Tristan a Isolda

Tristan & Isolde

Tristan a Izolda

Akční / Dobrodružný / Drama / Romantický

Velká Británie / Německo / USA / Česko, 2006, 125 min

Slušná variace na téma Lancelot a Quinevera, jejichž otisk je tu zřejmý. Nejsilnější na celém filmu je takřka shakespearovský monolog krále Markea: ''Přišel jsem se omluvit. Byl jsem sobecký, arogantně jsem si myslel, že jsem ti dal za posledních devět let dost na to, abych si vysložil když už ne tvou lásku, tak přinejmenším respekt. Domov, království, tvůj život. Proč to není dost? Řekni mi to. Řekni! Víš vůbec, co jsi provedl? Všechno je zničeno! Všechno! A to jenom proto, že tys neměl dost. 'Je ti věrná, jsem si jistý.' Ty pijavice. Čím bych mohl být, kdybych neobětoval ruku, abych ti zachránil život. Jak teď proklínám ten den. Inu, uraz mě tím, že se budeš obhajovat.''(13.1.2008)

Docela slušná historická romance s ucházejícími hereckými výkony (Rufus Sewell je výjimkou). Ale klidně může ujít vaší pozornosti, neboť je táhlá a nezáživná a místama taktéž lehce kýčovitá. Ale jsou tam dobře nasnímané bitky.... 6.5/10(3.2.2008)

Nijak mě film neoslnil, ale ani neurazil... Dalo by se napsat i více, ale o to se tu pečlivěji postarali jiní... :)(19.8.2009)

Bylo by za tři, ale dávám jednu * navíc za kámoše, co tam sedí u stolu s Vašutem. Díky Tome, vždycky se řežu smíchy, když tě tam vidím ;)(4.2.2010)

krásný film o lásce nenaplněné, zrady, boje, moc hezký historický film(13.2.2010)

Ach ta láska : - )) Láska, lži a intriky. Bohužel ( nebo snad bohudík ? ) je Tristan a Isolda hodně předvídatelný film, bez jakéhokoliv zvratu a nějakého "wow" momentu, ale i přesto je to velice kvalitní podíváná...76% pro tento historický film, říznutý pořádným krajícem romantiky...(22.2.2010)

• kaziKV

Vona ta Isolda nebyla zas tolik monogamní..(6.6.2010)

• PetrC.

Vypravěčsky slabší, málo politiky, málo psychologie, málo hloubky. Dalo se vytěžit mnohem více, ale výsledek úplně špatný není. Škoda, že nebyla vidět snaha dotáhnout reálie k dokonalosti. 46 % ——— Jen na okraj: docela mi vadilo, že film končí jakýmsi mezititulkem jak z dob němé éry. Film má být obrazovým znázorněním, není to literatura, tak proč to takhle odfláknout?(3.8.2010)

Není to žádná pecka, ale příjemný a hezky vypadající romantický film. Trochu mi sice vadí to odmýtizování legend, ale tady je to asi nejlepší pokus za poslední dobu (mdlý Král Artuš a dosti běsná Trója). Pěkné, milé, hezké a nijak neurážející. Zasloužené tři a kousek.(17.10.2011)

Podle zdejších hodnocení se jedná opravdu o povedený snímek, samo že ho nelze srovnávat s Gladiátorem, ale svoji kvalitu má a úlohu splní. Za mě tři a půl hvězdy.(10.7.2012)

• Lyriq

Šimůnek v záběru dlouhém tak dvě vteřiny, jinak mi v hlavě nic moc neuvízlo...(28.11.2015)

Mám rád historicko-odpočinkové filmy typu Tristan a Isolda, Trója, Království nebeské apod... Parádně se u toho odreagujete, pobavíte a skvěle zaplácente třeba sobotní večer. I když je lepší se na to podívat v originálním znění, než v televizi s dabingem. Ostatně- toto pravidlo platí u každého filmu.(17.8.2008)

Načo študovať dejepis, keď si stačí pozrieť film. Veľa ľudí to viac baví a majú z toho zážitok. Krásne natočené a zaujímavé, presne ako z histórie.(21.11.2012)

Klasická legenda zaodetá do rádoby historického hávu. Nešetrí sa tu akciou ani dojímavými scénami, ale z môjho pohľadu je tu jeden veľký problém, a tým je James Franco. Pozerať sa polovicu filmu na jeho uplakaný výraz bolo pre mňa doslova utrpením. Vôbec som mu ako hlavnému hrdinovi nefandil a bolo mi ukradnuté, že ako napokon skončí, a to je, myslím si, pri hlavnej podstave podstatný aspekt.(4.2.2014)

Hezké televizní zpracování s řadou známých tváří, těch co věčně hrají ty vedlejší role. Ale na kino je to slabé, zvlášť pak druhá polovina, kdy tomu dojde dech a jeden se u toho začne skoro nudit. 55%(5.5.2018)

Klasika na zakázanú lásku. Veľka láska na pozadí veľkej vojny, veľké očakávania a veľké pády. Veľmi zaujimavé záverečné citáty "Jejich láska království nezničila." "...a na jeho hrob zasadila dve vrby, které navždy rostly vzájemnì propletené..."(12.11.2006)

Koukat se na to dá, ale ten konec, ten konec..." A pak zmizela"...k čemu je pak těch 120 minut předtím? Vím, že je to pověst, ale tohle mohli doopravdy vymyslet lépe než nápis na konci filmu...(3.1.2007)

• Sonick

Tak tady epiku nehledat. Nejvýznamější generál Irů, působí jak nevrlý soused od vedle, anglický král zas jako strejda George ze seriálu Rodina. Na pořádnou armádu asi nebyl rozpočet, což se však dá filmu vyčítat jen v pár scénách, které jen dokreslují hlavní dějovou linii, věnující se komornímu příběhu Tristana a Izoldy. Avšak i ten se táhne a pořád jsem se musel ujišťovat, že jim tu lásku věřim. Kupte si radši soundtrack a uděláte líp.(7.1.2008)

Pěkný film. I když to, že loď zápálily hořící šípy a ona loďka neshořela, to si mohli tvůrci odpustit.(13.1.2008)

Mohlo to dopadnout trochu lépe... atmosféra a zpracování výborné, škoda jen nevýrazných výkonů hlavních hrdinů. Jinak to je dobrý ne? ;) Myslím že film si zaslouží víc než 70 %(19.1.2008)

Vynikající bojová choreografie, samozřejmě kompletně česká :) James Franco se do role Tristana výborně hodí a kdyby se tvůrci drželi původní legendy, dal bych i pět hvězdiček.(12.2.2008)