasiku o nenaplněné lásce obdobné a možná i inspirační pro velikána Williama Shakespeara v tragédii Romea a Julie. Tohle filmové zpracování je moc hezké a příjemně romantické. Franco hraje výborně se skleněnýma očima a s týraným výrazem muže, který nemůže být se svojí životní láskou. Myles mu výtečně sekunduje. Nebo je tomu naopak? :)))(4.9.2016)

5/10(20.2.2017)

Rufuse Sewella znám spíše jako záporáka, ale tahle role mu přistála. James Franco skvělý jako vždy (Proč ten chlap nemá víc film?) a Myles taky nebyla špatná,.. no dobře byl to asi nejslabší výkon ve filmu, ale to až tak moc nevadilo. Je samozřejmě vidět že T+I měl menší rozpočet o to víc však dokážu ocenit precizní provedení scény ve které dojde k přepadením konvoje s otroky, za to by se nemusel stydět ani film s rozpočtem 10-krát větším. Navíc se většina out-door scén natáčela u nás (to vysvětluje Vašuta :) a to diváka vždy potěší. Přišlo mi že konec je jedno velké klišé, ale pokud se Georgaris nechtěl příliš odchýlit od námětu (což je škoda), tak asi neměl na výběr.(18.5.2017)

• Nataniel73

Film je jedným slovom nudný. Neviem čo viac k tomu dodať. Sympatický hlavný hrdina a pekné exteriéry ešte žiadny film z biedy nevytrhli a tu máme navyše aj milostnú zápletku v čele s pubertálnou Izoldou, ktorá nevie čo vlastne chce a celé to pôsobí ako telenovela zasadená do stredoveku. Bitky nezaujímavé a herecké výkony priemerné. Navyše celý film dosť preplácaný. Ako vidím niekomu stačí aj to. Film stačí vidieť raz a ten kto ho neuvidí tak o nič nepríde. Podobné filmy by sa mali točiť v duchu pôvodnej verzii Rómeo a Júlia od Franca Zefirelliho. Za mňa 45%(31.10.2018)